Nieudany pseudopucz w Turcji

Wygląda na to, że kilkadziesiąt minut temu wojsko zaczęło zamach stanu w Turcji.

Jeśli się nie potwierdzi, wpis zostanie usunięty.

Obecnie w Stambule i Ankarze wojsko blokuje kluczowe obiekty, nisko latają F-16, czołgi i transportery na ulicach, podobno wojsko rozbraja policję.

Ps. Wojskowe śmiglaki rzekomo ostrzeliwują siedzibę służb bezpieczeństwa w Ankarze, jeśli tak to raczej nie są ćwiczenia.

Ps.1 Premier Turcji potwierdza, trwa próba zamachu stanu, większość armii za Erdoganem. Czas pokaże, czy większość.

 

Reklamy

141 uwag do wpisu “Nieudany pseudopucz w Turcji

 1. Niewielka część, na ulice puczyści wyprowadzili ze 3 tysiące wojska to maks, zapewne mniej, z czego jak się obecnie okazuje, znaczna część myślała, że bierze udział w ćwiczeniach. Po prostu całkowita amatorszczyzna, jeśli to nie prowokacja to nie wiem jakie oni mieli podstawy by sądzić, że to się uda.

  Polubienie

  1. Taką „siłą” dokonywać puczu…w takim kraju szok. Tak czy siak Erdogan, który rzekomo już był tak wielkim przegranym znacznie umocni swoją władzę a Turcja będzie się coraz bardziej radykalizować.

   Polubienie

  2. Mieli przykład ukraiński czym kończy się brak fizycznej likwidacji poprzedniej władzy więc albo byli zbyt głupi by wejść na flightradar24 i dowiedzieć się gdzie teraz jest samolot z sułtanem na pokładzie…albo to była prowokacja.
   Panowie Operacja Walkiria w „demokratycznej” Trzeciej Rzeszy miała grubsza obstawę więc co to było jak nie pic?
   Zabawny jest zew radości demokratów zachodniej Europy z powodu „zwycięstwa demokracji” owce radujące się tryumfem wilka…

   Polubienie

   1. >Panowie Operacja Walkiria w „demokratycznej” Trzeciej Rzeszy miała grubsza obstawę więc co to >było jak nie pic?

    To też większość chyba uważa, że było to jakaś farsa, prowokacja, czy diabli wiedzą co jeszcze. Nie miało to natomiast zbyt dużego związku z typowym puczem.

    Polubienie

 2. Już oficjalnie ponad 100 puczystów zabitych, w tych kilku walkach, które miały miejsce policja wraz z „aktywem” islamsko-partyjnym rozbiła puczystów.
  Ps. Nowy szef sztabu zapowiedział, że armia tak się zmieni, że już nigdy nie będzie puczów przeciw władzy w Turcji.

  Polubienie

   1. To jest poranne bombienie przez rządowych pozycji puczystów. Jeśli wierzyć rządowym, na stronę puczystów nie przeszła żadna jednostka lotnictwa taktycznego, tylko jakaś jednostka śmiglaków.

    Polubienie

 3. Tureccy żołnierze na jednym z mostów w Stambule, najpierw się dali rozbroić, potem zostali zlinczowani przez aktyw islamsko-partyjny kijami i paskami od spodni. Żal patrzeć, jakie to wojsko brało udział w tym pseudopuczu.
  hosting
  Ps. Puczyści zajmujący sztab generalny się poddają, był to ostatni obiekt w Turcji pod kontrolą puczystów. Pucz można już definitywnie uznać za zakończony, choć faktycznie był już zakończony nad ranem.

  Polubienie

  1. Dożynanie watahy ale było nie było w Ankarze jeszcze się sułtan nie zjawił…ech taka piękna katastrofa a przecież potrzeba tylko jednego człowieka.

