Islamiści ruszają z ofensywą w Latakii

Erdogan przeprasza WWP, przedstawiciel „umiarkowanych” jest przyjmowany przez Ławrowa w Moskwie, a w tym samym czasie rusza ofensywa islamistów w Latakii.

Pierwsze doniesienia nie zaskakują, rządowi się cofają na całej linii zaskoczeni uderzeniem islamistów. W ofensywie bierze udział konglomerat ugrupowań islamistycznych, od „umiarkowanych” do tych mniej umiarkowanych, łącznie 2,5 tys. ludzi, co jak na realia syryjskie jest bardzo dużą liczbą. Z migawek wynika, że islamiści są dobrze przygotowani, zgromadzili znaczne zapasy amunicji. Oczywiście WKS nie wspierają w obronie rządowych bo i po co.

Reklamy

87 uwag do wpisu “Islamiści ruszają z ofensywą w Latakii

 1. Erdogan przeprosił i może mały reset bardzo złych stosunków pomiędzy Rosją i Turcją, poprawa na linii Izrael-Turcja, wizyta delegacji Izraela w Rosji. Czy to może wpłynąć na wydarzenia w Syrii? Oj, chyba najwięcej straci Assad, ale może się mylę?!

  Polubienie

 2. Myślę, że się nie mylisz, kto wie czy dziś w Moskwie nie doszło do ostatecznego skreślenia Asada przez WWP. Zaraz po wizycie u Ławrowa „umiarkowanych”, dodajmy pierwszej tego typu wizycie, przylecieli do Moskwy Irańczycy, więc coś się dzieje przy „zielonym stoliku”. Ofensywa islamistów w Latakii chyba też nie jest przypadkiem, szczególnie, że ruszyła zaraz jak utknęła, po kilku dniach, „ofensywa” rządowych w Aleppo, co udowadnia, w połączeniu z „rajdem na Tabkę”, że siły rządowe nie mają już możliwości realnego prowadzenia operacji zaczepnych, na polu walki, dzięki trwającym od miesięcy jednostronnym „rozejmom”, przewagę osiągnęli islamiści, tak „umiarkowani” jak i mniej umiarkowani, tym bardziej, że często łączą swoje siły, za wyjątkiem rzecz jasna PI.

  Polubienie

  1. Pytanie czy FR zachowa swoje bazy w Syrii? Bo powoli można już sobie zadawać to pytanie po tym co się tam wyprawia. Swoją drogą coraz szybciej wracamy do punktu sprzed interwencji no i odwieczne pytanie po co to wszystko ? Wiem powtarzam się. Bo gdyby chociaż zachowali swoje wpływy w Latakii tym samym bazy itp to można jeszcze jakoś wytłumaczyć to wszystko.

   Polubienie

  2. Witany w Moskwie Ahmed Jarba od równo dwóch lat nie jest szefem SNC i tak naprawdę nie wiem kogo on tam reprezentował przed Ławrowem, możliwe że siebie samego bo w tym SNC nie pełni już oficjalnie żadnych funkcji. Ewentualnie wysłano go by wybadał grunt, lub reprezentuje jakąś bardzo niewielką część „moderatów”. Przedstawianie go jako przywódcy „umiarkowanych” nie jest prawdą. To jest jeden z byłych przywódców. Kiedy jeszcze szefował tzw. „opozycji” uważany był za człowieka Saudów.

   Polubienie

 3. W Latakii jest kiepsko, Sidorenko się zamotał już w propagandzie, tworzy kolejne wersje wydarzeń, ale w najnowszej nawet u niego rządowi już tracą teren. Źródła sprzyjające islamistom piszą o „blitzkriegu”, jutro się okaże, czy faktycznie można o nim mówić. Pewne jest, że na potrzeby ofensywy doszło do operacyjnego połączenia praktycznie wszystkich ugrupowań islamskiej zbrojnej opozycji działających na obszarze Latakii.

