Poważny incydent z Tu-22M3, fotki

16 czerwca Tu-22M3 „czerwona 10” RF-94146 wypadł poza drogę startową podczas lądowania w bazie Ostrow i odniósł znaczne uszkodzenia.

Samolot we wrześniu 2015 roku został przekazany WKS po przeprowadzeniu remontu kapitalnego.

ClSiFFRVEAAZSet

ClSiFFPVAAAHY-5

ClSiE4zVAAEJspm

 

 

Reklamy

15 uwag do wpisu “Poważny incydent z Tu-22M3, fotki

 1. WMF FR zleciło opracowanie nowego systemu radionawigacji ( współdziałający z Glonass) dla okrętów podwodnych. Nowy system „Nieman-M” ma zastąpić obecnie użytkowany Mars-75. System na ma charakteryzować się większym zasięgiem, i lepszą dokładnością oraz większą odpornością na zakłócenia. Do końca 2018 roku mają powstać prototypy poszczególnych elementów systemu. Docelowo system ma składać się z 4 stacji nadawczych (sygnałów) oraz 4 kontrolno-korekcyjnych.

  Polubienie

 2. Zakłady „Awiastar” do końca roku mają wyprodukować elementy do montażu samolotu Ił-112W (planowany następca samolotu An-26). W/g planów pierwszy lot ma odbyć się w 2017 roku i w tym roku ma być przekazany do prób państwowych. Rozpoczęcie produkcji planowane jest na 2019 rok.

  Przy okazji informacji o samolocie Ił-112W poinformowano o możliwości rozpoczęcia produkcji następcy samolotu An-124 (w bliżej nieokreślonej przyszłości). Obecnie a zakładach „Awiastar” prowadzone są prace modernizacyjne An-124. Jakiś czas temu były plany wznowienia produkcji tego samolotu w 2018 roku, jednak sytuacja polityczna zrewidowała te plany. W obecnej chwili opracowywany jest projekt takiego samolotu, jakkolwiek brak jest konkretnych planów i decyzji dotyczących tego samolotu.

  Polubienie

 3. Dziwna jest ta niechęć do wznowienia produkcji zmodernizowanego Rusłana, natomiast co do następcy Rusłana to może być to wyłącznie odświeżony Ił-106, jeśli samolot ma powstać w przewidywalnej przyszłości a nie za kilka dekad.

  Polubienie

  1. >Dziwna jest ta niechęć do wznowienia produkcji zmodernizowanego Rusłana

   No właśnie mają sprawdzoną i do tego bardzo udaną konstrukcję Rusłana to kombinują :/

   Polubienie

 4. Będący w remoncie i modernizacji krążownik rakietowy proj.1164 „Atłant”-„Marszał Ustinow”(Flota Północna) po wejściu do służby (która planowany jest na początek 2017 r.) będzie pełnił służbę w zamian krążownika „Moskwa” Floty Czarnomorskiej, na którym w 2017 roku odbędzie remont i modernizacja. Poinformowano że na „Ustinowie” zainstalowano nowe stacje radiolokacyjne : trójwspółrzędna stacja radiolokacyjna dalekiego zasięgu „”Podbieriezowik” oraz stacja radiolokacyjna do wykrywania nisko latających celów Friegat- M2M (antena ze skanowaniem fazowym).
  PS. An-124 pewnie ma elementy które produkowano na Ukrainie, i być może nie opłaca się wdrażać do opracowania i produkcji tych elementów w Rosji.

  Polubienie

 5. Dokumentacja jest w FR, baza produkcyjna jest w FR, obecnie została podjęta decyzja o wymianie silników we flocie Rusłanów WKS, tak więc kwestia jakichś tam ewentualnych podzespołów jest naprawdę zupełnie drugorzędna. Być może chodzi o to, że obecnie są sukcesywnie przywracane maszyny ze składów, mniej więcej jeden Rusłan na dwa lata, a na składzie jest jeszcze ze 30 maszyn i nie ma presji na wznowienie produkcji, przynajmniej ze strony WKS.

  Polubienie

  1. >obecnie została podjęta decyzja o wymianie silników we flocie Rusłanów WKS,

   Interesująca informacja. Wiadomo coś więcej na ten temat. Z tego co pamiętam D-18T były produkowane na Ukrainie?

   Polubienie

   1. Maszyny otrzymają silniki NK-23D, umowa ma być podpisana jeszcze w 2016 roku, silnik ma mieć ciąg o 2t większy od D-18T i zapewne mniejsze zużycie paliwa, wrzucałem kilka dni temu ładną rozpiskę silnikowego importozamieszczenia, nie uważałeś 🙂

    Polubienie

 6. Pierwszy wóz powstający w ramach pracy Kortież, pancerny SUV dla Federalnej Służby Ochrony, gotowy. W ramach pracy powstaje ów SUV, van, „krótka limuzyna” oraz oczywiście limuzyna prezydencka. Wszystkie wozy mają być gotowe do końca 2017 roku, produkcja od 2018 roku, około 200 wozów dla FSO, a później także dla odbiorców prywatnych.
  hosting

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s