Strzelania Iskanderów-M SZ FR w Tadżykistanie

Ciekawe ujęcia, warto zerknąć.

Chyba kiedyś ktoś się zastanawiał na blogu, po co te stelaże z przodu wozów, jak widać zakłada się na nie siatki maskujące, gdy wozy znajdują się na pozycjach bojowych.

Advertisements

115 uwag do wpisu “Strzelania Iskanderów-M SZ FR w Tadżykistanie

 1. Rosyjska flota planuje w przyszłości wejść w posiadanie 40 trałowców (co było wcześniej wiadome) wykonanych (kadłub) z włókna szklanego. Trałowce te budowane są w S-N SSZ w Petersburgu, gdzie mają powstawać dwa takie okręty jednocześnie dlatego planuje się budowę tych okrętów na obiektach stoczniowych na Dalekim Wschodzie. Obecnie w składzie WMF znajduje się jeden okręt tego projektu trzy są w budowie. Chęć przeniesienia części produkcji w nowe miejsce pewnie tłumaczone jest logistyką a w późniejszym czasie, i obsługą, i pracami remontowymi.

  Lubię to

 2. Pierwsza Armia PWO-PRO WKS otrzyma w tym roku 4 zmodernizowane systemy S-300PM2 oraz kilka batalionów kompleksów Pancyr-S2. Oprócz tego stacje radiolokacyjne (m.in. Podliot), punkty dowodzenia i kierowania i przetwarzania danych (np. Fundament) oraz wiele innych wzorów techniki związanych z tym rodzajem wojsk.

  Lubię to

 3. Dzisiaj nad Bałtykiem prawdziwa Zimna Wojna, w powietrzu sporo WKS, myśliwce i maszyny WRE, i jeszcze więcej NATO, B-52, B-1B, myśliwce, i wszyscy się nawzajem przechwytują, i jedni i drudzy przenoszą na węzłach uzbrojenie powietrze-powietrze.
  hosting

  Lubię to

  1. No nieźle dawno nie było takiego ruchu w regionie. NATO przeprowadza ćwiczenia. No i generalnie spory ruch maszyn szpiegowskich USA jest ostatnio w rejonie granic FR. Jeszcze tylko 941 brakuje na Bałtyku ( choć wiadomo, że okręt już nie jest w czynnej służbie) ale to dość znany relikt Zimnej Wojny 🙂

   Lubię to

   1. Akurat 941 płynie do Pitera jako atrakcja wystawowa.
    Tymczasem Szojgu taki czołg pokazywali kilka dni temu na kolegium MO FR, i bądź tu mądry, bo bazą nie jest obecny T-72B3M.
    hosting

    Lubię to

   2. >Akurat 941 płynie do Pitera jako atrakcja wystawowa.

    Fajnie byłoby na żywo zobaczyć tego kolosa 🙂 Ciekawe czy będzie możliwość zwiedzenia wnętrza ? Choć wątpię.

    Lubię to

   3. Okręt, podobnie jak wszystkie inne jednostki prezentowane przy okazji IMDS będzie dostępny dla zwiedzających, choć być może z jakimiś ograniczeniami.

    Lubię to

  2. Nie wiem na ile to wiarygodne ale USA przerzuciło do Wielkiej Brytanii bombowce B-2.
   Czy będą próbowały zbliżyć się do granic Rosji? Prowokacja?

   Lubię to

   1. B-2 biorą udział w ćwiczeniach z tym, że mało prawdopodobne by latały gdzieś w pobliżu granic Rosji i na Bałtyku jak B-1 i B-52.

    Lubię to

 4. Zakłady lotnicze w Ułan Ude przekazały wojsku przed terminem nową partię śmigłowców Mi-8AMTSz. Śmigłowce po przebyciu testów zostały przebazowane w miejsca dyslokacji.

  Lubię to

   1. Z tymi numerami to coś dziwnie jest ostatnio, nawet śmiglaki w linii niekiedy nie mają numerów rejestracyjnych, np. te z Gromowa latają zupełnie bez numerów.
    hosting
    hosting
    hosting

    Lubię to

   2. No rzeczywiście brak numerów. Myślałem że to tylko na tych nowych jeszcze nie ma numerów,w sumie nie zwracałem na to uwagi ponieważ raczej zawsze były.

    Lubię to

 5. W końcu kwietnia w skład 22. gwardyjskiego IAP 303 mieszanej lotniczej dywizji 11 armii WWS i PWO weszły 3 zmodernizowane samoloty MiG-31BM z numerami bocznymi „niebieskie 59, 66 i 67”. W poprzednich latach pułk otrzymał 14 zmodernizowanych myśliwców MiG-31BM. Pułk stacjonuje na lotnisku Centralnaja Ugłowaja w Kraju Nadmorskim na Dalekim Wschodzie.

  Lubię to

   1. Szmul, a w planach jaka liczba jest samolotów do modernizacji? Kiedyś spotkałem się z wersją, że wszystkie które posiadają.

    Lubię to

 6. Holding „Roselektronika” opracował pasywny kompleks wykrywania i rozpoznania do ochrony ważnych obiektów. Zasięg kompleksu w zależności od rodzaju celu (wykrywa cele powietrzne, naziemne i nawodne) wynosi do 100km . Kompleks korzysta z sygnałów telewizyjnych (DVB-T2) oraz radiowych FM.

  Lubię to

 7. KRET opracowuje system WRE (REB) który będzie montowany w miejsce głowicy bojowej w rakiecie. System ten ma imitować grupowy atak rakietowy.
  „Są tak zwane fałszywe aerodynamiczne cele. Na nich montowane są specjalne systemy WRE (REB). System może stwarzać wyobrażenia grupy samolotów lub rakiet skrzydlatych wykonujących fałszywy nalot bądź atak. Prace są nad systemem są na końcowym etapie”-poinformował dyr. KRET.

  Lubię to

  1. A nie używali czegoś takiego (albo przynajmniej głowic zagłuszających) na rakietach systemu K-10/K-26 przenoszonych niegdyś przez Tu-16?

   Lubię to

   1. Jeśli pójdą tym tropem to mogą się pojawić wyspecjalizowane rakiety podświetlające z dużego pułapu trudnowykrywalne cele rakietom atakującym.

    Lubię to

 8. Wojska radiotechniczne WKS planują modernizację radiolokacyjnych kompleksów Niebo-M.
  Kompleks ten składa się z 3 radiolokatorów pracujących w 3 zakresach (metrowym-Niebo-SWU, decymetrowym- Protiwnik-G, centymetrowym-Gamma-S1)
  W sumie to są całkiem nowe kompleksy ciekawe co tam mogą przy nich zmajstrować?

  Lubię to

 9. „Suworowskij natisk” – rywalizacja czołgistów na poligonie Prudboj pod Wołgogradem.

  PS. A teraz czas na Astrologa. NTW z czerwca wyjątkowo wcześnie i wyjątkowo interesująca.

  Lubię to

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s