Próba Parady Zwycięstwa z Wierchniej Pyszmy

Czyli z punktu widzenia miłośników techniki zabytkowej z czasów II Wojny Światowej najciekawszej imprezy 9 maja w całej FR.

Dużo ciekawych wozów, Rudy 102 tradycyjnie też jest.

Reklamy

103 uwagi do wpisu “Próba Parady Zwycięstwa z Wierchniej Pyszmy

 1. Próba Defilady Zwycięstwa w Kerczu, imprezą dowodzi były dowódca 501. samodzielnego batalionu ukraińskiej piechoty morskiej, pułkownik Aleksandr Sajenko, który formalnie w lutym 2014 roku przeszedł na stronę FR, trochę migawek sprzętu, trochę migawek z życia ludności cywilnej pod rosyjską okupacją.

  Polubienie

 2. W tym roku do ZWO trafiło ponad 110 czołgów i innych pojazdów opancerzonych oraz ponad 100 innych pojazdów w tym specjalnych i pojazdów wielozadaniowych.
  Łącznie w tym roku otrzymano ponad 1500 różnego rodzaju techniki wojskowej.
  Na ren rok w ZWO przewidziano dostawy takiej techniki wojskowej m.in. jak zmodernizowane T-72B3, RSZO Tornado-G, samoloty Su-34, Su-35S, Su-30SM, śmigłowce Ka-52, Mi-28UB, kompleksy przeciwlotnicze S-400 oraz Buk-M3.

  Polubienie

 3. Ciekawe fotki pocisku 15A18M o znanym oznaczeniu R-36M2.

  Już bez części głowicowej podczas wyciągania z TPK.

  Tu jeszcze w TPK.

  Oraz po wyciągnięciu.

  Polubienie

 4. Kolejny odcinek FGFA. W drugiej połowie roku a zostać podpisany kontrakt pomiędzy Rosją a Indiami na utworzenie szczegółowego projektu samolotu FGFA. Przekazujący te informacje w sposób pokrętny tłumaczył przekaz technologii Indiom (co było powodem przyhamowania decyzji dotyczących samolot ze strony Indii) że i Rosja i India są równouprawnionymi partnerami i obie strony mają pełny dostęp do tych technologii. Wygląda że Rosja mogła ustąpić.

  Polubienie

 5. Bangladesz prawdopodobnie podpisał kontrakt na zakup w Rosji 8 samolotów Su-30SME (eksportowa wersja Su-30SM) z opcją na 4 kolejne.

  Polubienie

 6. Już w 2018 roku może wzbić się w powietrze aerostat przeznaczony dla obrony przeciwrakietowej „Atlant” firmy Awgur (elektronikę dla aerostatu opracowuje KRET). W chwili obecnej opracowywane są 3 wersje, o udźwigu 16, 60 i 170 ton. Aerostat będzie miał możliwość wznoszenia się na wysokość 10000 m co wystarczy na śledzenie głowic rakietowych przeciwnika w etapie końcowym lotu i na etapie rozpędzania.
  W opracowaniu znajduje się również bezpilotowy aerostat „Bierkut” który będzie mógł osiągać pułap 20000-23000 m i czas przebywania w powietrzu 3-4 miesiące. Taki pułap pozwoliłby na zapewnienie łączności komórkowej w promieniu 760 km przy kosztach nieporównywalnie mniejszych od kosztów satelity. Aerostat miałby być wykorzystywany również do fotografii lotniczej i monitoringu dużych obszarów. W zastosowaniach wojskowych w łączności, WRE oraz PWO i PRO i in. Napęd tego aerostatu stanowiłby baterie słoneczne.

  Polubione przez 1 osoba

 7. Jako 2027 rok podano datę przezbrojenia wszystkich dywizji RWSN w rakiety piątego pokolenia. Chodzi tu przede wszystkim o rakiety Sarmat. Przezbrojenie w rakiety RS-24 i RS-26 jest kontynuowane.
  Ciekawe co z tym Sarmatami, kiedy tak naprawdę będą mogły znaleźć się w linii. Próby nie są zakończone a producent już chyba jest gotowy do rozpoczęcia produkcji.

  Polubienie

  1. >Przezbrojenie w rakiety RS-24 i RS-26 jest kontynuowane.

   RS-26 nie wchodzi obecnie na uzbrojenie.

   >Próby nie są zakończone a producent już chyba jest gotowy do rozpoczęcia produkcji.

   Próby nawet nie są rozpoczęte. Tak więc wejście RS-28 do linii cały czas się oddala.