  Polubienie

 4. Panowie akurat w Aleppo coś się ruszyło i to właśnie z pomocą nawet tych „sypkich” bombardowań WKS. To jest zgrany numer…idzie rządowym pod Palmyrą ugryźmy w Aleppo idzie w Latakii ugryźmy w Khanaserr jako że tym razem IS jest jakby zajęta na tureckie proxy spadł obowiązek wznowienia „drugiego frontu”.
  To sułtańskie kajanie się dziwnie zgrane w czasie pewnie błagał by już więcej maszyn na powrót nie pchali do Chmejmim bo skoro już „się wzięli do roboty” to maszyn brakuje by zrzucać coś w Latakii bo Aleppo odpuszczać nie wypada.

  Polubienie

  1. >To sułtańskie kajanie się dziwnie zgrane w czasie pewnie błagał by już więcej maszyn >na powrót nie pchali do Chmejmim bo skoro już „się wzięli do roboty” to maszyn >brakuje by zrzucać coś w Latakii bo Aleppo odpuszczać nie wypada, dowodem taki >ładny tag.

   Zwiększenie komponentu WKS w Syrii to żaden problem. To tylko decyzja polityczna. Do tego można zawsze zatrudnić DA. I tym sposobem bardzo szybko zatrzymaliby wszelkie ofensywy islamistów. Tak więc ta cała teoria się zbytnio kupy nie trzyma. W ostatnim czasie de facto FR robi wszystko by islamiści przejęli inicjatywę. Nawet Zachód nie musi ich za bardzo zbroić…

   Polubienie

   1. Jarku amunicja moździerzowa z Serbii ostatnio wypłynęła…nówki sztuki nie śmigane kto jak nie szeroko pojęty zapad im to podrzucił?
    I ogólnie to co jest z tą teorią nie tak? Bo ja nie piszę że FR nagle wróciła do gry by wygrać wojnę, wspomniałem gdzie jeszcze może relatywnie niewielkim kosztem „wzmocnić” pozycję rządowych a więc i swoją w targach…przecież to nie ich krew się leje mogą więc przedłużać konflikt jeśli im to na rękę.
    ps. W Latakii siedzi miejscowy alawicki NDF więc aż do Tartus wiać nie będą bo im zwyczajnie rodziny wytną.

    Polubienie

 5. W Aleppo co się trochę ruszyło to już zdążyło, zdaje się, tradycyjnie ugrzęznąć. Swoją drogą teraz pewnie wszystkie orły i inne sokoły pustyni czy innych lasów i pól, będą gnać do Latakii. Tak jak napisałem wyżej, siły rządowe nie są już w stanie realnie prowadzić operacji zaczepnych bo nie są w stanie zebrać dość ludzi, by na jednym kierunku prowadzić działania ofensywne a na innych prowadzić skuteczną obronę. Jeśli FR nie zadziała, a nie zadziała bo raczej już handluje Asadem, to islamiści właśnie zdobywają trwałą przewagę operacyjną, oczywiście głównie za sprawą kilku miesięcy jednostronnych rozejmów narzucanych przez FR.

  Polubienie

  1. FR może jeszcze podbić stawkę kociołkami w Darya i Wschodniej Ghoucie gdzie likwidacja jednego i ograniczenie drugiego do terenów miejskich uwolniło by co najmniej kilka tysięcy bitnego jak na SAA żołnierza który pomimo tego wciąż byłby od FR zależny z racji gonienia ostatkiem sił przez SyAF.
   Jest to nawet wykonalne do wyborów w USA gdzie wygra Hilda.the.Beast więc mają jeszcze kilka miesięcy na „targi”

   Polubienie

  1. W walkach o Manbidź Amerykanie bombią każdy poważniejszy punkt oporu, pokazują jak wygląda normalne wspieranie z powietrza sojuszniczych oddziałów.

   Podczas wczorajszych walk w Latakii Rosjanie nawet jednego samolotu nie wysłali na pomoc rządowym.