   Polubienie

 4. Prawie 3 tys. sędziów wyrzuconych, ponad 1/3 wszystkich w Turcji. A przed sztabem generalnym w Ankarze tańce radości islamistów. Coraz więcej obrazków i filmów z tego jak aktyw islamsko-partyjny mordował żołnierzy, po tym gdy zostali rozbrojeni. A nasi mędrcy w tv się cieszą, że w Turcji „została obroniona demokracja”. Jutro zaczną jęczeć, że nieudany pucz spowoduje dalsze zbliżenie na linii Turcja-FR, dziś się jeszcze większość z nich nie zdołała zorientować. A pojutrze może wpadną na to, jakie państwo mogło stać za tym tragikomicznym puczem i będą już zupełnie w kropce co mówić i jak to oceniać. Gdyby to nie było smutne to by było śmieszne. Mamy chyba najwięcej ekspertów od wszystkiego w mediach na kilometr kwadratowy na świecie, ale 90 % z nich to kretyni.

  Polubienie

  1. No to sprawy zaczynają się wyjaśniać. Jak sprawnie wprowadzić autorytaryzm w kraju jednocześnie sprzedając to opinii światowej jako obronę demokracji. Erdogan to jest geniusz.

   Polubienie

 5. Wygląda, że ten „pucz” od wczesnego etapu przygotowań był prowadzony za rączkę przez turecką służbę bezpieczeństwa, generałowie dali się zrobić jak dzieci we mgle. Trzeba było tylko w jakiś sposób wmanewrować puczystów, żeby zaczęli pucz w sytuacji, gdy nie są do niego jeszcze gotowi, co też się stało. Bardzo marnie świadczy to o inteligencji rzekomej, do wczoraj, elity tureckiego korpusu oficerskiego.

  Polubienie

  1. >W Ankarze tłum islamistów domaga się wprowadzenia szariatu w Turcji.

   Jak wcześniej wspomniałem według mnie Turcja będzie się coraz bardziej radykalizować. Erdogan ma teraz wolną rękę.

   Polubienie

 6. Po prostu Turcja stanie się państwem w pełni islamskim, może, do pewnego stopnia, podobnym do Arabii Saudyjskiej, tyle, że, chyba, wciąż w NATO.
  Ps. Nakaz aresztowania kilkuset sędziów w Turcji.

  Polubienie

 7. Jak zauważył Duszek, to była turecka operacja „Walkiria” i skończyła się podobnie, tylko wszystkich puczystów nie zamordują bo to nie 1944. Śmierdzi prowokacją Erdogana, albo to amatorszczyzna CIA. Tylko, że skoro CIA stawia na skrajnych nacjonalistów jak na Ukrainie lub islamistów jak w Syrii to to samo powinna zrobić w Turcji. A tutaj trochę zbuntowanych wojskowych i liberałowie? Tacy nie zrobią żadnej rewolucji. Erdogan wskazuje jako winnego dziadka z Pensylwanii więc jakby USA wrogiem?? No i baza Incirlik chyba nadal odcięta. Ciekawe co z tego wyniknie..

  Polubienie

  1. > Erdogan wskazuje jako winnego dziadka z Pensylwanii więc jakby USA wrogiem??

   Może to być chwilowa retoryka aby jeszcze bardziej skonsolidować wokół siebie społeczeństwo to i powarkuje na USA.

   Polubienie

 8. Jaka by nie była ta retoryka to wciąż tylko retoryka. Po raz kolejny niektórzy dają się ponieść teorii o rzekomych niesamowitych zdolnościach dyplomatycznych WWP. To już trzeci raz, jeśli dobrze liczę, w ciągu niecałych dwóch lat. Jeśli Erdogan doprowadzi do wycofania się wojsk USA z Turcji i wyjścia Turcji z NATO to przyznam im rację. Póki co nie widzę takiej możliwości. Turcja stanie się państwem islamskim w 100 %, do wczoraj była powiedzmy w 70 %, i powróci do stosunków polityczno-gospodarczych z FR takich jakie miała przed zestrzeleniem Su-24, czyli dobrych, ale żadną miarą nie jakichś specjalnych. I to wszystko, nic więcej.

