Baza Chmiejmim

Nowy odcinek znanego cyklu Zwiezdy, tym razem dotyczący działań rosyjskiego kontyngentu w Syrii.

Jest wiele ciekawych ujęć, z pewnością materiał wart obejrzenia.

Reklamy

88 uwag do wpisu “Baza Chmiejmim

  1. Klip z Arak z dziś, w takim razie można uznać, że wioska, a właściwie jej ruiny, została zajęta przez rządowych, reporter mówi o tym, że że wioska została zajęta w pełni „dziś w nocy”, czyli zapewne w nocy z 15 na 16 czerwca.

   Polubienie

 1. Są informacje ,że WKS dorwał przywódcę PI w mieście Rakka .
  Tygrysy dziś też odwaliły kawał dobrej roboty.
  Zajęły parę miasteczek i pola ropy i gazu.

  Polubienie

 2. Okazuje się, że FR dokonała agresji na Syrię.

  Sankcje są wymierzone „w kluczowe sektory rosyjskiej gospodarki i w osoby, które dokonywały cyberataków” – informowała Associated Press. Według agencji senatorowie, którzy poparli sankcje, wskazywali również na rosyjską agresję w Syrii (…).

  Polubione przez 1 osoba

  1. Pewnym siłom w USA chyba bardzo zależy na coraz większym przypieraniu FR do ściany poprzez nakładanie kolejnych sankcji. To też znajdują coraz bardziej absurdalne powody. A to agresja na Syrią a to jak ujął to Senator McCain atak na amerykańską demokrację za co FR ma być ukarana.

   Polubienie

 3. Gdy najnowszy pakiet sankcji wejdzie w życie FR będzie już zupełnie pod ścianą, bo są to bardzo, ale to bardzo ciężkie sankcje, przede wszystkim praktycznie eliminujące rosyjski sektor energetyczny z rynku, czyli konkurenta amerykańskiego przemysłu energetycznego, oraz, choć w tym w przypadku to bardziej chodzi o symbolikę, czyli np. brak możliwości brania udziału w wystawach międzynarodowych, także obronny oraz całkowicie odcinające przemysł od zagranicznych kredytów. Po wejściu tych sankcji jakiekolwiek interesy z FR będą mogły prowadzić już tylko i wyłącznie państwa, czy też podmioty gospodarcze z państw, nie znajdujące się pod takim czy innym wpływem USA, a takich państw jest bardzo niewiele. Kolejny krok po tych sankcjach to już zostaje tylko odłączenie rosyjskiego systemu bankowego oraz pełne embargo handlowe. A następnie kroki dyplomatyczne, najpierw obniżenie rangi stosunków dyplomatycznych a dalej ich zerwanie.

  Polubienie

  1. Kiedy te sankcje mają być ostatecznie zatwierdzone do wdrożenia ?
   USA idzie na bardzo ostrą konfrontację gospodarczą z FR. Wygląda na to, że i tak mimo dość słabej pozycji FR na arenie międzynarodowej chcą spróbować sprowadzić ich z z powrotem do lat 90? Czy też próba wywołania niepokojów społecznych w FR czy też wśród oligarchów powiązanych z władzą itp.Choć na razie brzmi to absurdalnie kto wie do czego dalej będą się posuwać w sankcjach tak jaj piszesz odłączenie rosyjskiego systemu bankowego itp. To już wyjątkowo wrogie akty.
   Jak widać przerwanie działań w Donbasie, ograniczanie operacji w Syrii itp umizgi do zachodniego „partnera” niewiele dały o ile sankcje wejdą w życie. Jak jest wola polityczna to pretekst się zawsze znajdzie choćby te aktualne absurdy, które słyszymy. Mimo tych kroków mogą skończyć z bardzo silnymi sankcjami sektorowymi. Nieciekawie to wygląda. Nie wierzyłem, że stosunki USA-FR się poprawią ale nie sądziłem, że mogą się jeszcze znacznie bardziej pogorszyć.

   Polubienie

   1. Sankcje musi jeszcze klepnąć Izba Reprezentantów, ale to formalność, oraz podpisać Trump, ale nawet jeśli nie podpisze, to w pakiecie sankcji jest zapis de facto blokujący jego weto, nawet jeśli nie udało by się takiego weta odrzucić, choć nie ma takiej możliwości, by weto nie zostało odrzucone bo przewaga głosów za sankcjami jest olbrzymia, w Senacie tylko dwóch było przeciwko. Czyli Kongres się zabezpieczył, żeby sankcje na pewno weszły w życie, albowiem owe sankcje gospodarczo i politycznie są przeciwko FR, ale politycznie to poniekąd są także przeciwko Trumpowi, żeby w praktyce zablokować jego administracji możliwość kształtowania własnych relacji z FR, oczywiście o ile była taka wola, bo mam pewne wątpliwości czy Trump faktycznie chciał choć trochę poprawić stosunki z FR, albowiem po swoim wyborze w praktyce nie uczynił nawet jednego gestu by tak się stało. Mnie najbardziej zaskoczyło, że WWP wciąż powtarza swoją mantrę, że USA to partner i chce przyjaznych stosunków i liczy na poprawę tych stosunków choć nawet dziecko widzi, że nic z tego nie będzie i USA wcale nie zależy na poprawnych stosunkach z FR, jak to powiedział pewien izraelski komentator, urodzony w ZSRR, sympatyzujący z FR i często występujący w rosyjskich mediach, plują na was a wy mówicie, że to deszcz pada. I coś w tym jest. Jeśli dane państwo nie działa w sposób maksymalnie asertywny w stosunku do swoich możliwości, będzie zawsze spychane do narożnika. FR prowadzi nieudolną politykę zagraniczną i zbiera tego owoce.

    Polubione przez 1 osoba

 4. Natarcie SAA w Daraa.

  PS. USA stały się hegemonem i jeśli co im stoi na drodze to po prostu to usuwają. Nie ważne czy maja rację czy nie, i wszystkie wartości też nie są ważne jeśli nie jest to zgodne z ich interesem. Kiedyś ktoś powiedział „gospodarka głupcze” teraz moim zdaniem lepsze by było „media głupcze” bo tak omamia i ogłupia całe narody. Jak z tego wyjdzie Rosja o ile wprowadzą sankcje należałoby zapytać z jakim konsekwencjami spotkają się kraje które tych sankcji nie poprą (chyba będą musiały).

  Polubione przez 1 osoba

  1. Generalnie kraje w UE są mocno przeciwko. Ale jak wiadomo UE jest pod silnym wpływem USA a tym bardziej nie mają nic do powiedzenia odnośnie amerykańskiej polityki zagranicznej. Do tego USA zależy do tego aby zredukować powiązania gospodarcze UE i FR.

   Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s