Nowa infrastruktura SZ FR na Krymie, fotki

Materiał fotograficzny przedstawiający rozbudowę infrastruktury SZ FR w miejscowości Pieriewałnoje.

Do czasu przejęcia Krymu przez FR stacjonowała tam w bardzo trudnych warunkach infrastrukturalnych i socjalnych 36. brygada obrony wybrzeża SZ Ukrainy, obecnie są tam dyslokowane 128. samodzielna brygada obrony wybrzeża oraz 8. pułk artylerii Floty Czarnomorskiej.

Tak było.

f_czaxni5yywrpa2fslnj1l2kzmzuvmtcwmi80zs80mgq2mdkynwfln2quanbnp19fawq9ota3ndm

Tak jest obecnie, na zdjęciu nowe obiekty parków sprzętowych obu brygad.

f_czaxoc5yywrpa2fslnj1l2k1mdcvmtcwmi8wmy8yzgqxmjjmmjjlywuuanbnp19fawq9ota3ndm

W trakcie budowy obiektów dla techniki sprzęt jednostek był rozmieszczony na terenie starego miasteczka wojskowego.

f_czaxmc5yywrpa2fslnj1l2kzmtevmtcwmi9lnc80zjdimjviodi2mwiuanbnp19fawq9ota3ndm

Nowe miasteczko wojskowe, oddane do użytku w ubiegłym roku.

f_czaxnc5yywrpa2fslnj1l2kzmjcvmtcwmi81ms9hyzk0yzg4zddimtuuanbnp19fawq9ota3ndm

f_czaxos5yywrpa2fslnj1l2k2mtuvmtcwmi9mms84zddkodnmmwuyytcuanbnp19fawq9ota3ndm

Reklamy

130 uwag do wpisu “Nowa infrastruktura SZ FR na Krymie, fotki

 1. Reichstag powstaje w Parku Patrioty.

  Ps. Poszukuję wszelkich źródeł dotyczących rosyjskiego ratownictwa bojowego CSAR, jeśli ktoś z Komentatorów zna link do takowych materiałów proszę o info na blogu.

  Polubione przez 1 osoba

   1. Dzięki, na temat współczesnego rosyjskiego CSAR poza zupełnymi ogólnikami jest w runecie niestety tyle co nic, wszystko chyba siekrietno.

    Polubienie

   2. W sumie to chyba całkiem logiczne że tak ukrywają takie działania. Pewnie schemat działania tych służb ma wiele wspólnego z innymi, a może i są połączone z innymi, a może i wykonują takie działania te inne służby (niekoniecznie wyspecjalizowane ale wystarczająco wyszkolone) w połączeniu z kimś kto jest odpowiedzialny za takie operacje (koordynator).

    Polubienie

   3. Może i logiczne, tym bardziej, że w FR wbrew temu co piszą niektórzy „specjaliści” z polskiej branżówki nie ma wyspecjalizowanej jednostki, ani nawet eskadry śmigłowcowej CSAR tylko elementy taktyki CSAR są przedmiotem szkolenia w jednostkach śmigłowców, więc owe ogólniki są bardzo ogólnikowe. W przyszłości, gdy w OW powstaną speceskadry śmiglaków dedykowanych do współpracy z SSO może pojawią się jakieś odrobinę konkretniejsze informacje.

    Polubienie

 2. Działania bojowe w mieście, radziecki film instruktażowy z lat 50-tych, w ramach ciekawostki, jak widać w teorii wszystko było dopracowane, ale w pewną sylwestrową noc wiele lat później o wszystkim zapomniano.

  Polubienie

 3. Mały pat w stosunku zamówień rosyjskiego uzbrojenia do Indii. Nie widać za bardzo finalizacji zamówień na fregaty 11356 i systemów S-400. Pojawiają się informacje że stoją za tym amerykańskie sankcje. Część banków uczestniczących boi się że mogą zostać wobec nich nałożone sankcje i w związku z tym wydaje się że jest cicha presja na niższych szczeblach powodująca przeciąganie tych tematów. Jedynym czynnikiem sprawczym mogącym szybko zakończyć tą sytuację jest wydanie polecenia przez najwyższe władze Indii.
  W jednej z indyjskich gazet pojawiła się informacja że Indie mogą pracować z Rosją przy projekcie FGFA tylko w przypadku pełnego przekazania technologii ich budowy, co w przyszłości pozwoliłoby samodzielnie budować samoloty. Podaje się że w przeszłości popełniono błąd przy zakupie samolotów Su-30MKI, gdzie do tej pory HAL nie może samodzielnie produkować tych samolotów.
  Co to wszystko znaczy? Moim zdaniem że USA wykonało kawał dobrej roboty wkręcając się w indyjskie elity . Malutkimi kroczkami odbierają Rosji rynek w Indiach. Czyżby Rosja powoli traciła tam jeden ze swoich eksportowych bastionów ? Może i tak, a w związku z tym trzeba oczekiwać że niedługo rosyjskie uzbrojenie może pojawić się w innych państwach tego regionu gdzie wcześniej nie zaznaczała swojej obecności.(Pakistan). Jak widać dzieje się. Bliski Wschód jest być może przetasowaniem, które będzie się dalej przesuwało. Bo czym zajmie się świat kiedy z lekka opanuje się sytuację w Syrii? Kierunek na Wschód?

