Fotoreportaż z Rostwertola

Świetny materiał, warto obejrzeć.

Dużo ciekawych ujęć.

Mi-28NE at Rostverol

http://fyodor-photo.livejournal.com/46639.html

Reklamy

26 uwag do wpisu “Fotoreportaż z Rostwertola

 1. Dobre pytanie, przy czym maszyny seryjne nie mają czegoś takiego, nie wiem co to jest, nigdy się nad tym nie zastanawiałem, być może jakaś aparatura pomiarowa tam się mieści.

  Polubienie

 2. Do końca roku trzy duże stacje radiolokacyjne wejdą w gotowość bojową. Woroneż-DM w Jenisiejsku i Barnaule i Woroneż-M w Orsku. Kontynuowana jest budowa obiektów RWSN w Niżnym Tagile, Kozielsku i Joszkał Oł, a na poligonie w Kapustin Jar „Spiecstroj Rosji” w tym roku ma przekazać szereg obiektów.
  Antena kompleksu Woroneż-M.

  Polubienie

  1. Na przedstawionym zdjęciu mamy antenę radiolokatora Woroneż-M. Antena radiolokatora Woroneż-DM jest zabudowana. Na poniższym zdjęciu kompleks z Kaliningradu.

   Polubienie

   1. Łatwo się pomylić nazwa w sumie ta samo tylko inna końcówka a de facto to są dwie różne stacje radiolokacyjne choć o tym samym przeznaczeniu. Natomiast jak wiadomo pracują na innych częstotliwościach jak i budowa samej anteny też jest całkiem inna. Jest jeszcze Woroneż-VP pracujący na falach metrowych (jak „M”), ale składający się z większej ilości modułów antenowych.

    Polubienie

 3. Ałamaz-Antej gotowy jest zrezygnować z zakupów z pojazdów MZKT produkcji białoruskiej i zastąpić je produkcją zakładów z Brianska. Ciągnik BAZ-6909 z układem jezdnym 8×8 spełnia wszystkie wymagania związane z przystosowaniem go do instalacji systemów S-400 i S-500.
  Swoją propozycję do zamiany ciągnika MZKT przedstawić może również KamAZ.

  Polubienie

 4. KamAZ może póki co przedstawiać konstrukcje, które produktom MZKT nawet do pięt nie dorastają, BAZ jest w lepszej sytuacji, ale technicznie też plasuje się za MZKT. A gotowość Ałmaz-Antieja jest bez znaczenia w związku z podpisanymi wieloletnimi umowami FR z Białorusią. Tak więc raczej nieprędko to nastąpi.

  Polubienie

   1. Ma o tyle, że zapewne produkcja BAZ-a będzie faworyzowana w przyszłości, ale nie sadzę, żeby doszło do wypowiedzenia umów z Białorusią, to co zakontraktowano będzie wykonane. Może w przyszłości nie będą podpisywane kolejne umowy na nośniki kołowe pod systemy przeciwlotnicze z MZKT. Tu bardzo dużo zależy od polityki, bo te wszystkie umowy to taka marchewka dla Baćki, no chyba, że Baćka się przeorientuje na Zachód to temat się sam rozwiąże.

    Polubienie

 5. Rozbił się kolejny Su-25 WKS, drugi w ciągu niemalże miesiąca, poprzedni rozbił się 29 lutego. Katastrofa miała miejsce w Kraju Nadmorskim, pilot zdołał się katapultować, wstępna przyczyna to awaria obu silników, co może wskazywać na ponowny problem z trafianiem do jednostek zanieczyszczonego paliwa.

  Polubienie

 6. W nowym kołowym bwp Indii Kestrel ma znaleźć się wieża od BMP-2. Wieża ta produkowana jest w Indiach na licencji rosyjskiej. Jest to ciężki pojazd o wadze 26 ton napędzany sinikiem o mocy 600 KM. Pojazd został zaprezentowany na ostatnich targach Defexpo 2016 . Na imprezie tej bogate stoisko miały zakłady zbrojeniowe z Rosji. Przedstawiono m.in. czołg T-90, BMP-3, Pancyr-S1, TOR-M2KM, PZRK „Wierba”, projekty OP „Amur-1650 i fregaty 11356. Łącznie 18 koncernów z Rosji zaprezentowało ponad 800 wzorów różnego rodzaju uzbrojenia i produktów związanych z produkcją wojskową.

  Polubienie

 7. Pierwsza partia zmodernizowanych rakietowych kompleksów przeciwlotniczych Buk-M2 weszła na uzbrojenie WWO w rejonie Zabajkala.
  Wcześniej koncern Ałamz-Antej informował że w tym roku dostarczy armii 3 dywizjony. W tym roku do służby ma wejść najnowsza modyfikacja Buk-a – Buk-M3.

  Polubienie

   1. >Strzelania innym rakietami nie są pokazywane.

    Być może. Natomiast na klipie są tylko R-73 pod skrzydłami. Więc w tym przypadku chyba nie było innych pocisków.

    >to chyba etatowa gwiazda filmów ze strzelań

    Może pokończyły się resursy i trzeba się pozbyć pocisków 🙂

    Polubienie

   2. >Za to niewiele grup akrobacyjnych strzela pociski powietrze-powietrze.

    Biorąc pod uwagę ich zdolności i umiejętności jeśli chodzi o manewrowanie samolotami itp mogą się w razie czego przydać do walk manewrowych 😉

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s