Bombienie z Tu-22M3 w Syrii, klip

Materiał z niedawnego bombienia obiektów PI w rejonie Palmiry przez Tu-22M3 DA WKS.

Klip przedstawia zarówno migawki ze startu oraz lotu jak i z ataku na cele PI.

Jak dla mnie pokazucha bez praktycznego znaczenia, choć dziś była powtórka, też w wykonaniu sześciu Tu-22M3.

Reklamy

98 uwag do wpisu “Bombienie z Tu-22M3 w Syrii, klip

 1. Dżabhat al-Nusra jest już „umiarkowana”, odłączyli się od Al-Kaidy i od dziś oficjalnie nazywają się Dżabhat Fateh al-Szam. Obawiam się, że staną się nietykalni dla WKS z oczywistych względów.
  Ps. Wg MSZ Turcji 9 sierpnia Erdogan i WWP mogą zawrzeć porozumienie, uwaga, o wspólnej walce z PI w Syrii. Wygląda na to, że WWP w Syrii będzie kiwany także przez Turcję.

  Polubienie

 2. >Piterze Erdogan i WWP podpiszą porozumienie, uwaga, o wspólnej walce z PI w Syrii,

  Brzmi nieprawdopodobnie. Gdyby ktoś mi kilka miesięcy temu napisał, że dojdzie do takiego porozumienia… Wydawało się to SF.
  Natomiast odnośnie relacji Turcja- NATO według mnie niewiele się zmieni. Retoryka antyamerykańska została wyciszona. Tak czy siak ciekawy zwrot akcji. Pytanie jak wyjdzie na tym FR?

  Polubienie

 3. Wyjdzie tak jak zwykle, po prostu do kiwania WWP dołączył drugi zawodnik.
  Ps. MO FR wysyła do, chyba Genewy, delegację generałów dla ostatecznego sfinalizowania partnerstwa dla Syrii z USA. Podobno Asad będzie następnie wezwany do Moskwy, żeby się zapoznać z ostateczną treścią porozumienia. Wydarzenia w Syrii chyba przybiorą w sierpniu ciekawy obrót.

  Polubienie

  1. >Wydarzenia w Syrii chyba przybiorą w sierpniu ciekawy obrót.
   Hmm ciekawe
   Sądzisz, że nastąpi jakiś przełom w tym konflikcie? Coś się może w końcu wyjaśni.

   Polubienie

 4. Czy przełom to nie wiem, ale zanosi się na znaczące zmiany w zakresie prowadzenia działań, czyli tzw. umiarkowani osiągną pełną nietykalność przynajmniej gdy chodzi o bombienia, a rządowi stracą lotnictwo i być może również dostaną ograniczenia w wykorzystywaniu wojsk lądowych, oraz zapewne zacznie obowiązywać kolejne zawieszenie broni. Oczywiście do tego dojdzie, że WKS będą mogły bombić tylko to, co uzgodnią z USA.

  Polubienie

  1. >czywiście do tego dojdzie, że WKS będą mogły bombić tylko to, co uzgodnią z USA.

   Tradycyjnie czyli dalszy ciąg błazenady Rosji. A pomyśleć, że jeszcze kilka miesięcy temu wyglądało to jakoś normalnie. WKS, które bombi to co wskaże im łaskawie USA. Siły Syryjskie z zakazem użycia własnego lotnictwa i z ograniczeniem użycia własnych sił lądowych. By mi ktoś powiedział, w październiku 2015 r, że tak za kilka miesięcy będzie wyglądać „interwencja” FR w Syrii…To raczej nieciekawy obrót zdarzeń :/

   Polubienie

   1. A to co się dzieje obecnie w Aleppo to przecież ta sama błazenada. Na rozkaz WWP, po tym gdy de facto tak chciało USA, MO FR robi, wymuszając na rządowych, dla islamistów w Aleppo korytarz, którym mogą bezpiecznie opuścić miasto wraz z bronią bez ograniczeń w kalibrze i rodzaju, w sytuacji gdy wreszcie po kilku latach zostali okrążeni i może zostać rozbite zgrupowanie liczące co najmniej kilka tysięcy islamistów. Przecież to jest jakaś komedia i chyba tylko Marek81, chyba obrażony swoją drogą na mnie, nie wiem za co bo nie udziela się na blogu, za to pisze posty na wiadomym forum, uważa to za sukces rządowych i WWP.
    Powtórzę wcześniejszy wpis bo może Ci umknął.
    „С учетом того, что американские партнеры не предоставили нам данные о разделении „Джебхат ан-Нусры” и Сирийской свободной армии, создать на севере Алеппо в направлении трассы Кастелло четвертый коридор для безопасного прохода боевиков с оружием”, — поручил министр.

