Wisznia, Bachcza, Bierieżok i inni, klip

Materiał filmowy z testów modułów bojowych pojazdów opancerzonych.

Warto zerknąć, ciekawe migawki.

Reklamy

50 uwag do wpisu “Wisznia, Bachcza, Bierieżok i inni, klip

 1. Pierwszy zmodernizowany Ił-78 rozpocznie próby państwowe w 2018 roku. W tym roku został dostarczony pierwszy Ił-78 który w przeciągu roku ma zostać zmodernizowany. Na razie podpisany jest kontrakt na budowę tylko jednego próbnego samolotu. Planuje się przebudowę wszystkich samolotów Ił-78 do nowego standardu.
  Przy okazji poinformowano o planach przebudowy Ił-76 do standardu Ił-76MDM . Pierwszy samolot do seryjnej przebudowy ma trafić do zakładów (OAO „Ił”) do końca tego roku , w chwili obecnej jest przekazanie egzemplarza próbnego do prób państwowych. Planuje się przebudowę kilkudziesięciu samolotów.
  Do końca 2018 roku w ramach programu „importzamieszczenije” samoloty Ił-76 będą produkowane z pominięciem jakichkolwiek elementów pochodzących z zagranicy.

  Polubienie

 2. Chiny, Indie , Pakistan teraz Egipt (ćwiczą w koło) nie mówiąc o innych ćwiczeniach z bliższymi Rosji państwami. Nieoczekiwane zbliżenie z Turcją (choć to chyba szczęśliwy los). Do czego zmierza polityka Rosji, do jakiego punktu? Na co się szykują? Czyżby USA miało dostać zadyszki i nie daje rady utrzymać ( nie da rady) pozycji hegemona we wszystkich zapalnych regionach i Rosja chce wejść na to terytorium. Na Bliskim Wschodzie jest jeszcze Arabia Saudyjska i ciekawy jestem jak potoczą się sprawy kiedy zaczną się sypać pozwy o odszkodowanie za 11 września (pierwszy pozew chyba już został złożony, veto prezydenta Obamy zostało odrzucone). Jak to wpłynie na relacje AS z USA i czy Rosja będzie próbowała to wykorzystać?

  Polubienie

 3. Zbliżenie z Turcją wydaje się być cokolwiek pozorne, albo inaczej, poprawią się stosunki gospodarcze i ogólna atmosfera wzajemnych stosunków, ale wieszczonego przez wielu przełomu nie ma, Turcja nie oddala się zbytnio od USA, nie uznała niedawnych wyborów do Dumy na Krymie itd. USA chcąc nie chcąc będą się koncentrować w przyszłości na Pacyfiku, jako głównej arenie konfrontacji, i to nie z Rosją, a Chinami, pozostałe obszary będą mieć znaczenie drugorzędne, ale wszędzie gdzie USA są obecne raczej zachowają swoją dominującą pozycję, to wynika z prostej różnicy potencjałów między USA i resztą świata.

  Polubienie

  1. >Turcja nie oddala się zbytnio od USA, nie uznała niedawnych wyborów do Dumy na >Krymie itd. USA chcąc nie chcąc będą się koncentrować w przyszłości na Pacyfiku, >jako głównej arenie konfrontacji, i to nie z Rosją, a Chinami, pozostałe obszary

   Dokładnie to było do przewidzenia. Retoryka anty USA po przewrocie to był teatr na potrzeby wewnętrzne i nic poza tym. Oczywiste też jest, iż w razie kryzysu Turcja poprze USA. Tyle z wielkiego „sojuszu” FR i Turcji oraz mitycznej osi FR-Turcja-Teheran.

   Polubienie

 4. Zacnie wygląda, swoją drogą mniej niż pół roku od zamówienia do wyposażonego w nowy moduł bojowy prototypu, niezły wynik.
  Ps. Trzeba się przyzwyczaić, że nowe opancerzone KamAZ-y to już nie KamAZ-y tylko wozy oznaczone jako „K” z cyferkami.

  Polubienie

 5. Kadry z ćwiczeń wojsk rakietowych JuWOz udziałem wyrzutni rakiet Iskander-M. W trakcie ćwiczeń odpalono kilka rakiet oraz dokonano ok. 30 improwizowanych odpaleń (elektronicznych).

  Polubienie

  1. Jeszcze jeden klip dotyczący startu tej rakiety kompleksu Iskander-M. I to jest prawdopodobnie albo nowa rakieta albo zmodernizowany wariant rakiety 9M723 z nową głowicą.

