Orion-E, klip reklamowy

Materiał reklamowy dotyczący najnowszego rosyjskiego bsp Orion-E.

Trzeba przyznać, że ładnie się prezentuje mimo wszystko.

Optyka nie jest makietą, nie miałem racji odnośnie wczorajszej oceny wyposażenia Oriona-E, choć odnoszę wrażenie, że klip to montaż ujęć kilku egzemplarzy. Generalnie zmieniam swoją ocenę odnośnie Oriona-E, widzę potencjał rozwoju, to może być przełom w rosyjskich bsp tej klasy i zmniejszenie dystansu do wiodących państw.

Ps.  Po wnikliwym obejrzeniu klipu, to jest pewien przełom w rosyjskich bsp, bo aparat ma potencjał rozwojowy, choć oczywiście w obecnej postaci to jest konstrukcja mieszcząca się z grubsza pomiędzy mającymi już swoje lata RQ-1 i MQ-1.

Reklamy

125 uwag do wpisu “Orion-E, klip reklamowy

 1. W tym roku budowanych będzie jeszcze 5 samolotów Jak-152. W przyszłym roku Irkut ma zbudować ponad 10 samolotów tego typu. Z 5 tegorocznych które będą wyprodukowane 2 będą przeznaczone do prób i testów, 3 dla szkoły lotniczej WKS.

  Polubienie

 2. W tym roku Kazachstan ma otrzymać 2 samoloty Su-30SM oraz 4 śmigłowce Mi-35M. Dostawy odbywają się na podstawie porozumienia o współpracy wojskowo-technicznej z grudnia 2013 roku.

  Polubienie

 3. RSK „MiG” przekaże kolejną partię zmodernizowanych samolotów MiG-31. Samoloty te przeszły już wszystkie próby naziemne i w powietrzu. Samoloty gotowe są już do przebazowania w miejsca dyslokacji.

  Polubienie

 4. W regionie Orenburgskim zostanie sformowany batalion ciężkiej artylerii. Na wyposażeniu tego batalionu mają znaleźć się ciężkie samobieżne moździerze 2S4 „Tulipan’. Jednostka ma być sformowana do końca roku.

  Polubienie

 5. Dwa nowe Su-30SM („czerwone 73 i 74”) zostały przekazane do 14. pułku myśliwskiego z Kurska. Czyżby to kolejne 2 samoloty przekazane w tym miesiącu? 15 lipca tu na blogu Szmul informował o 2 samolotach przekazanych do tego pułku. W klipie na dokumencie jest data 24.07 to może jednak dwa kolejne.

  Polubienie

  1. Pojawiła się informacja (nie wiem na ile prawdziwa), że te dwa samoloty jako pierwsze Su-30SM zostały wyposażone są w wyświetlacze przezierne rodzimej konstrukcji IKSz-1M w zamian francuskich Thales HUD 3022.

   Polubienie

   1. Dokładnie to IKSz-1KI-1 🙂
    Jest to część programu OKR „Adaptacja Su” tj. modernizacji Su-30SM zakładającej m.in. integrację rosyjskich zamienników dla elementów awioniki produkcji zachodniej.

    Niektóre nowe komponenty:
    – platforma bezwładnościowa BINS-SP-2 (za SIGMA-95NAA)
    – wyświetlacze wielofunkcyjne MFI-66 (na miejsce SMD-55 i SMD-66)
    – system VOR/ILS typu VIM-95 oraz WND-94 (zamiast TLS-2020 i NC-12E)
    – wskaźniki nachełmowe NSC-T-03 (na miejsce ukraińskich NSC Sura-K)

    Polubione przez 1 osoba

 6. MCzS Rosji planuje zakupić w TANKT im. Beriewa kolejne samoloty Be-200CzS. W chwili obecnej jest realizowany kontrakt na 6 samolotów, nowy kontrakt opiewałby na kolejne 6.

  Polubienie

 7. Uganda ujawniła swoje T-90S, zakupiono około 40 wozów w 2011 roku, na zdjęciu widoczne także kupione w FR wozy T-72B z rosyjskich składów oraz chińskie Typ 85-IIM, dotychczas nie było wiadomo, że Uganda użytkuje te chińskie czołgi.
  hosting

  Polubienie

 8. 28 lipca położone zostaną stępki pod dwa pierwsze okręty (z sześciu) podwodne proj. 636.3 dla TOF. Okręty zostały nazwane „Wołchow” i „Pietropawłowsk-Kamczackij”. Budowa tych jednostek będzie się odbywała w stoczni w Petersburgu.

  Polubienie

  1. Czyli będą robić po dwa na raz? To faktycznie mogą się w 3 lata wyrobić z całym kontraktem, przekazując ostatni gdzieś na początku 2021 roku…

   Polubienie

 9. Władze Indonezji zatwierdziły zakup 11 samolotów Su-35S. Rozmowy pomiędzy Rosją a Indonezją dotyczące zakupu tych samolotów trwały ponad 2 lata.

  Polubienie

 10. Ok. 30 zmodernizowanych moździerzy kal.120mm 2B11A „Sani” otrzymała 90. dywizja pancerna CWO. Moździerz otrzymał nową płytę oporową z mechanizmem kulowym umożliwiającym nakierowywanie moździerza w poziomie (w pewnym zakresie) bez przemieszczania płyty oporowej.

  Polubienie

 11. Wypłynęła informacja o kolejnej partii czołgów T-72B3(M) (z uzupełnionym opancerzeniem jak podaje to runet) dostarczonych wojsku. Do wojska trafiła również partia pojazdów rozminowujących BMR-3MA. Nie podano na razie ani liczby (ani miejsca dyslokacji) tych pojazdów .
  W informacji pojawił się również taki akapit
  „Работа над модернизацией техники в корпорации УВЗ продолжается. Так, в качестве одного из направлений по достижению большей неуязвимости танка Т-72Б3 является установка комплекса активной защиты «Арена-Э», позволяющего обнаруживать подлетающие противотанковые средства и значительно ослаблять их действие, либо полностью уничтожать специально отстреливаемым защитным боеприпасом”.