  Polubienie

  1. Michale, jak dla mnie to Putin dorobi się mauzoleum. Od 2014 roku mamy:

   – Krym w Rosji
   – pobita i upokorzona Ukraina z pistoletem przy skroni w postaci DRL i ŁRL
   – obroniono Krym w Rosji na arenie międzynarodowej
   – nie wyszła próba „duszenia” Rosji sankcjami, ba nawet z recesji niedługo wyjdą. Mimo kiepskich cen ropy.

   – zalew uchodźców w UE, radykalizacja nastrojów w Europie, wzrost tendencji separatystycznych i odśrodkowych w UE
   – Brexit
   – Zamachy we Francji, syf w Niemczech
   – obronili Assada w Syrii
   – Teheran nie wykonał całkowitej wolty na zachód (mimo umizgów i wyścigów)
   a teraz:
   – pseudopucz w Turcji, być może pogrzebane relacje Turcja -USA a finalnie być może wyjście Turcji z NATO. Plus radykalizacja i islamizacja Turcji -co jest na rękę Rosjanom nie UE i nie NATO.

   Pięknie, po prostu pięknie… A do listy powyżej można nieco więcej dopisać.
   Dwa najlepsze lata dla odradzającego się imperializmu rosyjskiego od upadku ZSRR…

   Polubienie

  2. Krym w Rosji
   – pobita i upokorzona Ukraina z pistoletem przy skroni w postaci DRL i ŁRL.

   Znów się powtórzę 🙂 reszta Ukrainy pod kontrolą USA i wygląda na to, ze na długie lata. DRL i ŁRL to nadal kwestia otwarta. Dziś są jutro ich może nie być. A sytuacja materialna jak pisał Szmul w republikach znów robi się tragiczna.

   >nie wyszła próba „duszenia” Rosji sankcjami, ba nawet z recesji niedługo wyjdą. Mimo kiepskich cen >ropy.

   Ceny ropy nie są aż tak kiepskie. Niby ich nie zdusili ale Kreml skomle o zniesienie sankcji idąc na różne ustępstwa.

   >obronili Assada w Syrii

   Kwestia otwarta. Mogą go w każdej chwili przehandlować co aktualnie być może się dziejesz casus kolejne „porozumienia” z USA.

   >pseudopucz w Turcji, być może pogrzebane relacje Turcja -USA a finalnie być może wyjście Turcji z >NATO.

   Być może choć jak dla mnie jak na razie daleko idące wnioski. Równie dobrze Erdogan się za parę dni uspokoi i NIC się nie zmieni. O wyjściu Turcji z NATO nawet nie ma co pisać. Sukces szachisty w tym aspekcie to jeden wielki znak zapytania z tym, że według mnie nic z tego nie będzie.

   Polubienie

 9. Jarosławie, bez urazy, ale na blogu nie będzie nigdy żadnych odniesień do krajowej polityki. Dlatego edytowałem Twój wpis. Wybacz. A generalnie odnośnie rzekomych sukcesów polityki zagranicznej FR już się wielokrotnie wypowiadałem i najzwyczajniej nie zgadzam się z Twoją oceną. Ale przyznam Ci chętnie rację, jeśli się okaże, że to ja nie mam racji, choćby w kwestii tureckiej, jeśli dojdzie do tego co napisałem, czyli wyjścia USA z Turcji i wyjścia Turcji z NATO. Czas pokaże kto z nas miał rację.

  Polubienie

 10. Militarysto, na wiosnę nie gdzie indziej, jak na tym forum pisałaś po fakcie dyslokowania zestawu S400 i rzekomych wyrzutni Iskander. O przewidywanym przez Ciebie taktycznym ataku atomowym na Turcje i przynajmniej jednym zestrzelonym Awacs. Chciałeś się nawet zakładać taki byłeś przekonany do swojej teorii. Nic takiego nie miało miejsce.

  Natomiast ma miejsce kolejne przez Ciebie przeszacowanie sił i możliwości Rosji.

