Dzień otwarty w Saki, fotoreportaż

Fotoreportaż z dnia otwartego w bazie lotniczej Saki na Krymie.

Pogoda nie dopisała, ale jest kilka dość ciekawych zdjęć.

http://kuleshovoleg.livejournal.com/459060.html

0_d1c4d_9141b7fe_orig

 

Reklamy

83 uwagi do wpisu “Dzień otwarty w Saki, fotoreportaż

 1. Materiał zdjęciowy całkiem , całkiem. Niektóre zdjęcia do „pobrania”.
  Ale jest i śmieszny szczegół, dywaniki na siedzeniach Su-24. Chyba siedzenia już swoje przeszły.

  Polubienie

  1. Prawie trafiłeś, chodzi o siedzenia ale osobiste.
   Materiał z którego są zrobione obicia nie jest zbyt przyjazny w przypadku długich lotów i pocenia się, jak to dyplomatycznie napisać, siedzenia.
   Piloci w taki dość nieregulaminowy sposób zwiększają komfort siedzenia dla siedzenia 😉

   Polubienie

  1. Ale ładny okręt! Przynajmniej wizualnie Rosjanom wychodziły ładne jednostki – a Gorszkow moze być też całkiem porządny pod względem możliwości bojowych.

   Polubienie

 2. Chyba ciekawe ujęcie.

  hosting

  Ps. Ex-raffiku, zły wątek, skrajnie mało wiarygodne źródło, ale jeśli chcesz powtórzyć info w wątku „ukraińsko-donbaskim” to oczywiście nie ma problemu.

  Polubienie

 3. Szczerze to nie wiedziałem jak napisać.Czasami nazewnictwo w Armii FR jest dla mnie skomplikowane albo inaczej nie da się tego „przełożyć” na polski. Mam czasami takie problemy.

  Polubienie

 4. Nie tylko Mi-28 otrzyma nowe wyposażenie, także Ka-52. Wersja Ka-52K będzie wyposażona w udoskonalony laserowy system wskazywania celów (ŁSN) oraz system telewizyjny, który umożliwi rozpoznawanie celów na dystansie półtorakrotnie większym niż obecnie. nie wykluczone że te udoskonalenia trafią na lądową wersję Ka-52

  Polubienie

   1. Jak na razie w Egipcie, bo to prawdopodobnie pod ich jest robione, ale może i zawitają te ulepszenia w lądowych Ka-52.

    Polubienie

 5. Wojska ZWO do końca miesiąca otrzymają nowe stacje rozpoznania artyleryjskiego CNAR-10M „Pantera” (1RŁ232-1M). Oprócz śledzenia celów, umożliwia śledzenie wybuchów powstałych w wyniku działań własnej artylerii i korektę jej działania.

  Polubienie

 6. Ponad 30 samobieżnych haubic Msta-SM (2S33) w najbliższym czasie otrzymają wojska ZOW. Jest to głęboko zmodernizowana Msta-S (2S19) z haubicą 2A79 kal.152mm (szybkostrzelność ponad 10 strz./min.) i zmodernizowanym systemem kierowania ognia. Kierowanie ogniem może się odbywać automatycznie z punktu naprowadzania (oddzielny pojazd) lub bezpośrednio z haubicy. Informacja o tyle dziwna że kiedyś prace nad haubicą (modernizacją) były przerwane ze względu na rozpoczęcie prac nad 2S35 „Koalicją SW”.

  Polubienie

   1. Będą mieli „namacalne” porównanie który system jest lepszy.
    „Nowy” (droższy) czy „stary” (tańszy)

    Kryzys mają stać ich.

