Pomysł zmiany koncepcji bloga

Szczegóły poniżej, mam nadzieję, że pomysł zostanie przez Was przyjęty życzliwie.

Z uwagi na to, że moderacja zajmuje mi coraz więcej czasu, choć i tak się cieszę, że blog jest tak skonstruowany, że komentarze wszystkich nowych użytkowników muszą przejść przez moderację, bo inaczej już by chyba bloga nie było, chciałbym w przyszłym miesiącu sprawdzić, czy Czytelnictwo bloga, które przerosło moje najśmielsze oczekiwania i jest liczone już w dziesiątkach tysięcy osób, może się przełożyć na choćby symboliczne wsparcie finansowe, które pozwoliłoby mi poświęcać blogowi zdecydowanie więcej czasu niż obecnie.

Jeśli tak się stanie, to na początek na blogu będzie się pojawiać więcej wpisów, a następnie, jeśli Wasze finansowanie pozwoli, zacznę się rozglądać za zmianą platformy w kierunku czegoś bardziej zbliżonego do forum, a w każdym razie czegoś pośredniego między obecnym blogiem a typowym forum, czyli, o ile to możliwe, stworzenia, elitarnej w dobrym tego słowa znaczeniu, platformy wymiany myśli z zachowaniem obecnych standardów bloga, a więc dyskusji pełnej kultury i możliwie najwyższego poziomu merytorycznego.

Reklamy

28 uwag do wpisu “Pomysł zmiany koncepcji bloga

 1. Dwa pytanka, powinniśmy dodać twój blog do wyjątków w Adblocku (już dawno to zrobiłem :>) ? Zamierzasz umożliwić jakieś „zewnętrzne” wsparcie dla bloga (np w postaci wpłaty/pay-pal) ?

  Polubienie

 2. Póki co pomysł ogólny wyprzedził rozwiązania techniczne, na których się, mówiąc szczerze, nie znam. Na razie chyba zapodam od marca w menu bocznym numer konta i zobaczymy jak się eksperyment potoczy.

  Polubienie

 3. Z tym forum to też dobry pomysł, ale…. . Jak spowodować aby nie stała się sytuacja jak na innych forach. Gdzie odmienność poglądów prowadzi do……….

  Polubienie

  1. Jest to do zrobienia, szczególnie jeśli zastosuje się mechanizm ścisłej moderacji pierwszych kilku wpisów nowych użytkowników. Na blogu jest dość miło, a przecież ruch całkiem, całkiem, naprawdę bardzo dużo daje mechanizm ścisłej moderacji wpisów nowych użytkowników, choć trzeba na to czasu, bez tego mechanizmu blog by już nie istniał, bym go zlikwidował pod naporem pozamerytorycznych komentarzy.
   Stworzenie czegoś pośredniego między typowym blogiem a typowym forum jest chyba w dłuższej perspektywie konieczne z uwagi na liczbę komentarzy, wordpress w tym zakresie jest mało funkcjonalny przy takiej liczbie komentarzy jak ma to miejsce na moim blogu.

   Polubienie

 4. Nie widzę przeciwwskazań do przedstawionego pomysłu. W miarę możliwości będę wspierał finansowo nowy twór 🙂 Proszę tylko o utrzymanie moderacji na dotychczasowym poziomie.

  Polubienie

 5. Jako blogera cieszy mnie Twój sukces 🙂 Postaram się coś wesprzeć finansowo, o ile mój oficer prowadzący zaakceptuję podwyżkę wynagrodzenia 😉

  Raczej odradzałbym tworzenie profilu na FB, bo to przyciągnie wiadomych ludzi. Bardzo chętnie zobaczę ten projekt w nowej, bardziej zaawansowanej odsłonie.

  Polubienie

  1. Ja oprócz pisania też deklaruję wsparcie finansowe. Oby jak najszybciej i w jak najlepszej formie to zadziałało.
   😦 nie mam oficera prowadzącego

   Polubienie

  2. Żadnego profilu na FB nigdy nie będzie. A z ewolucją formy zobaczymy co wyjdzie i czy wyjdzie, wszystko zależy od Czytelników. Na budżet rzędu D24 i możliwość stworzenia podobnej formy nie liczę :-), ale jeśli co 100 Czytelnik co miesiąc wpłaci 1 PLN to już będzie się z wolna tworzyć jakieś pole manewru dla rozwoju bloga, który w zasadzie stał się już pewną platformą wymiany myśli dla pewnego środowiska i w coraz mniejszym stopniu jest blogiem w ścisłym rozumieniu tego słowa.