  Polubienie

  1. Cytaty poproszę bo wydaje mi się, że się mylisz co do AWACS i „A”
   O S-400 pisałem, o Iskanderach też. Oba się pojawiły w Latakii.

   A co do reszty. To jak teraz wygląda wolta Erdogana, przeprosiny za suczkę i zadziwiająco „głupia” aktywność Rosjan w Syrii? A może ona nie była taka głupia jednak -co?

   Polubienie

 11. Generalnie IMHO tak jak pisałem na dwóch forach:
  ” W Moskwie zapewne zaczynają gigantyczną popijawę + podpisano kilka wniosków o odznaczenia i awans.Majstersztyk im wyszedł. Jeszcze wspomnicie moje słowa.”

  Powiedzmy, że wiadomo że pucz się kroi. Erdogan wie o tym, USA o tym wie, Moskwa o tym wie i postanowiła to wykorzystać. Erdogan dobija dealu z Putinem i oficjalnie „normalizuje stosunki”. Przeprasza za zglebioną suczkę, odszkodowanie, Kerry w Moskwie, etc. Puczyści czują, że to może nie wypalić, ale sprowokowani przez turecką SB w panice zaczynają akcję przedwcześnie-kiedy nie są gotowi do akcji. Jaką rolę ma łączność? Kluczową. A co jak Rosyjskie WRE zacznie blokować „puczystów”? Komu to pomaga?
  Świat się kończy – nie?
  I warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz. „Wielkiej Turcji” Erdogana NATO nie jest potrzebne. Ani UE. Bo blokują ekspansję. Komu jeszcze nie jest potrzebne NATO i UE nad Bosforem i Dardanelami..? No właśnie. Rosja, Iran…etc.
  Szalona koncepcja? Może tak, ale Turcja Erdogana nie jest wiarygodnym członkiem NATO tylko grającym na siebie i swoje interesy państwem któremu już od półtorej dekady nie jest po drodze z NATO i definitywnie nie po drodze z UE. Warstwa deklaracji a realnie to co się dzieje w Turcji i to co Turcja robi na arenie międzynarodowej to dwie przeciwstawne bieguny.

  IMHO dziś na Kremlu strzelają korki szampanów. Wątpliwy sojusz USA – Turcja w zasadzie zostaje pogrzebany, zaś fraza „Turcja jako członek NATO” staje się coraz to bardziej grzecznościową frazą. I niczym więcej. Turcy od dawna grają na siebie, a sprowokowany przedwcześnie pucz był tylko po to żeby umocnić Erdogana i dorżnąć wojskowych. Jeżeli sprawdzą się pogłoski o pomocy Rosjan dla Erdogana to będzie już wszystko jasne na czele z „przeprosinami” za spuszczoną na glebę suczkę, oraz zadziwiającą opieszałość Rosjan w Syrii.
  Olać Asada, rozbić południowo wschodnią flankę NATO? To jak zgubić dychę a znaleźć stówkę. Tyle że Euro.
  Zradykalizowana, zislamizowana Turcja pod dyktaturą autorytarną Erdogana oddala się od UE i NATO. Komu to jest na rękę?
  No właśnie.

  a i BTW: na miejscu Asada to bym miał ciepło w gaciach…

  Polubienie

 12. Szukam, zeby zacytować. Ale to nie jest proste, bo nie ma jakies sprawnej wyszukiwarki. Obiecuje znaleźć, mam pewność ze to napisałaś. Pamietam ze chciałeś sie zakładać ze Szmulem.

  Polubienie

   1. Jeszcze chwilę temu byłeś pewny, ze nic takiego nie pisałeś. Teraz dopuszczasz taka możliwość, tylko że forma była podobno „ironiczna” albo jakas inna – niepoważna. Mowię ze znajdę, tylko potrzebuje czasu. EOT.

