WKS bardzo nieśmiało wróciły do bombienia w Syrii, klip

Potwierdzają się wczorajsze informacje o kilku samolotolotach bojowych WKS w rejonie Aleppo, tylko zaczęły się jakieś loty a od razu jest klip.

Czas pokaże, czy dojdzie do zwiększenia aktywności rosyjskiego lotnictwa taktycznego w Syrii, czy też wczorajsze, najprawdopodobniej cztery, samolotoloty bojowe Su-34 to jedynie wyjątek od reguły, którą od dłuższego czasu jest praktyczna bierność rosyjskiego lotnictwa taktycznego w Syrii.

Reklamy

113 uwag do wpisu “WKS bardzo nieśmiało wróciły do bombienia w Syrii, klip

  1. A tymczasem amerykański „partner” przedłuży im znów sankcje. Zresztą Pani Nuland wyjaśniła się jasno odnośnie zniesienia sankcji. No i niebawem znów zaczną działać pod rosyjską granicą. Tym razem Białoruś. Dalej będą rozbudowywać instalacje antyrakietowe coraz bliżej rosyjskich granic itp. Oczywiście wyrzucą FR z BW na dobre. No ale czego się nie robi aby choć znów przez chwilę być poklepanym po pleckach i może USA łaskawie poudaje, że FR jest ich „partnerem” widać włodarze Kremla bardzo tego potrzebują i są wstanie na kolanach sprzedawać ostatniego sojusznika. Tylko co uzyskają w zamian? USA nie zmieni swojej polityki w stosunku do FR chyba, że ta totalnie się podporządkuje. Oczywiście zapewne przesadzam ale tak to niestety zaczyna wyglądać. Ja rozumiem polityka,dyplomacja itp i nie oni pierwsi i ostatni co zostawiają sojusznika no ale jednak jeśli tak to ma się skończyć może lepiej było wcale nie zaczynać tej „interwencji”.
   Ale widzę, że wiara w tajne i mistyczne plany „Szachisty” wiecznie żywe 🙂 Cóż kiedyś na pewno się przekonamy ile było w tym wszystkim jakiś mistycznych planów, na razie nie wygląda to za dobrze.

   P.S szkoda, że tak mało osób bierze udział w tych naszych geopolitycznych rozważaniach 🙂 Zawsze fajnie jak jest kilka odmiennych podejść. Każdy też inaczej interpretuje różne fakty itp.

   Polubienie

 1. Dziś FR zapowiedziała, że nie odpowie na „tarczę” jeśli USA dadzą FR pisemne gwarancje, że „tarcza” nie jest przeciwko FR. Przecież to są jakieś żarty. A u nas wciąż straszenie Putinem, który różni się od Jelcyna głównie tym, że nie pije.
  Ps. Co do liczby komentarzy w wątkach, to nie pojawiają się jedynie komentarze napastliwe i wulgarne, oraz nowych użytkowników, którzy nie umieją się przywitać. Niestety liczba osób chcących dyskutować w komentarzach jest w stosunku do ogólnej liczby odwiedzających bardzo niewielka, nic na to nie poradzę. Z drugiej strony, jeśli miałoby to wyglądać jak na np. grupach facebookowych to już lepiej, że jest jak jest.

  Polubienie

  1. >Putinem, który różni się od Jelcyna głównie tym, że nie pije.

   To jeszcze gorzej bo jak ktoś pije to można zrzucić jego dziwne postępowanie na stan umysłu po spożyciu. A na trzeźwo to już gorzej. A tak serio.
   FR odpowiada na tarczę poprzez wprowadzanie coraz to nowocześniejszych środków pokonywania obrony ABM. Zrezygnowali jednak z postanowień START II i zachowali jednak głowice MIRV na pociskach lądowych i co istotne rozwijają nowe typy głowic no i pocisków ( choć tutaj dochodzi jeszcze wymiana pokoleniowa arsenałów RWSN) ale kombinują wielotorowo jeśli chodzi przełamywanie obrony ABM. Coraz lepiej wyglądają też systemy wczesnego ostrzegania, szczególnie lądowe. Teraz pora na rozbudowę kosmicznego EKS. Coś się ruszyło w interesie.
   No i wygląda na to, że powoli chyba olewają INF. Co potwierdza się pośrednio w testach skrzydlatych Iskanderów jeśli wprowadzą tam coś Kalibro podobnego, no i RS-26, choć w tym przypadku jest wiele opcji bo to de facto jest ICBM. Zresztą granica między pociskami średniego zasięgu a ICBM jest dość płynna. Ostatnie modyfikacje Pioniera to też już de facto był ICBM 🙂 Zasięg balistycznego Iskandera M też można jeszcze nieco opcjonalnie wydłużyć.

