Druga bitwa o Palmirę, klipy

Walki o to miasteczko bez większego znaczenia operacyjnego, ale z dużym znaczeniem propagandowym, zbliżają się do finału.

Tym razem działania sił rządowych wspieranych przez wojska rosyjskie przebiegają znacznie sprawniej niż za pierwszym razem, choć zapewne i przeciwnik jest już mniej wymagający niż podczas pierwszego szturmu Palmiry.

Nieco rządowej artylerii i rosyjskie śmigłowce Mi-28N.

Reklamy

99 uwag do wpisu “Druga bitwa o Palmirę, klipy

  1. Trochę „zmęczony” wojną T-90A w 1:59. Wiadomo cokolwiek na temat remontu wozów tego typu biorących udział w konflikcie? Czy w ogóle jakiekolwiek remonty były?

   Polubienie

   1. Nie ma danych, zapewne bieżące obsługi mogą być wykonywane jeśli nie bezpośrednio w strefie walk to przynajmniej w Chmejmim, ale poważniejsze naprawy to raczej wyłącznie u producenta. A wóz na klipie istotnie mocno wyeksploatowany i nieco zdekompletowany. Pewnie będzie w eksploatacji tak długo jak się da.

    Polubienie

 1. WKS w Syrii wykonuje od kilku tygodni mniej więcej 60 samolotolotów bojowych dziennie w Hims, wschodnim Aleppo oraz okazyjnie w Idlib, w Chmejmim jednak chyba przybyło maszyn.

  Polubienie

   1. Nieco niższa, ale zbliżona. Przy czym wtedy loty odbywały się nad prawie całą Syrią, obecnie można znacznie bardziej koncentrować wysiłek bojowy. Tylko w prowincji Aleppo w minionym tygodniu WKS zbombiło jakoś ponad 460 celów.

    Polubienie

 2. Pytanie o Libię. Co tam się dzieje? USA zaczyna się niepokoić silnym zbliżeniem Rosji do jednej z rządzących grup. Co piszą po za „mainstreamem”? Jak tam wygląda sytuacja?
  Jak Egipt ma się do działań Rosji?
  PS. Temat i pytania nie z Syrii ale tematyka bliska.

  Polubienie

  1. Nie bardzo wiadomo co się dzieje, poza tym, że Haftar od pewnego czasu bardzo lubi jeździć do FR lub wykonywać inne gesty, np. odwiedzać Kuzniecowa na Morzu Śródziemnym. Przy czym fakt, że Haftar stawia na FR, czy też FR stawia na Haftara jest cokolwiek dziwne, biorąc pod uwagę jego biografię.
   Ps. Bombienie WKS z okolic Palmiry, czyli coś o zdolnościach WKS do niszczenia niewielkich celów punktowych.

   Polubione przez 1 osoba

   1. > Przy czym fakt, że Haftar stawia na FR, czy też FR stawia na Haftara jest cokolwiek dziwne, biorąc pod uwagę jego biografię. <
    Wiesz, w latach 90. Rosjanie nie mieli żadnych oporów przed wspieraniem Ahmeda Szacha Massuda (tak, TEGO Massuda!) w walce z talibami – ot, takie wyszło czynić interesy celem zabezpieczenia m.in. Tadżykistanu…
    Mówił o tym w swoim ostatnim wywiadzie (bodaj dla GW?) zanim go Al-Kaidowcy wysadzili, że Rosja okazała się jedynym sojusznikiem…

    Ot, chichot Historii…

    Polubienie

 3. Czyli na razie za wiele nie ma informacji o Libii, ale Szmulu jak coś, gdzieś, kiedyś usłyszysz to proszę napisz na blogu.
  PS.A bombienie to w „dziesiątkę” 🙂

  Polubienie

 4. W runecie już narzekają, że bombka powinna była być zrzucona między pojazd a czołg a nie minimalnie na północ od pojazdu, jak widać niektórym nigdy się nie dogodzi. Inna sprawa, że czołg raczej nie został zniszczony, a jedynie mniej lub bardziej uszkodzony.

  Polubienie

 5. Wiem Jarku , tylko chodziło mi tym jak pogodzą interesy w Libii? Libia to ropa, a Egipt to sąsiad który pewnie chce co nie co tam „uszczknąć” dla siebie.

  Polubienie

 6. Widać, że dostał i nic…także twardy zawodnik.
  Ps. Wracając do Libii to może doczekamy się jakiś uderzeń lotniczych z bazy w Syrii na terytorium libijskim.

  Polubienie

  1. Izraelskie lotnictwo zbombiło lotnisko T4, gdzie Hezbollah gromadził ciężki sprzęt. FR jak zawsze umyła ręce, zapewne wiedziała o planowanym nalocie, ale jak zwykle nikogo nie uprzedziła. Syryjczycy wystrzelili trzy pociski S-200, też jak zwykle niczego nie trafili, za to w swojej głupocie uznali spracowanie pocisku Arrow przechwytującego jedną z rakiet S-200 za zestrzelenie izraelskiego myśliwca.
   Ps. Gniew Iranu i Syrii jest na FR chyba tym razem bardzo duży, bo FR dla zachowania twarzy wezwała do MSZ ambasadora Izraela.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s