Święto rosyjskich sił operacji specjalnych – klip

Klip z okazji dzisiejszego święta.

Reklamy

66 uwag do wpisu “Święto rosyjskich sił operacji specjalnych – klip

 1. Klip całkiem, całkiem tylko mógłby być dłuższy. Karabiny w wodzie to…………i czy to wersja standardowa czy specjalnie coś pod nich?

  Polubienie

 2. Migawki ze zrzutu były ciekawe, bo widziałem je po raz pierwszy. Co do karabinków to nie jestem biegły w broni strzeleckiej więc się nie wypowiem, tym bardziej, że dość słabo je widać.

  Polubienie

 3. Zakończyła się budowa sporego kompleksu prezydenckiej szkoły kadetów w Sewastopolu. Z góry robi wrażenie. Zapewne z ziemi będzie nie mniejsze, kolejna kuźnia kadr dla SZ FR.

  hosting

  Polubienie

 4. Wczoraj 28 lutego miał miejsce pierwszy oblot zmodernizowanego samolotu Ił-76MD-M. Samolot uległ gruntownej modernizacji. Zastosowano m.in. nowy system nawigacyjny, nowe wyposażenie elektroniczne ułatwiające wykonywanie powierzonych zadań (systemy poprawiające kontrole podczas załadunku i rozładunku). Samolot wyposażono także w nowe systemy obronne. Zewnętrznie różnie się od samolotów sprzed modernizacji szczegółami nowych urządzeń. Silniki ze względu na niewyczerpany resurs pozostały bez zamian.

  Polubienie

  1. Jaki jest sens brania się za modernizację bez wymiany starych silników na nową wersję ? Nie mogli odczekać do wyczerpania resursu i zrobić komplet prac by wyszło taniej ? Nie ma w tym logiki, ale podobno gdzie zaczyna się wojsko tam kończy się logika.

   Polubienie

 5. W 2016 roku Ałamz-Antiej ma dostarczyć wojsku 3 dywizjony kompleksów (ZRK) Buk-M2.
  Na przełomie 2015/2016 był informacja o dostawach do wojska Buk-M3 czy to uzupełnienie czy ……odwleczenie w czasie nowszych systemów?

  Polubienie

 6. Zrobili „reverse engineering” AT-4 🙂 ?
  A poważnie to może być RSzG-1 w „nowej skórce”
  RPG-28 na broń przyszłości mogło by być za ciężkie.

  Polubienie

 7. Samoloty Zachodniego Okręgu Wojskowego MiG-29 i Su-27 brały udział w ćwiczeniach w trudnych warunkach atmosferycznych. Ćwiczono skomplikowane manewry samolotami, strzelania z rakiet – klip.

  Polubienie

 8. Teraz bardzo często ukazują się nowe fotki T-50. Chyba faza testów wchodzi w kulminacyjny moment już nie długo powinny pojawić się samoloty z nowymi numerami bocznymi.

  Jeszcze jedna fotografia nowego Ił-76MD-M

  Polubienie

 9. Ex-raffiku, to co się dzieje z T-50 w Żukowskim ma jednak mniejsze znaczenie od tego co się dzieje, a o czym w zasadzie nic nie wiemy, z T-50 w Achtubińsku.
  Kolejny prototyp T-50 ma być rzekomo oblatany w marcu, w co wątpię, bo te terminy się nie sprawdzają.

  Polubienie

  1. Ciekawe też co wyjdzie im z silników nowej generacji. Jest to ogromne wyzwanie. Ciekawe jakie uzyskają parametry. Kluczowy jest spory ciąg bez użycia dopalania co pozwoli osiągać naddźwiękową prędkość przelotową bez dopalania w zakresie ok 1.6M. Oczywiście jeszcze tak ważne parametry jak zużycie paliwa, resursy poszczególnych podzespołów itp. Zapowiada się jednak, że T-50 będzie miał sporego kopa z nowym napędem 🙂

   Polubienie

 10. W temacie samolotu T-50 a jeszcze bardziej nowego czołgu T-14(a może i T-15) mam przeczucie że w niedługim czasie zostaniemy „czymś” zaskoczeni. Za dużo o nich piszą, może to nie są jakieś odkrywcze wiadomości ale……szczególnie po platformie Armata spodziewałbym się nowych ciekawych informacji. Może nie 9 maja ale na Armii 2016 coś pokażą.

