Publiczna próba parady 9 maja w Moskwie, klip

Pełny zapis przejazdu techniki wojskowej.

Ciekawostką jest fakt, że jeszcze nie ujednolicono malowań pojazdów, oczywiście za wyjątkiem wozów z jednostek arktycznych, S-400 na podwoziach MAZ-543M, ponownie tylko trzy Bumierangi.

 

Reklamy

132 uwagi do wpisu “Publiczna próba parady 9 maja w Moskwie, klip

 1. Zaraz, zaraz jak powinno się nazywać te samoloty dla Egiptu? 31 marca na blogu był MiG-35 (wersja dwumiejscowa), dziś jednomiejscowy (fotografia), ale u źródła podpisane było
  MiG-29M.

  Polubienie

  1. To jest dość skomplikowana kwestia, jedne źródła twierdzą, że Egipt kupił MiG-29M/M2, drugie źródła, że MiG-35/MiG-35D, z zewnątrz trudno te wersje od siebie odróźnić, oczywiście mają m.in. inne stacje radiolokacyjne, ale biorąc pod uwagę, że próby MiG-35 dopiero trwają, to faktycznie zapewne Egipt kupił jednak mniej zaawansowane MiG-29M/M2.

   Polubienie

  1. Jeśli to Su-25SM3, to bez Witebska, chyba, że to takie ujęcie, bo przedni sensor jest widoczny.
   Ps. Wszystko się zgadza, jest Witebsk, zapomniałem, że zdjęcie tego samolotu pojawiło się już w ubiegłym roku.
   hosting

   Polubione przez 1 osoba

 2. Roskosomos ogłosił że zrezygnuje z paru typów rakiet. W odstawkę pójdą z powodu rodzaju paliwa rakiety Rokot powstałe na bazie międzykontynentalnej RS-18 oraz Proton-M (na zamianę przyjdą rakiety Angara) oraz rakiety Zenit-M (ukraińska rakieta) z powodu zerwania więzi łączących oba państwa.
  Roskosomos poinformował również że do 2025 roku na orbicie mają znajdować się 164 aparaty kosmiczne oraz o tym że Rosja ponownie chce wrócić na fotel lidera jeśli chodzi o usługi związane wynoszeniem obiektów w przestrzeń kosmiczną.

  Polubienie

 3. Epopei z PAK DA ciąg dalszy. Pomimo że w/g ostatnich informacji dotyczących programu zbrojeń 2018-2025 raczej małe szanse na jakieś większe prace nad samolotem dziś ukazała się informacja że pierwszy prototyp ma być gotowy na początku przyszłej dekady. Zakończono pierwszy etap prac rozwojowych nad samolotem , obecnie trwają prace nad projektem technicznym a następnie rozpocznie się budowa prototypów i na te prace jest podpisany kontrakt pomiędzy MO a OAK.
  Obecnie prawdopodobnie istnieje drewniana makieta (nie całego samolotu) oraz mniejsze kompozytowe modele. Samolot będzie zbudowany w układzie latającego skrzydła i tu nie przewiduje się innych rozwiązań , układ ten już został zaakceptowany.
  Wiem, że nic nie wiem. Temat trudny do ogarnięcia. Jest zasłona dymna rozdmuchiwana w mediach, tylko co ma zasłaniać to że będzie samolot czy to że go nie będzie.

  Polubienie

  1. Myślę, że obecnie to nawet MO FR nie wie, czy PAK DA znajdzie się w linii, bo jakiś tam prototyp latający to może i będzie.
   Ps. Leog40, proszę umieszczać komentarze w odpowiednik wątkach, pełnowymiarowej makiety PAK DA nie ma, na klipie jest wyłącznie wizualizacja komputerowa, znana od dość dawna.

   Polubienie

  1. >strzelania z kompleksów S-300PM

   Albo i aktualnie PM-2. W sumie wszystkie systemy PM mają być zmodernizowane do standardu PM-2. Pytanie jak przebiega ten proces? Rzekomo już większość systemów jest zmodernizowanych ale ciężko to w jakikolwiek sposób zweryfikować. Tak czy siak między innymi skuteczny zasięg przeciw różnym celom aerodynamicznym ma się zwiększyć do 200km w zależności od wysokości celu, przeciwko balistycznym do prędkości 2800m/s. W sumie do zmodernizowania jest z 24 dywizjony, które mają w składzie na ogół 12 wyrzutni.

   Polubienie

 4. Do piechoty morskiej zaczęły trafiać zmodernizowane kompleksy rozpoznania, kierowania i łączności „Strielec” dzięki którym można będzie naprowadzać na cele nie tylko lotnictwo i artylerię ale także rakiety Ch-35, „Kalibr” i „Oniks”. Kompleks jest kompatybilny z systemami zainstalowanymi na okrętach i innymi wykorzystywanymi przez artylerię i pozwala nakierowywanie rakiet w czasie rzeczywistym. Nowe KRUS „Strieliec” już otrzymał do jednostek rozpoznania 810. samodzielnej brygady piechoty morskiej Floty Czarnomorskiej.

  Polubienie

  1. „kompleksy rozpoznania, kierowania i łączności „Strielec” dzięki którym można będzie naprowadzać na cele nie tylko lotnictwo i artylerię ale także rakiety Ch-35, „Kalibr” i „Oniks”. ”
   To ostatnie nie powiem, bardzo interesujące.
   Ciekawe, w jaki sposób jest to realizowane.