    Polubienie

   2. 2S33 postrzegam jako „przejściówkę”. Zyski:
    – możliwości bojowe bliższe nowej generacji a wóz oparty na starym (tanim i pewnym) podwoziu – czyli Koalicja w wersji budżetowej
    – partia prototypowa do sprawdzenia możliwości moderki istniejących 2S19 (w końcu z T-72Bx się jako tako udało pod względem koszt/efekt)
    – Koalicja będzie miała czas dojrzeć (wraz z nowym podwoziem)
    – będą wozy do zaznajomienia załóg z nowym uzbrojeniem, przy zachowaniu znanego (i pewnego) podwozia (odpadają kłopoty z jego ew. niedopracowaniem i bazą techniczną)
    – tymczasowa kroplówka dla zakładów do czasu dopracowania 2S35

    Nie zdziwię się jeśli docelowo będą dążyć do jednostek o jednorodnym sprzętowo ukompletowaniu – czyli układ typu:
    – T-14 i docelowa 2S35
    – T-90M i 2S33 / wczesne koalicje na podwozu „paradnym”
    – modernizowane T-72Bx i 2S19 (i/lub 2S33)
    – reszta na wozach schyłkowych np. T-80x / niezmodernizowane”72″) +2S3 / co się trafi

    Polubienie

 7. Do końca roku w skład WMF FR mają wejść 2 fregaty projektu 11356 „Admirał Essen” i „Admirał Makarow” Pierwsza ma być przekazana w kwietniu druga w sierpniu 2016. Jak na razie realizacja tego kontraktu idzie zgodnie z planem.

  Polubienie

 8. Partia 22 nowych BMP-3 gotowa do przekazania dla ZWO i taka fotka do artykułu podpisana
  „предоставлено пресс-службой Курганского машиностроительного завода” czy to zapowiedź zmodernizowanego BMP-3

  Polubienie

  1. Jak się nazywa ten moduł wieżowy z armatą 57mm? Tudzież ten wariant BMP-3?
   A te 22 wozy to pojazdy „klasyczne” czy wariant „Dragun”?

   Polubienie

   1. MO FR przed terminem otrzymało 15 śmigłowców, 14 Mi-8MTW-5-1 oraz jeden Ansat-U. Dostawy były zakontraktowane na listopad 2016. Zakład Lotniczy w Ułan-Ude przekazuje do eksploatacji śmigłowiec „arktyczny” Mi-8AMTSZ-WA. Poinformowano że MO zamówiło kolejne 3 śmigłowce w tej wersji.
    Ansat-U

    Polubienie

   2. Skoro takie zdjęcie wypłyneło to znaczy że próby trwają. To czy można się spodziewać w jakimś określonym czasie nowych BMP-3 Derywacja? Czy to tylko platforma testowa dla nowej wieży i armaty?

    Polubienie

  2. Wersję ze starą „57” postrzegam jako propozycję eksportową – próba wyciśnięcia paru (petro)dolarów z zalegającego na półce gotowca, może nawet rosyjskie wojsko dostanie parę (eksperymentalnych) sztuk na zachętę dla kontrahentów eksportowych (użycie przez rodzimą armię).
   Jeśli w FR zdecydują się na powrót do tego kalibru to raczej powinni iść w nową, wysokociśnieniową pukawkę dedykowaną jako ppanc na Pumę i wciąż zachowującą spore możliwości OF – jako następca dla (imho) średnio udanej koncepcji niskociśnieniowej „100” (marne możliwości ppanc).

   Polubienie

 9. A o co może chodzić z tymi haubicami? Zamawiają te których nie powinno być, 2S33 z powodu bliskich dostaw 2S35, a potem informują że i te, i te będą.

  Polubienie

 10. Nie mam pojęcia o co chodzi z haubicami, sam jestem zdziwiony.
  Wszystkie nowinki na podwoziu BMP-3 to docelowo oferta na eksport, nie sądzę, żeby armia rosyjska, poza zamówioną partią BMP-3 w oczekiwaniu na Kurgańca, brnęła w to podwozie. W każdym razie nie byłoby to logiczne.

