Rekordowy przelot grupy MiG-31BM, klip

Przelot trwał siedem godzin, w materiale m.in. ujęcia z kabiny podczas tankowania w powietrzu.

W sumie spory wyczyn, szczególnie dla załóg, bo to jednak mało wygodny samolot dla takich wielogodzinnych lotów.

 

Reklamy

137 uwag do wpisu “Rekordowy przelot grupy MiG-31BM, klip

   1. Falkatus to to cudo widoczne od 3:02 na drugim klipie, co wygląda jak Batmobil? 😮
    Na jakim to jest podwoziu?

    Polubienie

 1. Ćwiczenia wojsk piechoty morskiej ZWO na Kamczatce. W ćwiczeniach bierze udział 6,5 tyś żołnierzy, 15 okrętów i 300 jednostek techniki wojskowej.

  Polubienie

 2. Czołgi T-14 przechodzą obecnie próby wojskowe. W/g słów dyrektora generalnego „Uralwagonzawod-a” A.Żaricza ( w próbach uczestniczy ok. 20 czołgów) zakłady są gotowe do rozpoczęcia produkcji seryjnej(oczekiwanie na zamówienie). Wszystkie prace związane z rozwojem T-14 idą zgodnie z planem, brak opóźnień. Nic nie wspomniał o stopniu zaawansowania innych konstrukcji opartych na platformie „Armata” (tylko tyle, że będą pokazane na defiladzie 9 maja).

  Polubienie

 3. Wojska ZWO otrzymały dwa śmigłowce z systemami walki radioelektronicznej (WRE)
  Mi-8MTPR-1. Na pokładzie tych śmigłowców zainstalowany jest m.in. system aktywnych zakłóceń Ryczag-AW.

  Polubienie

 4. Prace nad strategicznym bombowcem programu PAK-Da nie będą wstrzymane. Będą kontynuowane zgodnie z wcześniejszymi założeniami poinformował zastępca MO FR J.Borysow. W ubiegłym roku dowódca WKS FR W.Bondariew informował o rozpoczęciu głównych pracy nad PAK DA w roku 2021, jednak już na początku 2016 informował o możliwości oblotu pierwszego prototypu przed 2021 rokiem. W 2023 roku ma ruszyć produkcja głęboko zmodernizowanej wersji Tu-160- Tu-160M2. Ciekawe jak poradzą sobie z pracami nad dwoma samolotami? W sumie Tu-160 to układ konstrukcyjny jest dobrze poznany, tylko kwestia zastosowania nowych materiałów i wyposażenia.
  Jedna z wielu wizji artystycznych bombowca PAK DA.

  Polubienie

  1. Nie poradzą sobie i chyba nawet nie będą mieć zamiaru, faktyczne prace nad PAK-DA ruszą ewentualnie dopiero jak się na dobre rozpocznie produkcja seryjna Tu-160M2. Albo i wcale nie ruszą. Obecnie wielkim wyzwaniem jest modernizacja pojedynczych sztuk Tu-160.

   Polubienie

   1. >Albo i wcale nie ruszą.

    I to jest według mnie najbardziej prawdopodobne. FR stawia na nowe Tu-160M2 i według mnie dopiero po 2040 zaczną się zabierać nad jego następcą.

    Polubienie

 5. Wojska WKS FR w niedługim czasie otrzymają pierwsze egzemplarze nowego systemu obrony powietrznej (ZRS) S-500. Dowódca wojsk obrony powietrzno-kosmicznej i przeciwrakietowej gen. W. Gumiennyj poinformował o końcowym etapie prac nad tym systemem. Wcześniej dowództwo WKS informowało że pierwszy system może być przekazany nawet pod koniec 2016 roku (pułk S-500 w okolicach Moskwy), jakkolwiek są informacje że system nie wejdzie do wojska przed 2020 rokiem. W. Gumiennyj poinformował również, że trwają testy następcy S-300PMU, systemu S-350.

  Polubienie

  1. >jakkolwiek są informacje że system nie wejdzie do wojska przed 2020 rokiem.

