WKS znowu bombią, coś spadło w Syrii – klipy

WKS niemrawo, ale ponownie bombią w Syrii.

Dodatkowo, kilka dni temu, coś latającego się rozbiło w Syrii, wygląda, że dość  duże, ale mniejsze niż samolot, i chyba z napędem odrzutowym. Być może pocisk manewrujący.

Klipy z bombień.

 

 

Tajemnicze coś.

Advertisements

53 uwagi do wpisu “WKS znowu bombią, coś spadło w Syrii – klipy

 1. Brak Rosji „bezpilotowca” z dobrym systemem elektrooptycznym i termowizyjnym (dużego), takiego który przez kilkanaście godzin krążyłby nad wybranym terenem i w czasie rzeczywistym przekazywałby informacje o ewentualnych ruchach przeciwników do latającego centrum dowodzenia a ten bezpośrednio do samolotów. I wszystko czas rzeczywisty. Skończyły by się wycieczki terrorystów. W przypadku takiej wojny jak ta gdzie brak obrony plot to było by idealne rozwiązanie.
  A „bombienie” na klipach nie takie słabe.

  Lubię to

 2. Chyba potwierdzenie zdjęcia powyżej, pod koniec klipu kolumna SZ FR, na południe od Aleppo. Nie podoba mi się, że BTR-y-80 SZ FR są wykorzystywane w tak niebezpiecznym rejonie.

  Lubię to

 3. Rządowi z sojusznikami tam bardzo oberwali w jednym z rajdów IS zginął między innymi szef sił specjalnych Hezbollahu w Syrii i jeszcze kilku innych ważnych.
  Zapóźnienie technologiczne które opisał ex-raffik zbiera swoje żniwo…

  ps. Chyba czeka nas kolejna masowa egzekucja w Rakce wczoraj mieli tam dotrzeć i tutaj są dwie wersje albo jeńcy wzięci pod Khanasser albo z ostatniej ofensywy IS w Deir ez zor (długo by jechali).

  Lubię to

 4. Ostrzał rosyjskich i zagranicznych dziennikarzy w Latakii.

  Ps. FR przerzuciła do Syrii radary artyleryjskie 1Ł219M Zoopark-1 oraz nowe bsl-e, zapewne chodzi o Forposty.

  Lubię to

 5. W/g „Lenty” Rosja przerzuciła do Syrii 2 kompleksy 1Ł219M „Zoopark-1”. Jest to radiolokacyjny system służący do dokładnego określania współrzędnych miejsc z których prowadzony jest wrogi ostrzał.(pociski rakietowe i artyleryjskie). Przerzucenie tego rodzaju uzbrojenia miał prawdopodobnie związek z naruszeniami rozejmu. Ma to ułatwić lokalizację naruszających rozejm. Razem z tymi kompleksami do Chmejmim zostały przerzucone 3 kompleksy (bliżej nie określone) samolotów bezzałogowych.

  Lubię to

 6. A jak ja to przeoczyłem? Zapatrzyłem się na ten „Zoopark” i chyba tak wyszło!!! Wszystko czytam i oglądam jak mam coś umieścić to sprawdzam czy już nie było (zwłaszcza filmiki bo je czasami ciężko ogarnąć i powtarzają się). A tego Twojego nie ……….odleciałem z pojazdem Zoopark. Przepraszam.

  Lubię to

 7. Czy dziś nie było jakiegoś strzelania pociskami samosterującymi z okrętów? Piszę oczywiście pytająco. Dziś almasdarnews.com
  napisał, że poszły trzy rakiety w prowincje Hama.

  Lubię to

  1. OT ale tak sobie teraz myślę, że operacja Syryjska WKS jest bardzo destruktywna dla płatowców maszyn bioracych w nich udział. Ze zdjęć wynik, że maszyny operują spod gołej chmury, gdzie śnieg, deszcz wiatry dają popalić. Zastanawiam się, jak takie półroczne działanie w takich warunkach może wpłynąć na żywotność płatowca. Zna się może ktoś na tym? Szmulu, jeżeli zbytni OT to śmiało kasuj. Po prostu chciałbym zaspokoić ciekawość

   Lubię to

 8. U siebie operują też spod chmurki. Dopiero od niedawna w FR zaczyna się zauważać potrzebę posiadania choćby lekkich hangarów po trzydziestu latach stacjonowania lotnictwa taktycznego bez schronohangarów. Tak więc nie jest to nic niezwykłego tak dla techniki jak i dla personelu. Warunki atmosferyczne są lepsze niż w FR. Problemem może być zaplecze techniczne dla wykonywania poważniejszych napraw płatowców. Choć silniki na miejscu wymieniają.

