Próby porównawcze ciągników artyleryjskich KamAZ i BAZ, klip

Ciekawy materiał z 2006 roku przedstawiający próby porównawcze w warunkach zimowych ciągników artyleryjskich na podwoziach KamAZ-a i BAZ-a.

Jak wiadomo wygrał KamAZ i jego ciągniki są regularnie nabywane przez MO FR, choć BAZ także dostarczył rosyjskim siłom zbrojnym partię seryjną swoich ciągników.

 

 

Reklamy

61 uwag do wpisu “Próby porównawcze ciągników artyleryjskich KamAZ i BAZ, klip

 1. Chyba wyjaśniła się sprawa nazewnictwa kompleksów rakietowych RS-30 (miałem problem z określaniem co jest co)
  Naczelnik GOZ (gosobronozakaz) MO RF przekazał informacje:
  Grad to Tornado-G
  Smiercz to Tornado-S
  Uragan to Uragan-1M
  Informacja o nazewnictwie została podana przy okazji informacji o dostawach do wojska nowych systemów Tornado-S i Uraganów-1M.

  Polubienie

 2. MO FR poinformowało o podpisaniu kontraktu z UWZ na dostawy do wojska pojazdów na platformie „Armata” ciężkiego bojowego wozu piechoty T-15 oraz czołgu T-14 .
  „Долгосрочный государственный контракт с „Уралвагонзаводом” на поставку этих машин заключен”, — сказал Осыко.

  Polubienie

  1. I wciąż nie ma podstawowych danych, z reguły podawanych przy tego rodzaju informacjach, a więc kosztów i terminów, już pomijam, że nie wiadomo ile tych T-15 ma być. Dziwnie to wygląda. Póki nie będzie więcej informacji podchodzę bardzo sceptycznie.

   Polubienie

   1. Myślę że bliżej defilady więcej powiedzą. A z tym T-15 tak troszeczkę nie wierzyłem że taka informacja może wypłynąć. Za bardzo informacje na jego temat nie przedostają się do mediów.

    Polubienie

 3. Działo samobieżne Koalicja SW otrzyma nowe pociski naprowadzane za pomocą sygnału satelitarnego. Pociski te obecnie są obecnie w trakcie testów (pociski o podwyższonym zasięgu).

  Polubienie

 4. MO FR rozważa możliwość opracowania nowego systemu TOS o podwyższonym zasięgu. Naczelnik GOZ Michaił Osyko poinformował o przeprowadzonej modernizacji obecnego systemu TOS (Buratino-Sołncepiok) i o rozważaniach nad nowym systemem. Poinformował również o bliskim zakończeniu prac nad uniwersalnym, jednym systemem celowniczym (i odpalania) dla prostych granatników i systemów ogniowych (ogniomiotnych).
  Jak to właściwie ogniomiotnych przełożyć na polski (jednym wyrazem) ?

  Polubienie

 5. MO FR i AO „Wiertoliety Rossii” podpisali kontrakt na dostawę 24 śmigłowców Mi-28UB oraz dwóch śmigłowców Mi-26. Kontrakt ma być zrealizowany do końca 2018 roku. Śmigłowiec Mi-28UB ma zdwojony układ sterowania śmigłowcem oraz poprawiono ergonomię w kabinach dowódcy oraz pilota-operatora.

  Polubienie

  1. Zakład nie jest duży chyba, że to tylko moje subiektywne odczucie. Ciekawe ile takich siedzących korzeniami w latach 70 zakładów funkcjonuje w FR? Pewnie sporo takiej mniejszej drobnicy.

   Polubienie

  2. To są takie trochę funkcjonalne odpowiedniki naszych WZM-ów, tylko, że w FR jest ich całe mnóstwo na utrzymaniu MO FR, zdecydowana większość funkcjonuje jak te z reportażu robiąc generalki typowego sprzętu produkowanego w czasach ZSRR. Lepiej mają te zakłady, którym zlecono jakieś prace modernizacyjne sprzętu.
   Ps. W każdym OW jest po kilka zakładów remontowych sprzętu pancernego i kołowego, tak przykładowo.

   Polubienie

 6. Koncern „KRET” rozpoczął próby nowego systemu REB (WRE). Kompleks ten przeznaczony jest do ochrony wojsk i obiektów cywilnych przed zagrożeniami z powietrza i kosmosu. Kompleks ma współpracować z obecnymi środkami obrony powietrzno-kosmicznej. W/g słów przedstawiciela koncernu system składać się będzie z wielu modułów zakłócających, pozwalających na jednoczesne przeciwdziałanie środkom przeciwnika na wielu kanałach i na bardzo dużych odległościach (jednoczesne zakłócanie różnych systemów elektronicznych przeciwnika). Kompleks ma być wyposażony w indywidualny system obrony przed środkami przeciwnika (przewiduje się, że jako pierwszy będzie narażony na działanie wroga). Kompleks jest przewidziany do montowania na lądowych, powietrznych i morskich nośnikach. Testy mają zakończyć się w przeciągu bieżącego roku.