   I to jest najbardziej prawdopodobne. No chyba, że serio tak zgrabnie im poszło z S-500 ale ciężko w to uwierzyć. Oczywiście FR ma w tej dziedzinie spore doświadczenie( przynajmniej w opl) ale opracowanie i wdrożenie takiego systemu to nie taka hop siup. Szczególnie jeśli chodzi o jego zdolności ABM. Nadal niewiele wiemy jak będzie wyglądać proces przechwycenia celów balistycznych. Na jakich wysokościach czy będzie to głowica htk czy też z ładunkiem wybuchowym jak widzimy np w S-300W4. Zapewne będzie to system odpowiadający charakterystykom amerykańskich SM-3 i ich modyfikacji. Szkoda, że nie ma żadnych zdjęć z testów :/

   Polubienie

 6. COW FR otrzymał nowe systemy walki radioelektronicznej Murmansk-BN, Krasucha-2O, Krasucha-4S oraz system (REB) Moskwa-1 (system wykrywania i kierowania systemami zakłóceń).
  Krasucha-2

  Moskwa-1 (2 z 3 pojazdów systemu).

  Polubienie

   1. Przecież wiem, w końcu napisałem, że An-30R. Z jednej strony jest duża bombka oświetlająca a z drugiej aparatura pomiarowa atmosfery pod kątem skażeń ABC. No, chyba, że ta bombka to też zasobnik, ale wg różnych opracowań maszyny WKS miały mieć zasobnik tylko z jednej strony a bombkę z drugiej.

    Polubienie

   2. A czy może być w obudowie bomby coś innego? Czyli skorupa bomby a tam…jakaś pasująca gabarytowo aparatura?


    PS. A dlaczego ten Wiking taki tajemniczy? Ta fotka z jasnym malowaniem to dla laika jak bankowóz.

    Polubienie

   3. Może być, że w skorupie jest jakaś aparatura pomiarowa, to by nawet uzasadniało fakt, że skorupa jest odmalowana, na tzw. chłopski rozum po co malować bombkę ? Ale wygląda jak wielka bombka 🙂
    Nie mam zielonego pojęcia dlaczego pojazd, którego konstrukcja nie wydaje się być niczym szczególnym jest otoczony taką tajemnicą, czy to wyłącznie kwestia operatora czy może coś jeszcze. Póki co jest jak jest i wiadomo o wozie tyle ile wiadomo, czyli prawie nic.
    Ps. W uzupełnieniu do artykułu, bo podczas składu zdjęcie wypadło, a powinno zostać. Makieta funkcjonalna Kłopa.
    hosting

    Polubienie

 7. Dziś na poligonie Kapustin Jar odbyła się próba ogniowa kompleksu Iskander-M. Jak informuje służba prasowa CWO (Centralnego Okręgu Wojskowego) rakieta przeleciała około 200km. W czasie lotu rakieta wykonała 20 „intensywnych” manewrów w niektórych etapach lotu.
  Czy to znaczy że to jakaś nowa rakieta dla tego kompleksu?

  Polubienie

  1. >Pytanie, co strzelano, czy pocisk balistyczny czy manewrujący ?

   Jeśli Iskander-M to chyba jednak balistyczny-quasi balistyczny. Manewrujący o ile się nie mylę nosi oznaczenie Iskander-K. No i w tym wypadku „manewry” to żadna rewelacja jak i sam pocisk zresztą też. Znacznie łatwiejszy do przechwycenia.

   Polubienie

   1. >Strzelano nowy pocisk manewrujący wykonany w technologii obniżonej wykrywalności.

    I chwalą się, że wykonał 20 manewrów 🙂 Trochę żenujące…

    Polubienie

   2. Kwestia oznaczeń to sprawa drugorzędna, może już coś się zmieniło ? 🙂
    W komunikacie ważniejsze jest to, że pocisk nie został wykryty przez symulowane środki radiolokacyjne przeciwnika 🙂

    Polubienie

   3. >W komunikacie ważniejsze jest to, że pocisk nie został wykryty przez symulowane środki >radiolokacyjne przeciwnika

    Nie wiem czy to ten sam komunikat ale ten który przeglądałem napisali, iż znaczna część lotu odbyła się na wysokości 40-50 km 🙂 Coś chyba dziennikarze pomieszali z Iskanderem balistycznym lecącym po spłaszczonej trajektorii.