   Polubienie

 6. Wczorajsza ofensywa połączonych sił islamistów w Latakii póki co nie okazała się być jednak „blitzkriegiem”, rządowi odzyskali wzgórze Abu Ali i zatrzymali jak na razie ofensywę islamistów, nawiasem mówiąc sądząc z klipów nie ma mowy o tym, żeby siły islamistów zaangażowane w działania w Latakii wynosiły 2,5 tys. ludzi jak podawały przychylne im źródła, są o rząd wielkości mniejsze.

  Polubienie

   1. Widać nawet wśród Syryjskiej Armii da się wykrzesać wolę walki…muszą tylko bić się o własne domy i wioski a nie o jakieś wydmy na pustyni.

    Polubienie

  1. ”Słynne” po ostatniej ucieczce Desert-Hawks znów pojawiły się w północnej Latakii.
   Zresztą chyba i tak tam w większości stacjonowały i walczyły.

   Polubienie

 7. Śmieszna sprawa…
  Agencja prasowa Maydani donosi że rebelianci z Ahrar al Sham rozbierają elektrownię w Zayzoun i wywożą części do Turcji…w celu ocalenia życia robotników zagrożonych ostrzałem wojsk rządowych 🙂
  10km na wschód w linii prostej od Kabani czyli blisko potencjalnej linii frontu po upadku Latakii.
  Łączny koszt budowy elektrowni Zayzoun i jej remontu to 250mln $ jest co sprzedawać.

  Polubienie

 8. WWP już lubi Erdogana, spotka się z nim we wrześniu, FR znosi sankcje, żeby było zabawniej, w publicznej notce MO FR na temat sytuacji w Syrii ani słowa o ofensywie w północnej Latakii, za to będzie nowe zawieszenie broni w Hims.
  Ps. Klimatyczna fotka z okolic Palmiry sprzed kilku miesięcy.
  hosting

  Polubienie

 9. Irak i zniszczenie dużej kolumny/zgrupowania pojazdów PI, miejscami umiarkowanie drastyczne.

  A w Syrii rządowi wieją z al-Mallah w północnym Aleppo. Pomimo dość znacznego wsparcia ze strony WKS. I znowu tak sobie myślę, czy rządowi zwyczajnie zasługują na wsparcie FR ? Bo nawet wsparcie lotnicze to dla nich za mało by utrzymać pozycje, potrzebują wsparcia lotniczego ze strony FR, najlepiej i lotnictwo taktyczne i śmigłowce, wsparcia artyleryjskiego ze strony FR, wsparcia specjalsów ze strony FR i wtedy są szanse, że coś zajmą i utrzymają, ale niekoniecznie.

  Polubienie

 10. 19 czerwca zginął w Syrii podpułkownik Władimir Biekisz, dowódca kompanii rozpoznawczej 5. brygady pancernej, urodzony na Białorusi, został pochowany 24 czerwca w Grodnie, kolejna niepotrzebna strata w zupełnie pozbawionych logiki i sensu rosyjskich działaniach w Syrii.

  Polubienie

 11. USA zaproponowały FR pogłębione partnerstwo w Syrii. W największym skrócie, praktyczny zakaz lotów dla sił rządowych, za to FR dostanie w końcu od USA listę lokalizacji, które WKS będzie mogło bombić, i to nawet wspólnie z USA.
  Pytanie retoryczne, czy WWP się zgodzi ?

  Polubienie

 12. No WWP będzie wręcz wniebowzięty. Wreszcie współpraca z wymarzonym „partnerem” może wreszcie choć przez chwilkę poklepią go po plecach. I jeszcze do tego pozwolą mu bombić wybrane przez siebie cele razem z USA. Co za zaszczyty dla Kremla. Przepraszam za nieco ironiczny ton ale już ciężko jest śledzić tą rosyjską farsę w Syrii.