   Polubienie

   1. No i bardzo dobrze. FB przyciąga dość nieciekawe towarzystwo. Ci którzy mają wiedzieć to wiedzą 🙂

    Mam nadzieję, że kwestie prawne związane ze wsparciem finansowym masz już w małym palcu. Bo skarbówka czuwa 😉

    Polubienie

   2. Myślę Szmul jest wiele osób na Twoim blogu którzy poprą Twój pomysł. Widzę, że masz chęci i to jest dużo. Tak jak pisałem na pewno poprę Twój pomysł bo zrobiłeś coś ”dużego” i w końcu jest miejsce, gdzie można znaleźć informacje które nas interesują.

    Polubienie

   3. Czas pokaże bartku30. Będzie odzew, będzie stosowna ewolucja i rozwój, a chyba czas ku temu najwyższy bo obecna formuła zaczyna mieć ograniczenia przy tak dużym Czytelnictwie. Ale jak będzie to się okaże.

    Polubienie

 6. Przy tak dużej liczbie odwiedzin powinieneś pomyśleć o reklamach. Tylko żeby nie blokowały czytania strony itp. nie robiły za rodzaj spamu dla czytelników. Bo wpłaty od czytelników to nie abonament, jednego miesiąca mogą być duże, a następnego niewielkie.

  Polubienie

 7. Chciałbym unikać reklam z wielu względów, poza tym tak czy siak, to dopiero po rezygnacji z wordpressa, czyli nie tak prędko. A co do wpłat, wyznaczyłem sobie na początek na tyle niewielką wielkość tychże, że jeśli nie będzie regularnie osiągana w pierwszych miesiącach przy tak wysokim Czytelnictwie, to oznacza, że cały pomysł okazał się być zupełnie nietrafiony. Co może mieć zresztą miejsce, znak kilka blogów/stron, jak zwał tak zwał, które miały lub mają duże Czytelnictwo, ale nie przełożyło się to w żaden sposób na wielkość wpłat od Czytelników i nawet na przysłowiowe „piwo” dla autora nie wystarcza.

  Polubienie

  1. Z uwagi na JAKOŚĆ Twojego bloga (czy też innej platformy, w którą się on rozwinie), będę ją wspierał – bo warto.
   Po polsku chyba nigdzie nie ma tak wartościowych informacji o tym, co jest „na wschód od Bugu”, a do ego użytkownicy dokładają swoje „cegiełki”.
   Cytując klasyka – „dwaplusdobrze” 🙂

   Polubienie

 8. Myślę że drobne wpłaty nie są sprawą przeżycia od pierwszego do pierwszego 😉 więc jeśli to pomoże w rozwijaniu bloga czy forum to miło będzie wspomóc ważne żeby było merytorycznie jak dotychczas.
  Pomaga to w czytaniu i nie trzeba lecieć przez 10 stron off topu żeby cos w temacie poczytać.
  W sumie może rozwiniecie bloga w forum dałoby dodatkowego „kopa” całemu przedsięwzięciu , ale to juz Twoja decyzja .

  Polubienie

 9. Tak jak pisałem, docelowo chciałbym żeby powstało jakieś mikroforum, oczywiście mikro z uwagi na ograniczony zakres poruszanych zagadnień, nie Czytelnictwo, lub generalnie jakaś platforma z lepszą możliwością prowadzenia dyskusji niż ma to miejsce obecnie.

  Polubienie

 10. Ja również zachęcam do dalszego rozwoju bloga. Tematyka ciekawa i rzadko w naszym kraju spotykana na takim poziomie. Mi osobiście marzy się dodanie kompendium wiedzy o sprzęcie FR, żebym się za każdym razem jak zobaczę coś ciekawego na zdjęciach nie musiał przekopywać przez internety. Odnośnie wsparcia finansowego to polecałbym opcję sms. Przelew na konto zajmuje czas a ludzie z natury są leniwi. A smsa za 1.22 to chyba każdy z nas da radę raz w miesiącu wyslać. Pozdrawiam

  Polubienie

 11. Od marca najprostsza opcja czyli numer konta w tzw. stopce strony. I zobaczymy co z tego wyjdzie lub nie wyjdzie. Kompendium wiedzy o sprzęcie FR to gigantyczna robota i to dla sztabu ludzi, nie przez przypadek jeszcze nic takiego nawet w druku nie wyszło.

  Polubienie

 12. Sztab jest. Na pewno znajdzie się kilku chętnych do napisania krótkich monografii sprzętu. Potem to tylko przeredagować I spiąć w spójną całość. Taki produkt na pewno przyciągnąłby więcej czytelników, a za nimi przyjdzie sponsor lub reklamodawcy. To pozwoliłoby na niezależność finansową bloga I dałoby możliwość wykazania się Czytelnikom. Dwie pieczenie na jednym ogniu;-)

  Polubienie

 13. Szmulu, Twój blog (A teraz można powiedzieć, że nieoficjalne forum) to istna skarbnica wiedzy na różne, nie mainstreamowe tematy. Więc, i ja z przyjemnością dorzucę się w ramach moich możliwości do utrzymania i co najważniejsze, rozwoju Twego dzieła.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s