Syria, problemy z rozejmem i niezła fotka

FR grozi, że od jutra zacznie bombić „umiarkowanych”, o ile USA nie wymusi na nich przestrzegania rozejmu.

Okazuje się, że bardzo wiele ugrupowań z listy opracowanej przez USA niewiele sobie robi z rozejmu, i co jakiś czas ostrzeliwuje rządowych, którzy to z kolei nie odpowiadają ogniem, bo nie życzy sobie tego FR. Ale cierpliwość FR wydaje się, że zaczyna się wyczerpywać, choć może to tylko takie gadanie, oby nie.

Niezła fotka, niestety większej rozdzielczości nie znalazłem.

CeE2xmBW4AAn_lx.jpg large

Reklamy

41 uwag do wpisu “Syria, problemy z rozejmem i niezła fotka

 1. Ktoś nadmienił że jak USA nie zacznie działać w tym kierunku to zaczną szybciej niż może się wydawać, podobno dali czas do 22 marca. A to już jutro. I od jutra mogą zacząć bombardowania w/g słów Siergieja Rudskoja ze Sztabu Generelnego

  Polubienie

  1. >co jakiś czas ostrzeliwuje rządowych, którzy to z kolei nie odpowiadają ogniem, bo nie życzy sobie >tego FR.

   No tak znów gdzieś już kiedyś było bardzo podobnie. Ale to przecież było do przewidzenia, że tak skończy się „rozejm” z tym, że SAA już nie będzie mogła odpowiadać ogniem jak „milicja”.

   >s. FR już się wycofała z zapowiedzi bombienia „umiarkowanych”, niestety.

   Szybko po co tylko te wcześniejsze zapowiedzi. Przecież w ten sposób tylko się ośmieszają. No to „umiarkowani” mogą spokojnie nawalać w SAA.

   Polubienie

 2. Zapowiadał bombienie urzędnik MO FR, a wycofywał się z bombienia urzędnik MSZ, zła koordynacja albo taka gra przed wizytą Kerrego, w każdym bądź razie za ostatnią dobę było kilka naruszeń rozejmu ze strony „umiarkowanych”.

  Polubienie

 3. Czy coś wiadomo z decyzją o ponownym zwiększeniu obecności(nasilleniu działań) wojsk FR? Wczoraj minął termin w oczekiwaniu na odpowiedź USA w związku z naruszaniem rozejmu.

  Polubienie

  1. Spory ruch w interesie. Pytanie czy kierunek bardziej FR-Syria czy Syria-FR jeśli chodzi o zaopatrzenie 🙂 Bo jak pisałeś też coś tam wywożą np Mi-35M.

   Polubienie

  1. To wypada chyba na czas wycofywania części sprzętu do FR. Pytanie czy obecna wysoka aktywność samolotów transportowych to ciąg dalszy „zwijania” się z Chemjmim czy raczej znów coś dowożą np kolejne Ka-52 i Mi-28 🙂 itp

   Polubienie

   1. Obecnie nie ma wysokiej aktywności lotnictwa transportowego, jest normalny ruch, oczywiście w ramach owej aktywności wywieziono owe trzy Mi-35M, ale sądzę, że głównie są to typowe loty zaopatrzeniowe.

    Polubienie

 4. Mam nadzieję, że zostaną wydani FR, dla ich własnego dobra, zaś rządowi, no cóż, nie wystawiają sobie najlepszego świadectwa. Wojna wojną, a zespoły TOW islamistów są wyjątkowo „nielubiane”, ale jeńców nie powinno się tak traktować. Są już bardzo drastyczne filmiki z tego jak traktują tych jeńców siły rządowe.

  hosting

  Polubienie

  1. Nie złapali ich czasem kilka dni temu? Czy to kolejna grupa?
   Tak naprawdę to powinni się cieszyć że jeszcze żyją i nikt ich nie TOWnoł a ludzie którzy to widzą nie powinni się dziwić jak są traktowani snajperów nikt nie lubi…

   Polubienie

 5. Ta sama, obecnie pojawia się po prostu więcej materiałów foto i video, no i identyfikacja jest pozytywna, to na 99 % obsługa TOW-a, która została sfilmowana, jak niszczy rosyjskiego śmiglaka podczas akcji poszukiwawczo-ratunkowej po zestrzeleniu Su-24M.

  Ps. Jest oficjalne potwierdzenie, choć to żadna nowość, że w Syrii walczą rosyjskie jednostki specjalne.
  http://www.rbc.ru/politics/23/03/2016/56f2bc5a9a79477bb60a006e?from=main

  Polubienie

 6. Witam mam na imię Konrad jestem nowy (szmul już tyle ? jesteś zadowolony?).

  Wiem, że z lekkim poślizgiem, ale nie miałem czasu wcześniej.
  Isis przejęło skład broni rządowych mam nadzieje, że posypią się głowy bo to jest karygodne tyle sprzętu zostawić, zadziwia mnie że nie zameldowano wyżej i że Rosjanie w trybie pilnym nie zrzucili tam czterech 500kg bomb http://www.liveleak.com/view?i=179_1458390768 tutaj współrzędne 35°23’06.9″N 40°02’48.8″E a dla tych co nie mają czasu oglądać (chociaż polecam) przejęto 4 czołgi (poradzieckie),koło 2/3 ZSU-23-4, 10 bmp ,3 armaty, 350 pocisków przeciwpancernych, 7 tysięcy pocisków artyleryjskich, koło 50 rpg7 i około 410 wkładów do nich, około 100 pocisków ppk malutka (widać ze świeżutkich nowiutkich pachnących jeszcze farbą prosto z ekspresu Moskwa-Damaszek) kilka tysięcy granatów i kilkaset ton amunicji w skrzyniach (w większości api, czytaj amunicji przeciwpancernej czerwonoczarne oznakowanie) kilkanaście pikapów z karabinami wielkokalibrowymi i kilka wozów z radarami (zapewne już zniszczonych).
  Isis przejęło ten arsenał około 10/12 marca.

