Armia-2016

Pojawiają się pierwsze fotoreportaże, więc czas na nowy wpis.

Oczywiście tradycyjnie we wpisie będą się pojawiać także informacje ogólne, bez związku z wystawą i konferencją Armia-2016.

http://saidpvo.livejournal.com/537263.html

0_11225a_63d85493_orig

 

Reklamy

92 uwagi do wpisu “Armia-2016

 1. Może trochę to nie ten wątek. Byłem dziś w Kielcach na Targach Zbrojeniowych i bardzo jestem zawiedziony. Jak widziałem to absolutnie nic nowego nasza zbrojeniówka nie pokazała. Wszystko co było to tylko i wyłącznie technologicznie wywodziło się z zbrojeniówki PRL czyli ZSRR. No może troszeczkę podretuszowane. Smutne to, ale przez 26 lat naszej wspanialej demokracji przemysł zbrojeniowy praktycznie już nie istnieje. Jedyne co zauważyłem to chyba odrodzenie Ursusa….Co mnie zaskoczyło był pokazany przez PLZ Świdnik ”Sokół ” z mega podwieszanym uzbrojeniem tj. Spike itp….zapytałem pilota czy takie uzbrojenie jest w stanie obsługiwać ten śmigłowiec, a on na to odpowiedział mi śmiechem…i dodał, że to tylko jest ekspozycja i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Piszę to wszystko, gdyż oglądałem materiał ”Zwiezdy” i tam aż się roi od nowinek. Smutne to, ale gdzie poszedł ten offset i cała reszta obiecywanek polityków.
  Ps. I ten Anders…..jako BWP. Parę lat temu był jako czołg. I pomyśleć jakie problemy zajęło Rosjanom zbudowanie T-14 przy ich nieporównywalnie większym przemyśle…..a co dopiero zbudowanie jakiegokolwiek rodzimego BWP.

  Polubienie

  1. Z MSPO jest tak że opłaca się tam chodzić co 2-3 lata bo inaczej jest tak jak piszesz czyli rok do roku prawie nic nowego…i jeszcze człowiek dostaje nerwa gdy w tym czasie karmiony jest propagandą zakupową. A gdy już zda sobie sprawę że i Świdnik i Mielec to są de facto zagraniczne podmioty które chcą by ładować w nie grubą kasę to już zamiast się denerwować śmiech ogarnia z tej farsy.

   Polubienie

 2. Wpis zostawiam, ale to zdecydowanie nie ten wątek. Porównywanie Armii-2016 do MSPO raczej nie ma większego sensu, to imprezy nieco odmienne, poza tym baza infrastrukturalna Parku Patrioty, choć będzie wstępnie ukończona dopiero za rok, nie może już obecnie być porównywana z tym co mogą zaoferować kieleckie targi bo to jest zupełnie inna liga z uwagi na powierzchnię. Co do samych zbrojeniówek, to też trudno je ze sobą porównywać, acz warto pamiętać, że do niedawna FR bazowała praktycznie wyłącznie na tym co opracowano lub zaczęto opracowywać jeszcze za czasów ZSRR, dopiero od stosunkowo niedawna coraz szerzej pojawiają się produkty opracowane już po rozpadzie ZSRR.

  Polubienie

 3. Pierwszy testowy egzemplarz docelowego silnika (izdielije 30) drugiego etapu dla samolotu T-50 ma być gotowy w październiku 2016 roku. Przeprowadzono już cześć testów elementów tego silnika i wszystko przebiegło poprawnie (potwierdziły się założenia konstrukcji). W przyszłym roku w/g wcześniejszych planów mają rozpocząć się próby w locie tych silników.
  W 2017 roku MO FR w/g słów zastępcy głównodowodzącego J.Borisowa planuje zakup jednej eskadry samolotów T-50.
  Przy okazji poinformowano że we wrześniu zostanie zakończony projekt techniczny silnika dla samolotu PAK DA.

  Polubienie

 4. WNII „Etałon” opracował nowy kompleks służący do przechwytywania systemów kierowania aparatów bezpilotowych oraz określania położenia miejsca z którego kieruje się aparatem. Oprócz tego system posiada możliwość tłumienia stacji radiowych, sieci komórkowych , Wi-Fi i innych. W procesie walki z aparatami bezpilotowymi system wytwarza zafałszowane dane nawigacyjne co umożliwi przechwycenie aparatu i może doprowadzić do wylądowania w miejscu określonym przez operatora tego systemu.

  Polubienie

 5. Gotowy jest testowy egzemplarz aktywnego modułu dla kosmicznego radiolokatora Kasatka-R. Radar ten ma być kluczowym elementem nowego pokolenia satelitów Obzor-R. Rozdzielczość radaru dla obiektów naziemnych wynosi 30-50 cm. Radar zakresu centymetrowego (x-band) będzie wykonany w technologii z cyfrowym kształtowaniem wiązki (BDF). Makieta tego elementu została pokazana na Armii-2016.

  Polubienie

 6. Największe wrażenie z Armia 2016 zrobił na mnie nowy pokazany w tym wątku BUK wraz z koncepcją wozu załadowczego potrafiącego również odpalić rakiety ( o ile dobrze zrozumiałem ). Daje to jednostkę ognia 18szt przy bardzo dobrych parametrach pocisku. Potężna broń jak na system autonomiczny.

  Polubienie

 7. Małe okręty rakietowe Karakurt proj. 22800 są obecnie przeprojektowywane. Plan jest taki, że powstanie dla WMF co najmniej 30 okrętów, ale część będzie przenosić nie Kalibry, a system plot Pancyr-M i w zgrupowaniu pełnić funkcję okrętów osłony przeciwlotniczej dla okrętów uderzeniowych.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s