Finał manewrów Kaukaz-2016, klip

Pojawił się kilkunastominutowy klip z finałowej pokazuchy w odpieraniu „inwazji” na Krym w ramach manewrów Kaukaz-2016.

Materiał bez komentarza i podkładu muzycznego, z autentycznym dźwiękiem.

Reklamy

110 uwag do wpisu “Finał manewrów Kaukaz-2016, klip

 1. Pierwsza Gwardyjska Armia Czołgowa otrzymała ponad 10 kompleksów walki radioelektronicznej Borisogliebsk-2 i Rtutp BM. Borisogliebsk przeznaczony jest do zakłócania sygnałów satelitarnych systemów łączności i innych systemów radionawigacyjnych przeciwnika, Rtut do zakłócania systemów naprowadzania uzbrojenia kierowanego oraz zapalników odpalanych radiowo.

  Polubienie

 2. Wszystkie okręty strefy przybrzeżnej oraz małe okręty rakietowe mają otrzymać nowe automatyczne działa kal.76,2 mm AK-176MA z cyfrowym systemem naprowadzania i kierowania ogniem Sfiera-2. Obecnie armata przechodzi testy na okręcie proj.22100 „Okiean”.
  Armata może być zainstalowana na sferycznych wieżach jak i w wieży o charakterystykach obniżonej wykrywalności i takie będą zainstalowane na nowych okrętach proj.22800 „Karakurt”
  W grafice pokazana jest tradycyjna wieża.

  Polubienie

   1. Nowy rosyjski system przeciwlotniczy „żołnierz z Igłą na Tigrze” został zaprezentowany przy okazji manewrów „Misja Pokojowa-2016” w Kirgistanie kilka dni temu.

    Polubienie

 3. Do końca roku będą przekazane służbom hydrograficznym Floty Północnej i Czarnomorskiej dwa duże kutry projektu 19920. Kutry przeznaczone są m.in.do prac hydrograficznych związanych z badaniem dna morskiego i obsługi obiektów nawigacyjnych WMF.
  Kuter przeznaczony dla floty Północnej zwodowany 5 lipca 2016

  W 2017 roku dwa wysokomanewrowe duże kutry hydrograficzne projektu 23040G mają trafić do Floty Bałtyckiej.W kolejnych latach jednostki tego typu maja trafić do pozostałych flot.
  Przybliżony wygląd kutra

  Polubienie

  1. Rosjanie poinformowali o rozmieszczaniu w bazie Wypołzowo pocisków RS-24 Jars, które oczywiście mają zastąpić starsze Topole. Jak widać rosyjski arsenał rakietowo-jądrowy jest konsekwentnie modernizowany. Choć zobaczymy jak im pójdzie z de facto najważniejszym projektem, pociskami Sarmat.

   Polubienie

 4. W JuWO sformowane ma ją zostać dwa nowe dywizjony ciężkiej artylerii. Na wyposażenie po jednym dywizjonie wejdą moździerze samobieżne kal.240 mm 2S4 „Tulipan” i działa samobieżne kal.203 mm 2S7M „Małka”. Do kierowania ogniem posłużą zmodernizowane pojazdy 1W12M.
  Tulipan

  Małka

  Polubione przez 1 osoba

 5. Piąty patrolowy okręt projektu 22160 zostanie zwodowany w marcu 2017 roku. Położenie stępki nastąpi w październiku tego roku. Okręt ma wejść w skład Floty Czarnomorskiej. Planowane przekazanie do służby 2019 rok. W 2019 roku do służby powinien również wejść szósty i ostatni z serii zamówionych okrętów. W przyszłym roku do służby powinien wejść pierwszy okręt tego projektu „Wasilij Bykow”( na fotografii)

  Polubione przez 1 osoba

   1. Dokładnie tak jak piszesz nie to wkleiłem co miałem wkleić. Dziś pojawiała się informacja o Gepardach i dlatego zamieszało mi się. Okręt „Waislij Bykow”ma być przecież zwodowany dopiero w marcu 2017.
    A skoro mowa o Gepardach 3.9, to w 2017 roku mają być przekazane zamawiającemu 2 okręty (Wietnam?), w tym roku mają rozpocząć się próby (jeden już jest gotowy do prób, drugi ma być w przeciągu miesiąca).
    A teraz model okrętu proj.22160.

