Fotoreportaż z zakładów lotniczych Awiastar-SP

Ostatnio pojawia się dość dużo tego typu reportaży, ale takich materiałów chyba nigdy dość.

W materiale umieszczono także bardzo ciekawe zdjęcia archiwalne z budowy pierwszego An-124.

http://tankasan.livejournal.com/170938.html

0_13f8c0_6f36140f_XXL

 

 

 

Reklamy

42 uwagi do wpisu “Fotoreportaż z zakładów lotniczych Awiastar-SP

 1. Rozpoczęto dostawy do wojska nowych karabinków snajperskich SWDM. Jest to rozwojowa, zmodernizowana wersja karabinku SWD. W/g wcześniejszych informacji karabinek ma mieć m.in.ulepszony system odprowadzania gazów, regulowaną kolbę, inne rozmieszczenie przyrządów celowniczych, możliwość stosowania nowych, optycznych systemów celowniczych.
  Poprawiono karabinek z punktu widzenia ergonomii.

  Polubienie

 2. Nieco OT, Rheinmetall zaprezentował armatę 130 mm wraz z amunicją 130 mm, nie ukrywając, że ma to być broń na T-14 i T-90A/MS.
  hosting
  Coś czuję, że prace nad nową armatą dla T-14 nabiorą tempa.

  Polubienie

  1. I pojawił się komentarz w rosyjskiej prasie dotyczący tej armaty.
   «Нужно сначала сделать пушку, а потом хвастаться. Как говорят в народе, не хвались, идучи на рать», – сказал эксперт в комментарии сайту телеканала «Звезда».
   Pożyjemy zobaczymy.

   Polubienie

 3. A po pierwsze to, że działo to dopiero ma przechodzić próby strzeleckie na poligonie, nie podane dokładnie kiedy (w najbliższym czasie) i to tylko wyliczenia co może zrobić z pancerzem potencjalnego czołgu przeciwnika. A po drugie czego już ten ekspert nie powiedział to czy wiadomo jaki jest pancerz T-14 czy to tylko domniemania( chyba na razie domniemania).
  I dopóki nie wiemy czy niemiecka armata potwierdzi swoje możliwości w „realu” i jaki jest ten pancerz T-14. To na razie nic to nie zmieni w ocenianiu jej skuteczności.

  Polubienie

 4. Szanse, że w „realu” poznamy jej możliwości, szczególnie wobec T-14, są, na szczęście, niewielkie, co nie zmienia faktu, że przebijalność takiej amunicji 130mm powinna być imponująca, zważywszy co potrafi współczesna, zachodnia amunicja kal. 120 mm.

  Polubienie

  1. Do tego T-14 według spekulacji nie ma aż tak grubego pancerza?

   >że przebijalność takiej amunicji 130mm powinna być imponująca

   Rosyjskie 152mm też 🙂

   Polubienie

  2. Parametry pewnie świetne ale w/g słów generalnego konstruktora UKBTM Niemcy będą potrzebowali nowej wieży oraz automatu ładowania do tak dużych naboi. Za nim wejdzie to działo do użytku to jeszcze sporo czasu minie.

   Polubienie

  1. Pewnie jeszcze nie jest gotowa. Choć o ile pamiętam to już prowadzili zaawansowane prace nad amunicją do tego kalibru. Według mnie armata 152mm i tak nie pojawi się na wyposażeniu T-14 w ciągu kilku następnych lat na wozach, które zostaną wprowadzone do służby. Tak więc jeszcze parę dobrych lat mają do dopracowania nowego uzbrojenia. W sumie zakładano już wcześniej ten kaliber na wozach nowej generacji a 125 to pewien kompromis a i więcej amunicji mogą zabrać itp?

   Polubienie

   1. Rosyjska armata 152mm jest, i to ponoć gotowa do produkcji, sądząc z bodaj zeszłorocznych wypowiedzi przedstawicieli UWZ. Amunicja (m.in. „Grifiel”) też.
    W sumie to oni już to swoje „uberdziało” 😉 szykowali do wdrożenia już na Ob. 195, więc są pod tym względem do przodu…

    Polubienie

   2. Wiesz, wypowiedzi a stan faktyczny to często ma się różnie, choć z pewnością prace nad armatą kal. 152mm były prowadzone, tylko do jakiego etapu je doprowadzono, tutaj pojawiają się pewne wątpliwości, w każdym razie u mnie.

    Polubienie

 5. Do pakietu modernizacyjnego T-72B3 została włączona przekładnia automatyczna APP-172. W tym roku nową przekładnię otrzyma prawdopodobnie 150 wozów, pierwsze 32 wozy zostaną dostarczone do 1. gwardyjskiej armii pancernej ZOW. Nowa przekładnia zwiększy średnią prędkość o 20 % i zmniejszy zużycie paliwa o 15 %.

