Nalot 6 Tu-22M3 w prowincji Dajr-az-Zaur

Klip z dzisiejszego lotu bojowego, o ile nie są to archiwalne materiały.

To samo co za każdym poprzednim razem, czyli bombardowanie celów na zapleczu pozycji PI w prowincji, środki bojowe to bombki OFAB-250-270.

Reklamy

57 uwag do wpisu “Nalot 6 Tu-22M3 w prowincji Dajr-az-Zaur

 1. Dziś miał miejsce kolejny nalot 6 Tu-22M3. Samoloty korzystały z przestrzeni powietrznej Iraku i Iranu. Bombardowano okolice Dajr-az-Zaur. Poinformowano również że w okolice walk z islamistami przerzucono żołnierzy 104. brygady armii syryjskiej celem odblokowania Dajr-az-Zaur.

  Polubienie

 2. Działania lotnictwa SAA w północnym Aleppo.

  W okolice lotniska Dajr-az-Zaur dla oddziałów SAA zostało dostarczona drogą powietrzną z pomocą syryjskich samolotów zaopatrzenie.

  Polubienie

  1. Świetny, niedoceniony wóz. Rosjanie czyszczą moby, choć akurat dla Syryjczyków to jest taki sobie wybór, bo to jest raczej pojazd na inne warunki geograficzne.
   Trwa dostawa T-62M i BMP-1.
   hosting

   Polubienie

 3. Może nie uzupełnienie, ale prawie na pewno są to wozy dla sił rządowych, w FR ostatnie sztuki kilka lat temu były użytkowane jeszcze w WOW, ale większość tych i tak nielicznych wozów była już na składach. Nawiasem mówiąc FR wysyła też dla rządowych oprócz T-62M, BMP-1, Szyszyg i Sadko także pojazdy UAZ 469, w tym nieco nowsze wersje opancerzone, jeden z takich pojazdów widać na zdjęciu z Wodnikami.

  Polubienie

 4. Z oddziałami zaporowymi byłoby łatwo ją utrzymać, jak prawie wszystko w Syrii co zostało oddane przez rządowych w ostatnich latach, inna sprawa, że zachowanie Rosjan, zwijających pozostający jeszcze w miasteczku niewielki pododdział tuż przed natarciem PI, morale rządowym mającym bronić Palmiry nie podniosło. Teraz będą zdobywać okolice pewnie przez kilka miesięcy. Żeby później znowu zwiać, o ile PI będzie jeszcze mieć siły i środki by ponownie wykonać natarcie na Palmirę.
  Ps. Sytuacja wokół T4 jest już zabezpieczona, PI w defensywie.

  Polubienie

 5. Podobno do Al-Bab zostało niecałe 6 km. Ciekawi mnie co zrobi PI. Myślę, że nie będzie bronić tylko się wycofa….inaczej zostanie w okrążeniu….bo syryjska Armia jak nic odetnie im za niedługo ostatnie linie zaopatrzenia. Ciekawe co będzie wtedy? Podzielą miasto na pół czy zajmą Al-Bab w całości wojska tureckie?

  Polubienie

   1. Jak dla mnie to zwykły dywan z FABów, widać serie wybuchów w linii, pocisk rakietowy raczej uderzyłby punktowo.

    Polubienie

 6. Już raz była informacja o Su-25SM3 w Syrii (fejk). Dziś poinformowano że pierwsze Su-25SM3 tafią do Syrii w końcu lata tego roku. Są (były) opóźnienia związane z tym samolotem spowodowane nieprawidłowym działaniem systemu kierowania ogniem SOŁT-25 i prawdopodobnie problem został już rozwiązany. Pierwsze samoloty mają trafić do wojska w sierpniu tego roku. Na razie odbywają się próby na lotnisku w Kubince.
  Obecnie w Syrii mają znajdować się 4 samoloty Su-25. Przerzucone 12 stycznia 2017 roku.

  Polubienie

  1. Czyżby miało się znów ochłodzić w relacjach Waszyngton-Teheran ? USA rozważają wprowadzenie sankcji w odpowiedzi na irańskie testy rakietowe.

   Polubienie

 7. Tygrysy zdobyły dziś miasto Arran.
  Arran było filarem obrony od strony południowej miasta Al-Bab.
  Także do Al-Bab jest już rzut beretem.

  Polubienie

 8. Turcy w dalszym ciągu nie popisują się.
  PI bez problemu odpiera ich ataki i ich zauszników .Tylko dziś przeprowadzili atak na miasto Bazzah ok 2 km na wschód od Al Bab i nic.
  Z tego co widzę miasto Al Bab PI będzie bronić i to twardo. Czuję że prędzej Tygrysy to zdobędą niż druga armia
  NATO.

