Fotoreportaż z Rostwiertola

Kolejny znakomity materiał z rosyjskich zakładów lotniczych.

Nowoczesne zakłady, widać, że zamówień mają aż nadto.

http://gelio.livejournal.com/216241.html

0_8ccfb_f0d3e7cf_orig

 

Reklamy

19 uwag do wpisu “Fotoreportaż z Rostwiertola

 1. Pojawiła się informacja dotycząca dostaw czołgów T-14. W związku z tym że program dostaw ma zostać przedłużony do 2025 roku, ilości czołgów jakie miały trafić do wojska do 2020 roku będą korygowane (dyr.gen. UWZ – tłumaczył to wprowadzaniem coraz więcej nowych rodzajów techniki). Niezmiennie w latach 2017-2018 do wojska ma zostać dostarczone 100 szt. jak i ilość 2300 szt. całego zapotrzebowania. MO FR uzgodniło i zatwierdziło cenę zakupu T-14 z „Uralwgonzawod-em”.

  Polubienie

  1. Jeśli te 2,3 tys. wozów jest planowane do 2025 roku, to są to zwyczajne mrzonki, jeśli do 2035 roku, jak gdzieniegdzie się pojawia, to dość ambitnie, ale w miarę realnie, warto pamiętać, że trzeba jeszcze doliczyć z kilkaset T-15.

   Polubienie

 2. Największy na świecie, atomowy lodołamacz Arktyka zwodowany.

  Ps. No i ropa znowu bardzo tanieje, prawie 5 % od wczoraj, właśnie wtedy gdy eksperci się przestawili i zaczęli przewidywać wzrosty cen w okresie wakacyjnym.

  Polubienie

 3. Nowe starty rakiet z kosmodromu Wostocznyj odbędą się w 3-4 kwartale 2017 roku. Od 2018 roku z kosmodromu będzie startować 5 rakiet rocznie ( i w tym roku rozpoczna się starty komercyjne).W przyszłorocznych startach nosicielami dla wynoszonych na orbitę obiektów będą rakiety Sojuz .

  Polubienie

 4. W Dagestanie rosyjskie siły specjalne prowadzą specoperację przeciwko islamistom z grupy Abu Jasir, dotychczas zlikwidowano 10 islamistów, w tym lidera ugrupowania, ale jednostki podległe MSW FR poniosły poważne straty, zginęło 4 żołnierzy.

  Polubienie

 5. Nie wiem czy śledzicie, na tyle na ile się da, bo informacji nie jest szczególnie dużo, ale trochę jest, ćwiczenia alarmowe w FR jakie trwają od kilku dni, dzieją się tam ciekawe rzeczy, o ile te ćwiczenia nie są „ustawione” to kwestia rezerw sprzętowych rosyjskich sił zbrojnych przedstawia się co najmniej interesująco, z wielu mobów umiejscowionych w różnych okręgach wyjeżdża sobie sprawny sprzęt po kilkadziesiąt a niekiedy i więcej sztuk, który potrzebuje na wyjazd niewiele czasu i chyba bez poważniejszych przygód robi marsze na poligony nawet i po 200 km. Co ważne sprzęt jest obsadzany przez rezerwistów. Czyli mamy jednoczesne ćwiczenie dwóch trudnych elementów, mobilizacja i techniki i żołnierzy rezerwy.

  Polubienie

 6. Pewnie sprawdzają jak szybko i jak sprawnie może przebiegać mobilizacja i gdzie coś można poprawić. Skalkulują jaki procent może osiągnąć gotowość bojową (w jakimś określonym czasie) i na tej podstawie mogą „snuć” założenia co do rozwiązań taktycznych.
  Tak sobie wymyśliłem że jak nie odpali 50% jakiegoś sprzętu to nie jest klęska, klęską może to że gdzieś na jakimś odcinku zabraknie go. I na takiej wiedzy można coś tam planować.

  Polubienie

 7. Sprawdzać to sprawdzają wiele rzeczy, to są chyba największe w historii FR ćwiczenia związane z alarmową mobilizacją rezerwistów jednocześnie we wszystkich okręgach wojskowych oraz wyprowadzaniem sprzętu z mobów. A co do tych 50 %, to oczywiście nie są mi znane ogólne normy, ale zapewne wszystko zależy od czasu na osiągnięcie gotowości, w pewnej jednostce czasu te 50 % będzie klęską, a w pewnej będzie wartością poprawną, czy nawet dobrą lub bardzo dobrą.

  Polubienie

  1. Te 50% to tylko przykład. Chodziło mi o żeby na podstawie tych ćwiczeń w przybliżeniu uzyskać informacje potrzebne w planowaniu określonych działań.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s