  Polubienie

 6. Drugi okręt projektu 18280 -„Iwan Churs”planuje się zwodować jesienią 2016 roku. Okręt przeznaczony jest do zabezpieczenia łączności, kierowania flotą oraz prowadzenia zwiadu elektronicznego.
  Pierwszy okręt projektu 1828- „Jurij Iwanow”

  Polubienie

 7. W najbliższym czasie zostaną rozpoczęte prace nad nowym działem samobieżnym na podwoziu gąsienicowym i kołowym -„Lotos”-następca Nony-S. MO FR prawdopodobnie zawiesiło program „Zauralec-D” jako nie spełniający oczekiwań (główny powód to, podwozie nie spełniające wymagań przyszłych użytkowników oraz słaba ochrona). Nowy system ma być budowany na podwoziu gąsienicowym BMD-4M oraz kołowym Wołk-3. Oba pojazdy maja uzupełniać się jeśli chodzi o mobilność. Prace projektowe mają zakończyć się w połowie 2018 roku.

  Polubienie

 8. W FR niezapowiedziany alarm we wszystkich okręgach wojskowych, tym razem o tyle ciekawe ćwiczenia, że duży nacisk jest położony na alarmową mobilizację rezerwistów. Przy czym nie ma to być mobilizacja masowa, ale punktowa, co i tak jest dość interesujące, o ile faktycznie ćwiczenie jest niezapowiedziane i nikt poniżej MO FR o nich nie wiedział.

  Polubienie

 9. 201 bojowa baza w Tadżykistanie otrzymała ok 100 transporterów opancerzonych BTR-82A i
  czołgów T-72B1. 201 baza to prawdopodobnie największy tego typu obiekt po za granicami FR.

  Polubienie

  1. >201 baza to prawdopodobnie największy tego typu obiekt po za granicami FR.

   W Tadżykistanie mają też dość ciekawy kompleks zwany Okno a obecnie Okno-M, zmodernizowany optyczny system śledzenia obiektów kosmicznych do odległości 40 tys. km.

   Polubienie

  1. Wypełnia czas. Widocznie nie mieli tyle materiału by te kilkadziesiąt sekund wypełnić i dołożyli.(Zwiezda)

   PS. A co do Tadżykistanu to mieli już na uzbrojeniu T-72B1 -27 szt. w 3 pułkach. Tak w ogóle to może nie ma tam nowości, ale jest tam całkiem sporo techniki.

   Polubienie

 10. Wymienili. Z informacji wynika że ..”Обратными эшелонами с территории республики в Россию вывезено такое же количество образцов техники более ранних модификаций”.

  Polubienie

 11. WPK poinformowało że w najbliższym czasie zostanie podpisany kontrakt z MO FR na modernizację pojazdów kołowych „Tigr”. Pojazd ma mieć ulepszony układ jezdny, ma być poprawiona ochrona od broni strzeleckiej jak i min, oraz poprawione inne charakterystyki pojazdu.

  Polubienie

 12. Do końca 2018 roku Irkut dostarczy 55 samolotów Su-30SM dla WKS i WMF Rosji. W końcu 2018 roku w siłach zbrojnych Rosji powinno się znajdować 116 samolotów tego typu, 88 w WKS i 28 w WMF.

  Polubienie

 13. Białoruś planuje wyposażyć swoje wojska w jeszcze jedną baterię kompleksów Tor-M2. W najbliższym czasie maja zostać podpisane dokumenty potwierdzające zamówienie tych kompleksów.

  Polubienie

 14. 20 czerwca w Konsomolsku nad Amurem ma odbyć się pierwszy lot kolejnego -ósmego samolotu T-50. Samolot ten ma być w pełni ukompletowanym egzemplarzem z docelowym wyposażeniem. We wrześniu pierwszy oblot ma mieć samolot numer 9 , do końca roku samoloty 10 i 11. Dostawy pierwszych samolotów pierwszej partii (ok.12 szt.) mają rozpocząć się w 2017 roku i w przypadku pomyślnego zakończenia testów w wojsku będą rozszerzone o kolejne.
  Samoloty na razie nie będą wyposażone w silniki izdielije 117, docelowe silniki izdielije 30 mogą pojawić się na samolotach T-50 dopiero w latach 2025-27.

  Polubienie

  1. >Samoloty na razie nie będą wyposażone w silniki izdielije 117, docelowe silniki izdielije 30 mogą >pojawić się na samolotach T-50 dopiero w latach 2025-27.

   Czyżby jakieś obsunięcie. Na razie nie zgłaszali jakiś opóźnień odnośnie prac nad nowymi silnikami dla T-50. Rzekomo w 2018 miał się wznieść już prototyp T-50 z tymi silnikami. Sądziłem, że tak w 2022 powinny się pojawić na wyposażeniu nowych maszyn. Nowa jednostka napędowa znacznie zwiększy możliwości PAK FA. Tak czy siak jest to bardzo duże wyzwanie techniczne.

   Polubienie

   1. Dokładnie tak napisane było o silnikach drugiego etapu
    „По разным оценкам, силовые установки второго этапа российские истребители Т-50 получат только в 2025-2027 годах.” Być może chodzi o samoloty w linii. Pewnie prototyp tak jak piszesz pojawi sie w 2018.

    Polubienie

 15. WPK poinformowało o możliwości rozpoczęcia produkcji seryjnej transportera „Bumierang” .
  Generalny dyrektor A.Krasowickij poinformował że w odniesieniu do bazowego „Bumierang-a” istnieją prototypy o zmienionej formie, modułach itd. (czyli nie tylko jeden bazowy). Na Paradzie Zwycięstwa 2016 przedstawiono 5 prototypów nieznacznie różniących się od siebie.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s