  Lubię to

   1. >Materiał płatowca samolotu odrzutowego to nie samochód bez ocynku 🙂

    Trochę OT z autami to też jest bardzo różnie, niektóre możesz trzymać pod chmurką całymi latami a trzymają się świetnie jeśli chodzi o blachę i to nie ocynk. Nie wiem dobre lakiery. Do tego jeszcze nasze warunki gdzie soli na drogach nie żałują 🙂

    Lubię to

 9. Powłoka lakiernicza na pewno się zużywa szybciej gdy maszyny stoją cały czas pod chmurką, wystarczy spojrzeć na złą jakość ledwie kilkuletniej powłoki lakierniczej Su-34 w malowaniu bakłażan. Nasze F-16 po ponad 9 latach eksploatacji wyglądają znacznie lepiej.

  Lubię to

  1. >Nasze F-16 po ponad 9 latach eksploatacji wyglądają znacznie lepiej.

   No ale rzekomo rosyjskie maszyny lepiej sobie radzą ze znacznie słabiej przygotowanych pasów startowych ?:) Odnośnie odporności płatowców to same warunki atmosferyczne na jako takie poszycie płatowca nie mają raczej jakiegoś większego wpływu. Sama struktura płatowców to stopy duraluminiowe? Choć obecnie coraz większy dodatek kompozytów jeśli chodzi o nowe maszyny. Nie wspominając już jak wiadomo o T-50 bo tam i spory udział kompozytów jak i stopów tytanowych.

   Lubię to

   1. Jakość powłoki lakierniczej to kwestia estetyczna. Niektóre Su-34 latające w Syrii mają zrobione poprawki lakiernicze odręcznie grubym pędzlem, bo na spray z takimi zaciekami to nie wygląda, i nikomu to nie przeszkadza.
    Podobno sobie radzą lepiej, normy czystości dróg startowych i płaszczyzn kołowania/postojowych są dla maszyn rosyjskich znacznie niższe niż dla np. F-16. Ale akurat ta konstrukcja ma bardzo nisko umieszczony wlot powietrza, dobrze zbiera zanieczyszczenia z ziemi.

    Lubię to

  1. Rysie od razu idą na skład po złożeniu, więc wszystkie są całkiem nowe, pomijając fakt, że, jak już pisałem kiedyś, cały czas, wbrew temu co zapowiadano, są składane.

   Lubię to

  1. Hmm zauważyliście, że mimo wszystko Turcja jednak odpuściła nieco z tonu. Co prawda nadal prowadzą ostrzał artyleryjski, być może przerzucają islamistów ale o bezpośredniej interwencji jakby już nie wspominali.

   Lubię to

   1. A być może. Albo zmienili taktykę do Azaz wysłali spore posiłki islamistów, którzy tam cali i zdrowi dotarli dzięki biernej postawie WKS. Teraz jak piszesz są na tyle wzmocnieni, że w najbliższym czasie nie muszą się martwić.

    Lubię to

   1. Nie jestem jakimś wielkim miłośnikiem broni strzeleckiej, ale trzeba przyznać, że taki kamuflaż świetnie wygląda.
    Ps. W Syrii WKS praktycznie przestały latać, od 27 do dziś podobno znacznie mniej łącznie lotów bojowych niż przed 23 lutego dziennie.

    Lubię to

   2. >Ps. W Syrii WKS praktycznie przestały latać, od 27 do dziś podobno znacznie mniej łącznie lotów >bojowych niż przed 23 lutego dziennie.

    Skąd tak drastyczny spadek lotów ? Przecież „rozejm” nie obejmuje wielu ugrupować terrorystycznych. Bardzo podejrzane. Przerywać loty w takim momencie.

    Lubię to

   3. Może to chwilowe, cały czas się tworzy „zielona strefa”, obszary wyłączone się co i rusz się zmieniają, tzn. się powiększają, 1 marca to już było ponad 6 tys. bojowników wyłączonych spod nalotów. Całkiem sporo. Tak czy siak skończyły się filmiki z nalotów, a w Chmejmim częściej latają transportowce niż samoloty bojowe.

    Lubię to

   4. >marca to już było ponad 6 tys. bojowników wyłączonych spod nalotów. Całkiem sporo.

    Jak dla mnie to żenada, że FR się na to godzi. Od Zachodu i tak NIC nie ugra.

    Lubię to

 10. Okręt „Smietliwyj” projektu 01090 został skierowany został na Morze Śródziemne. To już kolejna wizyta w tym rejonie w czasie trwanie konfliktu w Syrii. Okręt ten jest jednym ze starszych. W latach 1990-95 okręt przeszedł modernizację (poprzednio był to duży okręt do zwalczania okrętów podwodnych projektu 61) gdzie dodano mu m.in. 2 poczwórne wyrzutnie rakiet Ch-35 Uran. Jest to jedyna w użyciu jednostka tego projektu.

  Lubię to

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s