Produkcja BMP-3, fotoreportaż

Fotoreportaż z linii produkcyjnej BMP-3 w OAO Kurganmaszzawod

Ciekawe ujęcia z  produkcji BMP-3 i nie tylko.

http://bmpd.livejournal.com/2517253.html

4045067_original

Reklamy

43 uwagi do wpisu “Produkcja BMP-3, fotoreportaż

 1. Doświadczenia zebrane podczas operacji w Syrii są ważnym elementem, który przyczyni się do zmodernizowania systemu obrony „Witiebsk” .Zmodernizowany Witiebsk ma m.in. mieć znacząco zwiększony zakres zakłócanych częstotliwości oraz zwiększony zasięg działania. W chwili obecnej prowadzone są prace badawczo -konstruktorskie nad zmodernizowanym systemem, które to mają zostać zakończone w 2018 roku. Następnie nowy system ma zostać przekazany do prób państwowych, a po zakończeniu do wojska gdzie znajdzie zastosowanie w ochronie śmigłowców lotnictwa armijnego.

  Polubienie

 2. Ciekawe co za pojazd pojawia się w min 9.05? Dosłownie ułamek sekundy. Wydaje mi się że to nowy kołowy transporter opancerzony Bumierang z wieżą i armatą niskociśnieniową dużego kalibru.

  Polubienie

 3. I wszystko jasne.
  A jeszcze chwilę przed Twoim wpisem obstawiałbym podwozie BTR-90 w pewnych odmianach (o ile tak to można nazwać) podobny przód. Ale w necie choć szczegółów nie było, Sprut-K z podwoziem z BTR-90 jest pokazany na rysunku.

  Polubienie

 4. Rosja i Indie prowadzą rozmowy na temat przekazania technologii do modernizacji około 1000 czołgów T-90S do wariantu T-90MS. Nowy czołg zostałby wyposażony m.in w system kierowania uzbrojeniem Kalina, silnik o mocy 1130 KM, armatę 2A46M-5.

  Polubienie

 5. Holding Wiertoliety Rossii przekazał dla zamawiającego pierwsze dwa śmigłowce Ka-226T okrętowego bazowania. Śmigłowce będą służyły w służbie lotnictwa specjalnego przeznaczenia.
  Śmigłowce te posiadają składane łopaty wirnika nośnego, zostały wyposażone w nowy zestaw urządzeń pokładowych oraz przystosowane do pracy w środowisku morskim.
  Planuje się, że śmigłowce te znajdą zastosowanie jako śmigłowce patrolowe oraz w zadaniach poszukiwawczo-ratowniczych. Ze względu na niewielką masę i rozmiary będą mogły współdziałać z szeroką gamą okrętów.

  Polubienie

 6. Białoruska modernizacja RPG-7- Owod-R. Granatnik został wyposażony w nowoczesny celownik PD-7 wyposażony w laserowy dalmierz (z zasięgiem 2 km), przelicznik balistyczny, czujniki temperatury, wiatru i ciśnienia oraz w opcji kamera termowizyjna pozwalające na skuteczne celowanie granatnikiem w złożonych warunkach.

  Polubienie

 7. Zmodernizowane Mi-14PS poszukiwawczo-ratownicze mogą wrócić do służby poinformowały służby JuWO. Trzy zakonserwowane śmigłowce, które znajdują się w Jejsku, w 859 centrum szkoleniowym lotnictwa morskiego zostaną przekazane do zakładów remontowych w Jejsku celem przeprowadzenia remontu i modernizacji. Przed rozpoczęciem prac zostanie przeprowadzona inspekcja i w przypadku jej pomyślnego (o ile stan śmigłowców będzie technicznie dobry-co jest warunkiem rozpoczęcia prac) zakończenia rozpoczną się prace remontowe.

  Polubienie

 8. W Kraju Ałtajskim do służby wszedł nowy kompleks kontroli przestrzeni kosmicznej.(stacje laserowo-optyczne i radiotechniczne). Do 2020 roku planuje się wprowadzenie kolejnych kompleksów-stacji które całkowicie przykryją zadany obszar obserwacji.

