Mi-28N niszczy cele w Syrii, zapis z optyki, klip

Doczekaliśmy się pierwszego oficjalnego klipu z roboty Mi-28N w Syrii.

Nawet niezła jakość, widać szereg parametrów, m.in. prędkość  śmigłowca i odległość do celu.

Reklamy

42 uwagi do wpisu “Mi-28N niszczy cele w Syrii, zapis z optyki, klip

  1. O ile podjęto ryzyko użycia armaty automatycznej.
   Ps. Znowu zaskoczenie, w runecie były żale, że w jednostkach nie ma nowych PPK do śmigłowców, a tu w Syrii się znalazły nowe Ataki z głowicami kumulacyjnymi i termobarycznymi.

   Polubienie

  1. >być może Erdogan chce normalizacji stosunków z FR.

   No ciekawie. Niby krążą takie słuchy, że Turcja zabiega o normalizację stosunków z Rosją. Podobno chcieli to robić przez pośrednictwo Iranu choć to może być tylko plota. Ogólnie tak jakby Erdogan się uspokoił. Z drugiej strony FR też odpuściła w Syrii wielu grupom „umiarkowanych”

   Polubienie

  1. >FR zgodziła się także na żądania USA w sprawie ustąpienia Asada.

   Niech jeszcze się zgodzą, żeby USA zainstalowało tam swoją marionetkę… ech. Nie zdziwił bym się.

   Polubienie

  1. >jakikolwiek „sojusz” z FR, to państwo nie ma zdolności do bycia stabilnym sojusznikiem.

   Chyba rzeczywiście wychodzą z założenia, że ich jedynym sojusznikiem jest armia i flota.

   Polubienie

 1. Irackie Mi-28 z rakietami niekierowanymi 130mm. Podobno Irakijczycy polubili te rakiety.
  Pytanie, rakiety te oznaczone są jako „NUR” a nie „NAR”- NAR to tłumacząc na polski niekierowana lotnicza rakieta, a NUR niekierowana uniwersalna (?) rakieta?

  Polubienie

 2. NUR to „NieUprawliajemaja Rakieta” czyli „rakieta niekierowana”. „UR” to „rakieta kierowana”.
  PPK to po rosyjsku „PTUR” czyli „ProtiwoTankowaja Uprawliajemaja Rakieta” – „przeciwpancerna rakieta kierowana”.

  Polubienie

 3. Coś kiedyś chyba Churchill mówił o zdementowanych informacjach, a tak już bardziej poważnie to jestem pewien, że WWP nie zamierza bezwarunkowo popierać Asada, na dłuższą metę wymiana kierownictwa Syrii jest niezbędna, ważne z punktu widzenia FR jest jedynie, żeby nie zmieniła się polityka zagraniczna Syrii.

  Polubienie

  1. Nusra wraz z co najmniej dwoma sygnatariuszami zawieszenia broni odbiła z rąk rządowych Tel -Eis wraz z miasteczkiem i prą dalej.
   Pora na „pokaz siły” ze strony Wielkiego Stratega….

   Polubienie

 4. W Latakii i w Darze to samo, pełne załamanie zawieszenia broni, „umiarkowani” połączyli siły z Nusrą i prowadzą działania ofensywne, rządowi się cofają. Po prostu skorzystali z okazji, że rządowi skoncentrowali się na PI. WKS nie wspiera nigdzie rządowych, chyba zaskoczony WWP jeszcze nie wie co robić, szczególnie, że z propagandowego punktu widzenia znalazł się w cokolwiek głupiej sytuacji. Przecież nie przyzna się do błędu i nie przerzuci ponownie samolotów do Chmejmim. I znowu Jarku chyba mieliśmy rację, że z tego rozejmu nic dobrego dla rządowych wyniknąć nie może.

  Polubienie

  1. Właśnie że było by dobrze gdyby samoloty zostały w trybie alarmowym przerzucone wtedy gwarant rzeczywiście byłby gwarantem a nie głupcem bo na razie to nic nie robiąc Putin wychodzi na głupca.
   W tej chwili rządowi po raz kolejny rozpoczęli „ostateczny szturm” Al-Qaryatayn gdyby tylko udało im się tam w końcu zwyciężyć i zdobyć jeszcze jakiś bufor terenu to w ciągu 2-3 dni mogli by uwolnić jakieś może i spore siły do kontry w Aleppo.
   Właśnie dlatego Rosja jako gwarant porozumienia stabilizując sytuację na 3-4 dni powrotem lotnictwa pokazała by się w pozytywnym świetle.

