Minął rok od rozpoczęcia rosyjskiej interwencji wojskowej w Syrii

Graficzne podsumowanie pierwszego roku rosyjskich działań w Syrii.

Jest wiele przesłanek pozwalających sądzić ze znacznym prawdopodobieństwem, że niebawem słupki aktywności mogą ponownie się znacząco zwiększyć.

106596_original

Reklamy

81 uwag do wpisu “Minął rok od rozpoczęcia rosyjskiej interwencji wojskowej w Syrii

 1. Moskwa fakt, iż jest gotowa powracać do rozmów z USA w nieskończoność niezależnie od tego, jak bardzo jest krytykowana przez to USA i pozostałe państwa tzw. zachodu traktuje jako dowód na to, że stawia sobie ponad wszystko polityczne rozwiązanie konfliktu w Syrii. Oficjalnie rosyjska dyplomacja uznaje za swój atut coś, co wygląda na zwyczajną słabość i robienie z gęby cholewy.
  A tak przy okazji to szef MSZ Wielkiej Brytanii już mówi wprost o postawieniu FR przed trybunałem w Hadze.

  Polubienie

  1. W głowie to się nie mieści. Znów brną w kolejne porozumienia, które skończą się jak poprzednie. SAA straci zapewne znów to co zyskała ciężką walką i tak w kółko do wyczerpania ich sił. Może się powtarzam ale jak dla mnie to jest taktyka Zachodu. Oni mają czas. A WWP po raz kolejny robi z siebie błazna. To też nie ma się co dziwić, że od strony Zachodu pod adresem FR padają coraz poważniejsze groźby. A będą jeszcze gorsze w przyszłości…Żenada.

   Polubienie

   1. Trzeba przyznać nowy szef brytyjskiego MSZ ma bardzo duże parcie na jeszcze większe zaostrzenie stosunków z FR (które jak wiadomo i tak już są tragiczne). Po różnych groźbach pod adresem FR i stwierdzenia, iż RAF powinien dostać zielone światło na strzelanie do maszyn WKS teraz chce zbrojną interwencję w Syrii w obronie „umiarkowanych”.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s