WKS praktycznie zakończyły działania bojowe w Syrii

Z dniem 1 maja zakończyły się loty bojowe WKS w Syrii w związku z porozumieniem o wprowadzeniu stref deeskalacji.

Rosyjska interwencja w Syrii chyba jednak tym razem zmierza do jakiegoś finału, obecność wojskowa zostanie, ale ewentualna aktywność bojowa sił lądowych i lotnictwa to już tylko Hims i Dajr az-Zaur, jako obszary nie objęte najnowszym porozumieniem, praktycznie cała reszta Syrii albo została objęta obecnym porozumieniem, albo były to obszary na których już nie toczyły się walki.

Reklamy

101 uwag do wpisu “WKS praktycznie zakończyły działania bojowe w Syrii

 1. Tygrysy są już bezpośrednio pod miastem Maskanah w wschodniej części prowincji Aleppo.
  Dziś przeczytałem z informacji twitterowych, że PI rozpoczęło z tego miasta ewakuacje. Nie wiem czy to prawda, lecz walki w tej części prowincji nie potrwają długo.

  Polubienie

  1. Są doniesienia które pojawiają się już od wczoraj, że Amerykanie wraz ze swoimi umiarkowanymi islamistami wycofali się do Jordanii.
   Wszystko wskazuje, że być może milicje irańskie wraz z Syryjczykami dojdą jeszcze dziś do Al Tanf.

   Polubienie

 2. Zniszczony przez WKS konwój PI, nowe ujęcia, dotychczas nie pokazywane strzelania Ka-52 z Wichrów i nie tylko.

  Ps. Wg MO FR konwój składał się m.in. z 32 technicalsów, siły te zostały przepuszczone z Rakki przez wspierane przez USA siły kurdyjskie w celu zaatakowania Palmiry.

  Polubione przez 1 osoba

   1. Co prawda nie wszystkie bombki były w osi konwoju, ale nawet te z boku wystarczyły do całkowitego obezwładnienia przemieszczających się sił, z taktycznego punktu widzenia przemieszczające się siły zostały zniszczone, MO FR twierdzi, że zabito około 120 islamistów.

    Polubienie

 3. Kolejne strzelania Wichrów z Ka-52, ostatni klip to nocne strzelanie z 4,2 km, widać, że jest to jednak pewne wyzwanie dla termowizji i w warunkach europejskiego pola walki poprawna identyfikacja celu mogła by być problematyczna z takiej odległości w nocy, acz obecnie w testach jest już optyka nowszej generacji dla Ka-52.

  Polubienie

 4. Kalibry ponownie w użyciu. Fregata „Admirał Essen” oraz okręt podwodny „Krasnodar” z rejonu Morza Śródziemnego zaatakowały pociskami manewrującymi „Kalibr” pozycje islamistów w rejonie wschodniej Palmiry. Prawdopodobnie wystrzelono 4 rakiety.

  Polubienie

  1. Po tylu miesiącach bombień w rejonie Palmiry można mieć uzasadnione wątpliwości czy porażone budynki faktycznie były celami wartymi ataku, już nawet nie Kalibra, bo Kalibra to tam nic nie ma wartego i te strzelania mają jedynie charakter szkolny w związku z tym, że strzelały jednostki dotychczas nie strzelające Kalibrów w Syrii, bo walor propagandowy takich działań też już jest niespecjalnie znaczący.
   Tzw. cele na terenie przepompowni T3 około 40 km na wschód od Palmiry.
   hosting

   Polubienie

   1. Czyli taka „sztuka dla sztuki”? Czyli można to potraktować jako po prostu trening w warunkach zbliżonych do bojowych (a zbliżonych bo brak przeciwdziałania ze strony atakowanych)?

    Polubienie

   2. Z grubsza tak, ot taki trening mający jakiś tam walor ciut większy niż taki sam trening na poligonie, czyli trening bez przeciwdziałania środków WRE i OPL przeciwnika, na początku użycia Kalibrów w Syrii dochodził jeszcze znaczący walor propagandowy, ale obecnie już się takowy wyczerpał.

    Polubienie

   3. >Z grubsza tak, ot taki trening mający jakiś tam walor ciut większy niż taki sam trening na >poligonie, czyli trening bez przeciwdziałania środków WRE i OPL przeciwnika.

    Z drugiej strony na poligonie mogą sobie przećwiczyć warianty z różnym poziomem przeciwdziałania OPL, WRE, lotnictwo( które z kolei ćwiczy zwalczanie pocisków manewrujących) itp można zasymulować bardziej realne pole walki 🙂

    Polubienie

   4. Nie dość precyzyjnie się wyraziłem, chodziło mnie o trening na poligonie w wariancie bez przeciwdziałania, bo oczywiście można sobie stworzyć na poligonie warunki z przeciwdziałaniem jakim się chce.

    Polubienie

 5. Tymczasem na Filipinach ichnia policja i wojsko wykazują się zdolnościami bojowymi i morale w starciu z PI na poziomie walecznych sił zbrojnych państw z rejonu Zatoki Perskiej w starciu z Huti.
  hosting

  Polubienie

 6. WKS zbombiły kolejny konwój PI wypuszczony z Rakki w celu podjęcia walki z siłami rządowymi w rejonie Palmiry, zniszczono 61 pojazdów w tym 16 technicalsów z moździerzami i 8 cystern.

  Polubienie

 7. MO FR opublikowało raport dotyczący ubiegłorocznej katastrofy Tutki pod Soczi. Wykluczono wszelkie problemy techniczne, w tym także niepoprawne załadowanie samolotu, prawdopodobna przyczyna to utrata przez dowódcę załogi orientacji przestrzennej podczas nocnego lotu nad morzem i wprowadzenie samolotu z lotu wznoszącego w zniżanie. Możliwe przyczyny utraty orientacji przestrzennej to zmęczenie dowódcy załogi i nieodpowiednie nawyki podziału uwagi i kontroli naboru wysokości podczas startu maszyny.

  Polubienie

 8. W Daraa silne ataki WKS i „rządowych”(pewnie nie długo pojawią się filmy) prawdopodobnie szykujące grunt pod oczekiwaną ofensywę.
  WKS…


  I beczka z syryjskiego śmigłowca

  Polubienie

  1. Tygrysy okrążyły miasto Maskanah w wschodniej części prowincji Aleppo.
   PI jest w zdecydowanym odwrocie trochę mi to przypomina sytuacje SAA z przeszłości które również walczyło ze wszystkimi i wszędzie oddawało teren.

   Polubienie

 9. USA uzgodniły z FR, że teren w promieniu 70 km od Al-Tanf jest strefą niedostępną dla sił rządowych, i to by było na tyle mrzonek, że rządowi zajmą Al-Tanf.
  Ps. Klip z białym fosforem w Mosulu, nieoficjalnie to nie USA, ale rządowe moździerze, nie jestem przekonany, ale może i tak.

  Polubienie

  1. >USA uzgodniły z FR, że teren w promieniu 70 km od Al-Tanf jest strefą niedostępną dla sił >rządowych, i to by było na tyle mrzonek, że rządowi zajmą Al-Tanf.

   O kolejny „matecznik” dla terrorystów…

   Polubienie

 10. W końcu rządowi zajęli miasto Maskanah. Miasto było puste. Po tym zajęciu można śmiało powiedzieć, że PI w zasadzie wycofało się z prowincji Aleppo.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s