Kwalifikacja wojskowa, klip

Nowy odcinek cyklicznego programu Zwiezdy.

Tym razem dotyczący, ogólnie rzecz biorąc, systemu obrony przeciwrakietowej FR.

Reklamy

99 uwag do wpisu “Kwalifikacja wojskowa, klip

 1. Zardzewiały holownik jako promocja jednostek pomocniczych WMF i hiszpańska policja pilnująca, żeby żaden rosyjski marynarz z okrętów Zielienyj Doł i Sierpuchow nawet nie pomyślał o próbie zwiedzenia portu.

  Polubienie

  1. Szkoda, że nie ma klipu z testu. Może się ukaże 🙂 Odpalanie P-700 to bardzo rzadki widok, chyba gdzieś mi mignął raz i to w bardzo kiepskiej jakości. A pocisk w służbie od przeszło 30 lat. Obecnie już ich dni są policzone. Są demontowane przy remontach okrętów. Choć nie wiem czy Smoleńsk nie był ostatnio remontowany ?

   Polubienie

 2. MO FR prowadzi testy nowych pocisków małego kalibru z inteligentnym systemem zdalnego detonowania. Głównym przeznaczeniem nowych pocisków ma być walka z latającymi aparatami bezpilotowymi (pociski detonując w pobliżu celu w wytwarzają chmurę małych odłamków,które mają skutecznie niszczyć małe „bezpilotowce”). W pierwszej kolejności nowe pociski otrzymają moduły z armatą automatyczną kal. 57 mm AU-220M „Bajkał” zaś w późniejszym czasie moduły z armatami automatycznymi kal.30 mm
  W tekście jest wzmianka o tym, że Bumierang, T-15 oraz Kurganiec-25 są (mogą być) wyposażone w ten moduł. Czy to nieświadomie czy już może są takie prototypy?
  „…На первом этапе наше уникальные боеприпасы получат 57-мм боевые модули АУ-220М „Байкал”, которые уже вошли в состав вооружения бронетранспортеров «Бумеранг» и боевых машины пехоты (БМП) на базе платформы „Армата” Т-15 и БМП семейства „Курганец-25″…”
  Prace nad nowymi pociskami prowadzi NPO „Pribor” wchodzący w skład koncernu „Tiechmasz”.

  Polubienie

 3. Podpisano porozumienie w sprawie dzierżawy Indiom drugiego atomowego okrętu podwodnego projektu 971. Pierwszy z okrętów tego projektu został oddany Indiom w leasing w 2007 roku.
  AOP „Czakra” (Chakra).

  Polubienie

   1. >Ciekawe, który to będzie… bodaj jeszcze jeden stoi na pochylni i czeka na >dokończenie.

    Swoją drogą to WMF przydałby się jakiś świeży zmodernizowany 971 np do standardu 971M Gepard. Szczególnie biorąc pod uwagę to, iż program budowy nowych AOP 885M idzie bardzo wolno.

    Polubienie

 4. Wojska FR otrzymały pierwszą partię mobilnych punktów dowodzenia nowej generacji. Taktyczny punkt dowodzenia przeznaczony jest do kierowania wojskami w warunkach polowych (składa się z pojazdu i przyczepy). Jednocześnie może tam pracować do 10 osób, które mają do dyspozycji nowoczesny sprzęt komputerowy połączony z środkami łączności pozwalający na zobrazowanie pola walki i kierowanie wojskami. Do dyspozycji pracujących tam żołnierzy jest pomieszczenie socjalne oraz kuchnia. Przygotowanie punktu od momentu przybycia w docelowy rejon trwa kilka, kilkanaście minut. Punkty były testowane na ćwiczeniach które odbywały się w 2016 roku.
  MSz-5350.1 i przyczepa PSz4M-prawdopodobnie chodzi o ten zestaw.

  Polubienie

   1. Szacuje się, że składowanych jest ponad 100 Tu-22M3, z technicznego punktu widzenia raczej każda ze składowanych maszyn może być przywrócona do służby w razie potrzeby, pozostaje kwestia kosztów i dostępności podzespołów.

    Polubienie

 5. Nie tylko z Egiptem ćwiczą Rosjanie. Tu kadry z ćwiczeń wojsk WDW rosyjskich i białoruskich. A w naszej prasie pojawią się „informacje” że Białoruś szykuje się na „zielonych ludzików” może tylko nie do końca dokładnie podaje się kierunek z którego będą „desantowani”.

  Polubione przez 1 osoba

 6. WKS FR otrzymają czwarty zmodernizowany samolot wczesnego ostrzegania (DRŁO) A-50U. Samolot wyposażony jest w kompleks radiolokacyjny Szmiel-M. Planowany termin dostawy do wojska to listopad 2016.

  Polubienie

 7. Dwa samoloty ZOP Ił-38 które znajdują się na uzbrojeniu zostaną zmodernizowane do standardu Ił-38N. Zostaną wyposażone m.in.w kompleks Nowiełła P-38. Prawdopodobnie zmodernizowanych zostało już 5 samolotów. Dwa obecne to wynik podpisania kontraktu na modernizację kolejnej serii tych samolotów.

  Polubienie

  1. Do tego jak zwykle za pół darmo i spłacane sprzętem z Białorusi, trzeba przyznać, że pod względem dostaw, co prawda niewielkich, nowego sprzętu wojskowego to FR traktuje Białoruś w sposób bardzo wyjątkowy, szkoda, że wielcy sojusznicy pewnego państwa w środku Europy tak nie chcą i winszują sobie za sprzęt ile tylko się da.

   Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s