  Polubienie

 11. 17 marca w Sankt Petersburgu ma zostać zwodowany kolejny okręt podwodny projektu 636.3 klasy Warszawianka „Wielikij Nowgorod”.
  To już 5 jednostka tej klasy (4 są już w służbie). W budowie jest jeszcze jeden okręt „Kołpino”. Wszystkie okręty (6szt.) będą wchodzić w skład Floty Czarnomorskiej. W skład uzbrojenia tych okrętów wchodzą m.in.pociski Kalibr.

  Polubienie

  1. Kurczę, trzaskają te Warszawianki jak parówki (pamiętacie Chruszczowa w ONZ? 😉 ).
   A już gdzieś widziałem info, że z powodu chęci odnowienia potencjału podwodnego pozostałych flot oraz praktycznego zamknięcia programu „Łady” i konieczności dopracowania zastępującej ten projekt „Kaliny” będą budowali kolejne 636.3 – bodaj co najmniej 6 na Bałtyk i dla FOS (albo i PO 6…).
   No i „Warszawianka” to TYP, nie „klasa”, na Neptuna…

   Swoją drogą co tam widać za „Nowogrodem”? Dziób kolejnego okrętu w budowie czy remontowanego?

   Polubienie

   1. Fotka tylko poglądowa. Jak będą wodować i jak się coś pojawi i nikt nie uprzedzi to…będzie tu.

    Polubienie

   2. Spore moce produkcyjne stoczni, świetnie opanowany projekt, tylko robić. Jeśli będzie finansowanie, kolejne dwie serie tak jak piszesz prawie pewne. Ale z finansowaniem może być różnie.

    Polubienie

 12. W Nowosybirsku gotowość bojową osiągnął kompleks przeciwlotniczy S-400 „Triumf”. Elementy kompleksu dostarczone były w końcu 2015 roku. Wg słów generała majora G. Korytkowa systemy S-400 zamienią S-300 PT.

  Polubienie

  1. Klip dotyczący S-400 w Nowosybirsku. Na filmie widać inne podwozie i chyba to jest właściwe dla tych wyrzutni w Nowosybirsku. MAZ-543. Zdjęcie na górze widocznie podali jako poglądowe. 1:05 klipu rzadko widywany element kompleksu maszt 40W6M dla radiolokatora 92N6E.

   Polubienie

   1. 2 marca w rejonie Irkucka gotowość bojową osiągnął kompleks przeciwlotniczy S-300PM, który zastąpił kompleks S-300PS. Rakiety nowego kompleksu maja zasięg zwiększony do 150 km (cele aerodynamiczne).

    „Ałamaz Antej” rozpoczął prace nad arktyczną wersją systemu przeciwlotniczemu „Tor”. Poinformowano również o dostawie w tym roku systemu Buk-3M. Czyli dostawy z zestawami Buk-2M przebiegają równolegle.

    Polubienie

   2. FR wzmacnia rakietową OPL na Syberii. Dotychczas znajdowały się tam najstarsze systemy z rodziny S-300 czyli S-300PT oraz PS. Będzie spore wzmocnienie S-400, S-300PM . Odnośnie tych ostatnich ciekawe skąd przerzucali. Czy to systemy spod Moskwy, które zostały zamienione na S-400. Kwestią otwartą jest jeszcze to ile owe S-300PM rozmieszczone w okolicach Irkucka mają ze standardowych „PM” 🙂 Bo jak wiadomo większość tych systemów przechodzi modernizacje. I według mnie mogą być uzbrojone nawet w pociski 48N6DM.

    Polubienie

 13. 10 marca zostanie przekazana Flocie Czarnomorskiej WMF nowa fregata proj.11356 Admirał Grigorowicz. Na początku roku przechodził próby państwowe. Do końca roku planuje się osiągnięcie pełnej gotowości bojowej. Jest to pierwszy z serii 6 okrętów tego typu. W tym roku ma być oddany WMF jeszcze jeden okręt.

