Tornado-S, materiał Zwiezdy

Tradycyjnie bardzo dobre ujęcia.

Cześć materiału dotyczy również systemu Tornado-G.

Reklamy

66 uwag do wpisu “Tornado-S, materiał Zwiezdy

  1. >Poza kalendarzem za wiele wizualizacji elementów dotyczących S-500 nie ma.

   Przy czym wyrzutnia na kalendarzu nie musi wcale przedstawiać TEL do S-500. Pojawiają sie informacje, że to może być TEL systemu Nudol.

   Polubienie

 1. Zdementowano informację z ubiegłego roku o możliwości eksportu kompleksów rakietowych „Iskander”. Generalny dyrektor „Rostec-u” S.Czemiezow zaprzeczył i zdementował pojawiające się informacje o możliwości zakupu tych kompleksów przez Arabię Saudyjską. Powiedział że żadnych wyjątków dotyczących sprzedaży nie będzie.

  Polubienie

  1. Troszkę dziwi tak duże zamówienie przed oblotem, ten Jaczek jeszcze ma kilka miesięcy do oblotu a potem zapewne kilka lat prób, widać producent ma dużą siłę przekonywania. Ja nie zmieniam zdania, mnie się ten Jaczek nie podoba, ale cóż, u nich jest inna filozofia szkolenia i nie chcieli maszyny klasy naszego Orlika tylko coś znacznie prostszego i o niższych osiągach.

   Polubienie

 2. 9 czerwca zostanie położona stępka pod nowy okręt oceanograficzny projektu 22010 – „Ałmaz”. Będzie to drugi okręt tego projektu. Planowane przekazanie do służby w roku 2019. Okręty tego projektu to duże jednostki o oceanicznym zasięgu, wyposażone w aparaturę do badania dna morskiego, autonomiczne aparaty podwodne „Ruś” i „Konsuł” pozwalające na wykonywanie zadań na dużych głębokościach.
  Pierwszy okręt tego projektu-Jantar.

  Polubienie

   1. W sumie to tak, przynajmniej gdy chodzi o czołgi, niezmodernizowane T-72B w liniowej jednostce rosyjskich wojsk lądowych to obecnie bardzo rzadki widok.

    Polubienie

 3. „Według chińskiego portalu internetowego Sina, Wietnam rozważa możliwość zakupu 28 czołgów podstawowych T-90MS – planuje się, że maszyny te miałyby stacjonować w północnej części kraju.” To chyba nowa informacja, wcześniej na nią nie trafiłem. Chyba że coś przeoczyłem.

  Polubienie

 4. W/g informacji prasowych okręt „Gieorgij Kurbatow” pomimo pożaru będzie oddany dla zamawiającego w terminie. Okręt znajdował się w początkowym okresie budowy, nie było na nim jakiegokolwiek wyposażenia. Pożar wybuchł pomiędzy kolejnymi etapami budowy, i w momencie wybuchu pożaru przy okręcie znajdowało się tylko rusztowanie. Korpus okrętu zbudowany jest z niepalnego materiału (wzmocnione włókno szklane) i prawdopodobnie zapaliły się elementy wzmacniające wykonane z innego materiału.

  Polubienie

  1. Znowu jakieś bieda związki taktyczne pokazują, i to na T-72AW chyba, o ile dobrze widzę, nie wiedziałem, że rosyjskie wojska w Armenii mają te wozy, sądziłem, że mają T-72B mod. 89 lub T-72BA.

   Polubienie

 5. Nieco OT, ale to ważny dzień dla rosyjskiego przemysłu lotniczego, roll-out, a w zasadzie ceremonia prezentacji prototypu MS-21-300

  Cofam krytykę WWP w tej kwestii, Kubinka za pamiątkowego Magacha dostała innego, zwyczajnego, za to w pełni sprawnego.
  hosting

  Polubienie

 6. Z innej beczki, informacja dotycząca Krymu. Rzekomo dziennikarze „Forbesa” dotarli do niejawnych dokumentów z których wynika, iż budowa mostu na Krym została przerwana ze względu na braki finansowe. Temat poruszyły już media znad Dniepru, więc dzisiaj lub jutro informacja ta trafi na pierwsze strony naszych gazet.

  http://www.forbes.ru/rassledovaniya/kompanii/322179-byurokraticheskaya-yama-kerchenskii-most-ostalsya-bez-finansirovaniya

  Polubienie

 7. To już kolejna tego typu informacja, a budowa jak trwała tak trwa, jedyne przerwy jakie mają miejsce dotyczą sytuacji, gdy jest bardzo zła pogoda, swoją drogą ropa już dobija do 53 USD za baryłkę, co oznacza, o ile się utrzyma, że więcej cięć w budżecie FR na 2016 nie będzie.

