Zorganizowany odwrót po saudyjsku, klip

Zgodnie z najlepszą tradycją saudyjskiej sztuki wojennej.

Pierwszy wóz to nowiutki Didgori-2 z Gruzji, chyba coś ma słabe zawieszenie jak na możliwości Saudyjczyków.

Huti w ostatnich tygodniach robią z Saudyjczykami na pograniczu co chcą.

Reklamy

22 uwagi do wpisu “Zorganizowany odwrót po saudyjsku, klip

  1. Zatwierdzam, bo chyba nie jesteś nowym użytkownikiem, tylko zmieniłeś dane. Na przyszłość proszę trzymać się jednego maila. Przypominam wszystkim potencjalnym nowym komentatorom, że najpierw należy się przywitać by móc zaistnieć na blogu.

   Polubienie

 1. Ten ośmiokołowiec z armatą to co to jest? Pirania z wieżą Cockerilla i 90mm czy coś więcej?

  Gruzini się mogą cieszyć bo mają zbyt na kolejne pojazdy 🙂 ale w sumie ciekawe, kto tak naprawdę służy i walczy w „saudyjskiej” armii? Rodowici Saudyjczycy, którzy walczą tak samo jak „pracują”? Czy najemnicy z całego świata, którzy kompletnie olewają swoją służbę?

  Nb. Hoare chyba by zszedł na zawał, gdyby zobaczył najemników służących u Saudów… 😀

  Polubienie

 2. To jak pojazd Didgori 2 zachowuje się na wybojach to raczej nie jest dobra reklama tego produktu 🙂 To żadna tajemnica, że Saudowie robią zakupy w Gruzji z powodów czysto politycznych, na złość FR.

  Polubienie

   1. Nie róbmy z nich FSA nie jest tak źle na tym nagraniu, część celuje widać strzelców wyborowych, kaemista z m240 też ładnie pracuje a część „zagęszcza atmosferę”
    Przy tej ilość zabitych daesh jakie pokazali i wsparciu jakie mają to niema się co im dziwić że nie pchają się do przodu by frajersko zginąć gdy wróg tutaj i tak jest na wykończeniu…dobry klip

    Polubienie

   1. Oni programowo psują wszystko powyżej broni strzeleckiej. Takie hobby, nawet terenówki psują, a przecież chyba by się im przydały.
    LAV-AG to w sumie wóz wsparcia ogniowego.

    Polubienie

   2. Raczej wiedzą co robią, wystarczy spojrzeć na teren w jakim się poruszają żadna terenówka tam nie wjedzie a jak kończą „uwiązani” do dróg Saudowie właśnie widzimy.
    No i GPS w większym sprzęcie…po co ułatwiać sprawę wrogowi który ma panowanie w powietrzu.
    ps. Nie potrafię zrozumieć jednej rzeczy, saudowie podcierają się franklinami ale nie potrafią wpaść na pomysł zakupu kilku AC-130 nawet oni zrobili by nimi porządek z Huti w takim terenie.

    Polubienie

  1. Komfort pracy załogi mieli by dużo większy w AC-130 niż w AH-64, cała sztuka to było by latanie na 4km+ i obrzucanie Huti pociskami 105 i 40mm, do tego jeszcze z kilkanaście dronów by nie pochowali się po skałach i nie mieli by ruchu przynajmniej na pograniczu, gdzie podciągnąć własnej opelotki by nie mogli, sprzęt to piekielnie drogi i nadający się tylko do zwalczania partyzantki, ale przecież tego dokładnie teraz potrzebują i stać ich na to…arabskość

   Polubienie

   1. Myślę, że wątpię, ale i tak tego nie rozstrzygniemy, przypomnę, że w Iraku AC-130 został zestrzelony starą Striełą.
    Ps. Proszę o większą staranność w pisaniu komentarzy, kropki, przecinki, itd.

    Polubienie

   2. Skoro lecieli poniżej 2 km to tylko ich wina, poza tym po 20 latach technika poszła do przodu i tak nisko schodzić by nie musieli.
    Dziwię się im i tyle mają wszystko tylko brak im chyba pomysłu by to wykorzystywać i idą po najmniejszej linii oporu…pomimo różnicy w bogactwie wiele ich łączy z SAA.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s