  Polubienie

 13. Ofensywa w Latakii rozwija się bardzo dobrze dla połączonych sił „umiarkowanych” islamistów z „nieumiarkowanymi”, rządowi oddali strategiczną Kinsabę, porzucili tam wiele sprzętu, w tym 4 T-55 i 2 BMP, szkoda gadać. WKS zupełnie nie wspiera obrony rządowych w Latakii. Do załamania frontu w północnej Latakii coraz bliżej, w 3 dni oddali teren, który zdobywali tygodniami, jeśli nie miesiącami, zawsze to samo.
  hosting

  Polubienie

  1. Su-22, rzekomo zestrzelony.
   Islamiści i fanty z Kinsaby, trzy sprawne T-55, ale to dopiero początek. Szkoda gadać. Teoria o Alawitach dzielnie broniących Latakii nie trzyma się kupy, może bliżej Tartus czy Chmejmim gdzie etnicznie są większością będą bardziej gotowi utrzymywać pozycje, na północy Latakii wieją aż się kurzy. Oddali co najmniej trzy czołgi islamistom, którzy nacierali na tym froncie, póki co, z, jak wynika z klipów, jednym czołgiem T-55. Takie rzeczy obecnie tylko w Syrii.
   hosting

   Polubienie

 14. Pojawiło się info, że rządowi w ostatnich godzinach postawili dużą zasłonę dymną w północnej Latakii, okazało się jednak, że to kurz od wiejących na południe rządowych. Teren o który walczyli miesiącami porzucają w trzy dni, ciekawe gdzie się w tym odwrocie zatrzymają, bo pewnie Salmy, do której islamiści mają już tylko nieco ponad 4 km nie będą bronić, to nie w stylu rządowych.
  hosting
  Ps. Islamiści pojmali, przesłuchali i zabili pilota zestrzelonego dziś Su-22.
  Ps.1 W ostatnich dniach aktywność WKS spadła do zera, być może jest to wynik przeprosin z Erdoganem oraz amerykańskiej propozycji pogłębionego partnerstwa, w każdym razie siły rządowe nie są już wspierane w Syrii nigdzie przez rosyjskie lotnictwo taktyczne, nawet w północnym Aleppo. Czyli ograniczony zryw WKS trwał kilkanaście dni, inna sprawa, że w praktyce nic nie dał, no może coś tam dał w północnym Aleppo, ale i tak prędzej czy później rządowi zwieją z tego niewielkiego terenu który zajęli i jeszcze trzymają.
  Ps.2 USA, po partnersku, rozszerzyły właśnie sankcje gospodarcze przeciwko FR, za, wg USA, pomoc techniczną udzielaną Asadowi, Iranowi oraz KRLD w rozwoju broni masowej zagłady oraz technologii rakietowych na listę przedsiębiorstw objętych sankcjami trafiły 150. zakłady remontowe techniki lotniczej z Kaliningradu a także biuro konstrukcyjne Kuncewo z Moskwy oraz Kołomna. Tak trzymać i nie popuszczać, niech pajac wie gdzie jego miejsce. Raz jest bity pałką sankcyjną za Donbas i Krym, raz jest bity pałką sankcyjną za tzw. broń ABC i technologie rakietowe w Syrii, Iranie i KRLD, a im bardziej jest bity tym bardziej skomle do Zachodu i USA o poklepanie po pleckach.
  Ps.3 Kolejne fanty z Kinsaby od rządowych dla islamistów, w tym trzy BMP-1, które nawet z garaży nie wyjechały.

  Polubienie

 15. Lokalnie chyba doszło do całkowitego załamania się linii obronnych rządowych w północnej Latakii, wioski są zajmowane przez islamistów jedna po drugiej. Nie rozumiem jak w ciągu kilku godzin można oddać teren o który się walczyło tygodniami, ale to jest Syria.
  Tymczasem lista fantów z Kinsaby, jeśli jest prawdziwa to szkoda nawet gadać.
  hosting
  Ps. Wygląda, że dziś dyskutuję zupełnie sam ze sobą w tym wątku, więc więcej wpisów już nie będzie.