   Polubienie

   1. „К грунтовым ракетным комплексам относятся „Ярс” и „Рубеж”, которые сейчас поступают на перевооружение полков РВСН под Иркутском, Йошкар-Олой, Козельском и Новосибирском”
    czyli……… jak to rozumieć. Z drugiej strony z nazwami jest troszeczkę pomieszane bo Jars-M to chyba nazywany Rubież to RS-26.
    Czy coś pokręciłem 🙂

    Polubienie

   2. >czyli……… jak to rozumieć. Z drugiej strony z nazwami jest troszeczkę pomieszane bo Jars-M >to chyba nazywany Rubież to RS-26.

    Jars-M czasami pojawiał się jako alternatywna nazwa RS-26 Rubież ale diabli wiedzą czy to ten sam pocisk 🙂 Generalnie Rubież miał już wejść do służby w 2015. Do dziś nie pojawiła się żadna informacja, że kompleks wszedł na wyposażenie RWSN nie wspominając o braku zdjęć itp. Zresztą co ciekawe nie ma nawet żadnych materiałów w postaci klipów czy zdjęć z testów tego tajemniczego pocisku. Gdyby RS-26 wchodził do służby powinno pojawić się oficjalne info. Pociski miały wejść do służby w regionie Irkucka. Ciekawe sprawa. Pojawiła się kiedyś też informacja, że pocisk miał mieć zmieniony nośnik i stąd te opóźnienia.

    Polubienie

 8. W 2016 roku próby państwowe przeszły 3 nowe stacje radiolokacyjne Woroneż w Orsku, Barnaule i Jenisiejsku, kolejne 3 przeszły modernizacje w Baranowiczach, Murmańsku i Peczorze co pozwoliło na przykrycie polem radarowym całej przestrzeni powietrznej Rosji, umożliwiając ostrzeżenie o ataku rakietowym z dowolnego kierunku. W trakcie budowy jest kolejna stacja radiolokacyjna Woroneż-DM, która w przyszłości zamieni starszą stację zapewniającą ochronę północnych terenów Rosji.

  Polubione przez 1 osoba

 9. W Teodozji na Krymie w przeciągu najbliższych lat zostanie sformowany desantowo-szturmowy pułk wchodzący w skład 7 dywizji desantowo-szturmowej (górskiej) dyslokowanej Noworosyjsku.

  Polubienie

  1. O! Ciekawostka.
   Wiadomo może, jaki ma mieć numer, ew. jakieś źródło rosyjskojęzyczne można prosić?
   Nb. w Woroneżu ma być sformowana w tym i w przyszłym (przesunięcie z planowanego 2016, ale ponoć wszelkie decyzje pozostają w mocy) 345 Brygada Pow-Des – następca słynnego 345 Pułku Pow-Des.

   I tak przy okazji – czy obiło się wam o uszy, czy może faktycznie w Bierdsku będzie odtwarzana 67 Brygada Specnazu, rozwiązana w 2009 roku? Coś takiego wyczytałem w okolicach 2012 roku, ale od tej pory w sumie cisza…
   https://www.strategypage.com/htmw/htsf/20120606.aspx#startofcomments

   Polubienie

   1. Link
    https://ria.ru/defense_safety/20170508/1493889937.html
    ale jeszcze ze stycznia informacja
    „…В 2017 году на территории Крыма будет развернут десантно-штурмовой батальон, на базе которого в последующем будет сформирован 3-й полк 7-й десантно-штурмовой дивизии…” która tłumaczy że to prawdopodobnie 3 pułk

    Polubienie

  1. Się chyba wyjaśniło – „trzeci” jako „dodatkowy do dwóch”, z numerem 97 – nawet w rosyjskiej wiki o 7. DPD jest info; zaś sama informacja o formowaniu najpierw batalionu, a potem pułku, pojawia się już od początków 2016 roku (info za Szamanowem, dowódcą WDW).
   Na blogu bmpd też było…
   Co najwyżej jest zamieszanie, czy ten pułk już jest, czy dopiero się formuje w oparciu o ten jeden batalion; na pewno jest już wskazany na wikipedii.ru jako istniejący (czyli pewnie wyszedł rozkaz, a jednostka w trakcie formowania).

   Polubienie

   1. Troszeczkę poplątane trzeba by było dokładnie z kilku źródeł z datami wszystko posklejać i pewnie wyszło by tak jak trzeba. 🙂

    Polubienie

  1. A to całkiem możliwe – najpierw sformowali jeden batalion, a teraz w ramach rozwijania całego pułku formują kolejny. I potem pewnie pójdzie reszta, czyli spokojnie do 2020 roku będą mieli pełen pułk.

   Aż jestem coraz bardziej ciekaw, czy ponownie sformują 77. Brygadę PM na Morzu Kaspijskim… bo „materiał wyjściowy” jak najbardziej mają.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s