  Polubienie

 9. Jednostki przeciwpodwodne WMF otrzymają 55 kompleksów Kriakwa przeznaczonych do rejestracji i analizy szumów i sygnałów emitowanych przez przeciwnika.W latach 2017-2019 planowany jest zakup 16 kompleksów hydroakustycznych Kriakwa-A dla okrętów podwodnych, 15 Kriakwa-A dla samolotów ZOP oraz kompleksy Kriakwa-W dla stacji rozpoznania hydroakustycznego

  Polubienie

 10. W tym roku do wojsk FR trafią 3 samoloty WRE (REB) Ił-22PP „Porubszczik”. Samoloty wejdą w skład 117 pułku lotnictwa transportowego. W chwili obecnej trwa szkolenie załóg tych samolotów.Według wcześniejszych planów samoloty miały być dostarczone do wojska w ubiegłym roku.

  Polubienie

 11. Kolejna partia 20 zmodernizowanych czołgów T-72B3(M) trafiła do wojsk ZWO. Czołgi trafiły do zmechanizowanej jednostki 1. Armii Pancernej. W drugim kwartale tego roku jednostkę zasili kolejne 20 czołgów tego typu.

  Polubienie

 12. Chociaż jeszcze go nie ma, ale pojawiła się informacja na temat nazwy pierwszego atomowego (czy zapadła decyzja dotycząca napędu?) niszczyciela proj.23560 Lider. Niszczyciel ma nosić imię „Orłow Czesmienskij” na cześć admirała floty grafa Aleksieja Orłowa, który w 1770 roku wygrał w bitwie pod Cziesmoj z flotą turecką. Położenie stępki pod okręt planuje sie w latach 2018-2019.

  Polubienie

 13. Stępka w 2018-2019, nie chcę mi się wierzyć. Samo przygotowanie projektu obliczenia, przygotowanie materiałów to kupa roboty. Do tego wątpię aby ten okręt miał aż taki priorytet szczególnie w realiach cięć finansowych.

  Polubienie

 14. Pierwszych parę zdjeć Kazania.  Małe pytanie jak to wygląda z cenzurą takich zdjęć jak na razie nie widać inny części kadłuba.
  Czy ktoś to kontroluje? Czy istnieje możliwość że jakieś elementy zostaną wykluczone z fotografowania lub ewentualnie potem ocenzurowane? Jak wygląda współpraca służb z osobami fotografującymi?

  Polubienie

  1. Pewnie mogą fotografować tyle ile im pozwolą. Natomiast inne części kadłuba powinny się niebawem ukazać. Tak było w przypadku 955 czy pierwszego Jasienia.☺

   Polubienie

   1. Zawsze podczas tych ceremonii w Siewmaszu duże wrażenie robi na mnie rozmiar tej hali 🙂 Widać zmienili sobie oświetlenie na LEDy 🙂
    Kazań wjeżdża do pływającego doku Suchona gdzie pewnie będą się odbywać jeszcze jakieś prace zanim de facto zostanie zwodowany również w tym doku.

    Polubienie

 15. Firma „Rostech” opracowała skaner do automatycznego wykrywania i określania położenia środków obserwacji przeciwnika-„Sosna”. Urządzenie jest w stanie wykryć odbłysk z urządzeń optycznych przeciwnika na dystansie do 2500 m. Przy pomocy zogniskowanej wiązki lasera skanuje się obszar w zakresie 180 stopni. Urządzenie ma możliwość eliminowania (ignorowanie) odblasków przy ponownym skanowaniu które nie odpowiadają poszukiwanym źródłom odblasków.

  Polubienie

 16. Takie cuś dziś latało w Czkałowskim, po latach przerwy. Załoga odważna, bo samolot wygląda tak, że chyba tylko przeszedł jak zwykle przegląd po kolejnych paru latach stania na płycie lotniska.
  hosting

  Polubienie

   1. Dokładnie tak jak piszesz, Ił-82/Ił-76WKP, zrobiono dwa egzemplarze i oba są w Czkałowskim, przy czym RA-76451 latał ostatni raz jakoś w latach 90-tych i chyba jest już obecnie zdekompletowany, RA-76450 co kilka lat ma robione obloty techniczne, dziś był kolejny. A czemu tylko dwa, pewnie dlatego, że zabrakło kasy, kończył się ZSRR.
    Ps. Jeszcze jedna fotka z dziś.
    hosting

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s