  Polubione przez 1 osoba

 9. W dniu dzisiejszym Syryjska Armia parła w kierunku Palmiry. W chwili obecnej zostało ok. 20 km do miasta. Na drodze nie stoi już żadna przeszkoda więc być może armia dotrze do bram Palmiry pod koniec przyszłego tygodnia. Na północy Tygrysy znów zdobyły dziś jakaś wieś i myślę ,że również tym tygodniu (pod koniec) prawdopodobnie zamkną w kotle zgrupowanie PI pod Al- Bab. Widać gołym okiem ,że Państwo Islamskie również nie posiada nieograniczonej ”kołdry”. W chwili obecnej rządowi mocno naciskają na nich w dwóch miejscach. Na razie bez większych walk oddają teren, ale może się to wszystko zmienić.
  Poczekajmy tydzień i zobaczymy…Ja twierdze ,że w najgorszym wariancie za tydzień rządowi będą już pod Palmirą i będą się decydować losy Al-Bab.

  Polubienie

 10. W chwili obecnej Jastrzębie Pustyni ( Desert Hawks Brigade) zostały skierowane do wschodniej części prowincji Hims w okolice miasta Palmira. W/g oficjalnych informacji mają brać w ofensywie na to miasto i o pola gazowe znajdujące się wokół niego. Obecnie idą dwie główne operacje w okolicach Palmiry oraz Al-Bab. Na kierunku Dajr-az-Zaur jest cicho. Rządowi znajdujący się w mieście nie połączyli się z wojskami znajdującymi na lotnisku.
  Wczoraj jak czytałem to zostało podobno 600 metrów.

  Polubienie

 11. Jeżeli nie poknociłem niczego to Tygrysy znajdują się zaraz na przedpolach miasta Al-Bab.
  Właśnie zdobyli wieś Birat Al-Bab. Kocioł na razie pod Al-Bab jest niezamknięty może specjalnie jakby PI chciało się ewakuować to drogę odwrotu mają, ale niezamykanie kotła może być również zasadzką na nich. Czas pokaże. Na innych „frontach” spokój i nic specjalnego się nie dzieje.

  Polubienie

 12. Tygrysy powoli, ale skutecznie okrążają zgrupowanie PI pod Al-Bab. W chwili obecnej prawdopodobnie trwają walki o wieś Abu Taltal oraz na północ od wsi Maazoleh. W pierwszym przypadku Tygrysy są już tuż pod Al-Bab, natomiast jeżeli chodzi Maazoleh to ich natarcie na tym kierunku ma na celu zamknięcie do końca kotła. Nie ma informacji, żeby była jakaś próba ewakuacji miasta Al-Bab. Także jest możliwe, że oddziały PI będą walczyć do końca. Na innych kierunkach spokój, ewentualnie jakieś kosmetyczne zmiany.

  Polubienie

 13. Tygrysy załęły kojejną wieś w „garnizonie Al-Bab”, tym razem Dier Qaq. Obecne tempo to jedna miejscowość dziennie. Jeżeli tempo zostanie utrzymane to w niedzielę Al-Bab będzie całkowicie okrążone i odcięte. Myślę, że wcześniej islamiści wycofają się i wtedy będzie zasadne pytanie jak zachowają się Turcy oraz Syryjczycy wobec siebie.

  Polubienie

 14. Mam pytanie jest informacja ,w sumie wczoraj już się pojawiła ,że Armia Syryjska ma otrzymać od Rosji broń „inteligentną”. Ta broń ma być wysłana do walki z PI. Nie wiem, ale podobno już coś zostało wysłane lub ma być wysłane, a być może statek z tą bronią stoi już na redzie w Taurus. Moje pytanie jest następujące, czy ma ktoś informacje na ten temat ? Być może wysyłając tą broń Rosja powoli zamierza ograniczyć swój udział w tej wojnie i pozostawić jakieś symboliczne samoloty ( w razie czego). W sumie główny cel tej wojny został osiągnięty, Asad został uratowany i los wojny odwrócony.

  Polubienie

  1. Nie wiem, czy Toczka to ta domniemana „inteligentna” broń, ale dzisiaj pojawiło sie info o dostarczeniu 50 sztuk. Zważywszy na to, ze sama rosyjska interwencja oparta jest głownie, oprócz propagandowych zrywów, na FAB-ach, to cudów bym się nie spodziewał.

