Ćwiczenia jednostki inżynieryjnej „milicji” ŁRL, klipy

Przy okazji ćwiczeń zaprezentowano systemy torujące.

Pokazano systemy UR-77 i UR-83P, co więcej okazało się, że wozów UR-77 „milicja” ŁRL posiada co najmniej kilka, dotychczas ujawniano chyba tylko jeden taki wóz.

Reklamy

41 uwag do wpisu “Ćwiczenia jednostki inżynieryjnej „milicji” ŁRL, klipy

  1. To chyba nie o zapalnik chodziło. Gdy się przyjrzeć to tuż przed trafieniem z jakiegoś powodu pocisk odchylił się od celu. Awaria ? Nie trafił, przeleciał kawałek obok celu więc zapalnik nie miał jak zadziałać.

   Polubienie

  1. Może coś nie tak z naprowadzaniem IR w głowicy. Rzeczywiście robi lekki unik to i zapalnik zbliżeniowy nie zadziała. Choć nie było to jakoś daleko od celu.

   Polubienie

 1. Dokładnie tak, a jak się jeszcze weźmie pod uwagę kiepski stan morale „milicji” i coraz poważniejsze dezercje, tylko w ostatnich dniach z szeregów „milicji” zwiało kilkadziesiąt osób, większość po uzyskaniu dokumentów uznawanych przez FR po prostu emigruje do FR, to takie działanie ma swój wydźwięk. Warto dodać, że „nacjonalizacja” przedsiębiorstw Achmetowa też średnio się udała, Achemtow zwolnił wszystkich zatrudnionych pracowników, część ma się stawić w jego przedsiębiorstwach znajdujących się na Ukrainie, a co najmniej jedno przedsiębiorstwo produkujące sprzęt AGD zwyczajnie zamknął i przeniósł produkcję do Chin.

  Polubienie

  1. Czyli nastroje w DRL i ŁRL coraz gorsze. Nie wiem tylko po co te przerwy w dostawie paliwa. „Milicja” i tak jest na smyczy a takie postępowanie jeszcze bardziej pogorszy nastroje, ale może taki jest właśnie cel. Nie wiadomo co tam z USA ustalali ale odnoszę wrażenie choć może być mylne, iż USA odpuściły trochę w temacie Syrii ? Ciężko nadążyć nad tym wszystkim.

   Polubienie

 2. Ukraina z dniem 25 kwietnia przestanie dostarczać prąd dla obwodu ługańskiego.

  Nie bardzo wierze w taki scenariusz, ale gdyby został wdrożony w życie, to może być „ciekawie”

  Polubienie

  1. I przestali, od północy ŁRL jest bez dostaw prądu z Ukrainy, Kijów zapowiada, że wkrótce zrobi to samo wobec DRL. Co ciekawe, w przypadku ŁRL to elektrownia jest w miejscowości Szczastja, czyli kilka km od linii rozgraniczenia. Gdyby nie WWP i jego decyzje na przełomie sierpnia i września 2014 roku, to by był to obszar zajęty przez „milicję”.

   Polubienie

   1. Jeżeli taki stan się utrzyma, to ŁRL nie ma jak zastąpić tego źródła w bliższej perspektywie.

    Wojentorg może znowu ruszyć.

    Polubienie

   2. Myślę, że wątpię, skoro FR ograniczyła do minimum dostawy paliwa to nie sądzę, żeby miała jakoś reagować na działania Kijowa wobec ŁRL i DRL.

    Polubienie

  2. Nic to nie da że wojetorg ruszy skoro milicja nie jest w stanie prowadzic skutecznych dzialań zaczepnych. Marinka w 2015 pokazała że następna taka akcja skończy się katastrofą. Ukraińcy są silnie okopani i dalej mają przewagę w artylerii.

   Polubienie

   1. Każda operacja manewrowa bez poparcia Kremla nie może się udać, każda operacja manewrowa z poparciem Kremla będzie sukcesem, na tym polega specyfika owej wojny. Ale takiego poparcia nie ma i nie będzie, jak już wielokrotnie pisałem, terytorium DRL i ŁRL będzie się wyłącznie zmniejszać a nie zwiększać, co do Marinki to była to lokalna inicjatywa prowadzona przez o wiele za małe siły.