   Polubienie

 6. Nowy kołowy transportowo-załadowczy pojazd (TZM) na bazie KamAZ-6560 2F66-1 przeszedł próby państwowe i od przyszłego roku mają rozpocząć się jego dostawy do wojska. Podano informację że dostawy będą odbywały się równolegle z haubicami MSTA-SW (?, czy to literówka czy jakaś nowa modernizacja, czy może chodzi o Koalicję-SW?, wcześniej ten pojazd łączony był z Koalicją).
  Na pokładzie tego pojazdu zamontowany jest rewolwerowy mechanizm załadowczy z zapasem 92 szt. pocisków. Załadunek 50 szt. pocisków jest liczony w minutach.

  Polubienie

 7. MO FR kończy formowanie nowej dywizji ciężkich bombowców. W skład tej dywizji wejdą bombowce strategiczne Tu-95MS oraz bombowce dalekiego zasięgu Tu-22M3. Samoloty będą rozlokowane na 2 lotniskach : Biełaja (rejon Irkucki) i Ukrainka (rejon Amurski). Zadaniem tej dywizji będzie patrolowanie rejonu Dalekiego Wschodu oraz Oceanu Spokojnego (okolice Japonii, Hawaii, Guam). Nowa dywizja formuje się na bazie 6953-ej Gwardyjskiej Sewastopolsko-Berlińskiej Krasnoznamiennoj bazy lotniczej.

  Nowy Pancir który niebawem ma wejść do produkcji znacząco poprawił parametry. Zasięg rakiet wzrasta do 40 km(rakiety nie tylko mają zwiększony zasięg ale i znacząco zwiększono prędkość), zasięg wykrywania stacji radiolokacyjnej do 75 km( aktywna ze skanowaniem fazowym). Nowy kompleks Pancir-SM będzie również opracowywany w wersji morskiej i arktycznej. W chwili obecnej elementy kompleksu przechodzą próby.

  Polubienie

   1. Na pewno Murmańsk.

    PS. Dziękuję Szmulu za poprawienie nazwy kompleksu bo podpis pod klipem był nieodpowiedni to nie Krasucha-4 tylko -2 tak jak jak poprawiłeś.

    Polubienie

 8. Ałmaz-Antiej zakończył opracowywanie eksportowej wersji kompleksu przeciwlotniczego S-300W4. W obecnej chwili trwa przygotowywanie dokumentacji celem przedstawienia jej dla potencjalnych odbiorców. Eksportowa odmiana systemu nosi nazwę Antiej-4000.

  Polubienie

 9. Do 1-ej czołgowej armii ZWO (rejon Podmoskowia) ma być dostarczonych 10 haubic samobieżnych 2S35 Koalicja celem prowadzenia prób wojskowych (eksploatacja, strzelania w warunkach poligonowych). Haubice mają być dostarczone w rejon Podmoskowia pod koniec listopada 2016.

  Polubienie

 10. Tak przy okazji, filmik ze szkoleń czeczeńskich specjalsów, warto obejrzeć, na terenie republiki pod Gudermesem powstaje najnowocześniejszy w regionie, a może i nie tylko, ośrodek wyszkolenia jednostek specjalnych, pod koniec klipu wizualizacja ośrodka.

  Reportaż z budowy. Facet po prawej to obecny doradca Kadyrowa ds. bezpieczeństwa, weteran Alfy w stopniu majora, Danił Martynow.

  Polubienie

 11. Do powyższego filmu komentarz to: nic dodać, nic ująć. Jeśli rzeczywistość będzie jak ten film to taki żołnierzy można się tylko bać. Bardzo sprawnie się poruszają. Czasami jak się ogląda filmiki z obładowanymi „specjalsami” i ruchami to „bierze żal” tu wygląda to inaczej.

  Polubienie

 12. SOBR Terek to obecnie zapewne trzecia specjednostka MSW FR pod względem wyszkolenia, względnie czwarta jeśli się jeszcze doda Zasłon podlegający MSZ FR i numer jeden gdy chodzi o jednostki z republik.

  Polubienie

   1. Myślę, że wątpię.
    hosting
    SOBR Terek nie wygląda gorzej niż centralne jednostki AT Federacji Rosyjskiej, ale już nie przesadzajmy, że wygląda lepiej niż Alfa, wygląda podobnie.