  Polubienie

   1. Po prawdzie, też prawda. Niech rządowi zwieją skąd się da i niech ta wojna już się skończy. I niech mocarstwa wydzielą dla alawitów i chrześcijan jakiś mały, chroniony skrawek Syrii nad Morzem Śródziemnym. A reszta niech się kisi z umiarkowanymi i nieumiarkowanymi islamistami.

    Polubienie

   2. >Niech rządowi zwieją skąd się da i niech ta wojna już się skończy. I niech mocarstwa wydzielą dla >alawitów i chrześcijan jakiś mały, chroniony skrawek Syrii nad Morzem Śródziemnym. A reszta niech >się kisi z umiarkowanymi i nieumiarkowanymi islamistami.

    Całkiem możliwy scenariusz. Choć jak się aktualnie widzi postępującą ofensywę islamistów w Latakii to w może ona zagrozić całej Latakii? Jeśli coś się nie zmieni.

    Polubienie

   3. > a FR nie kiwnie palcem, to wszystko jest możliwe.

    To wręcz bardzo prawdopodobny scenariusz. Z tym jak nie kiwnie palcem to przyjdzie czas iż będą musieli się w podskokach zwijać z Tartus i Chmiejmim a tym samym zakończyć jakiekolwiek wpływy w Syrii, nie wspominając już o czystkach na Alawitach itp. Choć być może jak wspomniałeś dogadają się i FR utrzyma niewielki skrawek Syrii ze swoimi bazami a „umiarkowani” nie dojdą do wybrzeży Latakii.

    Polubienie

  1. Wg masdar news rosyjskie i syryjskie lotnictwo przeprowadziło ok. 100 nalotów na tereny północnej Latakii. Swoją drogą jak się patrzy na te wojska rządowe to masakra….
   Jest coraz gorzej i gorzej, tylko w rejonie Damaszku mają jakieś tam sukcesy.
   Ps. jak się ogląda rozwalony konwój w Faludży przez Irakijczyków to ciśnie się na myśl słowo ”da się? pewnie , że tak. Tylko trzeba chcieć. Swoją drogą widać coraz bardziej przepaść pomiędzy armią iracką, a syryjską. Syryjska to już praktycznie nie armia tylko milicja.

   Polubienie

   1. Masdar news zwyczajnie mija się z prawdą, i to już od dawna gdy chodzi o aktywność WKS, nie wiem z czego to wynika. Gdy jest kilkanaście samolotolotów to oni potrafią pisać o … kilkuset nalotach WKS. Wystarczy spojrzeć na liczbę maszyn WKS, przyjąć 70 % wskaźnik gotowości bojowej i łatwo obliczyć jaką może osiągnąć aktywność WKS przy pełnym zaangażowaniu, którego przecież i tak nie ma, poza tym i tak najlepszym probierzem aktywności jest materiał wideo.

    Polubienie

   2. Irackie lotnictwo i tak najpierw prosiło USAF o zajęcie się konwojem a ci ich zwyczajnie kilka godzin zwodzili aż powiedzieli że nie bo kobiety i dzieci. W 700 pojazdów też nie wierzę początkowo mówiono o konwoju około 200 pojazdów (który był częścią większego który się podzielił by ułatwić ucieczkę) zwyczajnie chciał się przebijać w „nieprzyjemny” dla lokalnego plemienia sposób co za skutkowało mobilizacją miejscowych i zatrzymaniem tej części konwoju i dopiero na to rzuciły się Irackie SP. W konwoju mieli wiać saudyjczycy wiec ja tam wierzę w „wstrzemięźliwość” USA w atakowaniu siły żywej sojusznika…a teraz to już jest tylko damage controll.
    Co do Latakii..wzieli się i poszli sobie, na zdjęciach zabitych rządowych z 10 a sprzętu jak dla batalionu.
    Ps. wczoraj lub dziś miał spotkać się z kimś z Irańskiego rządu w Teheranie MSZ Izraela. Przy takim natężeniu spotkań dyplomatycznych połączonych z rozmaitym „godzeniem się” to chyba podzielą tą Syrię do końca lata.

