AO Remdizel, klip

Przegląd konstrukcji z AO Remdizel.

Tajfun-WDW coraz bardziej mi się podoba.

 

 

Reklamy

69 uwag do wpisu “AO Remdizel, klip

 1. TOF otrzymał urządzenia do ochrony okrętów nawodnych i podwodnych przed torpedami Wist-2. Startujące z pokładu okrętu urządzenie wyposażone jest w aparaturę do wytwarzania zakłóceń układów hydroakustycznych torped bądź imitując sygnał szumowy okrętu nakierowuje na siebie torpedę przeciwnika.

  Polubienie

 2. Trwają końcowe testy aparatów bezpilotowych firmy Tajber-„Sowa”. Po wprowadzeniu zamian jakie zostaną dokonane jako wypadkowa prób i testów aparatu zostanie podjęta decyzja dotycząca przyjęciu aparatu na uzbrojenie.
  Sowa jest wysokościowym bezpilotowym aparatem latającym o rozpiętości skrzydeł 28 m operującym na wysokości do 20000 m i z nieograniczoną długotrwałością lotu (baterie słoneczne) . W dużym stopniu będzie mógł zastąpić latające na niskich orbitach satelity.
  Sowa ma służyć jako węzeł łączności oraz jako aparat obserwacyjny.

  Polubienie

 3. Ze składów techniki pancernej do 2020 roku zostanie zutylizowanych 9,9 tys. pojazdów.
  Ps. Ex-raffiku, nie ma problemu, ja też się kiedyś dałem nabrać, od tej pory zachowuję czujność, szczególnie, że w FR nawet najbardziej poważni ludzie bardzo lubią świętować 1 kwietnia. Wciąż nie wiem, czy wczorajsze info o likwidacji do 2018 roku RSK MiG to prawda czy bzdura 🙂

  Polubienie

 4. >Ze składów techniki pancernej do 2020 roku zostanie zutylizowanych 9,9 tys. >pojazdów.

  Wiadomo co konkretnie ?

  >Wciąż nie wiem, czy wczorajsze info o likwidacji do 2018 roku RSK MiG to >prawda czy bzdura

  To ciekawe ale obiło mi się o uszy, że Suchoj ma wchłonąć to co zostało z RSK MiG ?

  Polubienie

  1. Mała literówka w nazwie dywizji powinno być 90. Chciałem wkleić ten reportaż ale coś mi nie pasowało, tak jakbym już to oglądał i miałem rację tu oglądałem. Do usunięcia.

   Polubienie

 5. Na uzbrojenie jednej z jednostek ZWO dyslokowanej w pobliżu Woroneża wszedł zainstalowany na kilku pojazdach MT-ŁB kompleks walki radioelektronicznej „Borisoglebsk-2”.
  W porównaniu do swego poprzednika kompleks posiada m.in rozszerzony zakres częstotliwości rozpoznania i zakłócania, większą prędkość skanowania częstotliwości, większe możliwości w tworzeniu zakłóceń oraz dokładniejsze określanie koordynatów emisji sygnałów przeciwnika.

  Polubienie

  1. Musze przyznać iż nie sądziłem, że okręty proj 671RTMK są jeszcze w służbie.
   Myślałem, że niedawno zostały już wycofane. Do tego dwa w remoncie. Choć w sumie były zwodowane de facto przed samym rozpadem ZSRR a jeden w 92r tak więc w służbie są i starsze okręty a swoim poziomem jeśli chodzi o emisję szumów itp odpowiadają pierwszym 971. Co do jednostek 971 widać większość z nich jest aktualnie w remoncie. Ciekawe jak długo chcą te jednostki utrzymać w służbie. Myślę, że spokojnie do 2025-2030 dociągną szczególnie te najmłodsze. Podobnie oczywiście z 949A. Dużo z nich zdołało jeszcze wejść do służby rzutem na taśmę po rozpadzie ZSRR w pierwszej połowie lat 90.

   Polubienie

 6. Na wyposażenie Rosgwardii wejdą opancerzone autobusy Fiedierał oraz samochody Esauł. Tych pierwszych ma być dostarczonych 22 szt., drugich 5 szt. Dostawca będzie wybrany na początku maja 2017.

  Polubienie

 7. Czy to jeszcze pokłosie pierwszego kwietnia? Wydłużony KamAZ-43269 czyli KamAZ-432612 kołowy bmp z przestrzenią dla 6 żołnierzy desantu.

  PS. Na jednym z portali pojawiła się informacja na temat nieszczęsnego (dla mnie) BSL a’la Heron z 1 kwietnia. I według tego portalu ten BSL figurował w kwietniu ubiegłego roku na jednym z informacyjnych stendów w czasie wizyty J.Borisowa w AO”UZGA” w Jektierinburgu, i ten że Pan poinformował że technika z Izraela będzie kupowana jeszcze przez 10 lat.
  Jak masz jakieś informacje Szmulu to bardzo bym prosił o podzielenie się nimi.