    Polubienie

 5. MO FR już informuje o możliwym faktycznym odblokowaniu wschodniego Aleppo, czyli korytarzach nie tylko ze wschodniego Aleppo dla ewakuacji cywilów, ale także o korytarzach do obszarów miasta kontrolowanych przez islamistów, by dostarczać tam zaopatrzenie. FR będzie pilnować, żeby nie docierało tam uzbrojenie, dobre sobie, oczywiście, że będzie docierało. Do niedawna to co robi FR w Syrii można było określić jako połączenie cyrku i tragikomedii, ale obecnie te słowa nie wystarczą na określenie tego co się wyrabia.
  FR gwarantuje okrążonym islamistom w Aleppo albo wyjście z bronią, albo dostarczanie zaopatrzenia, w zależności czego sobie życzą.
  http://tass.ru/politika/3497547
  Если в этом будет необходимость, то гуманитарные коридоры для мирных конвоев будут открыты не только из Алеппо, но и в этот город. Однако ни при каких обстоятельствах мы не допустим, чтобы в районы, которые контролируют боевики, поступало дополнительное оружие извне”, – сказал он.
  Ps. Asad już nie ma w zasadzie wpływu na wydarzenia w Syrii, tak to wygląda.
  Ps.1 I taka mapka, tyle, że w świetle powyższego, to okrążenie chyba będzie jedynie „okrążeniem”.
  hosting

  Polubienie

  1. Takie podejście nie jest takie głupie…Jeżeli siły SAA są mało liczne to mogą mieć problem z utrzymaniem okrążenia. Poza tym jak daesh uderzy gdzieś indziej to znów będą musieli ściągać rezerwy z pod Aleppo. IMHO likwidacja kotła poprzez wyjście z niego islamistów z bronią może być „mniejszym złem” niż zablokowanie resztki rezerw i oblężenie. Choć sam nie wiem w sumie…

   Polubienie

   1. Od co najmniej połowy roku powinniśmy wiedzieć że FR nie idzie w Syrii na fizyczną anihilację rebelii więc nie dziwmy się takim ruchom bo czyż są one złe dla FR?
    No i taki truizm „zwycięstwo bez walki jest najlepszym zwycięstwem” jakieś rekoncyliacyje ponoć są dogadywane na południu…

    Polubienie

 6. A co to za zwycięstwo gdy kilka tysięcy islamistów z bronią przejedzie bezpiecznie z jednego miejsca w Syrii do drugiego. O ile przejedzie. Bo mogą się nie zgodzić i będą sobie bezpiecznie siedzieć we wschodnim Aleppo otrzymując zaopatrzenie od FR, tym bardziej, że zdaje się, że nie pozwalają za bardzo na ewakuację ludności cywilnej.

  Polubienie

  1. Ale FR nie chce widać ich pokonać w militarnym znaczeniu tego słowa, Idlibstan jest widać zaklepany, im naprawdę musi być na rękę ten „Donbas” pod bokiem Iranu bo przecież jeśli tam zapanuje pokój to wcześniej czy później rury tam położą.
   Może grają na zrujnowanie relacji USA-Iran gdy wariatka zasiądzie w Białym Domu i pierwsze co zrobi to wyśle kartkę Asadowi…na czubku Tomahawka

   Polubienie

 7. Może być tak jak piszesz, czas pokaże, mnie wszelkie tego typu układy zmierzające do zachowania potencjału islamistów, niezależnie od tego jak bardzo umiarkowanych, się nie podobają.
  Ps. Wczoraj rządowi stracili kolejnego pilota i samolot, MiG-23ML, tym razem rzekomo strata niebojowa, katastrofa podczas nocnego lotu szkolnego.

  Polubienie

 8. W Aleppo islamiści połączyli siły i zaczęli kolejną próbę deblokady, po kilku VBIED-ach udało im się zająć pierwszą linię obrony rządowych, trwają ciężkie walki.

  Polubienie

 9. Od 14 lipca WKS zwiększało obecność w Aleppo, dziś zaczęła się duża ofensywa islamistów i akurat dziś WKS chyba przestały latać nad Aleppo, co prawda miasto jest mocno zadymione od podpalonych opon, no, ale to chyba nie powód, żeby nie próbować bombić islamistów, którzy w ciągu kilku godzin zrobili na tyle wyraźne postępy, że są blisko zdjęcia blokady Aleppo.

  Polubienie

 10. Sidorenko:
  Syria #Aleppo #SAA #SyrianArmy CONFIRMED – #SAA withdrew from #Hikma School / #Hamdaniyah 1070 Complex

  Islamiści chyba naprawdę uwierzyli w to, że mogą odblokować Aleppo. A rządowi tradycyjnie zaskoczeni atakiem.

  Polubienie

 11. Islamiści są coraz bliżej nie tylko odblokowania wschodniego, czyli swojego Aleppo ale i zablokowania rządowego, czyli zachodniego Aleppo, rządowi jak rządowi ale, że FR nie rozpoznała koncentracji kilku tysięcy islamistów to marnie świadczy o ich rozpoznaniu. WKS jednak lata i coś tam zrzuca, ale teraz to by się tam przydała eskadra, albo i lepiej Tu-22M3 z pełnym ładunkiem FAB-500. I dywanowo bombić na kierunkach natarć islamistów.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s