    Polubienie

   3. To nawet zabawne Iran z Izraelem będą „dyskutować” nad losem Wzgórz Golan w post-Syrii w zamian za „zakończenie prawoczłowiekowego leczenia islamistów przez Izrael” no bo tak się Izrael tłumaczy…my zwyczajnie leczymy wszystkich potrzebujących.

    Polubienie

  1. >w rozwoju broni masowej zagłady oraz technologii rakietowych na listę przedsiębiorstw objętych >sankcjami trafiły 150. zakłady remontowe techniki lotniczej z Kaliningradu a także biuro >konstrukcyjne Kuncewo z Moskwy oraz Kołomna.

   Pytanie czy te kolejne sankcje będą w jakikolwiek sposób w ogóle odczuwane w FR ? Pomijając oczywiście aspekt całej sytuacji z kolejnymi sankcjami od ukochanego „partnera” WWP.

   Polubienie

   1. Nie mają, ale takie sankcje niosą ze sobą uciążliwości. Poza tym, z jednej strony mówi się o partnerstwie a z drugiej partner daje pod cokolwiek naciąganym powodem kolejne sankcje 🙂

    Polubienie

 16. Od października 2016 do stycznia 2017 w lotach nad Syrią będą uczestniczyć maszyny z Kuzniecowa, ot taki marketing Mig-29K i Ka-52K. Oczywiście o ile jeszcze Rosjanie będą latać bojowo nad Syrią. Równie dobrze może to być ewakuacja w stylu sajgońskim na pokład Kuzniecowa 🙂
  Na pokładzie będzie 15 samolotów bojowych i 10 śmigłowców uderzeniowych i transportowych, w tym właśnie MiG-29K/KUB oraz Ka-52K.

  Polubienie

  1. Jacy cynicznie przewidujący jak nie Syryjczycy….będą wiać w „razie W” bo i tak na jesieni „przypłynie walec i wyrówna” A już bardziej poważnie to może szerzej zaczną szkolić w bojowym używaniu KABów wszak pod 29 wiele się nie podwiesi więc warto trafiać tak by bolało.

   Polubienie

   1. MiG-29K/KUB ma ponad 5 ton udźwigu środków bojowych, nie jest to szczególnie mało, tym bardziej, że Kuzniecow ma praktycznie stać na redzie Tartus, więc raczej będą latać bez zbiorników dodatkowych. Inna sprawa, że wtedy to już Rosjanie będą mieć wyraźnie wyznaczone przez USA co ew. mogą bombić, więc na szczególne bombienie w wykonaniu maszyn z Kuzniecowa bym się nie nastawiał. Będzie jedynie marketingowa pokazucha, bo i o to wyłącznie chodzi. O ile rzecz jasna siłownia Kuzniecowa się nie zepsuje podczas rejsu okrętu do Syrii.

    Polubienie

 17. Takie pytanie do obeznanych w temacie. Czy Tu-214R które bazowało kilka miesięcy temu w Chmejmim było by w stanie wykryć emisję tej „szalejącej” Osy w Ghoucie?

  Polubienie

 18. Tak, ale nie ma takiej potrzeby. Systemy WRE Su-30. Su-34 czy Su-35S powinny bez problemu zlokalizować emisję Osy oraz zakłócić pracę zestawu. Przy czym WKS w tamte rejony nie latają i nie latały także przed lutym 2016 roku.

  Polubienie

  1. Załoga Tupolewa miała by ciekawy trening do tego jedno Su-35S z KABem i drugi czekający na lotnisku…a latać chyba zaczną głupio tak dać sobie narzucić przez brodaczy mini „no fly zone”.
   Gdyby ją trafili było by to ciekawe pod względem naszej przyszłościowej opl i dyskusji co jest lepsze pasywna podczerwień czy podświetlanie radarem.

   Polubienie

   1. >aszej przyszłościowej opl i dyskusji co jest lepsze pasywna podczerwień czy podświetlanie radarem.