  Polubienie

 8. CKB „Rubin” kończy budowę bezzałogowego podwodnego aparatu Kławiesin-2R-PM przeznaczonego do operacji poszukiwawczych i zwiadowczych. W tym roku mają byc zbudowane 2 aparaty tego typu.

  CKB „Rubin” planuje stworzyć całą serię bezzałogowych podwodnych i powierzchniowych aparatów (autonomicznych i zdalnie kierowanych) różnych klas wagowych (od małych po ciężkie). W dużej mierze działania te skierowane są w stronę eksploracji i kontroli obszarów arktycznych i wykorzystanie tych urządzeń zarówno przez MO RF jak i innych podmiotów (przede wszystkim przemysł wydobywczy).

  Polubienie

 9. W 2018 roku MO FR otrzyma drugi zmodernizowany „samolot dnia ostatecznego”(samoliet sudnogo dnia ) na bazie samolotu Ił-80(Ił-86WPU). Samolot -powietrzny punkt dowodzenia i kierowania-przeznaczony jest do kierowania siłami jądrowymi w przypadku wojny.Jest to druga generacja tego typu samolotów. W chwili obecnej w linii są prawdopodobnie są cztery samoloty z miejscem bazowania w Czakałowskij.

  Polubienie

  1. Ja bym nie użył słowa „na bazie” bo to jest wciąż ten sam płatowiec Ił-80, nawet nazwa się nie zmienia, w linii są trzy maszyny. Pierwsza maszyna z serii jest od lat zdekompletowana.

   Polubienie

 10. Bez rozgłosu wprowadzono do wojska kolejne 2 samoloty myśliwskie MiG-29SMT(R)(kontrakt z 2014 roku na dostawę 16 samolotów). Spoterrzy uchwycili dwa nowe samoloty na lotnisku Żukowskij.

  Polubienie

 11. I wydawało mi się że umieszczałeś szmul-u fotografię z informacją z numerem bocznym samolotu 27 i się nie pomyliłem, w sumie doszedł jeszcze jeden samolot.
  Ta wiadomość jako uzupełnienie Twojej sprzed kilku dni.

  PS. Co się dzieje z samolotami w USA? W przeciągu krótkiego okresu czasu 6 samolotów rozbiło się. Ostatnio 2 F-16.

  Polubienie

 12. W rejonie wioski Muranowo w Obwodzie Moskiewskim rozbił się Su-27 grupy Russkije Witjazi, pilot, major Siergiej Eriemienko, zginął, grupa uczestniczyła dziś w przelocie podczas ceremonii odsłonięcia pomnika lotników w położonej w pobliżu miejsca katastrofy miejscowości Aszukino.

  Polubienie

 13. W roku 2017 rozpoczną się próby samolotu MiG-35, a w 2018 roku planowane jest przekazanie pierwszych maszyn dla WKS Rosji poinformował dyrektor OAK W.Michajłow.
  Kontrakt na dostawę nie został jeszcze podpisany i w/g słów Michajłowa stanie się to w momencie kiedy samolot będzie gotowy. Ilość samolotów które moga być zakupione na razie nie jest znana, OAK liczy że będzie to ok. 37 szt. Wcześniej dowódca WKS W. Bondariew wspominał o dostawie 30 szt. do 2020 roku.

  Polubienie

 14. Kilka miesięcy po informacji o samolotach myśliwskich 6-generacji, dziś znowu kilka nowych.
  W/g planów AOK samolot ma wystartować w ok 2022-2023 roku. Będzie to samolot jednomiejscowy, hiperdźwiękowy, supermanewrowy i trudnowykrywalny. Samolot będzie mógł wykonywać misje pilotowe i bezpilotowe. Koncepcja(wygląd samolotu) została już zatwierdzona , trwają prace naukowo-badawcze i projektowe (realizacja projektu technicznego).

  Polubienie

  1. >Będzie to samolot jednomiejscowy, hiperdźwiękowy, supermanewrowy i trudnowykrywalny.

   Bardzo daleko droga do takich samolotów. Daty startu samolotu to jakieś mrzonki, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

