Fotoreportaż z okazji dnia otwartego 4. Gwardyjskiej Kantemirowskiej Dywizji Pancernej

Impreza odbyła się 1 lipca w Naro-Fominsku.

Dla mnie najciekawszy zaprezentowany wóz to oczywiście ujawniony po raz pierwszy Tigr-M w nowej wersji wozu dowodzenia i łączności, jeszcze bez upublicznionego oznaczenia.

http://www.vitalykuzmin.net/Military/4th-Kantemirovskaya-Tank-Division-Open-Day-Part1/

 

4thTankDivisionOpenDay17p1-21-X2

 

 

 

 

Reklamy

96 uwag do wpisu “Fotoreportaż z okazji dnia otwartego 4. Gwardyjskiej Kantemirowskiej Dywizji Pancernej

 1. Na salonie MAKS-2017 zostanie po raz pierwszy zademonstrowany śmigłowiec Mi-171Sz-WN przeznaczony dla zabezpieczenia działań sił specjalnych w działaniach antyterrorystycznych. Śmigłowiec wyposażony jest m.in. w nowe kompozytowe łopaty wirnika głównego , nowe wyposażenie pilotażowo-nawigacyjne, systemy obserwacji i celowania, system obrony President-S, wzmocnioną ochronę balistyczną (m.in. płyty kewlarowe), konstrukcję umożliwiającą montaż wkm kal.12,7 mm w drzwiach z lewej jak i z prawej strony.

  Polubione przez 1 osoba

 2. Trzy rakiety kompleksów przeciwlotniczych małego zasięgu. Od lewej rakieta kompleksu Pancyr-S/S2 , rakieta Germes oraz nowa rakieta o zwiększonym zasięgu, prawdopodobnie z kompleksu Pancyr-SM.

  Polubienie

 3. Nieoficjalnie Turcja może zakupić 4 kompleksy S-400 za kwotę 2,5 mld $.
  i co troszeczkę dziwi (nie wiadomo tylko w jakim zakresie i o ile to prawda)
  „…Турция достигла соглашения с РФ о поставке ЗРК, в которое также входит передача ноу-хау…”

  Polubienie

  1. Turcja kupi cztery dywizjony, z czego dwa złoży u siebie, do tego otrzyma pełen transfer technologii włącznie z najnowszymi pociskami a wszystko to za nieoprocentowany kredyt z FR, i to wszystko w przypadku państwa które wciąż jest w NATO, co tym bardziej zadziwia bo taka umowa jest zwyczajnie skrajnie niekorzystna dla FR, już nie tylko finansowo ale przede wszystkim militarnie.

   Polubienie

   1. Nie ma informacji technicznych, są ogólniki, ale rysuje się z nich skrajnie niekorzystna umowa dla FR i umowa stulecia dla Turcji, przy czym raczej dopiero w przyszłym roku będzie formalna umowa.

    Polubienie

   2. Zakładam, że 48N6DM. Bo i to jest podstawowy pocisk w rosyjskich S-400. Gdy kompleks wchodził na wyposażenie zakładano jeszcze pociski 9M96 ale obecnie te rakiety będą głównym uzbrojeniem jak wiadomo kompleksów S-400. Co do 40N6 też wątpliwe bo nie wiadomo czy na wyposażeniu FR jest. Tutaj jest wiele spekulacji itp. Natomiast żeby było ciekawiej to 48N6DM dysponuję już odpowiednią energią kinetyczną by polecieć znacznie dalej niż 250 km i skutecznie porazić cel. To kwestia dobrze dobranej trajektorii quasi-balistycznej irp

    Co do samej umowy. Dla mnie również niepojęte. Turcja jak Turcja ale jak już wspomniałeś to kraj należący do NATO. A sam kompleks również jest bardzo nowoczesnym systemem OPL w samej FR. Oczywiście fakt, że jest to tylko jeden z „trybów” całej wielowarstwowej i zintegrowanej obrony plot FR ale jednak dość istotny strategiczny system SAM. Co prawda oczywiście S-500 w drodze ale jak wspomniałem ja go widzę głównie jako system ABM/ASAT choć Rosjanie chcą zrobić z niego również kompleks plot np z pociskami 40N6 czy 48N6DM poza rakietami stricte ABM operującymi poza atmosferą. Oczywiście może być bardziej efektywny itp. Nowe radiolokatory itp ale jego głównym zadaniem będzie wypełnienie luki ABM. Do tego będzie na pewno droższy. Nie wiem może w niedalekiej przyszłości S-400 będą w FR modernizowane np jeśli chodzi o systemy radiolokacyjne itp
    Ciężko to ogarnąć. Gdyby sprzedali np S-300PM-2 Faworit. Choć z drugiej strony tutaj już nie ma aż takiej różnicy w stosunku do S-400. Natomiast S-300PM nie jest już aż tak atrakcyjny ?

    Polubienie

   3. Jak oni ten pomysł próbują sprzedać u siebie? Damy NATO całą naszą OPL na tacy, (realnie) za darmo i to z pełnym transferem technologii… Przecież za samo wypowiedzenie tego pomysłu głośno (w niektórych państwach i czasach) ktoś mógłby zostać rozstrzelany… Nie ma protestów? Nikt nie oponuje?
    Ja rozumiem, że eksportują tylko węglowodory, broń i stereotypową wódkę, ale…
    Aż tak marnie stoją z kasą? Przecież to drugie lata ’90 są. USA i Chiny powinny zrobić cichą zrzutkę dla Erdogana na wsparcie zakupów i solidne łapówki, byle tylko ten interes przeszedł…

    Polubienie

 4. W lipcu do wojsk JuWO dostarczono ponad 20 dwadzieścia pojazdów różnego przeznaczenia w tym pojazdy dowodzenia KSzM R-149AKSz-1 na bazie pojazdów KamAZ oraz stacje łączności satelitarnej R-439MD2 na bazie pojazdów K1Sz1.

  Polubienie

 5. Ładna fotka, zaś pokaz T-50 jak wskazują treningi, będzie podczas obecnego, skądinąd raczej takiego sobie, MAKS-2017, chyba najbardziej dynamiczny z dotychczasowych, choć oczywiście latać będą stare prototypy.
  hosting

  Polubione przez 1 osoba

 6. Drugi z atomowych lodołamaczy proj. 22220 „Sybir” zostanie zwodowany w wrześniu tego roku. W budowie znajdują się trzy takie statki pierwszy z nich (Arktika) został już zwodowany, trzeci od roku znajduje się w budowie (Urał).

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s