    Polubienie

   2. Borys Grizłow poinformował że Rosja zabezpieczy dostawy energii elektrycznej dla ŁNR.
    „…В соответствии с действиями властей Украины правительством РФ было принято решение об обеспечении электроснабжения со стороны Российской Федерации в рамках гуманитарной поддержки…”

    Polubienie

 3. FR będzie dostarczać energię elektryczną do ŁRL, ale obecna infrastruktura przesyłowa pozwoli zabezpieczyć jedynie podstawowe potrzeby i konieczne będzie racjonowania dostaw energii, kopalnie i ten przemysł który jeszcze tam funkcjonował raczej już działać nie będzie.
  ŁRL w odpowiedzi przerwała dostawy energii do kilku miejscowości w Obwodzie Ługańskim, które będąc pod kontrolą Kijowa otrzymywały z uwagi na strukturę linii przesyłowych energię elektryczną z ŁRL.
  W przypadku DRL w razie przerwania przez Kijów dostaw energii, co ma nastąpić w najbliższym czasie, sytuacja będzie jeszcze gorsza, bo chyba z FR nie ma żadnej linii przesyłowej energii do DRL.

  Polubienie

  1. Bez wybudowania nowej infrastruktury przesyłowej dostawy energii z FR zabezpieczą jedynie najbardziej podstawowe potrzeby, bez kopalń i przemysłu i z może z kilkoma godzinami dostaw energii w Ługańsku a na prowincji jeszcze mniej.
   Elektrownia w Szczastje znajduje się mniej więcej 3 km od linii rozgraniczenia, kłaniają się głupawe decyzje WWP z lata 2014 roku.

   Polubienie

   1. Oby ludziom do domów dostarczono, choćby tylko w takiej ilości żeby mogli jakoś egzystować.
    Może później sytuacja w jakiś sposób zostanie opanowana. Najważniejsi ludzie.

    Polubienie

   2. No to sytuacja wygląda dla ŁRL i DRL bardzo nieciekawie. Padnie im resztka przemysłu itp ludziom energia elektryczna będzie racjonowana. Nie wygląda to dobrze jeśli chodzi o przyszłość „republik” Tak raczej za długo nie można egzystować. Hmm ciekawe co dalej.

    Polubienie

 4. Wątpię, żeby FR była skłonna wyłożyć setki mln USD na zbudowanie infrastruktury energetycznej dla DRL i ŁRL, skoro do tej pory nawet kopiejki nie wydała na poprawę stanu gospodarki czy infrastruktury owych bytów, cała polityka FR wobec DRL i ŁRL opiera się na ich czasowym charakterze i musiałaby ulec zupełnej zmianie.

  Polubienie

 5. Dziś KamAZ „milicji” został poderwany na minie, jeden zabity.
  Codziennie straty ponoszą obie strony, sytuacja chyba zmierza w stronę kolejnego przesilenia, zapewne w okolicach Dnia Zwycięstwa.
  hosting

  Polubienie

 6. „Milicja” pod ostrzałem rządowych oddała ostatnie pozycje obronne w tzw. strefie przemysłowej w rejonie Awdiejewki, terytorium DRL ponownie się zmniejszyło, siły rządowe mają już w takim razie kolejne pozycje, nie licząc północno-zachodniej części płyty lotniska, praktycznie na rogatkach Doniecka.

  Polubienie

 7. Reklamówki zachęcające do służby mające niewiele wspólnego z rzeczywistością, w praktyce od wielu miesięcy obie „milicje” się wyłącznie cofają w terenie a sytuacja społeczno-gospodarcza obu bytów jest katastrofalna, obecnie już znacznie gorsza niż na Ukrainie.

  Polubienie

 8. Incydent bojowy na „łuku switłodarskim”, Ukraińcy chcieli przejąć kolejne kilkaset metrów kwadratowych terytorium ŁRL, względnie przeniknąć pozycje „milicji” chciała grupa rozpoznawczo-dywersyjna, ale „milicja” utrzymała pozycje, zginęło trzech żołnierzy ukraińskich, straty „milicji” nie są znane. Tak jak przypuszczałem, z okazji 9 maja Kijów będzie eskalować sytuację, nie wykluczam ostrzału artyleryjskiego rejonów Doniecka.
  Ps. Klip „milicji” ŁRL, drastyczny, to była grupa dywersyjna, co ciekawe umundurowana na podobieństwo „milicji”.

  Polubione przez 1 osoba

 9. Dziś w Doniecku i Ługańsku odbyły się ostatnie próby do Parad Zwycięstwa, sprzęt został odmalowany, pojawiło się też kilka nowinek, acz tych bardziej drugoplanowych, m.in. BREM-1.
  hosting

  Polubienie

 10. Ok dzięki za sprostowanie.
  Co do RQ-4 ostatnio coraz intensywniej latają w okolicach linii rozgraniczenia czy też ostatni przypadek blisko wód terytorialnych Krymu. Ciekawe.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s