    Polubienie

 13. Rosyjskie kompleksy PZRK w tym i „Wierba” otrzymały nowy system wyboru celu. System ten wywodzi się kompleksu opracowanego dla śmigłowca Mi-28N. Przeciwlotnicy otrzymali ten system w postaci tabletu na którym w czasie rzeczywistym pokazane są wszystkie samoloty i śmigłowce wroga w promieniu kilkudziesięciu kilometrów. Na tablecie pokazane są pozycje innych PZRK i innych jednostek przeciwlotniczych, i w trybie automatycznym prowadzone jest przydzielanie celów dla poszczególnych środków przeciwlotniczych.

  PS. Zdjęcia z postu powyżej pochodzą c ćwiczeń Ładoga 2016 ale nie były wcześniej publikowane.

  Polubienie

 14. W końcu roku w ZWO w obwodzie briańskim niedaleko Białorusi zostanie otwarty poligon do ćwiczeń dla wszystkich rodzajów wojsk. Na poligonie do ćwiczeń w strzelaniu będą wykorzystywane mechanizmy z podnoszącymi się celami. Powierzchnia poligonu to ponad 50 km2. Jednorazowo będzie tam mogło ćwiczyć do 1000 żołnierzy.

  Polubienie

 15. Plany ambitne, ale skąd wezmą silniki, o ile mi wiadomo producent ma tylko kilka jednostek napędowych dla maszyn prototypowych i to wszystko, a na zniesienie sankcji się nie zanosi.
  Ps. MO FR potwierdziło dyslokację Iskanderów do obwodu kaliningradzkiego.

  Polubienie

  1. >Ps. MO FR potwierdziło dyslokację Iskanderów do obwodu kaliningradzkiego.

   Ciekawe czy to dyslokacja bardziej rotacyjna czy te systemy pozostaną tam na dłuższy czas ?

   Polubienie

  2. Z tego co sobie kiedyś zapisałem w notatkach wynika że właściciel Red Aircraft, Władimir Rajchlin, zanim wyemigrował do Izraela, ukończył Kazański instytut lotniczy. Finansowaniem projektów jak silnik RED A03 V12 zajmował się rosyjski kapitał w postaci spółki FINAM. W czasie jednej wizyt w Tatarstanie (bodajże rok 2013) mówił że produkcja zespołów napędowych dla Jak-52/152 będzie zlokalizowana tamże, przedsiębiorstwo KAPO

   Polubienie

   1. Sytuacja obecna jest taka, że jedynym producentem owej jednostki napędowej jest niemiecka spółka z siedzibą w Adenau w pobliżu Kolonii, w związku z czym ich eksport do FR dla zastosowania w produkcie dla MO FR jest niemożliwy z uwagi na sankcje. Rozważane rozwiązanie, w razie bardzo dużego zamówienia ze strony FR i utrzymania sankcji, to całkowite przeniesienie firmy wraz z linią produkcyjną do FR. Póki co dostępnych jest najprawdopodobniej kilka egzemplarzy silnika u producenta Jaka-152, co być może wystarczy na przeprowadzenie prób maszyny, ale nie ma mowy o produkcji egzemplarzy seryjnych.

    Polubienie

 16. Dyslokacja niby w ramach ćwiczeń, czyli niby czasowa, ale jak wiadomo w rosyjskich siłach zbrojnych następuje generalna wymiana w jednostkach Toczek-U na Iskandery, a przecież w obwodzie stacjonuje jednostka z taktycznymi pociskami balistycznymi.

  Polubienie

 17. MF FR chce obniżki wydatków na obronę w 2017 roku o 27 % w stosunku do roku obecnego i o dalsze kilka % w 2018 i 2019 roku. Idą trudne czasy dla rosyjskiej zbrojeniówki, jak już wielokrotnie pisałem w tym roku, zanosi się, że rok 2016 to ostatni rok znaczącej modernizacji rosyjskich sił zbrojnych a poziom wydatków z obecnego roku uda się osiągnąć, o ile nie będzie żadnych poważnych kryzysów, w połowie przyszłej dekady. Już wiadomo, że np. realizacja zamówienia na Ił-76MD-90A zostaje przesunięta z 2020 na 2024 lub później.

  Polubienie

 18. Trwają prace załadunkowe na krążowniku lotniczym „Kuzniecowie” po których potem uda się pewnie w rejon Morza Śródziemnego.

  PS. Co do cięć, to dojdzie do zahamowania (jeśli o takim można mówić) w programie budowy nowego niszczyciela i lotniskowca. Nie dalej jak tydzień temu jeden pan z OPK dał wyraźnie do zrozumienia o oddaleniu się obu programów na bliżej nieokreślony czas. Prawdopodobnie nie będą prowadzone jakiekolwiek prace, łącznie z projektowymi.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s