UAZ Patriot SZ FR w Syrii – fotka

Wciąż bardzo rzadki wóz w SZ FR, a w takiej wersji nadwozia to zupełna rzadkość, i do tego w Syrii.

CbpQLRAWwAEuWgh

Reklamy

59 uwag do wpisu “UAZ Patriot SZ FR w Syrii – fotka

 1. Czego Jaś się nie nauczył tego……………..
  A tu ostry ostrzał z artylerii rakietowej rządowych w okolicach Aleppo (słaba jakość klipu)

  Polubienie

 2. Co prawda news z piątku i dość znamienny. Rada Bezpieczeństwa ONZ odrzuciła rosyjski projekt rezolucji w sprawie wstrzymania ostrzału artyleryjskiego Syrii z terytorium Turcji.

  Polubienie

 3. Nie czytałem informacji o zamachu w Turcji czy to prawda że zginęli tam lotnicy? Ktoś jeszcze napisał że zginał pilot który zestrzeli Su-24?!

  Polubienie

  1. Wygląd to nie wszystko, relacje w rosyjskiej branżówce z odwołaniem się do rosyjskich instruktorów obecnych w Syrii od drugiej połowy 2015 roku są przerażające. Kompetencje oficerów zerowe, coś takiego jak szczebel podoficerski praktycznie nie istnieje, więc nawet trudno mówić o braku kompetencji podoficerów. Najlepsi potrzebują roku szkolenia, żeby zaczęli przypominać armię w polu. Rosyjskie normy szkoleniowe nie mogą być stosowane, bo są wielokrotnie za wysokie, włącznie z wymogami sprawności fizycznej, które i tak w FR były w ostatnich latach obniżane z uwagi na jakość rekruta.

   Polubienie

   1. Pełna zgoda, ale porządny hełm, ochraniacze czy kamizelka buduje też morale, a zwłaszcza u SAA gdzie przed przybyciem Rosjan wyglądało to bardzo biednie, by nie powiedzieć katastrofalnie.

    Polubienie

   1. Całe kolumny wjeżdżają z Turcji, niestety WKS są bierne, może już wprowadziły w życie pierwsze ustalenia zawieszenia broni ? Do tego ta dzisiejsza fala zamachów samobójczych. Chyba sytuacja w Syrii zmierza ku pogorszeniu, takiego terroru w ciągu jednego dnia to już dawno nie było.

    Polubienie

   2. Turcy chyba znaleźli sposób aby nie dokonywać oficjalnej inwazji czyli coś pośredniego. Jeśli WKS czegoś nie zrobi to islamistów każdego dnia będzie wjeżdżać z Turcji coraz więcej. Na razie próbują na ile mogą sobie pozwolić tą metodą.

    Polubienie

   3. albo … wpuszczają ich w pułapkę, ja bym tak zrobił będąc pewnym swojej siły, potem odcięcie dostępu do granicy i likwidacja, bojownicy którzy pozostaliby po stronie tureckiej szukaliby możliwości walki, jeśli nie w Syrii to na Kaukazie, w końcu celem nadrzędnym jest likwidowanie terrorystów którzy mogliby rozleźć się po świecie

    Polubienie

  1. Koniec końców „przyjmie ich” na siebie SDF, które samo zostało niedawno zbombardowane przez WKS (oddziały Jaish Al Tuwarr) za „wrogą postawę” wobec rządowych. Pewnie najbliższy tydzień da nam odpowiedź na razie to może być równie dobrze odpowiedź skąd „umiarkowanym” z SDF nogi wyrastają.
   Broń daje USA ale wroga bombarduje Rosja.

   Polubienie

  1. Kierunek Morze Śródziemne ? Tu-214R a teraz ten okręt.
   Troszeczkę się zmienił okręt projektu 864W „Priazowie” w latach 2006-2007 przeszedł modernizację i wygląda inaczej. M.in. brak nad mostkiem kapitańskim dużych „gruszek” ze sprzętem radiotechnicznym. Nie wiem jak bardzo jest tam nowoczesny sprzęt radioelektroniczny ale na pewno może tam go być dużo więcej niż na samolocie. A może będzie brał udział w obróbce tego co „naszpieguje” Tupolew ?