    Polubienie

   4. No i jeszcze ważne pytanie jaki będzie zasięg maksymalny tych pocisków ? Czy tylko do 500km czy może wreszcie FR przestanie się już bawić w INF, w sytuacji gdy w pobliżu Rosji USA ustawia swoje instalacje ” antyrakietowe”

    Polubienie

 8. Na drugim portalu dokładniejsza informacja poinformowali że to była „kirlataja rakieta”, czyli nie balistyczny, tylko pocisk skrzydlaty czyli nie nowość. Z drugiej strony jeśli aż 20 razy zmieniano trasę lotu ( pocisk manewrował) to też nie jest zły wynik.

  Polubienie

  1. Czy ja wiem czy niezły wynik ? Pocisk manewrujący jest przystosowany do lotów według rzeźby terenu itp i ma możliwość zaprogramowania wielu manewrów. Nic nowego. Do tego w porównaniu jednak z balistycznym znacznie łatwiej go przechwycić, jeśli mowa oczywiście o przeciwniku , który posiada jakąś opl itp, do tego czas reakcji długi pociski są wolne itp. Nie wiem czym tu się specjalnie chwalić.

   Polubienie

 9. Na jednym z portali ekspert od wojskowości tłumaczył podwieszenie bomb pod
  Suchoj-em T-50. Związane to jest w/g jego z próbami państwowymi. Badane jest jak samolot zachowuje się z podwieszonym ładunkiem zewnętrznym , jak to rzutuje na jego zachowanie w locie, jak pracuję węzły podwieszenia. Sprawdzane jest działanie systemu celowniczego, jako że samolot powinien mieć możliwość przenoszenia uzbrojenia niekierowanego. Nie wyklucza że w najbliższym czasie zobaczymy samolot z rakietami niekierowanymi. W/g jego w czasie testów bada się wszystkie możliwości samolotu , choć potem w eksploatacji mogą nie być wykorzystywane.”… «Это совершенно формальная возможность, которая включена в паспорт машины…”

  Polubienie

  1. >jak to rzutuje na jego zachowanie w locie, jak pracuję węzły podwieszenia,

   Na pewno nie rzutuje to zbyt dobrze na jego obniżone SPO :), które to i tak w porównaniu z F-22 i F-35 wypada słabiej ? Choć tak naprawdę ciężko to zweryfikować 🙂 Podwieszone uzbrojenie jak wspomnieli i tak będzie tylko opcjonalnie.

   Polubienie

   1. Odnośnie systemów WRE Murmańśk BN to obecnie są one rozmieszczone o ile się nie mylę w czterech lokalizacjach na terenie FR. Północ czyli okolice baz Floty Północnej, południe Krym, Daleki Wschód ale nie pamiętam gdzie dokładnie ? Oraz COW ostatnio przekazane 🙂 Myślę, że nasycenie wszelkiej maści środkami WRE w FR będzie dość szybko rosnąć bo jak wiemy obecnie w FR kładą na tą wyspecjalizowaną dziedzinę spory nacisk. Wygląda na to, że niebawem systemy WRE będą stanowić mocny filar rosyjskiego OPK obok coraz silniejszego lotnictwa taktycznego jak i zintegrowanej wielowarstwowej OPL i coraz gęstszej sieci środków wykrywania EW. To da na pewno dość solidne wzmocnienie i tak już silnego systemu OPK.

    Polubienie

 10. Potwierdza się to o czym pisałem wklejając kilka dni temu fotkę płytko zmodernizowanego BM-30 nazwanego przez producenta Tornado-S, zarówno wozy zmodernizowane na starych podwoziach jak i ew. nowe wozy na nowych podwoziach mają takie same nazwy.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s