CSN Witiaź i nowe zabawki, link

Kolejny świetny fotoreportaż Witalija Kuzmina.

Cieszy, że Urał-4320WW trafił do jednostki. Duże wrażenie robi, jak szybko zmienia się indywidualne wyposażenie operatorów, jeszcze dekadę temu, no może trochę więcej niż dekadę, wyglądali jak ubodzy krewni Alfy.

http://vitalykuzmin.net/?q=node/648

VV-Day2016-46

 

Reklamy

107 uwag do wpisu “CSN Witiaź i nowe zabawki, link

  1. Fajne ujęcia. Swoją drogą ciekawe na ile w nowych Tu-160M2 zmieni się skład materiałowy struktury płatowca. W jakim stopniu zastosują nowoczesne kompozyty w konstrukcji itp ?

   Polubienie

   1. W znacznym stopniu stąd to będzie duże wyzwanie, będzie sprawdzony aerodynamicznie płatowiec co niby skróci czas na przygotowanie maszyny, ale nowe materiały, w tym część struktury siłowej.

    Polubienie

 1. W/g słów przedstawiciela MON FR zakończone zostały próby radaru dla śmigłowca Mi-28 N025N. Produkcja seryjna dla armii FR ruszyła na początku tego roku. Wcześniej radar w wersji N025NE produkowany był na eksport (Irak, Algieria) . Opóźnienie dla wojska FR wynika z konieczności przeprowadzania certyfikacji (bardziej skomplikowana procedura). Od tego czasu wszystkie śmigłowce produkowane na użytek wewnętrzny będą wyposażane w nowy radar.
  Konstrukcja radaru pozwala na kontrolę obszar wokół śmigłowca w zakresie 360 stopni.

  Polubienie

 2. Witam kolegów. Przeglądam właśnie rosyjskie fora w poszukiwaniu informacji w kwestii aktualnego stanu fabryki traktorów w Kurganie. Sprawa ta nurtuje mnie już od dłuższego czasu. Przypadkowo trafiłem na informację (oczywiście trudną do zweryfikowania) iż Kurgańce 25 uczestniczące w 70 paradzie zwycięstwa wyposażone były w silniki z BMP 3. Czy ktoś dysponuje aktualnymi informacjami o stanie tego programu i ogólnym stanie zakładu? Jedyne na co trafiam to decyzja o bankructwie, choć trudno mi uwierzyć w upadek przedsiębiorstwa tak istotnego w przemyśle pancernym FR..

  Polubienie

  1. Była już o tym mowa w kilku wątkach, nie ma żadnego bankructwa, są sztuczki drobnych wierzycieli, bo dług zakładów jest ułamkiem ich wartości czy zakontraktowanej produkcji, którzy składają wnioski o ogłoszenie bankructwa. Owe wnioski nie mają szans, ale wierzyciele liczą, że dzięki zamieszaniu w mediach opozycyjnych lub mediach zachodnich robiących odpowiednio zły PR, coś swojego ugrają i np zakłady zapłacą cześć długu lub całość. Wierzyciel, który ostatnio składał taki wniosek, miał, o ile dobrze pamiętam, wierzytelność, i to dyskusyjną, rzędu kilkuset tysięcy USD, czyli znacznie poniżej wartości niewyposażonej skorupy kadłuba pojedynczego BMP-3.

   Polubienie

 3. Dziękuję za odpowiedz i przepraszam za niepotrzebne powielanie wątku. Trafiłem na burzliwą dyskusję na RU forum w tej sprawie i myślałem że pojawiły się jakieś nowe okoliczności.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s