Hybrydowy Krymsk

W sieci pojawiło się dobrej jakości zdjęcie kołowego transportera opancerzonego o napędzie hybrydowym Krymsk.

Oczywiście, nie należy się spodziewać, że wóz w tej postaci znajdzie się kiedykolwiek w produkcji seryjnej, albowiem bazuje na konstrukcji zarzuconego BTR-90 Rostok, niemniej jednak prowadzona co najmniej od kilku lat praca konstrukcyjno-doświadczalna Krymsk może w przyszłości zaowocować tego typu hybrydowym, elektryczno-wysokoprężnym napędem, w nowych rosyjskich wozach bojowych. Taki napęd ma szereg plusów, chociażby jest praktycznie bezgłośny oraz ma bardzo niewielką sygnaturę termiczną, acz oczywiście taki tryb jazdy może być obecnie stosowany jedynie na bardzo krótkich dystansach, w przypadku tego pojazdu, nie dłuższych niż kilku km.

1399950432_2976734

 

Reklamy

113 uwag do wpisu “Hybrydowy Krymsk

 1. Od 2019 roku rozpocznie się w/g słów Ministra Przemysłu i Transportu produkcja samolotu Ił-114.W przeciągu miesiąca, dwu będzie gotowa dokumentacja potrzebna przy produkcji i jeśli szybko uda się część produkcji przewieźć z zakładu w Taszkientcie do Niżniego Nowgorodu to pierwsze 4 seryjne samoloty będą gotowe na przełomie lat 2018-2019.

  Polubienie

   1. W takim razie jako uzupełnienie warto wkleić to zobrazowanie wyrzutni P222, które przez przypadek znalazło się w 2015 roku w firmowym kalendarzu Ałmaz-Antiej.
    hosting

    Polubienie

   2. >W takim razie jako uzupełnienie warto wkleić to zobrazowanie wyrzutni P222,

    TEL ten jest przedstawiany jako nośnik systemu Nudol?
    Pamiętam pierwsze spekulacje odnośnie tego obrazka to była wyrzutnia dla systemów S-500 🙂 Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby była zunifikowana np z systemem ASAT. Choć jeśli system S-500 będzie już stricte kompleksem egzoatmosferycznym to i może posiadać możliwości przechwytywania satelitów na niskich orbitach. Niestety Rosjanie nie chcą się zbytnio chwalić i tak naprawdę w sumie nic nie wiemy o nowych systemach ABM czy ASAT. Odnośnie jeszcze ostatniego testu to w ramach uzupełnia został on wykonany z kosmodromu Plesceck.

    Ten nośnik na obrazku to na bazie MZKT-79291?

    Polubienie

   3. Obecnie jest przedstawiany jako domniemany nośnik systemu (izdielije 14C033) obrony przeciwrakietowej i przeciwkosmicznej opracowanego w ramach pracy Nudol, ale oczywiście są to jedynie domysły. Co do podwozia, to ma układ jezdny z MZKT-79291, ale kabina jest inna. Przy czym to może być pełna fikcja autora rysunku.

    Polubienie

 2. Wóz w tej konfiguracji jest znany od kilku lat, czy wozy zamówione przez MO FR będą wyglądały dokładnie tak samo to raczej wątpliwe, w specyfikacji zamówienia nie było przedniego lemiesza oraz osłon balistycznych wokół włazu dowódcy.

  Polubienie

 3. Dziękuję za informację. Nie zapadł mi w pamięci ten pojazd (z tą wieżyczką). Z informacji wynika że T-72 w zmodernizowanej wersji ma być pokazany na wystawie w Kazachstanie, a to już za parę dni.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s