Incydent z 2 Su-27SM w Chotiłowo

Na płaszczyźnie postojowej 790. pułku myśliwskiego doszło do bliskiego spotkania kołującego Su-27SM z zaparkowaną maszyną tego samego typu.

Incydent miał miejsce 15 grudnia, uszkodzenia obu maszyn są nieznaczne.

3816442_original

 

Reklamy

106 uwag do wpisu “Incydent z 2 Su-27SM w Chotiłowo

 1. Jeden z blogów (bmpd) podał liczbę nowych samolotów bojowych, które w 2016 roku zostały dostarczone Siłom Zbrojnym Rosji.
  12 samolotów MiG-29SMT
  2 samoloty Su-30M2
  17 samolotów Su-30SM
  16 samolotów Su-34
  12 samolotów Su-35S
  10 samolotów Jak-130
  Powyższe samoloty uzupełniają: 1 samolot Ił-76MD-90A, 1 An-140-100, 3 An-148-100E i jeden Ił-96-400WPU (powstały z Ił-96-400T).
  Produkcja na eksport samolotów bojowych to:
  6 samolotów MiG-29K dla Indii
  8 samolotów Su-30MKI(A) dla Algierii
  4 samoloty Su-30MK2 dla Wietnamu
  2 samoloty Su-30SM dla Kazachstanu
  4 samoloty Su-35S dla Chin
  4 samoloty Jak-130 dla Białorusi
  3 samoloty Jak-130 dla Mjanmy (Birmy)
  2 samoloty Jak-130 dla Bangladeszu.
  Ciekawie czy ktoś pokusi się o sporządzenie listy samolotów zmodernizowanych w 2016 roku.

  Polubienie

  1. Obecnie w WKS mamy nowych maszyn?
   MiG-29SMT 44 szt
   Su-30M2 20 szt
   Su 30SM 81 szt
   Su-34 98 szt
   Jak-130 89szt

   Czyli daje to łącznie około 301 nowoczesnych/fabrycznie nowych maszyn bojowych. Nieźle. Z tym, że ta liczba nadal będzie w miarę rosnąć prawdopodobnie.

   Polubienie

   1. Zapomniałeś o Su-35S, przy czym Jaki-130 to bym jednak liczył osobno, ich możliwości bojowe są mocno ograniczone, zaś „algierskie” MiG-29SMT zupełnie bym wyłączył z tego zestawienia bo są wyeksploatowane i awaryjne, niebawem będą musiały zostać skierowane na remont główny.

    Polubienie

   2. >Zapomniałeś o Su-35S, przy czym Jaki-130 to bym jednak liczył osobno.

    A właśnie policzyłem je a nie uwzględniłem w liście 🙂
    Czyli Su-35S-58 szt.

    Polubienie

 2. Na wyspie Wrangla WWO w 2016 roku został uruchomiony kompleks radiolokacyjny Sopka-2. Zadaniem tego kompleksu jest nadzorowanie i kontrola przestrzeni powietrznej nad Arktyką.

  Polubienie

 3. Zakończono próby państwowe śmigłowca Mi-28UB ze zdwojonym układem kierowania. Od tego roku śmigłowce mają być dostarczane armii. W pierwszej kolejności trafią do 344. centrum szkolenia lotnictwa armijnego w Torżku, potem będą dostarczane do jednostek liniowych.

  Polubienie

 4. Lotnictwo Morskie FR otrzymało pierwszych osiem zmodernizowanych śmigłowców Ka-27M.
  Śmigłowce maja m.in. zmodernizowane wyposażenie pokładowe w tym nowy system wykrywania okrętów okrętów podwodnych. Załogi tych śmigłowców przed rozpoczęciem służby na zmodernizowanych śmigłowcach przechodzą szkolenie w Jejsku.

