F/A-18E zestrzelił syryjskiego Su-22

Incydent miał miejsce w prowincji Ar-Rakka.

Im bliżej klęski PI, tym chyba coraz bliżej nowego etapu tzw. wojny domowej w Syrii, czyli otwartego wsparcia zbrojnego przez USA tzw. sił umiarkowanych w walce przeciwko wojskom rządowym. I jednoczesnego postawienia FR w skrajnie trudnej sytuacji w Syrii.

 

Advertisements

33 uwagi do wpisu “F/A-18E zestrzelił syryjskiego Su-22

 1. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale rakiety zostały wystrzelone z terytorium Iranu.(rakiety balistyczne średniego zasięgu)
  Ciekawe czy USA posunęły by się do zestrzelenia samolotu rosyjskiego gdyby tam znalazł się?

  Lubię to

 2. Pociski zostały wystrzelone z bazy w Kermanszach, o ile dobrze napisałem nazwę.
  Su-22 został zestrzelony po tym jak rzekomo zbombił SDF, obecnie w rejonie trwają już podobno poważne walki rządowych z SDF.
  Może i nie, ale z drugiej strony przecież i tak FR by w żaden sposób nie była zdolna odpowiedzieć, skoro swego czasu nic nie zrobiła bez porównania mniej znaczącej Turcji.
  Generalnie protektor umiarkowanych może w Syrii wszystko, zaś rzekomy protektor rządowych z każdym kolejnym incydentem ma pokazywane, że nie może nic. Do czasu wyborów prezydenckich w FR będzie miał WWP dwa duże sprawdziany w Syrii i w Donbasie, tak to zaczyna wyglądać.
  Ps. Jest potwierdzenie przez USA. Mamy w takim razie jednostronną strefę bez lotów, póki co dla lotnictwa rządowego od dziś w prowincji Rakka, jeśli w rejonie jest SDF. FR po raz kolejny pokazano miejsce w szeregu, inicjatywę w Syrii zdecydowanie przejmują USA, które będą zapewne na bieżąco wprowadzać kolejne „strefy deeskalacji” w razie potrzeby.

  Lubię to

 3. Rosja z dniem 19 czerwca zaprzestaje współpracy z USA dotyczącej zapobieganiu incydentom nad Syrią. Czy to coś zmieni? Amerykanie nie wykorzystali tego kanału przed zestrzeleniem syryjskiego samolotu czyli śmiało można powiedzieć, że takie umowy są warte…….

  Lubię to

  1. To już chyba kolejny raz o ile się nie mylą? Nic to nie zmieni szczególnie, że za parę dni, być może znów wznowią „współpracę”. FR ostrzega też, że będzie strzelać do samolotów koalicji w swojej strefie. Oczywiście… gorzej jak USA zechce ich sprawdzić.

   Lubię to

  1. USA będzie zapewne sukcesywnie zwiększać swoje zaangażowanie militarne w Syrii w tym w siłach lądowych. Nowa administracja już to zapowiadała w kwietniu.

   Lubię to

   1. Pod warunkiem, że Irak będzie lojalnym koalicjantem, a to wcale nie jest takie pewne bo jego milicje szyickie plus Hezbollah to poważny komponent w tej rozgrywce. Inaczej Kurdystan i SDF będą w całkowitym okrążeniu.

    Lubię to

  1. Nowszych w takiej jakości i tak chyba nie ma. Generalnie stan liczebny maszyn lotnictwa taktycznego jest z grubsza stały i wynosi mniej więcej dwie eskadry z niewielkim okładem, bo na zdjęciach zapewne nie ma prawdopodobnie kilku maszyn wykonujących loty lub będących na pracach. Co oznacza, że ogłaszane swego czasu zmniejszenie liczebności było informacją co najmniej nieprecyzyjną, chyba, że po prostu uznano za takowe powrót Kuzniecowa do FR.

   Lubię to

 4. Wrak śmigłowca który jakiś czas temu rozbił się przy próbie lądowania. Pilot (w randze pułkownika-Issa Ezaldeen) próbował ratować śmigłowiec, ale jak widać nie udało się. Uszkodzony (problemy techniczne niezwiązane z ostrzałem przez PI) nad Dajr az-Zaur, przeleciał jeszcze 200 km zanim się rozbił.

  Lubię to

  1. Cel numer cztery został moim zdaniem zbombiony, na klipie nie widać przylotu pocisku, chyba, że tylko ja nie widzę, a i kinetyka eksplozji, jak dla mnie, wskazuje na bombkę, względnie, jak sugerują źródła w runecie, niewybuch Kalibra. Generalnie bardzo efektowne trafienia Kalibrów, operacja szkolno-reklamowo-propagandowa numer n-ty się udała, choć jeśli był niewybuch, to jednak nie w pełni.
   Więcej ujęć z bsp.

   Więcej ujęć z przedziałów bojowych okrętów.

   Lubię to

 5. SAA znajduje się w okolicach bazy T-2 na wschodzie Syrii.
  Także po raz pierwszy od dłuższego czasu SAA posiada w tej prowincji przyczółek, nie licząc oczywiście samego miasta oraz lotniska.
  SAA porusza się obecnie wzdłuż granicy iracko-syryjskiej.

  Lubię to

 6. Według uwielbianego przez Zachód i media, chyba do dziś, SOHR, Amerykanie zabili w czerwcu w Syrii, 472 cywilów, jeśli tyle naliczył bardzo wstrzemięźliwy SOHR, to można założyć, że faktyczna liczba jest zapewne czterocyfrowa. Niestety, nie doczekamy się oburzenia mediów, albowiem cywile Ci zostali zabici w sposób humanitarny i precyzyjny. Oburzenie mediów było i jest zarezerwowane wyłącznie dla nieprecyzyjnych nalotów WKS.

  Lubię to

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s