  Polubienie

   1. Jeszcze do informacji o FGFA takie „świeże”dwa akapity
    „Технологии для производства истребителя пятого поколения Россия может передать Индии с изменениями применительно к экспортному варианту”,
    „Естественно, эти технологии не будут передаваться в полном объёме. Это будет самолёт с более заниженными тактико-техническими данными, чем у нас. Это правильно — другого быть не может”,

    Polubienie

 4. W tym roku MO FR otrzyma 10 nowych samolotów myśliwskich Su-35S. Modernizacji do poziomu Su-35 poddane zostaną także 4 samoloty Su-27.

  Polubienie

   1. To jak to przetłumaczyć Szmulu?
    „…еще четыре самолета Су-27 пройдут модернизацию до облика Су-35…”
    Czy może to być że ten samolot będzie miał możliwości jednak konstrukcja stara?

    Polubienie

   2. Zapewne tak, zastosowano po prostu pewne informacyjne uproszczenie, ze względów technologicznych nie jest możliwe zmodernizowanie Su-27 do pełnego Su-35S.

    Polubienie

 5. Kolejna informacja dotycząca produkcji samolotów dla MO FR. Na ten rok przewiduje się produkcję 17 samolotów Su-30SM oraz 10 samolotów Jak-130.

  Polubienie

 6. Koniec historii samolotów Tu-142M w Marynarce Wojennej Indii. 29 marca 2017 odbędzie się oficjalna ceremonia pożegnania tych samolotów. Samoloty były kupione w Rosji w 1988 roku w liczbie 8 szt. Na chwilę obecną w linii znajdowały się 3 Tu-142M. W zastępstwie zakupiono USA 12 samolotów P-8I.

  Polubienie

   1. W tym roku jest MAKS więc do sierpnia zapewne pojawi się przynajmniej jeden nowy prototyp jak nie więcej i być może w jakimś atrakcyjnym malowaniu.

    Polubienie

   2. No to będzie interesująco 🙂 . Swoją drogą ciekawe czy zademonstrują jakieś ostrzejsze loty T-50 jeśli chodzi o manewrowość i różnej maści akrobacje.

    Polubienie

   1. Łączność w sensie GSM czy też krótkofalowcy 🙂 ? Rzekomo Murmańsk ma pracować na falach krótkich.

    Polubienie

   2. >Wi-Fi, GSM, rzekomo.

    Ciekawe.
    Na Krymie pojawił się kompleks radiolokatorów Niebo-M prawdopodobnie, który będzie współpracował z dywizjonami systemów S-400.

    Polubienie

 7. Wczoraj do kompletu o planach zakupowych samolotów Suchoja zabrakło informacji o samolocie Su-34. Dziś poinformowano że w 2017 roku wojsko ma otrzymać 16 takich samolotów. Jednocześnie poinformowano o planach modernizacji samolotów tego typu, która rozpocznie się od 2018 roku. Nie poinformowano dokładnie o jaki zakres modernizacji chodzi ale padły słowa o przystosowaniu samolotów do nowych środków rażenia.

  Polubienie

  1. W zmodernizowanym samolocie Su-34 w miejsce Chibin ma pojawić się nowy system walki radioelektronicznej Tarantul. Prace nad tym systemem prowadzone są od 2007 roku i obecnie trwają próby państwowe (w niedługim czasie ma trafić do produkcji seryjnej). Samolot ma być również przystosowany do najnowszego uzbrojenia w tym tego które jest opracowywane dla T-50 (m.in nowe bomby KAB-250/500/1500, Ch-38m, Ch-59MK2).
   Poinformowano również o nowych samolotach walki radioelektronicznej opartych na Su-34.
   „После этого в составе наших ВКС появятся новые самолеты на базе Су-34, которые будут эффективно прикрывать помехами от средств ПВО противника не только себя, но и другие самолеты ударной группы.”

   Polubienie

 8. Rostech zamówił trzy samoloty Tu-214. Prawdopodobnie dwa z nich są w wersji Tu-214PU-SBUS (punkty kierowania) co sugeruje że samoloty są przeznaczone dla SŁO (specjalny oddział lotniczy) „Rossija”. Wcześniej podawana była informacja o zamówieniu dla SŁO 2 samolotów Ił-96-PU(M1).

  Polubienie

 9. Do końca 2017 roku maja zakończyć się próby nowej torpedy Futliar i w przyszłym roku planowane jest przyjęcie jej na uzbrojenie. W/g podanych informacji torpeda będzie mogła się poruszać z prędkością ponad 60 węzłów, przy zasięgu ponad 60 km i na głębokości do 500 m. Torpeda ma zastąpić dotychczas używane w WMF torpedy Fizik-1.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s