    Polubienie

 13. Asad ma ciepło w gaciach już od przedwczoraj, gdy WWP przyklepał propozycje Kerryego, od lutego mógł mieć jeszcze jakieś złudzenia, od przedwczoraj już nie.
  Ps. Wyłagodziłem nieco Twoją wypowiedź w stosunku do Sniegu99, niech tu będzie jak na warunki polskiego inetu, pełen Wersal.
  Ps.1 Ja też pamiętam, że Jarosław proponował jakiś tam zakład z jakimś tam strzelaniem do AWACS-a, tak mi się wydaje, o ładunkach jądrowych sobie nie przypominam. Ale przy tym silniku wordpress i liczbie wpisów trudno będzie to odnaleźć.

  Polubienie

 14. To jeszcze w ramach bycia adwokatem diabła ]:-) dopiszę jedną kwestię:
  Turcja nie gra „na NATO”. Turcja gra na restaurację imperium. Robi przy tym mnóstwo fakapów ale wykazuje się zadziwiającym uporem. Zostali zablokowani w Syrii interwencją rosyjską. Kto im da więcej? USA? No nie bardzo. Rosja? Oj ta to może im zaoferować niezłe możliwości. Na czele z upadkiem Asada, z „zwinięciem” Kurdystanu + parę innych. I owe możliwości Rosjanie sami stworzyli swoją interwencją…Teraz mamy pseudo pucz. Rosjanie mają obecnie mnóstwo opcji -same otwarcia. A co zostało USA w regionie? Izrael. Nie Teheran, raczej nie Bagdad, po wczoraj na pewno nie Ankara. Damaszek oczywiście też nie…
  Rosjanie znów mają swobodę otwarć i manewru. I co ciekawe -wszystko to zbudowali w rok. Za psie pieniądze i kosztem poniżej 30 zabitych.
  Majstersztyk.
  Przy tym Iraq Freedom z 2003 roku jawi się jako nieprzeciętny idiotyzm i małpa z młotkiem w sklepie z porcelaną.

  Polubienie

 15. Dobry wieczór.
  Michale obawiam się, że nasz drogi Jarek niestety (z punktu widzenia mojej profesji) może mieć sporo racji. Nie to, że 100% ale sporo jeśli chodzi o ogólny obraz – choć ja prywatnie pozostaje jeszcze trochę sceptyczny. Ale trochę zbyt wiele zbiegów okoliczności. Mnie też ściągnęli na dyżur mimo, że formalnie jestem na L-4 wciąż….
  Pozdrawiam serdecznie.

  Polubienie

 16. Witam
  Drogi Leśniku, jak zawsze czas pokaże. Ja pozostaję w każdym razie więcej niż tylko trochę sceptyczny.
  Pozdrawiam bardzo serdecznie życząc powrotu do pełni zdrowia.

  Polubienie

 17. Nie było to proste, ale odnalazłem Militarysto Twoja wypowiedź. Tak jak prosiłeś cytuje:
  „To jak Michale – o flaszkę, że do czerwca weźmie się WWS z Turkami za łby? 🙂 Ja obstawiam kilka F-16 + AWACS posłanych do gleby.”

  Polubienie

  1. Swoją drogą skoro puczyści mieli uzbrojone F-16 mogli zestrzelić spokojnie samolot Erdogana który sobie kręcił kółka niedaleko Istambułu, zanim jeszcze obrał kierunek na miasto.

   Polubienie

   1. Pozostaje zadać pytanie…skoro tego nie zrobili to byli idiotami czy tylko wykonywali rozkazy?
    Czas pokaże…jeśli tak jak Jarku piszesz za kilka dni Turcja wróci do status quo z NATO o roli USA w tym puczu będzie można mówić co najwyżej jako o współpracowniku w prowokacji Erdogana.

    Polubienie

 18. A dlaczego żołnierze w wozach bojowych dali się rozbrajać islamistom z kijami lub policjantom z bronią krótką ? Albo dlaczego tak zbombiono parlament bombą precyzyjną by trafić w łącznik w którym nikogo nie było a nie zbombić sali plenarnej ? Pytań można postawić wiele. Nawet godzina rozpoczęcia puczu była bezsensowna, w wieczornym szczycie komunikacyjnym a nie w najwygodniejszej porze, czyli nad ranem.