  Polubienie

  1. Aczkolwiek BMP-3 Dragun ma ponoć układ z tylną rampą…???
   Natomiast fakt opracowania i najwyraźniej przetstowania do zastosowania modułu AU-220M wskazuje na to, że system armaty 57mm mają gotowy do zamontrowania również na modułach dla Armaty, Kurgańca i Bumeranga…

   Polubienie

 11. Ma, ale po co ładować się w kolejny, de facto, typ bwp ? BMP-3 nowej transzy zostały zamówione jako pomoc dla zakładów w oczekiwaniu na zakończenie prób Kurgańca.
  A co do modułu wieżowego to oczywiście tak, będzie przetestowany i będzie czekać na ew. zabudowę na innej platformie lub z podwoziem BMP-3 na eksport.

  Polubienie

 12. Do końca roku Rosja ma przekazać Pakistanowi 4 zamówione śmigłowce Mi-35M. Wcześniej pisano o możliwości zakupu przez Pakistan 20 śmigłowców (brak potwierdzenia o zamówionej liczby).

  Jest niejasna sytuacja dotycząca dostawy w tym roku deklarowanych wcześniej 4 samolotów Su-35S dla Chin. Kontrakt który podpisano nie został ratyfikowany. Oczekuje się że do ratyfikacji może dojść latem, jesienią 2016. Według słów S.Cziemiezowa szefa „Rostech-u” w tym roku nie będą realizowane dostawy do Chin samolotów Su-35 (kontrakt na 24 samoloty).
  Dwa dni temu pojawiła się informacja o zakończeniu prac nad radarem dla eksportowej wersji Su-35S (w tym i dla Chin) – BRŁS Irbis-E. Radar gotowy do produkcji.

  Polubienie

  1. Trzeba przyznać, że T-50 będzie miał ciekawą konfigurację radiolokacyjną, biorąc pod uwagę dodatkowe radary pracujące w paśmie L ? Do tego jeszcze pewnie całkiem niezła elektrooptyka. Nieźle naszpikowany sensorami. Sam główny radiolokator pracujący w paśmie X zapowiada się również bardzo dobrze.

   Polubienie

   1. No żeby lepiej przyjrzeć się stealth 🙂 Choć oczywiście do tego najlepszy byłby zakres fal metrowych no ale zamontowanie takiej anteny na samolocie jest obecnie raczej niemożliwe ?
    Ale zawsze to dodatkowe radiolokatory, które będą współgrać z głównym pracującym w paśmie.

    Polubienie

 13. Wchodzące w skład „Rostech-u” przedsiębiorstwo OPK opracował na bazie Tigra pojazd rozpoznania i kierowania (dowodzenia) MRU. Wyposażony w urządzenia termowizyjne i radiolokacyjne pojazd będzie mógł wykrywać cele (w dowolnej porze dnia i przy dowolnej pogodzie) z odległości ponad 10 km. Rozpoznawczy Tigr będzie mógł przekazywać dane w czasie rzeczywistym do innych jednostek (m.in. na mapy elektroniczne). Informacje będą mogły być wspomagane danymi z nawigacji satelitarnej. W wyposażeniu znajdą się również różne środki łączności satelitarnej, radiowej do przekazywania różnego rodzaju danych.
  Tigr-M

  Polubienie

 14. Trwają prace nad nowej generacji hełmem lotniczym (dla śmigłowców i samolotów), którego systemy wspomagane przez urządzenia optyczno-elektroniczne umożliwią obserwację 360 stopni (w czasie rzeczywistym).

  Polubienie

 15. Na wyposażenie strategicznych wojsk rakietowych RWSN wchodzi nowy trenażer kompleksu „Jars” dla kierowcy mechanika.W sumie kierowanie takim pojazdem wymaga nie lada umiejętności.

  Polubienie

 16. SPP( Samochodnaja Protiwtankowaja Puszka)-Sprut-SD (2S25) – nowy film.

  Jak właściwie powinno się ten pojazd nazywać, samobieżne działo przeciwczołgowe?