   Polubienie

 5. Rosjanie zapewne czekają na reakcję państw tak zwanych zachodnich, w końcu organizacje walczące w Syrii, które były promowane przez zachód jako ugrupowania umiarkowane okazały się nie umiarkowanymi i zerwały porozumienie o rozejmie.
  Nie wierzę, że przy milczeniu w mediach nie prowadzone są jednocześnie działania zaradcze na miejscu w Syrii.
  Z drugiej strony Rosjanie od wielu lat przyzwyczaili, że nie mają w zwyczaju obnoszenia się z informacjami w mediach, które uprzedzałyby drugą stronę o ich zamiarach lub działaniach.

  Polubienie

  1. >Rosjanie zapewne czekają na reakcję państw tak zwanych zachodnich.

   No to raczej mogą się nie doczekać. Zachód będzie udawał, że nic się nie stało. Zresztą taki był i cel tego „zawieszenia broni”

   Polubienie

   1. Mają dziś złożyć jakieś papiery potwierdzające wspieranie isis przez Turcję.
    Pomijając że to gra obliczona na zrównanie „dobrych” rebeliantów z ismanami co mogą zrobić gdy Rada Bezpieczeństwa ONZ ich zignoruje?
    Na logikę powinniśmy zobaczyć powrót lotnictwa po tym gdy oficjalna niemilitarna ścieżka została wykorzystana…

    Polubienie

   2. >Na logikę powinniśmy zobaczyć powrót lotnictwa po tym gdy oficjalna niemilitarna ścieżka została >wykorzystana…

    Według mnie na 99,9% nie zobaczymy. Na Kremlu nie działają zgodnie z logiką. Islamiści zresztą doskonale wyczuli, że mogą sobie znów śmiało poczynać.

    Polubienie

   3. Celem zachodu przy rozejmie w Syrii było udawanie?
    Ciekawy pogląd.
    Ewentualny brak reakcji zachodu na eskalacje walk przez promowane przez nich ugrupowania (w rzeczywistości ekstremistyczne i skrajnie ekstremistyczne) to również oczekiwana reakcja, w tym przypadku kolejna kompromitacja polityczna.

    Polubienie

   4. >Celem zachodu przy rozejmie w Syrii było udawanie?

    Celem Zachodu w „rozejmie” jest ochrona „umiarkowanych” ugrupowań terrorystycznych a być może ponowne ich wzmocnienie. Napisałem, że Zachód będzie udawać, że nic się nie stało po zerwaniu rozejmu przez umiarkowanych co zresztą się właśnie dzieje. Jak na razie żadnej reakcji z zachodniej strony 🙂 i nie spodziewam się aby ona nastąpiła. No ale zobaczymy.

    Polubienie

   5. Wiesz Jarku skoro możemy zobaczyć konwoje rosyjskich saperów ciągnące na Palmyrę…ciekawe kiedy zobaczymy ich „rozminowujących” Qaryatayn to ja tam nie widzę jakiegoś „czekania na pozwolenie” zachodu.
    Zobaczymy co zrobią gdy wykorzystają prawnie legalną drogę w ONZ.

    Polubienie

 6. Niezły klip.
  Całkowity brak reakcji FR na wczorajsze wydarzenia w Syrii jest zastanawiający. Może dlatego, że rządowi sobie w miarę, póki co, poradzili i w sumie nie stracili za dużo terenu, to Kreml uznał, że przemilczy temat. Przynajmniej oficjalnie, dzięki czemu nikt nie będzie zadawał pytań po co komu taki „rozejm”.

  Polubienie

  1. Podobno to co utracili na rzecz „umiarkowanych” zaczynają już powoli odzyskiwać. No ale nie zmienia to faktu, że „rozejm” de facto wylądował już w śmietniku.

   Polubienie

 7. Al-Karjatajn zajęty, dużą rolę odegrały rosyjskie śmigłowce Mi-28N, które jak widać zaczęły pracować armatami automatycznymi kal. 30 mm.

  Ps. Ten krąg w wykonaniu Mi-28N cieszy oko.

  Polubienie

 8. Ciekawe jak z perspektywy śmigłowca wyglądały te strzelania z działka. Może niedługo coś wypłynie do netu.
  To jeszcze Ka-52 zostało do obejrzenia w walce. Czy one biorą bezpośredni udział w działaniach? Czy dalej tylko w ochronie bazy lotniczej?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s