   Polubienie

  2. >jeśli miałoby to wyglądać jak na np. grupach facebookowych to już lepiej, że jest jak jest.

   Oj tylko nie to 🙂 Co do ilości komentarzy w wątkach myślę, że będzie się to zwiększać. Blog/forum z biegiem czasu będzie coraz bardziej popularny 🙂

   Polubienie

 2. Dzisiejszy pomysł z FR na temat amerykańskich gwarancji to sposób na wprowadzenie kolejnych cięć w budżecie MO FR. Już wiadomo, że cięcia muszą być większe niż wprowadzone 5 %, a gdyby się pojawiły takie gwarancje z USA to można by było trochę pożonglować różnymi programami, coś wstrzymać, opóźnić, zlikwidować.
  Tylko to wszystko ma swoje drugie dno jak pokazuje sprawa ze śmiglakami, Kazań i Ułan-Ude się rozbudowały i zwiększyły zatrudnienie pod te ok. 100 śmigłowców rocznie dla MO FR, a tu się teraz okazuje, że MO FR będzie zamawiać w najlepszym razie po tuzin śmigłowców od jednego i drugiego zakładu w najbliższych latach. Dla rosyjskiej zbrojeniówki rysuje się niepokojący trend. Tym bardziej z rezerwą należy traktować te wszystkie zapowiedzi, co to nie będzie produkowane.

  Polubienie

  1. >te ok. 100 śmigłowców rocznie dla MO FR, a tu się teraz okazuje, że MO FR będzie zamawiać w >najlepszym razie po tuzin śmigłowców od jednego i drugiego zakładu w najbliższych latach.

   Rozumie, że taki spadek zamówień związany jest z cięciami w MO?

   >tym bardziej z rezerwą należy traktować te wszystkie zapowiedzi, co to nie będzie produkowane.

   No właśnie jest taka dziwna korelacja, im większa cięcia na horyzoncie tym więcej dziwnych zapowiedzi odnośnie nowego sprzętu itp

   Polubienie

 3. Dokładnie widzę tą samą korelację, jakbym się cofnął do późnego Jelcyna czy wczesnego Putina, wtedy też były takie oderwane od realiów zapowiedzi.
  Ps. Bardzo wiele zakładów zbrojeniowych w FR zapowiada obcinanie pensji od drugiego półrocza, szykuje się lub już ma miejsce znaczny spadek zamówień praktycznie w całym spektrum produkcji, tylko, że te informacje nie są nagłaśniane, a pojawiają się głównie na forach z regionów i nie mają oficjalnego charakteru.

  Polubienie

  1. >Bardzo wiele zakładów zbrojeniowych w FR zapowiada obcinanie pensji od drugiego półrocza, >szykuje się lub już ma miejsce znaczny spadek zamówień praktycznie w całym spektrum produkcji, t

   Nieciekawie. Przemysł zbrojeniowy w FR zatrudnia sporo ludzi? Do tego jak doliczy się wszelkiej maści zakłady, zakładziki, które dostarczają sporo różnej drobnicy dla przemysłu zbrojeniowego to już w ogóle wyjdzie sporo. Wszystko od siebie zależne i połączone łańcuchem kooperantów.

   Polubienie

 4. Problem jest o tyle złożony, że na kryzys budżetowy nakłada się postępujące wysycenie nowy sprzętem i zamówienia dla niektórych zakładów i tak musiałyby być zmniejszane. Stąd tak ważne jest zabezpieczanie sobie portfela zamówień eksportowych lub, o ile to możliwe, także posiadanie jakiejś oferty na rynek cywilny, w przypadku FR to przede wszystkim wewnętrzny, bo o eksport produktów cywilnych dość trudno. Ale oczywiście łatwo pisać, trudniej zrealizować w praktyce. W „tłustych latach” zwiększano zatrudnienie, rozbudowywano bazę przemysłową, ale znowu trochę zabrakło długofalowego myślenia, bo założono, że kolejne GOZ-y będą coraz obfitsze. I w tym miejscu postawy kropkę, bo to nieodpowiedni wątek.