  Polubienie

 17. Samolot uderzeniowy Su-34 (istribitiel bombardirowszczik)

  Troszeczkę polatały nad Syrią , ciekawe jakie doświadczenia wynieśli z działań wojennych.
  Od czasu Afganistanu i Gruzji (a le tam były inne warunki) nie mieli okazji tyle polatać lotnicy FR.

  Polubienie

 18. T-14 Armata oraz T-15 są wyposażone w nowe ultrafioletowe pelengatory pozwalające na wykrycie nadlatujących rakiet oraz określenia ich koordynatów pozwalających na ich zniszczenie (przeciwpociski). Pelengatory mają działać w ramach kompleksu „Afganit” .
  Obecnie przeprowadzane są testy , które maja zakończyć się pod koniec roku.

  Polubienie

   1. Znalazłem…………chyba
    Mi-8MTKO-z takim jak ten numerem bocznym na domniemanym Mi-8AMTSz
    I z tego co pamiętam była fotka u Ciebie na blogu.

    Polubienie

   2. Wszystkie zielone mocno doposażone Mi-8MTKO FSB noszą oznaczenie MNP-2. Inne oznaczenia tych maszyn są formalnie niepoprawne. Co do wyposażenia to trudno jednoznacznie określić co dokładnie mają, obok Mi-35MS to najbardziej „tajne” śmiglaki w FR. Można się domyślać, że szerokie spektrum optyki, radiolokatorów, systemów WRE.

    Polubienie

   3. Wysięgniki ma chyba dłuższe niż „standardowe”… a co to jest to „coś” oliwkowego na końcach wysięgników i pod jego dziobem?
    Witebsk i jakiś radar pogodowy czy raczej milimetrowy do mapowania terenu? Bo głowica optoelektroniczna to chyba taka sama jak na AMTSz…

    Polubienie

   4. Wg rejestru to:
    „…RF-23190(1) Ми-8ТВ (заводской № 9775334) УА ФСБ России
    RF-23190(2) Ми-8МНП-2 УА ФСБ России…”
    Z tego wynika że ……………………..miałeś rację.I dalej masz.

    Polubienie

 19. Wojska rakietowe z rejonu Przymorza na Dalekim Wschodzie przechodzą na kompleks OTRK Iskander-M. Do tej pory na ich wyposażeniu znajdował się kompleks Toczka-U. To już trzeci związek wojskowy na wschodzie Rosji w którym Toczkę-U zastąpiono Iskanderami (Burjacja, Żydowski Obwód Autonomiczny). W chwili obecnej żołnierze przechodzą przeszkolenie w rejonie Astrachania.

  Polubienie

 20. „Wiertaloty Rossjii” rozpoczynają produkcję seryjną śmigłowców Mi-28NE „Nocznyj Ochotnik” (z drugim systemem sterowania). Wprowadzone zmiany uproszczą proces szkolenia pilotów. Śmigłowcu tym zwiększono obszar roboczy w kabinie oraz unowocześniono fotele.
  Wg niepotwierdzonych informacji śmigłowiec został zamówiony przez 3 kraje: Egipt, Algierię, Irak. W oficjalnej informacji jest mowa o 2 odbiorcach zagranicznych.
  Wg słów jednego z przedstawicieli PAO „Rostwiertoł” do produkcji gotowy jest Mi-28UB, wersja śmigłowca Mi-28NE (podwójny układ kierowania) przeznaczona na potrzeby FR.
  Śmigłowce będą wyposażone w silniki produkcji rosyjskiej WK-2500 w zamian za silniki pochodzenia ukraińskiego TW3-117.
  Mi-28N

  Polubienie

 21. 19 marca w stoczni „Jantar” ma być położona stępka pod oceanograficzny okręt badawczy projektu 02670 Jewgienij Gorigliedżan. Okręt przeznaczony będzie do pomocy przy pracach podwodnych, monitoringu ochrony środowiska, badań oceanograficznych oraz w akcjach poszukiwawczo-ratowniczych. Okręt na swoim wyposażeniu będzie posiadał aparaty podwodne i ratownicze.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s