Nowe T-90 w Aleppo

Albo nowa dostawa, albo wozy zostały przemalowane.

 

 

 

Reklamy

84 uwagi do wpisu “Nowe T-90 w Aleppo

  1. Zadałem sobie troszeczkę trudu i nie znalazłem tej fotografii skojarzonej z inną informacją niż ta z Syrią. Bomby tego typu tylko o mniejszym wagomiarze były pokazywane już wcześniej w odniesieniu do Syrii (na samolocie Su-22) . Być może jest to nowa (nowo odkryta) fotka i ktoś to skojarzył z Syrią przy okazji bombardowania z użyciem tych bomb albo po prostu najlepiej pasowała autorowi do Syrii.
   Tutaj film przedstawiający użycie tego typu bomby i skutki. Przy czym doczytałem że w syryjskich warunkach jest używana prawdopodobnie nieco inaczej, później (na mniejszej wysokości ) jest detonowana mieszanka aerozlu i powietrza co spowodowane jest ukształtowaniem terenu (zabudowa). I wtedy mniejszy promień działania ale większa skuteczność jeśli chodzi o rażenie celów ukrytych.

   Polubienie

 1. Ex-raffiku, wyjaśniam, lotnisko w Chmejmim ma deflektory nieco inne z szerszymi płytami, do tego po ledwie kilkumiesięcznej eksploatacji, beton ma inny kolor, a na zakończenie, to weszły do eksploatacji już po wycofaniu Su-25 z Syrii, za czasów Su-25 były li tylko przenośne, metalowe deflektory. Z tych trzech powodów to nie jest zdjęcie z Chmejmim. A co do bomb, to oczywiście, że są takowe zrzucane w Syrii i tu nie ma z mojej strony żadnych wątpliwości, ja tego nie neguję.

  Polubienie

 2. Z grubsza odbili wszystko co do tej pory stracili w poprzednich dwóch ofensywach islamistów w Aleppo, teraz czas pokaże czy będą mieli polityczne pozwolenie i militarne wsparcie by zacząć odzyskiwać teren utracony wcześniej.
  Pytanie o tyle zasadne, że zapowiadana przez niektóre źródła rosyjska kampania lotniczo-rakietowa opierająca się o zespół zadaniowy WMF i skoncentrowana na zachodnim Aleppo się nie zaczęła i wydaje się być coraz bardziej wątpliwe, by do niej doszło.
  Ps. Zgodnie z dzisiejszymi informacjami z MO FR, grupa zadaniowa WMF z ciężkim krążownikiem lotniczym Kuzniecow znalazła się w docelowym rejonie na wodach terytorialnych Syrii.

  Polubienie

 3. Formacja WKS gdzieś nad Idlib, albo rotacja/uzupełnienie maszyn po awariach albo wzmocnienie zgrupowania lotniczego w Chmejmim.

  Rządowi nigdy się nie nauczą, że nie robi się zebrań na widoku islamistów, tym razem w Al Asad, zachodnie Aleppo, jeden ppk TOW wyeliminował kilkunastu żołnierzy, drastyczne.

  Polubienie

 4. Śmigłowce z Kuzniecowa nad wybrzeżem Syrii, widać, że maszyny po remontach, na Kuzniecowie wszystko z lotnictwa albo po remontach albo nowe, zaś okręt dopłynął i się nie zepsuł, a tylu ekspertów było przekonanych, że się zepsuje. Natomiast perspektywa udziału zgrupowania WMF w jakiejś intensywnej kampanii lotniczo-rakietowej w Syrii wydaje się być, w obecnych okolicznościach politycznych, raczej niewielka.
  hosting
  hosting

  Polubienie

 5. Fajny materiał Anna News z walk o rejon Minian, można poczuć co znaczy „bliskie wsparcie” artyleryjsko/lotnicze.

  Przebieg walk w zachodnim Aleppo w ciągu ostatnich 2 tygodni.

  „Czołgowy” SVBIED zdobyty przez rządowych.

  Polubienie

 6. Rosyjskie media twierdzą, że w Engels alarm bojowy, maszyny są lub w najbliższym czasie będą załadowywane pociskami manewrującymi, media w FR coraz bardziej budują narrację, że operacja WKS/DA WKS/WMF w Aleppo to kwestia dni, jeśli nie godzin.

  Polubienie

  1. A więc jednak….. czekamy na pokazuchę , myślę, że będzie ambitne to wszystko.
   Byłem pewien ,że muszą się popisać. Może być skromniej choć niekoniecznie ,ale teatr musi zostać odegrany.

   Polubienie

 7. Być może ani jedno ani drugie, wschodnie Aleppo moim zdaniem nie może być brane pod uwagę, ale na kierunku zachodnim rządowi przy efektywnym wsparciu FR mogą spróbować odzyskać sporo terenu. Ale równie dobrze nie będzie nic lub będzie pokazucha.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s