  Polubienie

   1. >Na tej wizji nadal wyposażony w śrubę napędową a nie pędnik.

    To tylko artystyczna wizja okrętu 🙂 Widziałem podobne dla proj 885M z pędnikiem. To i tak za wcześnie aby spekulować cokolwiek na temat nowego projektu SSN. Oczywiście kolejna generacja rosyjskich SSN może być również wyposażone w śrubę. Dobrze wyprofilowana śruba znacznie redukuje kawitację. Zapewne w tej kwestii też jest widoczny jakiś postęp. Rosja testowała pędniki tak zwane „pump-jet” na okręcie Alrosa oraz zastosowano seryjnie na projekcie 955 więc również rozwijają i tego typu pędniki. Na 885M mamy z tego co widać 7 płatową wolnoobrotową śrubę o prawdopodobnie zakrzywionych płatach w taki sposób by maksymalnie redukować kawitację.

    Polubienie

 8. W/g informacji zwartych w GPW 2018-25 planuje się opracowanie bojowego wozu piechoty morskiej BMMP. Pojazd ma być przeznaczony do dostarczenia piechoty morskiej drogą morską, niszczenia siły żywej,pojazdów opancerzonych oraz oraz ma zapewnić wsparcie ogniowe dla desantu. Podwozie dla tego pojazdu ma stanowić bazę dla innych pojazdów jak kompleksy ZRK, moździerze, pojazdy ewakuacyjne, rozpoznawcze i in.
  Całkiem sporo tych typów BMP może znaleźć się w uzbrojeniu wojsk FR. Należy jeszcze przypomnieć o BMP „Rycar” przeznaczonym do działań rejonach arktycznych, który jesienią ma rozpocząć próby. Pojazd ten ma być napędzany silnikiem turbinowym z elektrycznym przeniesieniem napędu. Silnik ma mieć moc ok. 400 KM, masa pojazdu ponad 20 ton.
  Konstrucja pojazdu ma być przegubowa.
  BMP na bazie „Armaty”.
  BMP „Kurganiec-25”.
  BMP „Bumierang”.
  BMP „Rycar”.
  I ciekawe na jakiej platformie powstanie BMMP ?

  Polubione przez 1 osoba

   1. Ten wóz BMMP ma ponoć wyglądać tak:

    Natomiast zauważcie, Koledzy, ze owa infografika to kompilacja zdjęcia pojazdu zbudowanego w ramach skasowanego programu Expeditionary Fighting Vehicle:

    oraz rysunków róznych wariantów opartych najwyraźniej o podwozie „Kurgańca”.

    Przy okazji: co to jest ten BMP „Rycar”?

    Polubienie

   2. Miałem napisać, że fotka jest bzdetem, ale zapomniałem, pamięć mam dobrą, ale krótką, dzięki za czujność.
    Co do modelu, to myślę, że wątpię, bo to stary model, wątpię, żeby był to wóz o trakcji kołowej.
    hosting

    Polubienie

   3. BMP na podwoziu (lub zbliżonym) jak Tor-y i Pancyr-y w wersjach arktycznych. Czyli coś takiego jak DT-30 lub inne podobne podwozie na bazie którego zbudowano bmp.

    Polubienie

 9. Sześć nowych samolotów MiG-31BSM zostało dostarczonych do 764. pułku lotniczego 14 armii PWO i WWS. Załogi tych samolotów ostatnim czasie przeszły szkolenie w Lipiecku celem zapoznania się z nową techniką.

  Polubienie

  1. Lipa straszna exraffik, ciekawa sprawa bo w przypadku pierwszego okrętu proj. 885 zdjęcia całego kadłuba ukazały się bardzo szybko. Z drugiej strony pierwszy 955 w całej okazałości o ile pamiętam ukazały się dobrych kilka tygodni po ceremonii.

   Polubienie

 10. W 2018 roku WMF Rosji otrzyma dwa atomowe okręty podwodne zmodyfikowanych projektów Jasień-M i Borei-A. Pierwszy z tych okrętów proj. 885M (Kazań) rozpocznie próby już w tym roku , drugi proj. 955A (Kniaź Władimir) będzie zwodowany latem tego roku.
  Może z powodu wysokiego priorytetu jakim jest traktowana flota strategicznego przeznaczenia terminy będą dochowane.

  Polubienie

  1. Te okręty i tak zaliczyły opóźnienie ale teraz powinny raczej wejść do służby w 2018. Chyba, że wodowanie Boreja po raz kolejny przesuną.

   Polubienie

 11. W 2018 roku na wyposażenie wojsk FR zaczną wchodzić zautomatyzowane systemy kierowania brygadami walki radioelektronicznej (WRE-REB) RB-109A „Bylina”. Do 2025 roku planuje się wyposażenie wszystkich brygad REB w ten system. System ten umieszczony jest na 5 pojazdach o podwyższonych zdolnościach terenowych. Wprowadzenie RB-109A spowoduje przyśpieszenie procesu rozpoznania celów (radiostacje, stacje radiolokacyjne, itp.) oraz kierowania procesem ich zakłócania.