  Polubienie

 14. Głównodowodzący WKS FR poinformował dziś że zmodernizowany Tu-160M2 może mieć oblot w 2019 roku. W związku z tym program PAK DA może ulec przesunięciu w czasie. Planowana produkcja seryjna Tu-160M2 to rok 2023. Tu-160M2 ma mieć całkowicie nowe wyposażenie charakterystyczne dla samolotów 5-generacji, przy produkcji zastosowane będa nowe materiały i technologie. Uzbrojeniem samolotu maja być nowe rakiety skrzydlate i bomby.
  Planowana jest produkcja 50 szt.
  Tu-160

  Polubienie

 15. Z tymi datami to są takie trochę bajania. Z pewnością jednak coraz bardziej wydaje się być prawdziwa teza, że Tu-160M2 to w średnim terminie zastępca PAK-DA a nie uzupełnienie i oblot PAK DA to w najlepszym razie kolejna dekada. Co do tych 50 sztuk Tu-160M2 to doprawdy trudno uwierzyć w możliwość wyprodukowania takiej liczby maszyn w jakimś realnym okresie czasu. Ja, choć może to zbyt krytyczna ocena, realnie widzę z eskadrę w ciągu dekady i to jak dobrze pójdzie.

  Polubienie

 16. Jednostka z Erebuni wciąż czeka na używane SMT, kóre ma im oddać Kursk, który z kolei ma dostać nowe maszyny. Może się doczekają w 2016 roku pierwszych maszyn. Tym bardziej, że to dość istotny kierunek operacyjny.

  Polubienie

 17. Jeszcze informacja dotycząca dalekiej przyszłości WKS FR. Pokazano projekt samolotu myśliwskiego 6-generacji.
  „КБ Сухого” приступило к созданию истребителя шестого поколения, заявил в среду вице-премьер РФ Дмитрий Рогозин”
  Pewnie przedstawiono premierowi koncepcje przyszłego myśliwca bo co więcej?
  Jeszcze szóste pokolenie……………….a tu siódme.
  „Если мы сейчас остановимся, то остановимся уже навсегда. (Идут) работы и шестого, и, наверное, седьмого (поколения). Много говорить не имею права”, — сказал Бондарев,
  Daleka droga.
  Bondariew wspomniał że samoloty T-50 mają być dostarczane do wojska od 2017 roku
  W 2018 roku ma byc pierwszy oblot T-50 z nowymi silnikami „izdielje 30”.
  To trochę w kosmos poleciałem 🙂 .

  Polubienie

 18. Szóste pokolenie to bezzałogowiec konwencjonalny, a siódme to bezzałogowiec sterowany myślami operatora 🙂
  Ps. Te plany i zapowiedzi coraz bardziej przypominają festiwal obietnic i mrzonek z przełomu stuleci i nieco później. Im gorsza sytuacja ekonomiczna tym więcej zapowiedzi, a tymczasem przemysł wciąż nie potrafi dać wojsku uderzeniowego bsl-a I-generacji, wyprzedziły FR nie tylko Chiny, ale nawet Iran.

  Polubienie

  1. >czasem przemysł wciąż nie potrafi dać wojsku uderzeniowego bsl-a I-generacji, wyprzedziły FR nie >tylko Chiny, ale nawet Iran.

   A to już trochę wstyd, że państwo które miało i nadal ma spore sukcesy i doświadczenie w konstrukcji i eksploatacji wszelkiej maści konstrukcji lotniczych poczynając od samolotów po wszelkiego rodzaju pociski manewrujące itp było tak zacofane pod względem bsl-i.

   Polubienie

   1. Oficjalna wersja jest taka, że FR bsl klasy Predatora z technologią z lat 90-tych nie interesuje, celują w konstrukcje, które mają być co najmniej na tym samym poziomie co najnowocześniejsze uderzeniowe bsl-e na rynku. Tylko w takim razie po co tłuką w innej kategorii antyczne Forposty ? W klasie średnich bsl-i rozpoznawczych nie chcą mieć wiodących konstrukcji ?
    A prawda jest taka, że nie mają ani odpowiednio mocnych i lekkich silników ani odpowiednio lekkiej aparatury optoelektronicznej (mają urządzenia o odpowiednich parametrach optyki, ale z za dużą masą) i rosyjski analog Reapera wciąż jest poza zasięgiem przemysłu. A bardzo by się przydał, np. w Syrii.