   Polubienie

  1. Hiperdźwiękowy to ostatnio dość modny wyraz 🙂 Rosjanie używali go w swoich oświadczeniach już kilka razy jeśli chodzi o lotnictwo. To samo było donośnie nowego bombowca strategicznego jak i samolotu przechwytującego następcy MiG-31. A teraz maszyna 6 generacji. Zresztą co jakiś czas pojawiają się spekulacje jak to będziemy latać nawet maszynami pasażerskimi za ocean w 2 godziny. Cóż droga do tego jest bardzo daleka i nie ma najmniejszych szans aby skonstruowano taką maszynę w dającej się przewidzieć przyszłości. No chyba, że ktoś wierzy w Aurory itp.
   Warto zauważyć iż od czasu kiedy ZSRR przeprowadził pierwszą próbę napędu scramjet minęło przeszło 26 lat. I do dziś nie ma on jeszcze praktycznego zastosowania. Nawet w USA dość długo się z tym męczą oczywiście po tym jak zapoznali się z rosyjskimi rozwiązaniami 🙂 Być może za kilka lat ujrzymy już hipersoniczne pociski z napędem scramjet. Choćby ciekawie zapowiada się projekt pociski 3M22. Ale o ile taki pocisk można rozpędzić silnikiem rakietowym do prędkości rzędu 5M gdzie pracę dopiero zaczyna napęd scramjet a po zaprzestaniu pracy pocisk może jeszcze przebyć sporą drogę lotem ślizgowym itp o tyle w samolotach jest to już znacznie trudniejsze do zastosowania praktycznego. Pomijając już koszty itp samolot musiałby mieć z 2 albo 3 rodzaje silników do pracy przy różnych zakresach prędkości. Bo jak wiadomo scram jet jest efektywny dopiero w okolicach 5M. Zresztą płatowce musiałyby latać na dość sporej wysokości itp. Ogólnie ogrom problemów technicznych do rozwiązania. Pytanie natomiast czy takie osiągi są w ogóle tak bardzo potrzebne wszelkiej maści siłom lotniczym ?

   Polubienie

   1. Kilka słów (cytat) dotyczących samolotów (pocisków) hiperdźwiękowych z 9 czerwca.
    „Проведен конкурс на реконструкцию производственной базы ОАО „Военно-промышленная корпорация „НПО машиностроения” (г.Реутов, Московская область), предназначенной для налаживания серийного производства „заказа 4202”- na stronie „gos – zakupok”.
    Status tego zamówienia – wykonane.
    Oficjalnie nie ma żadnych informacji z MO FR i przedstawicieli przemysłu. Pierwsi nic nie mówią, drudzy ani nie potwierdzają, ani nie zaprzeczają.
    Co do najbardziej utajnionych programów w Rosji można tylko dywagować, a wiemy to co chcą abyśmy wiedzieli albo totalnie nic.

    Polubienie

   2. No ale w tym przypadku mówią o 4202. Odnośnie pocisków hiperdźwiękowych to niebawem zobaczymy je na wyposażeniu. No ale na samoloty to będziemy bardzo długo czekać o ile w ogóle się doczekamy 🙂

    Polubienie

 15. 16 czerwca 2016 roku zostanie zwodowany atomowy lodołamacz projektu 22220 -„Arktika”.
  Będzie to prawdopodobnie statek o wyporności ponad 33000 ton i długości ponad 173 m, wyposażony w 2 reaktory o mocy łącznej 175 MW (na wałach 60 MW), będzie posiadał możliwość kruszenia pokrywy lodowej o grubości do 2,90 m. Planowane wejście do służby 2018 rok.
  Model okrętu proj.22220.

  Polubienie

 16. A dziś został zwodowany w Sankt-Petersburgu „Ilja Muromiec”, pierwszy lodołamacz proj. 21180 dla WMF i ogólnie pierwszy lodołamacz dla WMF od 45 lat, robi potężne wrażenie.

  hosting
  hosting

  Polubienie

 17. Pierwszy zmodernizowany latający tankowiec Ił-78M-90A ma być gotowy do prób w październiku lub listopadzie 2016. Samoloty tego typu do tej pory były budowane w Uzbekistanie. Obecnie montaż pierwszego samolotu odbywa się w Uljanowsku (Awiastar-SP, jest to pierwszy samolot tego typu budowany w FR). Samolot jest modyfikacją samolotu Ił-76MD-90A. Seryjna produkcja ma ruszyć w 2018 roku.

  Polubienie

   1. W służbie to chyba za dużo powiedziane, sobie cumuje, ale operacyjnie to już raczej nigdzie nie popłynie.
    Ps. Wszystkie węzły zajęte, ale i tak to nie wygląda.
    hosting

    Polubienie

 18. Wstępna zajawka nowego filmu s-f Bondarczuka ze znacznym udziałem SZ FR i jeszcze większym efektów komputerowych, co to dużo gadać, rosyjskie kino od strony technicznej to światowa czołówka.

  Polubienie

  1. To przypadkiem ten film, z którego planu była tu kiedyś wrzucana fotka m.in. z różnymi wariantami Tajfunów na placu apelowym jednostki wojskowej?

   Swoją drogą mogłby w RP powstać porządny film z udziałem WP czy innych służb… może ekranizacja Nocarza albo Fioletu… bo o ekranizacji Łez Diabła nawet nie marzę…

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s