  Polubienie

 5. Tak patrząc na jedno ze zdjęć to widać tych „kadłubków” to nie tak mało. Ciekawe czy w tym roku pojawi się troszkę więcej Kurgańców-25 (partia próbna) do testów w jednostce liniowej.
  Szmulu czy możliwe i celowe jest zastosowanie w Kurgańcu działka z większym kalibrem? Gdzieś w komentarzach wyczytałem że ma powstać taka wersja (że modułowa budowa Kurgańca pozwoli na stosowanie szerokiego spektrum modułów z różnego rodzaju uzbrojeniem).
  ktoś napisał o działku kal 45 mm ?, czy mają coś takiego ?

  Polubienie

  1. Armaty, armaty automatycznej ex-raffiku, przekonaj się proszę do tej formy, moim zdaniem jest bardziej poprawna 🙂
   Większy kaliber jest zawsze celowy, o ile ów kaliber oraz zapas amunicji da się zmieścić bez szkody dla innych cech wozu.
   Co najmniej dwa ośrodki w FR rzekomo pracują nad armatami automatycznymi kal. 45 mm do wozów bojowych.

   Polubienie

   1. A dzięki DS.
    W sumie 941 mogły być przeładowane w nowe pociski ze składów do wykonania kolejnego uderzenia nuklearnego, gdyby tych jednostek wprowadzili więcej no i jeśli pozwoliły by na to oczywiście warunki działań wojennych.

    Polubienie

 6. W tym roku do WKS Rosji trafi 5 zmodernizowanych bombowców. Dwa Tu-160 i trzy Tu-95MS. W ubiegłym roku do lotnictwa dalekiego zasięgu trafiły 2 zmodernizowane Tu-160 i 2 Tu-95MS.

  Polubienie

 7. W 2017 roku Flota Północna otrzyma 6 zmodernizowanych śmigłowców Ka-27M. I tradycyjnie piloci przed przesiadką na nowe śmigłowce przejdą szkolenie w Jejsku.

  Polubienie

 8. Znowu informacja o T-50 w tym roku. Czy to realne? A może do wojska trafią obecne testowe egzemplarze tego samolotu? Nie ma chyba sensu budowanie i dostarczanie samolotów kiedy brak docelowych silników, a te już mogą się pojawić w nie tak odległej przyszłości. Chyba że znowu ktoś, coś pod publiczkę powiedział.

  Polubienie

  1. Ciężko jakoś się do tego odnieść ex raffiku. Obecnie w przypadku T-50 mamy sporą dezinformacje więc nie należy się zbytnio sugerować kolejnymi zapowiedziami. Choćby przykład ile to prototypów miało być oblatanych w ubiegłym roku. Co do nowych silników to wiadomo tyle, że w ubiegłym roku rozpoczęły testy statyczne na hamowni. Nie wiadomo czy już prototyp lata na tym Su-35, którego zdjęcie wrzucałeś na blog jakoś niedawno. Nawet jeśli przechodzi już testy w locie to i tak za wcześnie aby wyposażyć w nową jednostkę napędową T-50 w tym roku. Być może kilka T-50 wejdzie do jakiejś testowej eksploatacji w tym roku ale raczej na 99 % z silnikiem izd 117. Z tego co pamiętam mają chyba jeszcze polecieć jakieś prototypy, które zapowiadali na 2016r?
   Swoją drogą strasznie jestem ciekaw jak im pójdzie z tą nową jednostką napędową, szczególnie, że zastosowano tam nowe rozwiązania techniczne jak podobno kompozytowe gorące elementy silnika czyli łopatki turbiny?

   Polubienie

  2. Jeszcze trzeba kilka prototypów oblatać i dokończyć program prób w locie, stąd jest to raczej bzdura. Chyba, że niektóre prototypy, zarówno te, które miały być oblatane w ubiegłym roku a nie były, oraz te zapowiadane na rok obecny staną się samolotami serii informacyjnej czy jak tam ją nazwać, wtedy by te zapowiadane pięć egzemplarzy „seryjnych” w bieżącym roku by się nawet mogło zgadzać.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s