  Po prostu tragedia jeśli tak będzie assad prowadził te wojnę to nie wygra mam nadzieje że włodarze fr też dadzą do zrozumienia assadowi że tak nie może być lepiej zniszczyć sprzęt podkładając bomby niż zostawić wrogowi do wzięcia, ten sprzęt jest już w mieście Palmira

  A co do miasta trwa ofensywa już chyba tak na poważnie wojsko rządowych na te miasto z ostatnich minut dochodzą info, że rządowi przedarli się przez pasmo gór i ostrzeliwują miasto, są już na jego przedmieściach materiał wideo https://www.youtube.com/watch?v=4mhAk_hpXlA tutaj też przedstawienie postępów http://zapodaj.net/images/0b50c45993549.png zadziwiające bo salafici nie walczą zbyt zażarcie o te miasto, spodziewałem się, że ISIS będzie bić się do ostatniego bojownika, ale oni raczej się wycofują.

  Tak więc to by było na tyle z sytuacji na bieżąco
  Mam nadzieję, że przepuścisz ten komentarz szmul bo się postarałem o treściwą informację.

  Pozdrawiam

  Polubienie

  1. Jak widzisz zatwierdziłem, ale nie jestem zadowolony. Po pierwsze nie podoba mi się pierwsze zdanie, bo tu nie chodzi o moje zadowolenie, tylko podstawy dobrego wychowania. Po drugie, o ile napiszesz jeszcze jakiś komentarz na blogu, proszę pilnuj ortografii i literówek, kolejnego komentarza z tyloma literówkami i błędami nie zatwierdzę.
   A teraz co do samej Syrii, PI prowadziło zaciekłą obronę terenu przed Palmirą od dłuższego czasu, nie można wykluczyć, że większość sił utracono w dotychczasowych walkach opóźniających, choć jeszcze chyba za wcześnie na ostateczne oceny, siły rządowe wciąż nie zajęły ani Palmiry historycznej ani tej współczesnej.

   Polubienie

  2. konbie.
   Tych Ayash Storage to czasem nie zdobyli dwa miesiące temu czy też jeszcze dalej w czasie ostatniej wielkiej burzy piaskowej nad Dez którą wykorzystało IS jako osłonę plot dla swej ostatniej generalnej ofensywy tamże ?
   One cały czas są w rękach IS od tamtego czasu a to ujawnienie tej „ogromnej ilości” ghanima jest dla mnie niczym więcej niż propagandowym poprawiaczem morale po ciągłych porażkach.
   Nie dalej jak dwa dni temu pokazywali „ogromne ghanima” zdobyte na zlikwidowanym blokpoście z 3 ak 2 pk rpg i swd…potęga co tym można zawojować.
   Na marginesie ładnie widać na mapie ostatnich postępów rządowych pod Palmyrą/Tadmur taki cypel 2/3km „ziemi niczyjej” z zamkiem Qalaat u podstawy.
   Piękny przykład jak ppk potrafią zablokować ruch npl na danym obszarze.

   Polubienie

 7. SAA u bram Palmiry.

  PS.
  W okolicach Palmiry zginął żołnierz (oficer) Specnazu otoczony przez grupę terrorystów. Brał udział w naprowadzaniu samolotów na pozycje terrorystów ISIS w okolicach Palmiry.
  W ostatnich paru dniach WKS brało udział w atakach na 146 pozycji wroga.

  Polubienie

 8. Teraz wypłynęła informacja w ogólnodostępnych mediach. Wcześniej rzeczywiście takiej informacji nie było to może być tak jak piszesz.

  Polubienie

  1. >obiektów to było tylko 41
   Moim zdaniem skromnie. Sądzę, że celów nawet na zwalczanie samego IS jest znacznie więcej niż lotów ? Do tego powinno tam latać sporo śmiglaków.

   Polubienie

   1. Jak na razie to ten „rozejm” albo raczej dogadanie się mocarstw w sprawie Syrii jakieś efekty daje. Rządowi utrzymują pozycje rebelia kisi się we własnym sosie, pozostało tylko pobić IS dojść do Dez i zdobyć tyle pól gazowych i studni naftowych ile to będzie możliwe.
    Ciekawym niusem z nocy było zdobycie na północ od Palmyry góry Mazar z magazynami wojskowymi jakiejś brygady 550.
    Jeśli się potwierdzi to by oznaczało oskrzydlenie miasta z dwóch stron i dawało dozę wiarygodności rozkazu do wycofania się dla ludności cywilnej wystosowanego przez IS.
    Zwyczajnie wykorzystają cywilów jako osłonę w czasie ucieczki.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s