    Polubienie

 6. Pierwszy trałowiec projektu 12700 „Alieksandr Obuchow” rozpoczął próby państwowe. Jest to pierwszy na świecie tej wielkości okręt w którym skorupa (burty, rufa, dziób) zostały wykonane z monolitycznego włókna szklanego.

  Polubienie

 7. Na uzbrojenie samolotu T-50 mają wejść 2 rodzaje bomb. OFZAB-500 o działaniu odłamkowo-zaplajaco-burzącym oraz paliwowo-powietrzna ODAB-500PMW
  Wygląd obecnie używanych bomb (być może jest zmieniony dla PAK-FA).


  Ciekawe jak będą przenoszone,czy w komorze wewnętrznej czy tylko na zewnątrz?

  Polubione przez 1 osoba

 8. ZWO otrzymał 5 nowych stacji radiolokacyjnych Niebo-U (55Ż6U). Stacje będą rozlokowane w północno-zachodniej części FR. Stacja pracuje w metrowym zakresie fal, zasięg maksymalny w/g niektórych źródeł dochodzi do 700 km.

  Polubienie

  1. >Stacja pracuje w metrowym zakresie fal, zasięg maksymalny w/g niektórych źródeł >dochodzi do 700 km.

   To już zapewne na wysokościach przekraczających 20 km. Choć w pewnych warunkach przy zakresach VHF fala EM może się propagować znacznie dalej i to poza horyzont odbijając się od bardziej zjonizowanych fragmentów jonosfery poprzez zwiększoną gęstość elektronów w pewnych powłokach tego fragmentu atmosfery. Szczególnie w okresie letnim. Nie wiem na ile można to wykorzystać w radiolokacji? Tak czy siak jak wiadomo były prowadzone prace w wielu krajach nad możliwością manipulacji pewnymi zjawiskami w jonosferze w celu poprawy komunikacji itp.

   Polubienie

 9. Szykuje się chyba dłuższy materiał Zwiezdy o pojeździe Tigr. Jakis czas temu Szmul umieszczał filmy z działaniem ładunków wybuchowych na pojazd opancerzone, teraz czas Tigr-a.

  Polubienie

 10. W końcu września Angola otrzyma partię śmigłowców wyremontowanych (remont kapitalny-od wymiany łopat, remont silników po remont oprzyrządowania) Mi-24P. Śmigłowce pochodzą z rezerwy MO FR.

  Polubienie

 11. OPK opracowała nowa staję radiolokacyjna bocznej obserwacji z anteną ze skanowaniem aktywnym (Sintiez). Rozdzielczość stacji wynosi 10 cm. Stacja będzie umożliwiała wykrywanie (rozpoznanie) różnego rodzaju budowli oraz sprzętu i broni. Staja ma zaimplementowany selektywny wybór obiektów poruszających się, skalowaną siatkę w pikselach lub metrach oraz oznakowanie w różnych kolorach obiektów zbliżających się i oddalających. Technologia Sintiez pozwoli na stworzenie szeregu stacji radiolokacyjnych przeznaczonych dla samolotów, śmigłowców i aparatów bezpilotowych zainstalowanych w tych obiektach jak i w kontenerach podwieszanych.

  Polubienie

 12. @ex-raffik:
  „A skoro mowa o Gepardach 3.9, to w 2017 roku mają być przekazane zamawiającemu 2 okręty (Wietnam?),”
  Na pewno Wietnam – to druga zamówiona przez nich para.
  Nie mam potwierdzenia, czy w końcu podpisali kontrakt na trzecią parę, mocno zmienioną (armata 100mm, Kalibry, hangar, sonar holowany) – info z 2014 i 2015 roku bylo na tyle zagmatwane, że można było wnioskować, iż tak – obecnie wodowana praa była druga, a już zostala zamówiona trzecia.

  Do tego dochodzą manewry wokół zamówienia 2 (+2 opcjonalnie) SIGM Damena – spotkałem się nawet z info, że Wietnam chciał kupić zarówno 2 kolejne (czyli razem 6…) Gepardów, jak też 4 SIGMy.