   Ciekawostka dotycząca tego okrętu to fakt uczestnictwa w ewakuacji ludzi z Jemenu (w ubiegłym roku) w czasie zaostrzenia się konfliktu. Ewakuował 308 osób.

   Polubienie

 4. USA chcą, by Al-Nusra w ramach zawieszenia broni była włączona do sił „umiarkowanych”, czyli nie była bombiona przez WKS. Przyszły rozejm wygląda coraz „ciekawiej”.

  Polubienie

  1. Niestety to było do przewidzenia. Szczególnie skoro Zachód tak bardzo naciska na to pseudo porozumienie od razu wiadomo o co chodzi (czyli straci SAA i Asad a wzmocnią się umiarkowani terroryści), tutaj nie trzeba nawet za bardzo się zastanawiać. A WWP jak zwykle… brak słów. Zapewne niebawem jeszcze lepsze kwiatki będą wychodzić.

   Polubienie

   1. Erdogan stwierdził, iż aby zwalczać „zagrożenie” wobec Turcji ma on prawo do prowadzenia wszelkiego rodzaju operacji w Syrii.

    Polubienie

   2. Im głębiej wejdą od granicy z Syrią tym mniejsze będzie ryzyko przy bombardowaniu tego co tam wyślą.

    Polubienie

 5. Zawieszenie broni rozpocznie się 27 lutego. Od tego czasu siły rządowe oraz WKS nie mogą prowadzić działań wobec ugrupowań wpisanych na listę ugrupowań „umiarkowanych”.

  Polubienie

   1. Nie wiem, ale to zawieszenie broni jest skierowane przeciwko siłom rządowym, nie pojmuję wciąż jak FR mogła będąc w tak dobrej pozycji ugiąć się pod żądaniami USA. Ale nie będę się powtarzał. Wszystko już zostało powiedziane.

    Polubienie

  1. Jedna wielka porażka. Może straszenie Turcją jednak się powiodło? Tym samym „strateg” znów z łatwością przyparty do ściany. Jak zwykle Zachód bardzo dobrze to rozgrywa. I rozegra do końca tutaj nie ma wątpliwości.

   Polubienie

   1. Zapewne to lista „umiarkowanych” jest pokaźna z Al Nursa vel AL Kaidą na czele. Protektor im załatwił a odnośnie FR brak słów. W głowie się to nie mieści.

    Polubienie

   2. Od początku wiadomo było, że gra w Syrii jest tylko grą nastawioną na jakieś korzyści gdzie indziej. Sankcje bolą, cena ropy póki co również. Zobaczymy po 27 lutym.

    Polubienie

   3. Drogi szmulu, pytaniem jest, co jest celem strategicznym a co operacyjnym dla Putina. Jak nie raz wszyscy tutaj zauważaliśmy ruchy, które w logiczny sposób sie wykluczają ale może mają jakiś sens.

    Polubienie

   4. Osiągnęli już całkiem sporo, jeśli przed rozejmem odetną dżihadystów od granicy tureckiej to będzie nawet nieźle, przypominam, że kilka miesięcy temu wróżby mówiły o wielu latach wojny a tak naprawdę obecnie najtrudniejszy etap już prawie wykonany.

    Polubienie

  1. Tak, to jest oczywiście Su-22M4 – M3 wyksportowano tylko na Węgry, reszta świata (w tym UW ale nie tylko) dostawała tylko M4 – łatwo poznać po wlocie powietrza u nasady statecznika (do chłodzenia elektroniki).

   Polubienie

 6. Wczoraj podano że w przeciągu ostatnich dwóch dni WKS w Syrii zaatakowało 187 celów. gen. Igor Konaszenkow poinformował że intensywność nalotów spada z powodu stopniowego wyłączania obszarów na których znajdują się ugrupowania, które zostaną objęte zwieszeniem broni.
  Działania WKS – Inkhil Daraa

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s