Poligon Aszułuk w ogniu, klip, fotki

Kilka godzin temu miał miejsce potężny pożar i eksplozje.

Oficjalne informacje są jak na razie skąpe i pokrętne, rzekomo zaczęło się od eksplozji pocisku S-75 na składzie, zniszczeniu uległo zapewne dość dużo sprzętu, sądząc ze zdjęć głównie różne zestawy plot, stacje radiolokacyjne i wozy pomocnicze.

 

ClZOKifWgAA6jprClZOKiyWgAEHzmw

Reklamy

46 uwag do wpisu “Poligon Aszułuk w ogniu, klip, fotki

 1. Wypłynęła informacja o udanym starcie na poligonie Sary-Szagan przeciwrakiety bliskiego zasięgu. Nie podano typu rakiety, która znajduje się na uzbrojeniu WKS- PRO.
  „”В ходе проведенных испытаний противоракета системы ПРО успешно выполнила задачу и поразила условную цель в установленное время”

  Polubienie

 2. Atomowy okręt projektu 941 Akuła- Dmitrij Donskoj prawdopodobnie pozostanie w służbie do minimum 2020 roku. W końcu 2019 roku zapadanie decyzja o jego ewentualnej utylizacji. Okręt ma być wykorzystany do prób nowego pocisku rakietowego- Buława-M (zmodernizowana wersja Buławy).Wcześniej informowano że okręt będzie użytkowany do 2017 roku.

  Polubienie

 3. W 2018 roku na orbicie ma się znaleźć pierwszy z serii czterech satelitów systemu łączności „Meridian”. System łączności „Meridian” jest systemem drugiej generacji. Z pierwszego kontraktu opiewającego na siedem szt. w użytkowaniu są 4 szt. Nosicielem dla tych satelitów są rakiety Sojuz-2.1

  Polubienie

  1. Nie pozostaje mi nic innego jak podłączyć się z kolejną informacją do tej powyżej.
   Drugi z mającej powstać serii czterech okręt projektu 11711 -„Pietr Morgunow” będzie ostatnim.
   Pomimo że nie zostało nic powiedziane o kłopotach z okrętem „Iwan Gren” coś pewnie jest na rzeczy (wspomniano o próbach różnych systemów okrętu). Wojsko zdecydowanie opowiada się za okrętami lepiej uzbrojonymi i większymi. Wojsko potrzebuje okrętu który oprócz dużych możliwości desantowych posiadał by możliwość wsparcia desantu, czego nie mogą zapewnić okręty projektu 11711. Pewnym odnośnikiem do przyszłej konstrukcji są okręty typu „Mistral”.
   Mają dużą nośność, pokład dla śmigłowców brak im tylko możliwości szybkiego desantowania ciężkiej techniki (używają do tego celu specjalnych łodzi transportowych) dlatego w przyszłym rosyjskim desantowcu powinno być miejsce na nosową rampę do desantowania podobną do stosowanej w starszych okrętach. Wspomniano o zastosowaniu w przyszłych okrętach desantowych śmigłowców Ka-52K „Katran” który znacząco podniósłby możliwości bojowe.
   Już teraz posiada możliwości przenoszenia rakiet Ch-31 i Ch-35 a w/g przekazanej informacji w przyszłości mógłby przenosić rakiety P-P RWW-AE.
   Jednym z projektów nad którymi prowadzone były prace, jest projekt „Lawina”(„Priboj”) który koncepcyjnie bardziej podobny jest do Mistrala. Posiada jednak na dziobie rampę do desantowania. A w przypadku niemożności desantowania bezpośrednio na brzeg może korzystać z 4 kutrów desantowych projektu 11770M lub dwóch 12061M. Okręt mógłby posiadać możliwość przenoszenia ok. 60 lekkich pojazdów opancerzonych i nie mniej niż 20-30 czołgów.
   I co smutniejsze że budowa nowych okrętów nie zaczęłaby się wcześniej niż ok 2025 roku.
   Projekt okrętu „Lawina”(Priboj) pokazany na Armii-2015.

   Polubienie

   1. Ale po kiego grzyba potrzebna im zdolność desantowania ciężkiej techniki wprost z takiego okrętu na brzeg? Przecież to tylko narażanie cennej jednostki…

    Polubienie

   2. Jeśli brzeg jest odpowiedni to……….operacja desantowania przebiega o rząd wielkości szybciej. Desantowanie z kutrów (barek) ma odbywać się tylko w niesprzyjających warunkach.

    Polubienie

 4. Testy nowych robotów na poligonie w Podmoskowju.
  Ciekawie jak wygląda dobór operatorów do obsługi tych skomputeryzowanych maszyn? Dawno temu (teraz pewnie też tak jest) w czasach boom-u komputerowego ostro pogrywało się na grach ale nie każdy radził sobie , byli mistrzowie ale byli tacy których to przerastało, mimo wszystko trzeba było mieć lotny umysł który radził sobie z szybko zmieniającą się sytuacją. Nie wyobrażam sobie aby bez jakieś selekcji przyuczać poborowych i kontraktowych do obsługi tych urządzeń. To strata czasy i pieniędzy.

  Polubienie

 5. Na jeziorze Issyk-Kul w Kirgizji przechodzi próby państwowe nowa torpeda „Futliar”. Przewiduje się że próby zakończą się do końca roku i torpeda wejdzie na uzbrojenie WMF. Produkcja seryjna mogłaby rozpocząć się w 2017 roku. W/g nie potwierdzonych informacji jest to zmodernizowana wersja torpedy „Fizik”. Torpeda ma posiadać układ samonaprowadzania o zwiększonym zasięgu w stosunku do „Fizika”. W pierwszej kolejności mają trafić na uzbrojenie okrętów podwodnych proj.955 i 885. Wraz z rozpoczęciem produkcji torped „Futliar”, zakończy się produkcja torped „Fizik”.

