Syria, walki o Khan Tuman, klip

Kontrofensywa rządowych na Khan Tuman jak na razie nie jest zbyt skuteczna gdy chodzi o zdobywanie terenu, ale są pewne sukcesy w zwalczaniu broni pancernej islamistów.

Islamiści stracili kilka czołgów i bwp, choć ten ostatni dymiący czołg wygląda dość zastanawiająco i przypomina nieco T-90A.

Reklamy

103 uwagi do wpisu “Syria, walki o Khan Tuman, klip

 1. No ciekawy jestem. Już raz się wycofali z rzekomych zapowiedzi, więc teraz to raczej będę mocno zdziwiony jak wznowią bombienie patrząc na to co tam wyprawiają.

  Polubienie

 2. Z drugiej strony ile razy można sobie robić, przepraszam, z gęby cholewę. Chyba, że znowu odbędzie się „zabawa” w złego i dobrego policjanta, gdzie MO FR jest złym policjantem a MSZ FR dobrym.

  Polubienie

 3. Kropla drąży skałę a polityki nie uprawia się z dnia na dzień, wystarczy obserwować to co się dzieje w Europie zachodniej.
  Coraz więcej polityków np. otwarcie żąda zniesienia sankcji i mało tego, otwarcie mówi, że USA wywiera niedozwoloną presję na kraje UE.

  To są działania obliczone na kompromitację USA w oczach Europejczyków i odnosi to skutek.
  Sprzeciw USA w ONZ to kolejny doskonały przykład na ich prawdziwy stosunek do ekstremizmu islamskiego.

  Polubienie

  1. Nie sądzę, żeby coś zasadniczego się zmieniło w przyszłości w relacjach między UE a USA, wciąż będzie to układ, w którym to USA de facto kształtują politykę zagraniczną UE, m.in. dlatego, że UE to przecież w praktyce NATO.

   Polubienie

   1. NATO to również dobry przykład na zmiany.
    Kraje Europy w większości nie chcą już uczestniczyć w wojnach prowadzonych przez USA pod hasłem NATO i narasta wyraźny sprzeciw i podział wśród polityków Europy przeciwko zawłaszczeniu paktu przez Amerykanów.
    Ścierające się różne opcje widać wyraźnie przed szczytem NATO w Warszawie.
    Prezydent RP Duda czy premier Szydło do niedawna domagali się stałych baz armii USA w Polsce, teraz minister Waszczykowski informuje, że generalnie wystarczą nawet bataliony.
    Pominę groteskę wizerunkową takiej polityki w wykonaniu polskich polityków ale najwyraźniej Niemcy i Francja dali do zrozumienia, że kierunkiem dla UE jest ograniczanie obecności wojsk USA a nie ich zwiększanie.
    Przykładów na ten kierunek ewoluowania polityki Europy tylko z ostatnich miesięcy jest wiele.

    Polubienie

 4. A co ma wspólnego opinia mediów o Asadzie z kompromitowaniem się USA?
  Bezpośrednio Nic.
  Asad na tym etapie jest gwarantem zachowania reszty stabilności w regionie, a że koncerny medialne robią mu negatywny pijar, cóż, nie on pierwszy i nie ostatni.
  Syria jest od kilku lat ofiarą amerykańskiej polityki w tym regionie, nie tylko Syria.
  Sprzątanie po nich będzie trudne i wieloletnie.
  Niemcy np. potrzebowali aż wysłania jednostek WRE do Turcji aby się przekonać o rzeczywistej skali zaangażowania Turcji, USA, AS (i kilku innych państw) w obiektywnie to nazywając zniszczenie wrogów politycznych (dosłownie państwowości) w imię interesów ekonomicznych Waszyngtonu.
  Już nie mówi się bezkrytycznie o ruchu bezwizowym dla Turków czy Ukrainy.
  Biznes Francji i Niemiec wysłał kolejne bardzo poważne ostrzeżenie swoim politykom, że droga którą zmierzają doprowadzi ich do utraty finansowania i w perspektywie stanowisk.
  Obraz na siłę kreowany przez niektóre media (konkretne grupy medialne) jest inny od rzeczywistych napięć w krajach UE.

  W jednym masz na pewno rację Jarek, politycy u władzy w krajach UE są na równi z USA winni zniszczenia państwowości kilku państw w regionie bliskiego wschodu, chociaż jak pisałem zapoczątkowano proces spowolnienia tego zjawiska i powoli do Europejczyków dociera, ze zostali wmanewrowani w wojny które szkodzą Europie i osłabiają jej pozycję wobec konkurencyjnej gospodarki USA.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s