    Te metody detekcji mają swoje plusy i minusy i powinny się wzajemnie uzupełniać, aby wykrycie i śledzenie celu było jak najbardziej efektywne.

    Polubienie

 19. Jeszcze raz, systemy WRE np. Chibiny, spokojnie zlokalizują emisję Osy, jedyny podmiot ograniczający działania WKS to kierownictwo polityczne FR i ograniczenia te nie mają nic wspólnego z OPL islamistów.

  Polubienie

 20. Wschodnia Ghouta stała się de facto strefą bez lotów dla rządowego lotnictwa, przy czym to niekoniecznie musi być Osa, od jakiegoś czasu pojawiają się informacje, że operujący tam islamiści otrzymali partię nowoczesnych PZRK, dla rządowego, muzealnego lotnictwa latającego z reguły dość nisko, taka Igła to bardzo duże zagrożenie.

  Polubienie

  1. Pojawiły się informacje ,że siły Tiger Forces odcięły główną drogę zaopatrzeniowa ”Castillo”Highway” do Alleppo. Informacje niepotwierdzone!!

   Polubienie

   1. Mają drogę w zasięgu wzroku to już postęp.
    Króciutkie nagranie z lekka pustej drogi.

    Dla porównania chyba z przed trzech dni od rebeliantów.

    Jest różnica w ilości pojazdów więc rządowi coś tam przeszkadzają.
    Pytanie teraz czy zdołają przed zmrokiem podłożyć na tyle min i rozmieścić po terenie na tyle atgm z noktowizją by przetrwać nocne fajerwerki nusratów z okazji święta Eid.
    Bo chyba tylko to im zostało by skontrować przewagę ognia strony rządowej w ciągu dnia.

    Polubienie

   2. Z mapki wynika, że to umiarkowany sukces, o ile się utrzymają, bez większych problemów można się przemieszczać na południe od drogi, do faktycznego oblężenia obszarów Aleppo zajętych przez islamistów jest jeszcze bardzo daleko, jak na obecne możliwości sił rządowych.
    hosting

    Polubienie

  1. Miejmy nadzieję że mają zachomikowaną hmm…kwartalną jo. do Gradów Uraganów i tych Irańskich wynalazków do osłony Al Hader bo shitstorm jaki teraz na twiterze rozpowszechnia Jaish al Fateh trochę jeży włosy na głowie.
   Przebąkują o dyslokacji 5 do 10 tysięcy bojowników z Idlib do ataku na Aleppo.

   Polubienie

 21. Dosyć słaba propagandówka o T-90 z Syrii, bo na wozie nie ma żadnych śladów trafień z PPK-ów.

  Ps. Przy okazji, Dwornikow, czyli dotychczasowy faktyczny dowodzący rosyjską, od kilku miesięcy już wyłącznie kabaretową, interwencją w Syrii, został dowódcą POW.

  Polubienie

  1. WKS ostatnio już chyba w ogóle nie bombi? Jeśli tak to de facto być może ten żałosny kabaret się zakończył przynajmniej na obecną chwilę.

   Polubienie

 22. Jeśli bombią to tak, że nikt nie potrafi tego zarejestrować, natomiast na lądzie jest minimalna aktywność jednostek rosyjskich na wschodnich opłotkach Palmiry, gdzie mniej więcej kompania piechoty morskiej i może jacyś specjalsi pilnują, żeby rządowi nie zwiali.

  Polubienie

  1. >Obecnie tak wyglądają loty w Latakii, żenujące popisy.

   Do tego jest to o tyle żenujące co żenująca jest cała sytuacja z „rosyjską interwencją wojskową w Syrii”. Zamiast robić popisy nad plażą powinni wspierać Syryjczyków w walkach. Choć oczywiście wiadomo, że wojsko tutaj ma niewiele do powiedzenia i podlega absurdalnym decyzjom polityków. Tak więc podsumowując straszna błazenada.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s