    Polubienie

 19. Wygląda na to, że bez anonsowania i chyba bez materiału foto WKS otrzymały kolejne 6 nowych maszyn Su-35S. Cztery maszyny trafiły do 22. pułku, zaś dwie do 23. pułku.

  Polubienie

 20. Samoloty amfibie A-40 (Be-42 izdielije-W) około 2020 roku powinny zastąpić stare turbośmigłowe Be-12 (7 jest w użyciu, 34 w rezerwie) w MACZF (Flota Czarnomorska). Nie podano ani przybliżonej daty ani liczby samolotów, które maja zostać wyprodukowane. Jakiś czas temu była informacja o tym że trwają prace nad modernizacją A-40 która ma być podstawą do produkcji seryjnej.

  Polubienie

  1. Myślę że z ukraińską. Była informacja, że po ustanowieniu blokady na dostawy sprzętu mogącego służyć wojsku dalej dostarczano nieoficjalnie. Tak miało być i z silnikami do śmigłowców to pewnie i może i do okrętów. A kto wie czy nie było czyjegoś przyzwolenia, jak ktoś ma pieniądze których tak bardzo brakuje Ukrainie to wszystko jest możliwe. A jakby się nagłośniło coś takiego to winnego zawsze się znajdzie (władza się wywinie).

   Polubienie

   1. Ukraińcy zaprzeczyli dostawom nieoficjalnym, stąd kwestia pochodzenia siłowni jest ciekawa, o ile okręt ma siłownię, acz okręty raczej się woduje z siłowniami.

    Polubienie

   2. Swego czasu pojawiło się info, że druga trójka (czyli Butakow, Istomin i Korniłow) ma otrzymać juz rosyjskie siłownie.
    W każdym razie ciekawostka… o ile faktycznie siłownia już jest, bo IIRC w tych okrętach montaż siłowni jest robiony juz po zwodowowaniu. Ale dokładnego procesu technologicznego ich budowy i kolejności wyposażania nie znam.

    Polubienie

 21. Krótki film z ćwiczeń Mig-ów-31 z bazy lotniczej Kańsk – Krasnojarsk. Ćwiczenia mają trwać miesiąc (14 samolotów, 20 załóg plus obsługa techniczna).

  Polubienie

  1. Miała być produkcja licencyjna T-90S w Algierii , przekładano to. Parę dni temu natknąłem się na informację że jest już pierwszych 10 egzemplarzy (tylko źródło niezbyt pewne, a dziś już nie działa ta stronka). Jaki jest status tej umowy o ile w ogóle została zawarta?

   Polubienie

   1. Nie T-90S a T-90SA ale to drobiazg, niby podpisano umowę na 200 sztuk w 2014, o ile dobrze pamiętam, jaki jest obecny status tej umowy to niestety nie wiem.

    Polubienie

 22. Doczytałem się to ten słynny „akrobata” Anatolij Kwoczur jako pierwszy publicznie pokazał „Dzwona”. To żywa historia lotników doświadczalnych.

  Polubienie

 23. Kolejny okręg wojskowy otrzymał kompleks BRK”Bastion”.Tym razem dywizjon sformowany w rakietowo-artyleryjskiej brygadzie Floty Oceanu Spokojnego (TOF). Jednostka ognia jednego kompleksu może dochodzić do 36 rakiet Oniks (Jachont).

  Polubienie

 24. Pierwsza inżynieryjno-saperska brygada w Muromie przyjęła w tym roku bezzałogowe pojazdy przeciwpożarowe Uran-14 , w ciągu roku dostarczone mają być rozminowujące pojazdy saperskie Uran-6.
  Brygada ta została sformowana w 2014 roku i podlega bezpośrednio pod MO FR.
  Uran-14

  Uran-6

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s