Saperzy szturmowi – artykuł, klipy i fotoreportaż

Wywiad nt. saperów szturmowych z dowódcą kompanii z 1. brygady inżynieryjno-saperskiej  z wieloma świetnymi zdjęciami.

Moim zdaniem pozycja obowiązkowa.

http://onepamop.livejournal.com/1140514.html

0_17bc87_4d588b2f_orig

0_17bcfa_d2f335e8_orig

0_17bcff_8792709c_orig

 

Reklamy

12 uwag do wpisu “Saperzy szturmowi – artykuł, klipy i fotoreportaż

 1. Niezła sesja zdjęciowa. Dawno w jednym miejscu nie było tyle to obejrzenia i to w bardzo dobrej jakości. I jeszcze ten scyzoryk „Sapior” o wyglądzie maczety skrzyżowanej z saperką.

  Polubienie

 2. Pojawiało się informacja o próbach T-14 i T-15 (testuje się 20 egzemplarzy) I obok takich informacji że T-15 ma system ochrony aktywnej „Afganit” że ma bardzo dobrze chroniony kadłub odporny nawet na całkiem duże fugasy pojawia się akapit dotyczący T-14 i tu cytat…
  „…Главная особенность танка – необитаемая башня: экипаж управляет орудием дистанционно, находясь в изолированной бронированной капсуле. Машина оснащена уникальной радиолокационной станцией, которая может одновременно контролировать до 40 наземных и 25 воздушных целей в радиусе 100 километров. Танк оснащен комплексом активной защиты, который может уничтожить подлетающие противотанковые боеприпасы в автоматическом режиме без участия человека.”
  System radiolokacji o takich możliwościach?
  Pojazdy maja wchodzić na uzbrojenie w latach 2016-2017.Jak wygląda wprowadzanie do uzbrojenia?Kiedy można się spodziewać tych pojazdów w jednostkach liniowych?
  A jeszcze w tym tygodniu przeczytane że w przypadku wprowadzenia do uzbrojenia T-14 z działem kalibru 152 mm istnieje możliwość wprowadzenia tylko jednego typu pocisku
  „Конечно, боезапас танка с крупнокалиберной пушкой будет меньше, чем у оснащенного 125 мм орудием. Но, предположим, у Т-90 в автомате заряжания находятся снаряды разных типов: осколочно-фугасные, кумулятивные, подкалиберные. В случае же использования калибра 152 мм можно обойтись одним типом – осколочно-фугасным, который решит все задачи – от гарантированного уничтожения любой бронетехники до разрушения фортификационных сооружений и поражения живой силы противника.”
  Tylko jeden rodzaj?

  Polubienie

 3. Tylko gdzie w T-14 jest ów radiolokator, który przy takich możliwościach raczej nie może być miniaturowy ?
  Co do terminów, to tak na chłopski rozum próby państwowe powinny się zakończyć w bieżącym roku, jeśli zakończą się wynikiem pozytywnym i nie będzie rekomendacji dla istotnych zmian konstrukcyjnych, to produkcja seryjna powinna się rozpocząć w 2017 i w tym samym roku pierwsze wozy powinny trafić do jednostek.
  Tylko pocisk odłamkowo-burzący w przypadku kal. 152 mm ? Bardzo wątpię.

  Polubienie

 4. O stacji radiolokacyjnej pisali (dziś) w RIA, o pocisku 152 mm na RG „Russkoje Orużije” parę dni temu.
  Jeszcze jakiś tydzień temu, tylko nie mogę odnaleźć źródła, ktoś nadmienił i było tak pokrętnie opisane, że nie sposób było zrozumieć informacji o tym że „wygląd zewnętrzny wieży” … może się zmienić czy że będzie zmieniony w przyszłości.

  Polubienie

  1. Na paradzie wieża była osłonięta maską. Obstawiam, że docelowo wieża „porośnie” ERA. Czołg, którego główne uzbrojenie może zostać łatwo zniszczone przez BWP-a lub byle sandałarza z RPG-7 strzelającym najstarszą amunicja to ciut kosztowna taksówka dla 3 osób. Pancerz wieży w wybranym układzie konstrukcyjnym nie da rady czołgowemu podkalibrowemu, więc nie ma sensu wozić zbędnych ton, ale jednocześnie po prostu musi zapewniać osłonę przed 30-40 mm (może 50-57 mm) i kumulami. APSy apsami, ale (moim skromnym zdaniem) docelowo będzie układ z pokryciem rdzenia wieży ERA.

   Polubienie

 5. Trwają przygotowania i ustalenia do podpisania kolejnej umowy na dostawę 48 śmigłowców Mi-17W-5 do Indii. Po zrealizowaniu nie dawno kontraktu na dostawę 151 śmigłowców, teraz kolejny.

  Polubienie

 6. W Sewastopolu podniesiono banderę na nowym holowniku redowym projektu 16609 „Afalina”. Przeznaczeniem tego małego statku jest pomoc w holowaniu i cumowaniu innych okrętów, gaszenie pożarów okrętów i instalacji nadbrzeżnych, udział w akcjach ratowniczych i specjalnych.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s