  Polubienie

  1. To może lepiej założyć nowy, o rosyjskiej zbrojeniówce?

   Nb. w kwestii „klepania po plecach” i sankcji – cóż, nie czarujmy się, Rosja nie ma potencjału na konkurowanie z USA i UE jednocześnie. To jest wciaż raczej niezbyt zamożny kraj, z PKB na poziomie Holandii i Włoch razem. I tak naprawdę tyle właśnie może w polityce zagranicznej.
   Dzięki broni jądrowej nikt ich w przewidywalnej przyszłości nie rozbierze, ale to wszystko, na co ich stać.
   Żeby utrzymać/rozszerzac „strefy wpływów” musieliby mieć kasę, i to całe góry kasy – a tego nie mają i w przewidywalnej przyszłości mieć nie będą. Kasę mają USA i ChRL, chociaż Chiny dostają zadyszki a USA mają potężny deficyt. I tylko dlatego Rosja mogłaby coś ugrywać. Ale tak naprawdę to poza mniej lub bardziej rozpaczliwą próbą utrzymania tego, co jest, nie ma sił na nic innego.
   Wrócili do stanu mniej-więcej z czasów Iwana Groźnego…

   Polubienie

   1. Nie sposób się z Tobą nie zgodzić DS co do pozycji geopolityczne FR w świecie. Natomiast chodzi cały czas o to, że nawet z obecną pozycją Rosja mogła więcej ugrać np na Ukrainie czy też obecnie w Syrii. Z niewiadomych względów tego nie uczynili czy też powtarzają to samo obecnie w Syrii.

    >USA mają potężny deficyt. I tylko dlatego Rosja mogłaby coś ugrywać.

    No właśnie mogłaby. Choć FR jest silniejsza niż w latach 90 traci obecnie więcej wpływów.

    >Ale tak naprawdę to poza mniej lub bardziej rozpaczliwą próbą utrzymania tego, co jest, nie ma sił na >nic innego.

    Oczywiście bo tam gdzie dawniej utraciła wpływy itp jest już NATO, UE (natura nie lubi próżni :))

    Polubienie

 5. Infografika od ISIS dotycząca ich małej ofensywy pod Palmirą

  Aktualnie ma trwać atak na kolejne już pole wydobywcze al-Mahr.
  ISIS dokonało także ostrzału artyleryjskiego tego starożytnego miasta. Jak tak dalej pójdzie to do końca wakacji rejon Palmiry i Karjatajn bezproblemowo wróci ponownie w ręce Państwa Islamskiego.
  Z ważniejszych zdobyczy SAA w południowym Aleppo ostało się już tylko miasto Hadher.

  Powoli wszystko wraca do sytuacji z początku 2015 roku, okresu min. ogromnej klęski w Dżisr asz-Szugur i serii mniejszych porażek.
  W Dajr az-Zawr ISIS rzekomo zajął część punktów kontrolnych w dzielnicach Tahtuh i Harrabesz graniczącymi z bazą wojskową i lotniskiem.
  Jeszcze odnoście ataku na Chan Tuman. Rządowi stracili tam ponad 100 ludzi, samo IRGC odniosło spore straty w postaci 15 zabitych i 30 rannych, ujawniono także zdjęcia kilku Agańskich i Syryjskich ochotników których złapały min. Nusra i Dżund al-Aksa. Zanim miasto zostało zdobyte zostało okrążone ze wszystkich stron, jest to dobre wyjaśnienie do usuniętego chyba już z YT filmiku (nie mogę znaleźć) na którym widać było min. jak całkowicie zdezorientowani żołnierze SAA prowadzą ogień min. z technicalsa, we wszystkie możliwe strony świata.
  Rządowi codziennie tracą wioskę za wioską, lokacje za lokacją, a mimo to reżim ciszy przedłużono o 72 godziny. Ciekawe czy tym razem również przyczyni się do jakiejś małej ofensywy islamistów.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s