  Polubienie

 19. WWP jako, chyba, pierwszy z liderów „mocarstw” od czasu pseudopuczu zadzwonił dziś do Erdogana. WWP życzył Eroganowi szybkiego zaprowadzenia ładu w kraju, potępił puczystów, natomiast Erdogan obiecał, że rosyjscy turyści, którzy od czasu przeprosin Erdogana znowu napędzają rynek turystyczny w Turcji, będą dobrze chronieni.
  WWP spotka się z Erdoganem na początku sierpnia.

  Polubienie

 20. Żołnierze z grupy bodajże kilkunastu żołnierzy, która podczas pseudopuczu miała blokować pałac prezydencki. Po wyłapaniu i rozbrojeniu kazano im cały dzień gapić się w zdjęcie Erdogana.
  hosting
  Przy okazji – pojawiają się zdjęcia z aresztów, każdy oficer, nawet generałowie, jest pobity, niekiedy, bardzo pobity. Już ponad 6 tys. aresztowanych, do grona aresztowanych dołączył dowódca bazy Incirlik.

  Polubienie

  1. Miało tam być 60 żandarmów którzy odmówili złożenia broni przed policją (trudno im się dziwić?) z drugiej strony następny tłit odnośnie tego mówił że tychże żandarmów aresztowano…może jakiś przywódca zechciał uciekać samolotem i postanowili „rozwiązać sprawę w zarodku” po tym gdy Grecy spuścili ich na drzewo w sprawie innych uciekinierów.

   Polubienie

 21. W Turcji zaczynają się aresztowania policjantów, dziś aresztowano kilkuset, w tym kilkudziesięciu wyższych oficerów policji.
  Zaczyna się także zamykanie internetowych portali newsowych, zamknięto już co najmniej kilkanaście.
  Ciekawostka, jeden z aresztowanych generałów to brat zastępcy sekretarza generalnego AKP.
  Rzekomemu przywódcy puczu, byłemu dowódcy sił powietrznych, generałowi Ozturkowi zdążono już w ramach przesłuchań w demokratycznej Turcji rzekomo odciąć lub odstrzelić prawe ucho, przy czym wszyscy aresztowani są mniej lub bardziej torturowani.

  Polubienie

 22. Zdążono już aresztować dowództwa praktycznie wszystkich większych jednostek tureckich sił zbrojnych, poniżej mapka z listą, ciekawe, puczystów brało faktyczny udział w puczu relatywnie niewielu, pucz był amatorski, a okazuje się, że w pucz rzekomo byli zaangażowani dowódcy prawie wszystkich dużych jednostek.
  hosting
  Ps. Aresztowano już 70 generałów i admirałów, poniżej dowództwo sił powietrznych, prawie wszyscy ze śladami obrony demokracji przez Erdogana.
  hosting

  Polubienie

  1. Śmiech na sali…a wystarczyło by jeden z nich zrobił użytek z broni służbowej większość musiała sobie zdawać sprawę z kim ma do czynienia.
   Z drugiej strony ekhm kadra dowódcza umiłowanie własnego życia ma we krwi niezależnie od nacji (co innego posyłać szeregowych na karabiny)…gdyby Staufenberg zechciał się wysadzić z Hitlerem pisalibyśmy teraz w narzeczu teutonów…albo w ogóle.

   Polubienie

 23. W wyłapywaniu „spiskowców” bierze udział „aktyw” islamiści i sympatycy „szarych wilków”. Chyba nie ma wątpliwości, że Erdogan kopiuje najlepsze metody III Rzeszy i ZSRR i konsoliduje władzę.

  Polubienie

   1. Nie no bez przesady nawet na porannym bloku polsatu dopuszczono do głosu gościa głoszącego herezje w rodzaju ten cały pucz by przygotowany przez wojskowych tak by go nie wygrać…widać dopóki niema „przekazów dnia” i „pozwolenia z centrali” obowiązująca mądrością etapu była „wygrana demokracji” w Turcji….ech te niezależne media 🙂

    Polubienie

  1. Szmul, w 1980 roku po puczu się na demokrację w Turcji nie obraziła, gdzie skala lania po mordzie była nieporównywalna – to i teraz się nie obrażą. Ktoś do Syryjczyków na jakiejś granicy strzelać musi…

   Polubienie

  1. >Swoją drogą wciąż nie ma zdjęć rzekomego zestrzelonego śmigłowca.