  Polubienie

 7. 27 kwietnia próby morskie ma rozpocząć fregata projektu 11661(E?) „Gepard 3.9” przeznaczona dla marynarki wojennej Wietnamu. W 2011 roku Zielienodolskij Zawod zbudował dla Wietnamu 2 jednostki, później podpisano kontrakt na 2 kolejne. Ostatnia fregata znajduje się w trakcie budowy. Ciekawe z jakim uzbrojeniem rakietowym, do tej pory były to Ch-35, a okręt jest na tyle duży że , teraz mogłyby być i rakiety systemu „Kalibr”, pewnie niedługo się dowiemy czy Wietnam wejdzie na wyższy poziom uzbrojenia (Chinom byłoby w niesmak).
  Pierwsze dwie fregaty.

  Polubienie

  1. > W 2011 roku Zielienodolskij Zawod zbudował dla Wietnamu 2 jednostki, później podpisano kontrakt na 2 kolejne

   O ile pamietam, to ma być zbudowana jeszcze trzecia trójka – z większymi zdolnościami ZOP, armatą w nowej „niewidzialnej” wieży (ponoć „100” zamiast „76”)… no i po Syrii mieli zmienić projekt właśnie pod instalację Kalibrów.

   Polubienie

   1. Te dwa których budowa kończy się też mają rozbudowane zdolności ZOP, jest to specyfikacja przeciwpodwodna (tak to było nazwane) z RBU-6000.

    Polubienie

 8. Kolejna informacja dotycząca T-14 Armata. Jak poinformował zastępca dyrektora generalnego UWZ że pierwsza partia 100 czołgów zostanie dostarczona armii bez względu na kryzys (czy będzie czy nie) w latach 2017-2018. Poinformował również, że do tej pory zbudowano 12 T-14 oraz 12 T-15 (egzemplarze do testów, seria pilotażowa). Niezależnie od egzemplarzy serii pilotażowej prowadzone są dalsze prace rozwojowe nad platformą „Armata”. W najbliższym czasie mają rozpocząć się próby państwowe (odbiorcze).

  Polubienie

   1. Cokolwiek to miałoby znaczyć na temat tych testów
    „…Но так как она уже выпущена, то мы ее решением министерства обороны используем, в том числе — для проведения предварительных испытаний” – chodzi o partię pilotażową
    (опытно-промышленная партия) To tak jakby partia wozów przed przekazaniem do wojska miałaby mieć jeszcze testy. Czy dobrze to rozumiem?

    Polubienie

 9. W tym roku dostarczone zostaną pierwsze 3 egzemplarze samolotu Jak-130 dla Birmy (Mjanma).
  Kontrakt na dostawę ponad 10 samolotów(?) został podpisany w ubiegłym roku. W tym roku ostatnie 2 samoloty ma otrzymać Bangladesz (z 16 zamówionych), Białoruś 4 sztuki oraz 10 samolotów dla WKS Rosji z 30 zamówionych do 2018 roku.
  Jak-130 Sił Powietrznych Bangladeszu.

  Polubienie

 10. Kosmodrom Wostocznyj robi wrażenie, zapewne najnowocześniejszy tego typu obiekt na świecie, jutro pierwszy start. A pamiętam wypowiedzi „ekspertów”, jak zawsze pełnych „troski” o FR, wieszczących, że obiekt z uwagi na kryzys albo nie powstanie, albo będzie mieć wieloletnie opóźnienia. Tymczasem opóźnienie jest kilkumiesięczne, co przy tej skali inwestycji wydaje się być znikomym opóźnieniem.

  Polubienie

  1. Trzeba przyznać nieźle to wygląda i ten przesuwający się wielki hangar 🙂 Wostocznyj ma docelowo zastąpić Bajkonur z tym, że będzie jeszcze cały czas rozbudowywany o nowe stanowiska startowe szczególnie dla nowej rodziny rosyjskich modułowych rakiet nośnych Angara.
   Jeszcze klip jak składają Sojuza.

   Polubienie

   1. W polskich mediach radość, automatyka przerwała przygotowania do porannego startu Sojuza, pewien wiodący portal „informacyjny” nawet dał tytuł o fiasku startu, ale później zmienił na tytuł o przełożeniu startu.

    Polubienie

 11. Info poza tematem wątku, ale skoro już jeden z komentatorów poruszył temat w innym wątku, to niech będzie.
  Wczoraj w Mozyrzu miał miejsce incydent podczas lądowania białoruskiego Mi-24P, śmigłowiec, na skutek awarii technicznej lub błędu pilotażowego zaczął obracać się wokół własnej osi i następnie spadł na ziemię z niewielkiej wysokości. Załoga nie odniosła poważniejszych obrażeń.
  hosting

  Polubienie

 12. Pietrozawodsk Kamczacki na defiladzie z okazji Dnia Zwycięstwa będzie miał całkiem interesujący zestaw pojazdów. Z tego, czego raczej nie zobaczymy w Moskwie to : rakietowe kompleksy „Rubież” , „Redut” oraz S-400. Łącznie ma „przemaszerować” na defiladzie ponad 20 różnych egzemplarzy techniki wojskowej.
  I tu potwierdzają się słowa Szmula o możliwości obejrzenia na lokalnych defiladach ciekawych „eksponatów”. Pewnie wiąże się to z bliskością tego sprzętu w pobliskich jednostkach wojskowych.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s