  Polubienie

 6. Rozpoczęła się produkcja seryjna silników TW7-117W dla śmigłowca Mi-38. Pierwsze silniki dla śmigłowca będą gotowe do 2019 roku. ODK planuje opracować ok. 200 różnych modyfikacji tego silnika dla samolotów i śmigłowców (m.in. Ił-112W, Ił-114) o zakresie mocy od 2800 do 3750 KM. Teraz silniki produkowane są w 100 % z komponentów rosyjskich.

  Polubienie

 7. Dyrektor generalny NIII „Tiechmasz” poinformował że wojsko otrzyma w niedługim czasie nowy system zdalnego rozminowywania. System jest w końcowym etapie prac badawczo-rozwojowych. System umożliwi wykonywanie przejść w polach minowych o szerokości 6 m.

  Polubienie

 8. Trochę rozjaśnia się sprawa dotycząca kompleksu ZRK Buk-M3. W czerwcu na poligonie Kapustin Jar przeprowadzono zakończoną sukcesem próbę strzelania do celu balistycznego z w/w kompleksu.(grupa ogniowa-próba z wykorzystaniem stacji radiolokacyjnej i pojazdu wyrzutni).
  „Несмотря на сложные метеоусловия, сопровождение цели было устойчивым. При входе в зону поражения был произведен пуск ракеты, которая поразила цель” — подчеркнул генеральный директор концерна Ян Новиков
  Poinformowano że rakiety nowego kompleksu są znacząco mniejsze, co pozwoliło na zwiększenie jednostki ognia na wyrzutni (wszystkie pozostałe parametry przewyższąją dotychczasowe rakiety) .Do końca roku MO FR powinny otrzymać pierwsze egzemplarze kompleksu.

  Polubienie

 9. Do 2018 roku WFM ma otrzymać 3 nowe kutry projektu 22370 M. W latach 2013-2016 do służby weszło 12 jednostek projektu 22370 .

  PS.Jeśli chodzi o Ustinowa to troszeczkę poszperałem po necie i nic nie było na temat nowych wzorów rakiet, ale doczytałem się że uzbrojenie główne P-1000 mogło zostać zmodernizowane i dopiero teraz osiąga zasięg 1000 km przedtem było to o 200 mniej. Nie wiem tylko na ile to prawda.

  Polubienie

 10. Wczoraj położono stępkę pod zmodernizowany kuter projektu 1496M1 . Okręt ma być przeznaczony dla ochrony brzegowej FSB FR. Planowane przekazanie do służby 2017 rok.
  Grafika przedstawiająca kuter.

  Polubienie

 11. Na poligonie Strugi Krasnyje pod Pskowem rozpoczęły się testy samobieżnego działa przeciwczołgowego Sprut-SDM-1. Próby przeprowadzane będą w jednostkach 76 dywizji desantowo-szturmowej. Po zaakceptowaniu przez przedstawicieli MO trafią do produkcji. Pierwsze 6 egzemplarzy ma trafić do WDW w 2017 roku. Docelowo mają zastąpić w przyszłości Sprut-a-SD.

  Polubienie

   1. Kiedyś były bodajże cztery baterie po 6 wozów każda, ale co do dokładnej organizacji i przyporządkowania związkom taktycznym to nie mam wiedzy, nigdy tego nie sprawdzałem.

    Polubienie

   2. Sprut-y SD znajdują się w:
    234-й гвардейский Черноморский ордена Кутузова III степени Десантно-Штурмовой Полк-6 szt.
    104-й гвардейский краснознаменный десантно-штурмовой полк-6 szt.
    1140-й гвардейский артиллерийский дважды Краснознаменный полк-3 szt.
    331-й гвардейский парашютно-десантный полк- 6 szt.
    1065-й гвардейский Краснознаменный артиллерийский полк-3 szt.
    Czyli łącznie tak jak Szmul napisał -24 szt. Ja to sobie poszukałem, ale skoro Szmul to z głowy to „szacunek”.

    Polubienie

 12. W tym roku do armii FR ma być dostarczonych 6 pułkowych kompletów S-400 , czy to nie miało być mniej? (w/g informacji sprzed kilku miesięcy). W/g Bondariewa zakłady produkujące te systemy osiągnęły zakładaną moc produkcyjną.

  Polubienie

 13. Już w marcu 2017 do produkcji seryjnej może trafić samolot Jak-152, pomimo tego że oblot planowany jest za 2 miesiące. Jak szybko można przeprowadzić próby aby do marca 2017 je zakończyć. Ja wiem że to nie jest żadna nowatorska konstrukcja, ale czasu nie za wiele, pół roku to niewiele. Fakt że jeszcze pewnie dalej po rozpoczęciu produkcji coś tam można poprawić, ale pewnie nie mogą to być zmiany większe niż kosmetyczne aby miało to sens.

  Polubienie

  1. Samoloty ultralekkie, przy których Jaczek to ciężka i bardzo złożona konstrukcja, przechodzą chyba dłuższe próby w locie, tak więc albo to jest jakaś bzdura, albo będzie to ewenement na skalę światową, stawiam na to pierwsze, tym bardziej, że oblot w sierpniu wcale nie jest taki pewien.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s