   Polubienie

 5. Zmodernizowany kompleks łączności kosmicznej w Eupatorii na Krymie powrócił do pełnej służby, przy czym jak widać, modernizacja raczej nie dotyczyła całej infrastruktury obiektu.

  Polubienie

 6. W 2018 roku dla WMF ma zostać przekazany atomowy okręt podwodny proj. 09852 „Biełgorod”. Okręt powstał na bazie atomowego okrętu podwodnego proj. 949A. Zmodernizowany okręt jest nosicielem różnego rodzaju głębokowodnych aparatów i batyskafów. Okręt może być wykorzystywany zarówno do misji wojskowych które odbywają się na dużych głębokościach jak i zastosowań cywilnych przy badaniach dna morskiego.

  Polubienie

 7. Nowa wersja Tigra ujawniona, szkoda, że nie wcześniej 🙂

  Raczej nie ulega wątpliwości, że swoje korzenie ma konstrukcji ze zdjęcia poniżej, które z uwagi na słabą jakość nie weszło do materiału w NTW.
  hosting
  W historii rozwoju rodziny pojazdów GAZ-2330 Tigr przeznaczonych dla rosyjskich struktur siłowych pojawiło się co najmniej kilka pojazdów co do których przeznaczenia do dziś wiadomo bardzo niewiele. Należy do nich opracowany w 2011 roku na zlecenie MO FR 4-drzwiowy, opancerzony Tigr-Militaryzacja z charakterystyczną dachową zabudową mieszczącą wyposażenie specjalne.

  Polubienie

 8. Ale artykuł w porządku i co najważniejsze że nie jedno czy dwu stronicowy 🙂 . Więcej takich Szmulu. Może za rok jakaś errata do artykułu o Tigrach , pewnie jeszcze się do tego czasu coś pokaże nowego albo coś się odtajni.

  Polubienie

 9. Pierwszy Mi-35M dla Mali, mam wielki sentyment do tego kraju, albowiem w szkole podstawowej przez pewien czas miałem zajęcia W-F z niejakim Morike Traore, z ówcześnie rządzącego Mali klanu Traore 🙂 Potem ów Pan był w Mali ministrem sportu czy jakoś tak 🙂
  hosting

  Polubienie

  1. Mamy zatem kolejnego użytkownika Mi-35M izd.558, cieszy fakt, że grono odbiorców tej konstrukcji nadal się powiększa.

   Trochę szkoda z drugiej strony, że nie wypaliła swego czasu mniej znana modernizacja Mi-24PK-2/Mi-24WK-2 (Mi-35PM/Mi-35WM) bazująca na elementach kompleksu BREO-24/OPS-24N, KNEI-24E oraz PrWK-24 (de facto była to rozbudowa awioniki Mi-24W/P do standardu Mi-35M, przy czym bez większej ingerencji w sam płatowiec). Mogło to mieć większy sens niż niespecjalnie udany Mi-24PN, choć, jak można się domyśleć, sprawa mogła rozbić się nie tylko o środki ale też m.in. o pozostałe resursy potencjalnie modernizowanych maszyn.

   Polubienie

   1. Co prawda Mi-24W już nie ma w linii, ale Mi-24P jest wciąż sporo, a co więcej widać od czasu do czasu maszyny po remontach, więc z resursem nie jest chyba tak najgorzej. Ale z punktu widzenia nowoczesności floty śmigłowców uderzeniowych SZ FR to koniec końców lepiej, że zdecydowano się jednak na zakupy fabrycznie nowych maszyn, które posłużą, być może cyklicznie modernizowane, ze trzy dekady, jak nie lepiej.

    Polubienie

   1. ZSU-23-4-M4 / M5 pozmieniana elektronika i dodane Igły (trochę jak nasza „Biała”).

    Jako propozycja eksportowa dla użytkowników „zwykłych” Szyłek sukcesu nie odniosły, czy i jeśli tak to ile, jest w służbie – nie wiem.

    Polubienie

   1. Oglądając materiał z T24 uderzało to nawracające nawiązywanie do zwalczania Tomahawków, z drugiej strony… czemu nie, nawet Szyłka nie byłaby bez szans.
    Swoją drogą: kabina kołowego Pancyra jest opancerzona? Na pierwszy rzut oka nie wygląda (choć na logikę powinna chronić choć przed odłamkami).

    Polubienie

 10. Pojawiła się informacja że w czasie prób rakieta kompleksu „Cirkon” osiągnęła w marszu prędkość 8 Ma. Podano także że rakieta będzie korzystać z uniwersalnych wyrzutni UKSK 3S14.

  Polubienie

  1. >Pojawiła się informacja że w czasie prób rakieta kompleksu „Cirkon” osiągnęła >w marszu prędkość 8 Ma.

   No nieźle szkoda, że nie podali więcej szczegółów jak wysokość lotu, zasięg itp. Tak czy siak wygląda na to, że coraz lepiej radzą sobie z technologią scramjet. Nie ma się co dziwić byli w tym pionierami 🙂

   >Podano także że rakieta będzie korzystać z uniwersalnych wyrzutni UKSK 3S14.

   No i widzisz Ex raffiku nasze wątpliwości zostały rozwiane o ile pamiętasz naszą dyskusję 🙂 Czyli pełna unifikacja, przez co nie będzie większego problemu na zainstalowanie 3M22 na różnych platformach, które przenoszą Kalibry/Oniksy.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s