Ćwiczenia Kaukaz-2012, klip

Uroki przebywania w rejonie poligonu podczas dużych ćwiczeń.

Mimo sytuacji rosyjscy rolnicy zachowali dobry humor.

Reklamy

17 uwag do wpisu “Ćwiczenia Kaukaz-2012, klip

 1. Rozpoczęły się próby trzech bsl-ów o masie startowej 3,5 i 10 ton, przy czym nie ma informacji czy oznacza to obloty czy dopiero próby naziemne. Ale jest szansa, że do uderzeniowego bsl-a jest w FR w końcu bliżej niż dalej.

  Polubienie

 2. Czyli potwierdziły się informacje z zeszłego roku o rychłym rozpoczęciu prób(były tu na blogu).

  PS. Wreszcie książka o WRE jest w USA stąd już prosta droga do Polski (już myślałem że nic z tego nie wyjdzie). Jak tylko dostanę dam znać. Niestety ja nie będę miał za bardzo czasu w najbliższym czasie na czytanie. Pooglądam obrazki i w jakiś sposób na jakiś czas wypożyczę.

  Polubienie

 3. Rosyjskie wojska RWSN w najbliższej przyszłości będą ochraniane przez zrobotyzowane samobieżne aparaty „Nieriechta”, z powietrza nadzór będą prowadzić aparaty bezpilotowe
  „Flibuster” (jako uzupełnienie składów osobowych). W przyszłości wszystkie jednostki RWSN będą ochraniane za pomocą zrobotyzowanych aparatów.
  https://defence.ru/assets/content/paragraph/38692/43350/img-2674-fotor.jpg?nocache=667179

  Polubienie

  1. FR testuje nowy pocisk antysatelitarny ?
   http://russianforces.org/blog/2016/04/russia_tests_nudol_anti-satell.shtml
   Ciekawe. Już wcześniej pojawiało się wiele informacji na temat dalszego rozwoju broni ASAT w FR. Co w sumie nie powinno dziwić, do tego Rosja ma w tej dziedzinie dość spore doświadczenie z czasów ZW 🙂 Odnośnie nazwy systemu to o ile się nie mylę ta nazwa również pojawiała się przy zmodyfikowanym systemie ABM A-225? Być może de facto A-225 będzie po prostu również służył jako broń ASAT. Nic w tym dziwnego, podobnie może być w przypadku np amerykańskiego NMD ( system można łatwo dostosować do zwalczania satelitów itp) oraz np SM-3 gdzie USA przeprowadziło udany test przechwycenia satelity za pośrednictwem tych pocisków. W każdym razie robi się ciekawie 🙂 Choć niestety zapewne dużo jeszcze czasu minie zanim poznamy więcej szczegółów.

   Polubienie

   1. W najlepszym możliwym momencie mieli awarię, czyli na ziemi i przed osiągnięciem prędkości rotacji, kilkadziesiąt sekund później i by była kolejna katastrofa w WKS.

    Polubienie

 4. W przyszłości ma nastąpić zamiana w wyposażeniu batalionów rozpoznawczych brygad i dywizji wojsk zmechanizowanych i pancernych. Samochody opancerzone „Tigr” będą wymienione na pojazdy gąsienicowe BRM-3K Ryś i BRM-1K „Korszun” (zmiana ta związana jest z tym że te nie najmłodsze pojazdy przeszły głęboka modernizację-nowe kamery systemy łączności i.in.). Powodem rezygnacji z „Tigr-ów” jest ich mała odporność opancerzenia (są zbyt wrażliwe na odcinkach gdzie występuje duże nasilenie środków rażenia), słabsze uzbrojenie oraz brak dalmierzy laserowych i kamer termowizyjnych (?!). Tigry zostaną tylko w niektórych batalionach rozpoznawczych oraz w jednostkach głębokiego rozpoznania. Decyzja do zamiany zapadła w końcu ubiegłego po doświadczeniach zebranych w czasie ćwiczeń.
  BRM-3K „Ryś”

  BRM-1K „Korszun”

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s