  W każdym razie – pożyjemy, zobaczymy.
  Na razie sa w trakcie budowy serii 12 Mołnii 1241.8, być może sobie to zamówienie zwiększą…

  Polubienie

  1. Na jednym z wietnamskich portali internetowych zasugerowano że zmienił się wygląd kadłuba okrętów drugiej serii (zwolniono część górnego pokładu z przodu i z tyłu okrętu) i w związku z tym zasugerowano że już teraz mogą się pojawić Kalibry i pionowe wyrzutnie rakiet przeciwlotniczych Sztil-1.Wg tego portalu dziwny jest brak głownego masztu na tym stopniu zaawansowania budowy i może to swiadczyć o jakichś zmianach (na razie brak potwierdzenia to tylko dywagacje).

   Polubienie

 13. Na Hydroawiasalonie-2016 pokazano model stacji radiolokacyjnej obserwacji bocznej Pika-M przeznaczoną dla samolotów, śmigłowców i aparatów bezpilotowych. Stacja ma rozdzielczość dochodząca do 30 cm , w trybie kartograficznym 1-1,5 m przy i zasięg do 300km. Pika-M wchodzi w skład kompleksu pokładowego BKR-3. W 2016 roku zakończono próby państwowe tego radaru i skierowano go do produkcji seryjnej (N-II „Kułon”). Stacja powstała z myślą o zastosowaniu jej w samolocie Su-34, ma znaleźć także zastosowanie w innych samolotach i aparatach latających.

  Polubienie

 14. Jutro a Murmańsku zostanie zwodowany uniwersalny modułowy poszukiwawczo-ratowniczy kuter SMK-2176 projektu 23370M. Jest to pierwsza jednostka z serii zmodernizowanego projektu. Planuje się budowę trzech jednostek tego typu. Pierwsza z jednostek dla Floty Północnej, kolejne dwie dla Floty Oceanu Spokojnego.

  Polubienie

 15. MO FR rozpisało konkurs na opracowanie opancerzonego pojazdu medycznego na bazie BMP-3. Wybór wykonawcy ma nastąpić 21 października 2016 roku, prace nad skonstruowaniem i budową prototypu mają zakończyć się do października 2018.

  Polubienie

  1. To się prosi o sięgnięcie po kadłub Dragona i może właśnie o to chodzi.
   Swoją drogą, czy zamiast doraźnego podtrzymywania produkcji „3” w starym układzie konstrukcyjnym nie lepiej by im było pójść w wersję zmodernizowaną? Na starej, sprawdzonej i kompatybilnej ze starszymi wozami bazie mieliby wreszcie wóz z sensownym dostępem do przedziału desantowego (i jednocześnie z zachowaniem korzyści wynikających z pokrewieństwa do klasycznej „3”). Taki może trochę przejściowy biedaKurganiec.

   Polubienie

 16. Nazwa tego podwozia to Kurganiec-M. I jest to jak piszą reinkarnacja, czyli nowe życie BMP-3.
  „…«БМП-3» действительно является хорошей платформой для модернизации и конструирования новой техники. На данный момент предполагается, что «Курганец-М» станет прототипом для медицинской версии броневика…”.

  Polubienie

 17. To jest kopia Buka („…Iranian aerial Defense system based on Russian Buk…”) i samochód pewnie też skopiowany. System nazywa się Taer-2 i opracowany został w 2012 roku.
  Fotoreportaż z wystawy w Iranie z 2014 roku.
  To jest troszeczkę OT, ale mam nadzieję że gospodarz blogu przymknie oko, wszak powstanie części sprzętu inspirowane było osiągnięciami ZSRR/Rosji.
  http://war-only.com/vystavka-dostizhenij-aerokosmicheskix-sil-ksir-irana.html

  Polubienie

 18. A mnie się wydaje, że to bardziej replika niż kopia, w każdym razie wygląd tego czegoś raczej mnie nie przekonuje, że ma choć zbliżone osiągi do Buka. Podwozie oczywiście też nie ma nic wspólnego z białoruskim oryginałem, jest zapewne kolejnym klonem podwozia ciężarówki Mercedes z lat 70-tych.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s