  Czy to znaczy że Arena pojawi się na T-72B3?

  Polubienie

 12. Dziś położona zostanie stępka pod atomowy okręt podwodny projektu 885M „Jasień-M” -„Uljanowsk”. Planowane przekazanie WMF ok. roku 2023.
  Perspektywiczny okręt desantowy który ma pojawić się w składzie WMF po 2022 roku będzie nosił imię „Sewastopol”. Okręt znajduje się w wstępnym okresie przedprojektowym (przygotowanie do rozpoczęcia prac projektowych).

  Polubienie

 13. Do końca roku zakłady „Kuzniecow” przygotują 5 silników NK-32-02 dla samolotu Tu-160M2.
  Ostatni szósty z zakontraktowanych pojawi się w pierwszym kwartale 2018 roku. Silniki w chwili obecnej znajdują się na końcowym etapie montażu.
  Nowe silniki mają być ekonomiczniejsze o 10 %.

  Polubienie

 14. Korea Północna przeprowadziła w piątek kolejną próbę ICBM. Natomiast co jest ciekawe, iż Rosjanie twierdzą, że była to próba pocisku IRBM. Podobnie twierdzili po poprzednim rzekomym teście koreańskiego ICBM. Zachód natomiast twardo przystaje, iż był to już w pełni pocisk ICBM biorąc pod uwagę jego parametry lotu w tym apogeum. Apogeum pocisk z wczorajszego testu osiągnęło 3700km co sprawia, że pocisk może polecieć na prawie 10 000km. Rosjanie podają natomiast znacznie mniejsze apogeum zarówno poprzedniego testu jak i wczorajszego. No i pytanie czy FR celowo dezinformuje czy może Woroneże mają problem z wykryciem apogeum na takiej wysokości (i takie glosy chodzą). Sprawa jest ciekawa. Albo z drugiej strony KRLD czy sam Zachód dla swoich potrzeb dezinformuje, iż były to już ICBM.

  Polubienie

 15. Tajfun-WDW K4386 z makietą masową modułu bojowego (tak jakoś inaczej wygląda niż na poprzednich fotografiach).

  PS. Materiał foto z Parku Patriotów wywołuje 🙂

  Polubienie

 16. Mały okręt rakietowy proj. 22800 został dziś zwodowany w stoczni OAO ŁSZ „Piełła”. jest to pierwszy okręt tego projektu sześciu będących w budowie. Okręt uzbrojony jest m.in. w rakiety „Kalibr” a począwszy od 3 okrętu na uzbrojeniu ma znaleźć się kompleks ZRPK „Pancyr-ME”.
  W/g słów J.Borisowa okręt powinien trafić do WMF do końca roku.

  Polubienie

   1. Według projektu z 2015 miały być dwie AK-630M, bardziej interesujące że podawano na maszcie zintegrowanym cztery anteny ścianowe ?

    Polubienie

 17. Do wojsk „Specnazu” zaczęły trafiać nowe karabinki automatyczne A-545 i A-762 będące zmodernizowaną wersją karabinka automatycznego AEK-971. Pomimo że jeszcze nie został oficjalnie przyjęty na uzbrojenie już trafia do jednostek. Planuje się że w przeciągu paru lat zami starsze konstrukcje.
  Wszystkie dywizje WDW zostały przezbrojone w przenośne ZRK Wierba.

  Polubienie

  1. W tym roku wygrają Chińczycy o ile wozy wytrzymają, przygotowali do zawodów załogi i wozy ZTZ-96W, które deklasują T-72B3 z rosyjskimi załogami, chińskie czołgi mają mocniejsze jednostki napędowe i nowocześniejsze układy przeniesienia napędu oraz SKO, dzięki czemu są szybsze i celniejsze. Niektórzy w FR już nawet zdążyli napisać, że Chiny wyprzedziły FR w technice pancernej, co jest chyba twierdzeniem wciąż na wyrost, nawet jeśli owe ZTZ-96W są wozami liniowymi a nie specjalnie przygotowanymi do zawodów. Inna sprawa, że jak FR będzie wdrażać T-14 przez kolejną dekadę albo dłużej, to różnie może być, szczególnie, jeśli to co pisze o T-14 Chłopotow jest prawdą, a może być.

   Polubienie

   1. Mają jeszcze ponoć bardzo dobre Type 99A2.

    > jak FR będzie wdrażać T-14 przez kolejną dekadę

    A to akurat bardzo prawdopodobne.

    Polubienie

 18. W każdym razie Chłopotow napisał o T-14 ciekawe rzeczy, z tego co napisał wynika, że T-14 nie ma, jest obiekt propagandowy dla WWP, i nie ma pewności czy wóz kiedykolwiek będzie gotowy do produkcji seryjnej.

  Polubienie

 19. Pancerz boczny w miękkim korpusie znany z T-72B3M wygląda o tak, i to raczej nie jest pancerz reaktywny, o ile to nie jest jakaś dezinformacja, bo to, tak po prawdzie, wygląda na plastikowy wypełniacz jak dla mnie.
  hosting
  I jeszcze takie ujęcie, bardzo to wszystko dziwaczne.
  hosting

  Polubienie

  1. Przecież to jakiś kawałek plastiku tak jak piszesz 🙂
   Co do T-14 wątpię aby to była propagandowa wydmuszka. Co nie znaczy oczywiście, że droga T-14 do pełnego wdrożenia do służby będzie prosta a raczej wyboista.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s