USA i FR porozumiały się w Genewie sprawie Syrii

Szczegóły planu mają być ogłoszone niebawem.

Spotkanie Kerry’ego i Ławrowa trwało kilkanaście godzin.

Jeśli przecieki się potwierdzą, dla rządowych oznacza to w najlepszym wariancie de facto zamrożenie konfliktu bez nowych zdobyczy terytorialnych i utratę własnego lotnictwa jako dostępnego rodzaju sił zbrojnych.

Ps. Potwierdzone, Syria została bez lotnictwa wojskowego i praktycznie bez możliwości prowadzenia działań ofensywnych przez siły lądowe, niedawne zdobycze terytorialne rządowych w Aleppo staną się strefą zdemilitaryzowaną, porozumienie zacznie obowiązywać od 12 września.

 

Reklamy

105 uwag do wpisu “USA i FR porozumiały się w Genewie sprawie Syrii

 1. Brak uszkodzeń ściany, i tło z kartonów delikatnie mówiąc groteskowe.
  Kartony powinno rozdmuchać na zewnątrz od centrum eksplozji na powierzchni płyt kamiennych, porozrywać i nadpalić.
  Sam lej wygląda jak upozorowany przez detonację pod podłogą., co potwierdzałoby brak uszkodzeń ściany, brak nadpaleń i brak śladów po odłamkach co jest równoznaczne z brakami uszkodzeń ściany (cech pozoracji jest więcej niż te które wymieniłem).
  Wiele małych otworów w kartonach to najprawdopodobniej skutek fragmentacji gruzu z posadzki i żwiru, na pewno nie jest to skutek eksplozji, granatu moździerzowego (nawet miniaturowego, już nawet nie małego), jak zapewne twierdzą umiarkowani 🙂 islamiści przedstawiając tę pozorację jako dowód ataku powietrznego.
  Atak, na kolumnę ciężarówek (poza obszarem przeznaczonym dla transportów humanitarnych i w nocy) dobrze się komponuje w mediach w przeciwwadze dla ataku lotnictwa koalicji USA na żołnierzy syryjskich.
  Taki był tego cel i sądzę, że w tych kategoriach powinien być traktowany przez zainteresowanych tymi wydarzeniami ludzi.
  W sumie, bardzo niegodziwa próba dyskredytacji Syryjczyków i Rosjan, zginęli nieświadomi prowokacji kierowcy i pracownicy organizacji humanitarnych.

  Lubię to

 2. Przy okazji wyborów do Dumy poznaliśmy z grubsza wielkość rosyjskiego kontyngentu wojskowego w Syrii, zagłosowało tam 4571 obywateli FR, zdecydowana większość to wojskowi bo frekwencja w kontyngencie w Syrii wyniosła 100 %. We wcześniejszych latach w wyborach do Dumy oraz prezydenckich głosowało w Syrii 10-krotnie mniej obywateli FR, a to oznacza, że kontyngent wojskowy liczy obecnie nieco ponad 4 tys. żołnierzy.

  Lubię to

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s