   To w sumie kolejne istotne pytanie wśród wielu jeśli chodzi o ten dziwaczny pseudo pucz. Szczególnie w dobie smartfonów takie zdjęcie powinno dość szybko ukazać się w sieci skoro ukazało się wiele innych zdjęć i filmów z nocnych zdarzeń z piątku na sobotę. Coraz bardziej dziwaczne to wszystko.

   Polubienie

 24. Piloci, prowadzący i prowadzony z pary F-16C, która zestrzeliła Su-24, zostali aresztowani za udział w pseudopuczu. Władze tureckie sugerują, że samo zestrzelenie też było elementem spisku w siłach zbrojnych, zmierzającego do pogorszenia relacji z FR. Taka ciekawostka, choć oczywiście argumentacja cokolwiek naciągana, bo jak pamiętam, to w listopadzie Erdogan nie sprawiał wrażenia polityka, który się sprzeciwiał akcji tureckich sił powietrznych.

  Polubienie

   1. Ojej, panowie, przecież to zupełnie jak oskarżenia w czasie sowieckich czystek i schemat znany z tezy o nasilaniu się walki klas wraz z rozwojem socjalizmu…
    Przecież to oczywiste, że ci piloci byli spiskowcami i wrogimi agentami (zapewne wywiadu Malawi 😉 ) – musieli nimi być, bowiem doprowadzili do kryzysu z Rosją, który był bardzo zły, gdyż zmusił Najwspanialszego Sułtana do jego zażegnania.
    Czyli spisek wilków wbijających szpilki w działania Prezesa Klubu Tęcza… 😛

    Normalnie najoczywistsze rzeczy trzeba wam tłumaczyć… 😉

    Polubienie

 25. Sprzątanie coraz dalej sięga, zabrał się za sektor edukacji.
  BREAKING: #Turkey’s Education Ministry suspended 15,200 personnel in connection with a failed military coup – NTV.

  Polubienie

 26. Za dziennikarzy też się wzięli na dobre. W runecie piszą, że jak zwolnią lub aresztują lekarzy, będzie to oznaczać koniec czystki.
  Wg jeszcze działających mediów tureckich, służby i władze wiedziały o pseudopuczu na 6 godzin przed jego rozpoczęciem, sądzę, że były to co najmniej dni, jeśli nie tygodnie.

  Polubienie

   1. Czystki nie słabną, antyamerykańska retoryka chyba tak.
    Wczoraj rzecznik MSZ Turcji stwierdził, że największą pomoc podczas puczu Turcja otrzymała od FR.

    Polubienie

 27. >Wczoraj rzecznik MSZ Turcji stwierdził, że największą pomoc podczas puczu Turcja >otrzymała od FR.

  Bardzo ciekawa informacja. Może rzeczywiście w tym co pisał Militarysta była jakaś prawda odnośnie WRE. Choć jak dla mnie to dość egzotyczna teoria no ale kto wie… Choć oczywiście FR mogła dysponować informacjami odnośnie szykowanego puczu i ostrzec Erdogana na kilka dni-tygodni przed akcją. Ale stwierdzenie podczas puczu jest bardzo ciekawe…

  Polubienie

  1. Ok dzięki. Co do FR. Czas dopiero pokaże na ile ten ruch opłacał się Rosji. Może relacje z Turcją się polepszą ale nie wierzę, że zmieni się polityka między Turcją i NATO. Jak widać Erdogan trochę pokrzyczał i powoli zmienia retorykę. Raczej niewiele się zmieni na tej linii. Tak więc według mnie nie osłabi to południowo-wschodniej flanki NATO. No ale jak mówią czas pokaże.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s