Skansen ze składów w drodze do Syrii – fotki

Statek Ro-Ro Tkaczenko z pełnym ładunkiem pojazdów wojskowych przepłynął dziś Bosfor w stronę Tartus.

Ładunek ciekawy o tyle, że są to wszystko stare pojazdy, Szyszygi i ZiŁ-y-130, zapewne ze składów.

CcC2_mDUsAAMBdu

CcC3PEKUYAASwqy

CcC3TtZUMAApoKL

 

Reklamy

16 uwag do wpisu “Skansen ze składów w drodze do Syrii – fotki

 1. A tu inny skansen, choć to wciąż najnowocześniejszy bsl w tej klasie użytkowany przez SZ FR, sfotografowany nad Syrią.

  hosting

  Ps. W FR pojawiają się miejscami dość krytyczne analizy działań WKS w Syrii, ciut szerzej wiadomo gdzie.

  Polubienie

 2. Plusy to ogólna sprawność sprzętu w warunkach syryjskich, umożliwiająca utrzymywanie bardzo intensywnych lotów bojowych, choć ten plus już jest nieaktualny, od dwóch dni WKS wygasza swoją działalność przygotowując się do rozejmu, Amerykanie wyznaczyli bardzo wiele stref „bez lotów’, gdzie rzekomo znajdują się umiarkowani, a Rosjanie je zaakceptowali. Po 27, o ile nic się nie zdarzy, WKS będzie robić < 30 lotów bojowych dziennie lub mniej, czyli spadek o ponad połowę jak nie więcej.
  Minusy – bardzo słabe rozpoznanie obiektów o niestacjonarmym charakterze, brak odpowiednich bsl-ów z pożądanym zasięgiem i długotrwałością lotu oraz środkami rozpoznawczymi, brak bsl-ów uzbrojonych, brak precyzyjnych środków bojowych małego wagomiaru, stąd często trzeba stosować overkill co jest nie tylko nieekonomiczne, ale powoduje straty cywilne, brak możliwości użycia uzbrojenia precyzyjnego, pomijając te korygowane satelitarnie, w każdych warunkach pogodowo-taktycznych w związku z brakiem nowoczesnych systemów celowniczych, czyli przede wszystkim brak zasobników rozpoznawczo-celowniczych, jest jedynie Platan zabudowany na Su-34, ale ma bardzo duże ograniczenia.

  Ps. Bombienie WKS.

  Polubienie

  1. Ok dzięki.
   Co do <30 lotów dziennie. Brak słów generalnie farsa itp. No ale WWP już sprzedał to jako sukces. Tak zwane "porozumienie" z zachodnimi "partnerami" dobrze, że jeszcze "sojusznikiem" nie nazwał USA jak swego czasu Francję, choć wszystko jeszcze przed nami. Dla mnie to po prostu kapitulacja. Nie jestem wstanie pojąć skąd bierze się ogólne przekonanie, że to kolejna rozgrywka FR. Przecież gołym okiem widać co się dzieje.
   Tak swoją drogą dziwnym zbiegiem okoliczności Turcja już się uspokoiła naglę. Zachód postraszył, iż spuści Erdogana ze smyczy? Według mnie to była celowa gierka dokładnie zaplanowanie nie w Ankarze a w Waszyngtonie. Jak widać bardzo skuteczna. I tak właśnie wygląda "rozgrywanie" BW przez FR, choć nie chce przytaczać jeszcze lepszych cytatów. Tak swoją droga znów się spytam jak nastroje w runecie? Przejrzeli na oczy czy dalej mit tajnego planu WWP żyje? 🙂 Islamiści zacierają ręce będą mieli czas się dozbroić itp.

   Polubienie

 3. Raczej jest ogólne oczekiwanie jak rozejm będzie wyglądać w praktyce, podobno mają być bombione tylko te ugrupowania, które są liście ONZ organizacji terrorystycznych. Jeśli tak to zdecydowana większość ugrupowań walczących z siłami rządowymi od 27 będzie „pod ochroną”, i np. pogranicze syryjsko-tureckie też będzie strefą „wolną od lotów”.

  Polubienie

  1. Na pograniczu turecko-syryjskim już od pewnego czasu cisza o ile się nie mylę. A tyle było szumu i teorie jak to FR chce prowokować Turcję itp oraz scenariusze czego to nie zrobi Rosja jak Turcja wejdzie. A w razie czego to FR by się zwinęła w podskokach. Więc znów mamy ogromne kompromisy. ONZ zapewne zrobi bardzo pokaźną listę organizacji terrorystycznych pod ochroną. Ech po prostu brak słów 😦

   Polubienie

   1. >Raczej jest ogólne oczekiwanie jak rozejm będzie wyglądać w praktyce,

    W praktyce to będzie tak wyglądać, że porozumienie będzie bardzo skrupulatnie wypełniać FR i SAA oczywiście. Zresztą już zaczyna. Co do reszty może być różnie jak wiadomo.

    Polubienie

  1. Kerry stwierdził, iż jeśli Asad pozostanie nie ma sposobu aby zatrzymać wojnę. To tak jak ktoś myślał, iż Zachód zrezygnuje z wywalenia Asada. Choć to w sumie oczywiste. Chwilowo o tym nie wspominali ale to nie znaczy, że z tego zrezygnowali.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s