Rozpoczęła się rosyjsko-syryjska ofensywa przeciw islamistom

Prawdopodobny obszar operacji sił rosyjskich obejmuje prowincje Hims i Idlib.

MO FR potwierdziło rozpoczęcie operacji, jak na razie wiadomo o uderzeniach lotniczych wykonywanych przez lotnictwo bazujące w Chmejmim, lotnictwo pokładowe z Kuzniecowa oraz o wykonanych uderzeniach pociskami manewrującymi odpalonymi z fregaty Admirał Grigorowicz.

Reklamy

90 uwag do wpisu “Rozpoczęła się rosyjsko-syryjska ofensywa przeciw islamistom

 1. Pytanie gdzie doszło do błędów, czy naprawa się przedłużała, czy pilot źle ocenił na ile wystarczy mu paliwa, najgorzej jeśli do samego początku maszyny zostały wysłane z założeniem, że będą wracać z niewielką ilością paliwa, nie zapewniającą marginesu bezpieczeństwa w razie jakichś problemów na pokładzie Kuzniecowa. A tak przy okazji to się okazuje, że obecnie stosowane liny hamujące niespecjalnie nadają się dla maszyn rodziny MiG-29KR/KRUB, które lądują z prędkością minimum 280 km/h, większą niż 240 km/h w przypadku Su-33 i w związku z tym znacznie częściej powodują zrywanie lin hamujących, a nawet jedna zerwana lina hamująca to konieczność przerwania operacji lądowania na pokładzie Kuzniecowa.

  Lubię to

  1. Już potwierdzone to o czym pisałeś. Zerwanie liny, brak możliwość szybkiej naprawy (a była taka nadzieja) i z braku paliwa……samolot nie wylądował. A i jeszcze jedno. Czynniki decydujące nie chciały wysłać samolotu na lotnisko zapasowe (myśleli że szybko naprawią) i stało się jak się stało.

   Lubię to

   1. Strata maszyny została wyceniona na 31,2 mln USD. Co do lotniska zapasowego, to dla grupy lotniczej Kuzniecowa jest to zarówno Chmejmim jak i jedno z lotnisk na Cyprze, okazuje się, że maszyna miała zapas paliwa wystarczający na lot na lotnisko zapasowe, gdyby decyzja została podjęta dość szybko, ale pilot zbyt długo oczekiwał na decyzje w strefie w pobliżu Kuzniecowa. To się zapewne skończy czystkami po powrocie Kuzniecowa do portu stałego bazowania.

    Lubię to

  1. Nie ma F-16, podobno w Hamie widziano personel Egipskich Sił Lotniczych w liczbie kilkunastu pilotów śmigłowców czyli jeśli już to będą szkolić Syryjczyków na Mi-8/17. Trochę wyszło jak w tym kawale, że Wołgi rozdają na placu Czerwonym w Moskwie…

   Lubię to

   1. Wątpliwe, to raczej Syryjczycy, przy wszystkich swoich brakach, mogliby szkolić Egipcjan biorąc pod uwagę ile zrobili godzin lotów w realiach bojowych na Mi-8/17 od 2011 roku. Po ćwiczeniach w Egipcie Rosjanie zrobili w Chmejmim wycieczkę dla kilku egipskich wojskowych, i od tego czasu zaczęły się różne opowieści zwolenników rządowych o coraz to nowych egipskich jednostkach przerzucanych do Syrii.

    Lubię to

 2. Kolejna bzdura, tak jak obecność egipskich jednostek wojsk lądowych. Nie ma ofensywy, rosyjska pokazucha była mała i krótka, to entuzjaści rządowych wymyślają coraz to nowe bzdury.

  Lubię to

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s