Mieszana grupa zadaniowa lotnictwa armijnego POW, klip

Bardzo dobry klip z niedawnych ćwiczeń w Kraju Stawropolskim.

Ciekawe ujęcia, m.in. z kabiny strzelca Mi-35M.

Reklamy

103 uwagi do wpisu “Mieszana grupa zadaniowa lotnictwa armijnego POW, klip

 1. Jeszcze jeden temat lotniczy. Ił-214 i An-12. Planuje się że po 2024 do wojska powinny być dostarczane samoloty, następcy An-12. Przewiduje się że w latach 2024-25 mogą być zakończone próby państwowe i samolot mógłby trafić do produkcji. Swego czasu w projekcie Tu-214 uczestniczyły Indie (wycofały się w ubiegłym roku). Zapotrzebowanie dla MO FR szacuje się na ok. 60 szt.
  PS.Wszyscy wiemy co się stało z ZSRR ale jak to wszystko działało że tyle różnych rodzajów uzbrojenia potrafili wdrożyć nie wspominając o prototypach (czasem nawet absurdalnych), a teraz ? Rosja czasami nie daje rady, gdzieś, coś, ktoś stoi na drodze. Kiedyś potrafiono budować całkiem pokaźne ilości samolotów, a teraz choćby przykład Ił-112W, po prostu ręce opadają.

  Polubienie

  1. >Wszyscy wiemy co się stało z ZSRR ale jak to wszystko działało że tyle różnych rodzajów >uzbrojenia potrafili wdrożyć nie wspominając o prototypach (czasem nawet absurdalnych), a >teraz ? Rosja czasami nie daje rady, gdzieś, coś, ktoś stoi na drodze. Kiedyś potrafiono >budować całkiem pokaźne ilości samolotów, a teraz choćby przykład Ił-112W, po prostu ręce >opadają.

   ZSRR i FR to de facto całkowicie różne kraje. ZSRR posiadał rozbuchany przemysł zbrojeniowy, który miał udział w PKB ponad 20 %. Przemysł, który rozwijał się dekadami. Do tego know-how, baza B&R itp. Duża ilość zasobów kraju była związana ze zbrojeniówką. Był to kraj dwa razy ludniejszy od dzisiejszej FR ( potencjał ludzki też jest po części istotny) z całkiem sporym PKB jak na tamte czasy. Tak więc tutaj nie ma co za bardzo porównywać. Rosja odziedziczyła część przemysłu po ZSRR ale był on niekompletny, do tego jeszcze doszły lata 90 itp. Wiele biur konstrukcyjnych zakładów przemysłowych pozostało poza Rosją. Do dziś np mają problem z turbinami gazowymi do okrętów, choć to oczywiście kwestia czasu kiedy go rozwiążą. Obecnie dopiero cały czas muszą odtwarzać potencjał i rozbudowywać przemysł, sieć kooperantów itp. Patrząc tak obiektywnie FR dopiero rozwija się od przeszło 13 lat. Wcześniej to się zwijała do tego rozpad ZSRR ze wszystkimi konsekwencjami itp. Przemysł, który dostarcza pokaźne ilości samolotów, okrętów prowadzi spore programy itp. To się buduje niestety dekadami.

   Polubienie

 2. Przemysł lotniczy FR to ułamek przemysłu lotniczego ZSRR, zaplecze konstruktorskie jeszcze mniejsze, praktycznie bez finansowania państwa przez grubo ponad dekadę, do tego dochodzi szereg innych czynników, w tym wiele błędnych decyzji, jak choćby produkcja licencyjna, i to niepełna, konstrukcji ukraińskich zamiast rozwoju własnych konstrukcji i jest jak jest.

  Polubienie

 3. Optyka jest makietą, jest niechlujnie złożony, spójrz jak odstaje ta śrubowana pokrywa, udżwig wyklucza zrobienie z niego bsp uderzeniowego.
  Moim zdaniem kolejny etap w nauce robienia średnich i dużych bsp, ale nie będzie produkowany seryjnie. Co więcej Orion raczej nie zmniejszył dystansu do państw wiodących, jako pozytyw widzę ogólną koncepcję kompozytowego płatowca.

  Polubienie

  1. Myślę Szmulu że po prostu nie dokręcili tego elementu. Być może jest tam jakieś „okno” dostępu do wyposażenia i fotka została zrobiona w takim a nie innym momencie (to tylko moje zdanie).

   Polubienie

 4. To podwozie na początku chyba było transporterem startowym Pszczoły-1T, później, z przedłużoną kabiną, stało się ciągnikiem siodłowym, takie rzeczy tylko w FR, generalnie podwozie jest jeszcze zdecydowanie niedojrzałe technicznie.
  hosting

  Polubienie

  1. A wydawać by się mogło na pierwszy rzut oka że to raczej odwrotnie, z ciągnika siodłowego zrobili miejsce dla Pszczoły-1T. 🙂 Przynajmniej ja to tak widzę.

   Polubienie

   1. A jednak nie, albo to świadoma dezinformacja producenta, w każdym razie najpierw ujawniono zdjęcie transportera startowego, a znacznie później ciągnika siodłowego.

    Polubienie

 5. W „Roswertolu” zakończono proces przyjęcia przez wojsko ciężkiego zmodernizowanego śmigłowca transportowego Mi-26. Śmigłowiec będzie pełnił służbę w WWO w Kraju Chabarowskim, miejscem bazowania będzie lotnisko Anadyr.

  Polubienie

 6. Rosja podpisała z Irakiem kontrakt na dostawę 73 czołgów T-90. Jest to prawdopodobnie pierwsza partia tych czołgów dla Iraku z planowanej dużo większej.
  „Rosoboroneksport” potwierdził kontrakt na dostawę 64 czołgów T-90S/SK do Wietnamu. Dostawa będzie kredytowana przez stronę rosyjską.

  Polubienie

 7. W 2017 roku MO FR otrzyma ok. 15 stacji zakłóceń SAP-518 dla samolotów Su-30SM. Stacja przeznaczona jest do wykrywania, ostrzegania i neutralizowania rakiet przeciwlotniczych.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s