   Polubienie

   1. >oprócz propagandowych zrywów,

    Nie tylko propagandowych. To były również niezłe ćwiczenia. Poćwiczyło sobie DA i WMF w odpalaniu pocisków manewrujących itp. Samych pocisków poleciało więcej niż podczas ćwiczeń przez ostatnie 20 lat jak nie więcej 🙂

    Polubienie

 15. Wracając do Al-Bab to chyba Tygrysy doszły do wniosku , że nie ma na co czekać i zajęły wieś Shamawiyah i obecnie trwają zacięte starcia o kolejną wieś Abu Taltal.

  Polubienie

 16. Do ataku na Tureckich żołnierzy przyznała się Rosja. Rzekomo pomyłka. Zginęło 3 Turków oraz 11 zostało rannych. Wszystko pod Al-Bab. Zaczyna tam być bardzo ciasno, widać to coraz bardziej. Myślę, że WKS może przestać latać tam, żeby nie doszło do kolejnej pomyłki. Tylko dziś Tygrysy zdobyły dwie lub trzy wsie w rejonie Al-Bab. Dziś również były informacje może nie o walkach , ale przyjmijmy określenie „wymiana ognia” pomiędzy Tygrysami, a tymi co popiera ich Turcja. Widać, że Turcja jak i Rosja mocno trzymają obie strony, przynajmniej na razie. W chwili obecnej ten rozejm ma szanse utrzymać się, gdyż Turcja jak i Rosja mają realny wpływ na strony konfliktu.

  Polubione przez 2 ludzi

 17. W dniu dzisiejszym Tygrysy zdobyły wieś Abu Taltal. Ta wieś była przedostatnią wsią przed Al-Bab. W chwili obecnej została tylko wieś Tadef. Jest do zdobycia i myślę, że padnie być może jeszcze dziś lub jutro najpóźniej. Na froncie w kierunku Palmiry delikatnie mówiąc szału niema, ale minimalne jakieś zdobycze są.
  Ps. Choć byłem przekonany, że może iść to sprawniej i nawet byłem tego pewien wiedząc, że na kierunku Palmiry skierowano Jastrzębie Pustyni ( Desert Hawks Brigade). Choć nie są to Tygrysy, ale są dobrze uzbrojeni oraz dobrze zmotywowani.

  Polubione przez 1 osoba

 18. Turcy i ich islamiści zajmują zachodnią część Al-Bab, rządowi wstrzymali natarcie na wieś Tadef, więc raczej Al-Bab będzie dla Turcji.
  Ps. MO FR potwierdza, Al-Bab dla, de facto, Turcji, przed miastem będzie linia rozgraniczenia.

  Polubienie

 19. Dokładnie Al – Bab dla ”tureckich”. Tygrysy dziś zwolniły bo w sumie po co im ułatwiać zadanie. Zresztą już swoje zrobiły. W tym momencie ruszą moim zdaniem w kierunku 18 tysięcznego miasta Dayr- Hafir który znajduje się na południe od Al-Bab. W chwili obecnej wszystko co w Syrii walczy ,walczy przeciwko PI. W dniu dzisiejszym wyruszyły dwa dość spore konwoje Armii Syryjskiej złożone po ok.500 żołnierzy każdy i kieruje się na Palmirę.
  Także tam być moze jest możliwa jakaś większa ofensywa już za kilka dni. Podobno te konwoje jechały wraz z rosyjskimi ”aniołami stróżami”.
  Zresztą nawet Tygrysy posiadają własnych ”aniołów stróżów”. Byli kilkakrotnie fotografowani z żołnierzami (chyba już generała ) Suheil Al-Hassana w rejonie miasta Al-Bab.

  Polubienie

 20. Czy Tygrysy zdobyły Tadef tego nie wiem , obecnie tak jak przewidywałem Tygrysy kierują się na wschód i południe od lotniska Kuweires czyli kierunek Dayr- Hafir jest jak najbardziej aktualny. I tam idzie główna ich ofensywa. Dziś zdobyły dwie wsie.
  Poza tym pojawiła się informacja ,że rosyjskie nazwę to tak jak było napisane ”siły specjalne” przybyły w okolice Palmiry w celu koordynowania ofensywy na pola gazowe oraz ofensywę na samo miasto.
  Przed nami powoli wyłania się druga bitwa o Palmirę i chyba ostatnia bo nie wydaje mi się, żeby PI miało by jeszcze siły po tym wszystkim. Wszystkie siły w tym kraju są przeciwko PI.
  W dniu dzisiejszym odbyła się jakaś ofensywa PI na dawno zapomnianym froncie w prowincji Daara lecz nic szczególnego się tam nie wydarzyło.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s