  Polubienie

 12. Sześć nowych satelitów systemu „Goniec” zostanie w tym roku dostarczonych zamawiającemu przez ISS. System Goniec-D1M przeznaczony jest do przesyłania danych i świadczenia usług łączności zwłaszcza na terenach pozbawionych innych środków przekazu danych i łączności. System jest w trakcie wdrazania i będzie składał się z 12 niskoorbitalnych satelitów.

  Polubienie

 13. Premier Rosji D. Miedwiediew nakazał utworzenie grup szybkiego reagowania do ochrony linii metra. Specjalne patrole mają całodobowo patrolować obiekty metra i reagować na zagrożenia jakie mogą tam wystąpić. W ciągu 3 miesięcy premier ma zapoznać się z wynikami działania nowych jednostek.
  Taki to jest skutek ostatniego ataku terrorystycznego w Petersburgu. Niestety takie wydarzenia zbliżają nas do większych kontroli ze strony aparatu państwowego, który zmuszony jest, do coraz to nowych kroków mających zapewnić nam bezpieczeństwo, a co nie zawsze może wpływać na nasze dobre samopoczucie z powodu coraz większej kontroli naszego życia. A jakie jest inne wyjście?
  Zradykalizować działania przeciwko terrorystom, a może także przeciwko tym którzy ich popierają?

  Polubienie

  1. To jest pozorne działanie, z uwagi na charakter metra jako bardzo masowego systemu transportu publicznego takie patrole nie mogą zapobiec atakom terrorystycznym, szczególnie w wykonaniu samobójców. Dużo skuteczniejsze byłoby wprowadzenie wiz dla mieszkańców Azji Centralnej, masowo emigrujących legalnie i nielegalnie do FR, bo obecnie chyba największe zagrożenie islamskim terroryzmem w FR będzie z tego kierunku a nie z grubsza rozpracowanego Kaukazu Północnego.

   Polubione przez 1 osoba

   1. A to już było moje lenistwo 🙂 to niedoprecyzowanie . W końcu jesteś tu po to Szmulu by czasami poprawić i doprecyzować 🙂 . Dziękuję.

    Polubienie

 14. Do końca tego miesiąca mają zakończyć się próby samolotu Su-25SM3. Także w tym miesiącu pierwsza partia złożona z kilku samolotów trafi do WKS Rosji celem odbycia prób w jednostce. Zmodernizowane samoloty będą wyposażone m.in. w system nawigacji satelitarnej Głonass oraz system celowniczy SWP-24-25 (Giefiest).

  Polubienie

 15. Na Pardzie Zwycięstwa ma pojawić się parę nowinek. Arktyczne wersje systemów przeciwlotniczych czyli Tor-M2DT, Pancyr-SA oraz pojazdy zabezpieczenia. Jednym ze smaczków może być czołg T-72B3M, który ma zaszczycić swoją obecnością Paradę Zwycięstwa. W Podmoskowiu trwają próby do parady.

  Polubienie

 16. Trzy fotografie i dwa pojazdy prawdopodobnie z przygotowań do defilady 9 maja.
  Jeden to pojazd-wyrzutnia rakiet S-400 5P85SE2 i pojazd rozpoznania chemicznego RChM ?


  Polubienie

  1. >Jeden to pojazd-wyrzutnia rakiet S-400 5P85SE2

   Na paradzie w Moskwie zawsze jechały wyrzutnie 5P85T2 🙂 Jakaś zmiana albo te zdjęcia z przygotowań, ale w innym mieście.

   Polubienie

 17. „Piotr Wielki ” co może nie jest wielką niespodzianką i „Dymitrii Donskoj” co jest jak dla mnie niespodzianką prawdopodobnie będą uczestnikami salonu morskiego MWMS-2017, który ma się odbyć na przełomie czerwca i lipca 2017 w Petersburgu. Załoga okrętu podwodnego już rozpoczęła przygotowania do przebazowania do Kronsztadu. Decyzja ta oczekuje na podpis W.Putina.

  Polubione przez 1 osoba

  1. To już kilka miesięcy temu było wiadome w runecie, teraz się dowiedział mainstream, przy czym dyslokacja Dońskiego, który nie jest okrętem bojowym a jednostką doświadczalną, jest cokolwiek pustym gestem, nawet jak na operację typowo propagandową.

   Polubienie

 18. Jak dla mnie premiera arktycznych Tor-ów i Pancyrów to dwie najciekawsze premiery (o ile czegoś innego nie pokażą) na Paradzie Zwycięstwa.


  Pewnie niedługo plandeki z tych pojazdów znikną 🙂

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s